Autoelamu kongi ehitamine.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

02.02.2024 09:21
#126
Tervisi,
Jäi silma kandiline paak "garaazis". Millega tegu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

02.02.2024 13:47
#127
Kandiline paak (10L) on katla kütus.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

03.02.2024 16:05 - 03.02.2024 16:27
#128
Kas on mingi kindel põhjus selle "dushikoti" kasutamiseks? Minul oli kogemus ja äärmiselt negatiivne ja vahetasin selle esmalt 12v käsidushi ja 5 a tagasi akult töötava käsidushi vastu. Ainus miinus on veeämber bussis, aga see oli meil ka varem tegelikult, mobiilsuses võitsime kõvasti ja kasutusmugavuses.10l piisab kahele väga suurele inimesele ja jääb naisele veel jalgade leotuseks. Analoogne:  www.amazon.de/-/en/Battery-Camping-Submersible-Charging-Capacity/dp/B073WVNJ87 , ostetud Biltemast veits alla 20 raha, aga olen ka hiljem kodumaal näinud, mina soovitan igatahes!

Anna teada, kui sellisel viisil vent toimib +30 ja 0 juures, minul ei toimi VW-l. Viimasel ei saa ka uksi esimesse astmesse jätta ehitusliku omapära tõttu.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 03.02.2024 16:27 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

03.02.2024 22:00
#129
Eelmises kaubikus oli mul 5L kanister ukse küljes. Rihmadel rippudes vajus lõssi. Sedakord mõtlesin proovida kotti 20l . Selle koti valisin just kraani pärast, oli kohe küljes. Ega ta kindlasti kodudussiga ei võistle. Üleüldse ei võistle reis koduste mugavustega. Eks reisule minnaksegi ekstreemsusi otsima - ega jääkülmas jões pesemine polegi mingi mugav asi, aga puhtaks ju saab.
Elektripumpa ei peaks ma isegi ostma. Kodus survelülitiga 12v veepump täitsa olemas. Kui veekotiga kuidagi hakkama ei saa, eks siis kombineerin midagi muud.
Vendiga on sama jutt, mis pesemisega. Suvel 30kraadi on igal pool. Ventileeri seda tuppa või välja, ikke on palav. Kunagi suveti Krimmis olles magasin keskpäeval käru all. Nii elas suure kuuma üle. Just täna mõtlesin, et praegu oleks paras aeg lõunasse sõita. Pole palav ja rahvast vähem. Suvel võiks põhja sõita. Null kraadi juures pole venilatsiooniga üldse muret. Soojendus vahetab ise kongis õhku. Ja see väike ventikas on mõeldud suvel õhu vahetuseks, mitte kongi jahutamiseks. Arvuti vendilt ei saa nõuda konditsioneeri tööd. Katsusin kongi kenasti soojustada (kuuma päikese käes on see tähtsam, kui talvel külmaga) ja panin päiksepaneelid katusele väikse õhuvahega. Nii tekib lisa kuumuse kaitse katusel. Kõrbe LändRoveril oli katusel selle jaoks lisaplekk, millel põhikatusega õhuvahe.


 



Ma ei tea, miks ei saa su autol uksi esimesse astmesse panna aga lükandukse saab ohutult pilukile jätta, kui sisemisele uksesiinile panna splint ette. Sätid just vajaliku prao ukse vahele, siis märgid ära koha, kus on liugrulliku koht siinil ja puurid augu siini sisse. Kui magama lähed lükkad kiirsplindi puuritud auku ja uks avaneb kuni piirajani.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

04.02.2024 08:24
#130
Kas on mingi kindel põhjus selle "dushikoti" kasutamiseks? Minul oli kogemus ja äärmiselt negatiivne ja vahetasin selle esmalt 12v käsidushi ja 5 a tagasi akult töötava käsidushi vastu. Ainus miinus on veeämber bussis, aga see oli meil ka varem tegelikult, mobiilsuses võitsime kõvasti ja kasutusmugavuses.10l piisab kahele väga suurele inimesele ja jääb naisele veel jalgade leotuseks. Analoogne:  www.amazon.de/-/en/Battery-Camping-Submersible-Charging-Capacity/dp/B073WVNJ87 , ostetud Biltemast veits alla 20 raha, aga olen ka hiljem kodumaal näinud, mina soovitan igatahes!
 
