Campervan ja nende L-kujulised istmed

Campervan ja nende L-kujulised istmed

25.12.2019 21:25
#1
Tere
Suvel sai kahe lapse(4k ja 2,5a) ja naisega pea iga nädalavahetus edukalt telgitud. Järgmisel suvel eelistaks juba matkaautot