Ostsin sarnase akudušhi matkasuvila poest, pump on ümmargune ja mahub igasse kanistrisse, voolikule panin kiirliite vahele, nüüd ka mugav kanistrist haagise veepaaki täita. Eriti naisel, ei pea
rasket kanistrit tõstma ega kallama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

06.02.2024 15:53
#131
5-0 kraadini tekib kondents ja seda ei kuivata arvutivent. Mul on klaasplast sisu ja see äratab sind tilkumisega välja hingatud niiskusest ja ainuke imav materjal on voodi, pole seni lisakütet paigaldanud, magada ju külm pole(kaks soojendit küll soetatud).

Turvalisus polegi probleem, kuigi sisemist siini pole, asja saab erinevalt lahendada. Probleem on vesi, mis avatud olekus on kohe "toas"(auto omapära). Soetasin küll välise vihmaveerenni, aga see eemaldus esimesel reisil, kuigi oli ka "spets" liim kaasas tootega, korra proovisin veel liimida, auto küljes liim püsib, plastrenni küljes mitte(ka karastamine ei aidanud) ja viimased aastad olen käega löönud.


Küll vaidlen vastu, et see "akudushilaadnetoode" võib vabalt võistelda kodu omaga. Puhas vesi on mul 10l kanistrites, mis soojas kliimas on õhtuks ca 30 kraadi, jahedas piisab kopsikutäie keeva vee lisamisest :)

Eks igaüks leiab endale sobiva variandi läbi kogemuste.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

06.02.2024 18:02 - 10.02.2024 17:44
#132
Tilkuva kondentsi vastu on lihtne lahendus - lased lae vahuga üle. Mul Jumpyl tilkus ka, peale töötlemist pole probleeme.
Sinu versiooni puhul on arvuti vent vähe jah või lase tal töötada pidevalt. Ehk siis aitab. Mul suurel kongil paneb juba teist aastat jutti. Väikestel on soojendus ka vent.
Pane oma autost pildike, siis teab, millest räägime.


 


Täna tegin sõbrale väikse väljasõidu. Selle nimel sai eile paigaldatud salongi laud. Panin autosse ka kokkupandava tooli, kuna voodil istudes on mul pea vastu lage. Tool on madalam ja voodi äärt saab kasutada seljatoena.



 


Üks lainurgaga pilt ka salongist, kui voodi lahti. 


 
 
5o9279o
Viimati muutis: 10.02.2024 17:44 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

07.02.2024 09:43
#133
Lainurgaga teht pildi peal on paista ukse peal fooliumiga kaetud materjal. Millega tolle puhul tegu? 

Mis vaht lakke sai pandud?

Tervisi,
m.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: mativait

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

08.02.2024 12:40
#135
Kuidas tunne on nende "katelde" osas? Kas 5kw on liiga palju sooja? 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

08.02.2024 15:53
#136
Väljas oli jahe, no umbes 5 kraadi. Öösel hakkas magades külm. Panin soenduse käima. Paari tunni pärast ärkasin üles, liiga palav (palav võrdus 32kraadiga). Soenduse panin alati kõige nõrgema peale tööle. Inimene kas on täitmatu või on 5kw ikkagi liiga palju.
2kw katsetused alles käivad.  
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: mativait

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

08.02.2024 16:18 - 08.02.2024 17:13
#137
Tilkuva kondentsi vastu on lihtne lahendus - lased lae vahuga üle. Mul Jumpyl tilkus ka, peale töötlemist pole probleeme.
Sinu versiooni puhul on arvuti vent vähe jah või lase tal töötada pidevalt. Ehk siis aitab. Mul suurel kongil paneb juba teist aastat jutti. Väikestel on soojendus ka vent.
Pane oma autost pildike, siis teab, millest räägime.




Kuhugi pole vahtu lasta:) tegu sisuliselt auto kere sees oleva "toaga", mis on klaasplastist. Kaks korda võimsam(120mm arvuti ventilaatorist) ventilaator ei suuda seda kuivana hoida ka pidevalt töötades. Kui päeval on sõitmist , aitab avatud luuk ja tagumine soojendus kuivatada, kui sõitmist pole:kellad....Eraldi on-oli voodi kohal ventilaator, mis liigutas õhku ainult lae all, luugist "lõpusteni" ning tühjendas vaid akut. Pm. näen ainukest varianti, et õhk tuleks auto alt sisse ja väljuks ülevalt...ainult , et...kõikide lisasoojenduste heitgaasid on seal all...ja see tolm, kui kuude kaupa kolistad ringi, siis on kruusakaid palju. Salong peab sellepärast jääma voolikuga seest pestavaks, tegu ju täitsa tavalise kiirabi sisuga, kannatab ka survepesurit.

   Vabandust su teema rikkumise eest.


[img



Kõigil on oma ootused ja vajadused, minul peab autosse mahtuma kuu aja söök-jook, 3,2m paat koos mootoriga, vähemalt 5 päeva vee tagavara pesuks ja mugavusvarustus: kompressor külmik,laud ja toolid õue, kandevõimega 200kg(vot neid soovitan küll täiega ja reklaamin kohaliku müüjat, ainsat, kes nõuetele vastavat kaupa tarnis ca 5a tagasi motorhome.ee/ ) ,kahe aastaaja rõivad-jalatsid kahele, kass koos oma toaletiga ja paar inimest kah. Seni on mahtunud, aga on olulised murekohad tekkinud üle +30 ja alla +5.
 
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 08.02.2024 17:13 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

08.02.2024 20:58
#138




Kuhugi pole vahtu lasta, tegu sisuliselt auto kere sees oleva "toaga", mis on klaasplastist. ...

   Vabandust su teema rikkumise eest.
Teema on ju autoelamu kongi ehitusest, pole tähtis kelle oma see on.

Meil lasti üks plekist angaar seespoolt vahuga üle just sinu poolt kirjeldatud probleemide pärast. Sa pole ütelnud, et peale kõige muu peab lagi ka ilus olema. Kuigi päris omapärane jääb vahune lagi. Ma ei hakanud ka siledaks lõikama, kuna siis oleks mullid lahti jäänud. Praegu nagu kooriku all kõik.
Vähekene kobedam jääb, kui üle kleepida eelpool reklaamitud Ali vahuplaadiga. No nagu minu ukse peal on.

Kui see on õhuvahega (kahekihiline) plastik, siis saab sissepoole augud sisse puurida ja vahtu vahele lasta.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

10.02.2024 13:17
#139
Mõtlesin siis katsetada, 2kw versus 5kw. 
Reede pidi olema kõikse külmem aeg, lähen siis. Tuligi 10 kraadi tuuri. Kella viie ajal tuli meelde auto salong sooja panna. Kõik oli läbi külmunud. Peale AKaad hakkasin minema. Ikka olid veel veepudelid külmunud - hää küll, ega ma metsa jooma lähe. Keskööks sai juba pudelist vett juua, sest tõstsin selle soojenduse ette. 
Kongis oli


 


Soojendust hoidsin keskmise võimsuse peal. Arvasin, et tasapisi soojeneb tuba üles. Kella nelja ajal öösel panin soojenduse põhja. Krt külm oli ikke. Hommikuks polnud olulist edenemist. 


 


Inimene on ikke täitmatu. pole ka kunagi rahul. Sel hetkel oleks igatsenud 5kw soojendust. Mõttes on panna magamistoa ja kapteni kajuti vahele kardin. Ehk see päästab olukorra. Võimsamat soojendust ei tahaks panna, kuna enamuses on sõit ikka soojematel aegadel. Ka on võimalik panna õhuvõtt muudetavaks. Mul praegu võtab ainult õuest. Pidevalt toast võtu peale ei taha mõeldagi, see on eriline küpsetusahi. Jumpys oli ja päris kiiresti tegin ümber. Renul on kahe võtu arendamine juba väga keeruline. Hädavajadusel tuleb siis panna võimsam katel.


 


Mõõtsin ära ka katla küttekulu. Kulus 9cm kütust, kogu paagi kõrgus on 40cm ja paagi maht 10 liitrit. Näppude peal arvutus annab 12 tunni kuluks umbes 2,4 liitrit.


 


 


Koju jõudes oli põrandal-kapis olnud veekanister ikka veel poolenisti jääs. Mingit härmatist ega kondentsi pole kusagil näinud. Ka aknad olid hommikul täiesti puhtad. Ega niiskuse protsent autos seda võimaldagi.

Alexi jutust nope. Sul pidi auto all olema suitsu, et sealt ei saa õhku võtta. Sain aru, et sinu auto peal on kaks katelt, aga neid ei saa kasutada. Ma tõin katla suitsutoru küljepealt välja. Just natuke, nii saab kuum väljaheitegaas tõusta ülespoole ja ei reosta sisseimetavat õhku - vähemasti mõte.

Sex korraks niipalju, edaspidi veel katsetustest.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

10.02.2024 15:36 - 10.02.2024 15:41
#140
Huvitav, minu Hiina 5kw-l analoogne kulu. See küll puldist juhitav nagu ka tabloolt. Masinal hetkel peal siiski vaid üks webasto ja hiinlane soetatud seisusoojendiks. Värske õhu peaks nagu matkamajal tooma ülevalt ja heitgaasid välja juhtima ohutuse pärast küljelt. Pargin tihti koos suurte masinatega platsidel ja suviti lõugab vinguandur ka aeglasel linnasõidul kuumadel päevadel. Ei taha piirata ennast ööbimiskohtade otsimisel, kuna 4-6 nädalase reisil kasutan kämpinguid max 3 ööl. Esiistmete vahel on mul veel hetkel vahekäiguga sein, mis öösel tiheda kangaga kaetud, aga alla 5 kraadi on esiaknad hommikuks kondetsiga kaetud. Nüüd tuleb kaheistme vahele külmik ja ca 30cm kaugusele lisaahi. Eks tuleb taas kasutada  Pepi Reflekti, akendel on ta end ülihästi õigustanud ning tegeleda õhusuunamisega.

Kus sul ahi asub ja kus on kütusepump ahjule? Voodi all? Mina tahan lisapaagita hakkama saada ja viia pumba auto alla ning kütuse võtta põhipaagist nagu webastol(ehk samast liinist). See diisliga "solberdamine" salongis hirmutab või viib trassi ca 3m pikaks minimum. Ja abikaasat häirib pumba tiksumine :)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 10.02.2024 15:41 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

10.02.2024 17:33
#141
Huvitav, minu Hiina 5kw-l analoogne kulu. See küll puldist juhitav nagu ka tabloolt. ...

Kus sul ahi asub ja kus on kütusepump ahjule? Voodi all? Mina tahan lisapaagita hakkama saada ja viia pumba auto alla ning ...

Kui sul võtab põhipaagist, kuskohast sa siis tead, et sama palju kütust tarbib?  2kw-sel on ka tablooga ja puldiga.

Mul pump kõhu all ja katel ka. On mitmete porikummide taha peidetud.


 


Soe (kuum) õhk läheb läbi põhja tuppa.


 


Pumba kummist mürasummuti on omakorda kinnitatud porikummi külge - ikka on kergelt tuppa kosta.


 


Kuna 5kw-sel läks väljalaske toru väga kuumaks, siis panin kogu katla õue. Nii on ohutum. Nüüd aga selgus, et selle katla toru ei lähegi nii palavaks. Järgmisel korral võib teise lahenduse otsida. Sisse paigaldatud katlaga oleks ka õhuvõtu ümberlülitus lihtsam lahendada. Õues ka hää koht, kuna seal on ligipääs lihtne ja toa ruumi ka ei võta.
Võib-olla panen ka kunagi põhipaagi peale kütuse võtmise. Seda aga siis, kui peaks paagi maha võtma. Tahaks kütust võtta otse paagist, mootori toitevoolikuid lõhkumata. Osadel paakidel on see võimalus täitsa olemas.


 

 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 10:27
#142
Kas nendel kateldel polegi mingeid reguleerastmeid, et hoiaks mingis kindlas määras temperatuuri ?
Kas neil ei ole üldse temperatuuri kontrolli ? 
Saan aru, et lihtsalt puhuvad pidevalt kas võimsusaste 1 või 2 või 3 teadmata mis toimub ruumis.
Äkki saab talle mingi välise termostaadi külge pookida mis hakkab siis sisse ja välja lülitama ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 11:25
#143
Pole uurinud seda konkreetset (2 kw) isendit, aga minu teada on olemas temperatuuri järgi reguleerimine. Pole seda lihtsalt kasutanud ja ega see katelt võimsamaks ei tee.
Miks pole kasutanud - Aga selle pärast, et eelmised katlad olid üle dimensioneeritud. Kui panna selline katel tempi järgi kütma, siis ta töötab algul täisvõimsusel ja seejärel peaks hakkama tempi hoidma. Kuna aga tema min võimsus on üle vajaduse, lähebki tuba liiga soojaks. Kui aga panna katel kohe tööle min võimsusega (nr 1), läheb kauem aega toa üles kütmiseks. Magamise aeg oli pikem.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 12:01
#144
Tervisi, 

Pilte uurides jäi silma, et kinnitusplaat on allapoole ( nagu paigaldusjuhend vist ette näeb). Kas keegi on tubase paigalduse teinud ja kasutanud midagi sellist  www.aliexpress.com/item/1005005956184611.html (mounting plate turret)?

Õue paigaldus tundub ühtpidi ruumisäästvam, samas ma ei ole 100% kindel, et ma ei sõida oma autoga kusagile kännu otsa või sügavast veest läbi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 12:33
#145
Kinnitusplaat on ette nähtud läbiviigu ava ilustamiseks/katteks. Ma panin selle ikkagi sinna alla ja väänasin veel ääri allapoole, et kaitsta kõrval olevaid asju kiirge kuumuse eest. Eelnev kogemus (5kw) näitas, et väljalaske toru läheb väga kuumaks (lausa siniseks). Sellel katlal aga on kõik palju jahedam.
Sinu poolt pakutud läbiviik on ette nähtud paksemate läbiviikude puhul. Nagu mu Picassol oli kahekordne põhi või näiteks haagissuvila soojustusega põrand

Noojah, 100% ei saa kunagi milleski kindel olla. Autoga võib näiteks avarii juhtuda, aga ikkagi sõidetakse. Kännu otsas katla lõhkumine on köömes võrreldes muude ohtudega.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 16:01
#146
Arusaadav täiesti, et on kännust suuremaid ohtusid :)

Kuidas katel toime on tulnud sellise põhjaaluse õhuvõtuga? Ega pole vaadanud katla sisse enne ja pärast põhja alla paigaldust? 
Lisaks ka mõte, et tubase õhuvõtu pluss voiks olla see, et sel juhul ei köeta nullist jäist õhku vaid kütmisele läheb juba osaliselt kõetud õhk, samas õhuvahetuseks on väljast parem tuua värsket peale. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 16:27
#147
Ehk siis temperatuuri kontroll on pooletoobine.
oleks oluliselt paindlikum kui lisaks täis võimsusega ja madalama võimsusega reziimi kõrval oleks ka automaatne välja ja sisse lülitamine üheks võimaluseks. Aga selle peaks saama sinna ise ju pookida tavalise  ruumiõhu termostaadiga ja siis saaks selle 5kw tagasi panna. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 20:10
#148
Kuidas katel toime on tulnud sellise põhjaaluse õhuvõtuga? Ega pole vaadanud katla sisse enne ja pärast põhja alla paigaldust? 
Lisaks ... 

Pole katlaid vaja olnud seest lahti võtta. Kaks tükki on mul neid alt võtuga olnud. Jumpy oma töötab siiani. Picasso sai ise otsa, katlal polnud häda midagi.
Mis seal juhtuda saab - soojusvaheti võib tolmuseks minna. Puhud suruõhuga läbi ja peaks jälle toimima.
Tubast õhuvõttu ise ei taha ja teistele ei soovita.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

12.02.2024 20:27
#149
Ehk siis temperatuuri kontroll on pooletoobine.
oleks oluliselt paindlikum kui lisaks täis võimsusega ...

Eks ma otsin manuaalist temperatuuri järgi töötava seade üles Siis enam nii pooletoobine pole. Webastot osta nagu ei soovi/jaksa/taha. Seal vast täpsemad võimalused. 
5kw praegu tagasi ei soovi. Üritan muude lahendustega 2kw-ise "söödavaks" teha. Aknakatte õmblesin kokku, vahekardina paigaldasin. Kui uuesti külma tuleb, saab katsetada.
 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Autoelamu kongi ehitamine.

13.02.2024 15:09
#150
Käib siin igati huvitav kütmine. Minu kogemuste kohaselt on mul tulnud tegeleda suvise soojaga. Sedagi teemat on keerutatud seinast serva. Aga korralikust laeventilaatorist on rohkem tulu, kui siia kirja saadud. Esimesel autol see puudus. Teisel oli olemas. Kolmandal jälle puudus, aga juba oli teiselt see kogemuslik õppetund saadud ja kähku kolmandale see laevent muretsetud, koguni 2. Esimene statsionaarne, eemaldatud kauseluugi avasse, teine lihtsasti lahtise katuseluugi avasse- ja aknaavadesse paigaldatav. Energiakulu on igati vastuvõetav jahutuse tulemuse kohta. +30 kraadiga saab täitsa seeditava sisekliima. 
Kuna gaasiküte olemas ja talvekülmaga pole siiani plaanis matkata, huvitab mind endiselt, millal saan gaasipurkidele soojenduse sätitud, et need ka mõne miinuskraadiga LPG  gaasi väljastaks. Ja see 2 kW,  see huvitab, kuid selle kokku sobitamine olemasolevate küttekanalitega oleks saadavast lisaväärtusest keerukam ja ka kulukas. 
 Jälgin meeleldi edasi.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev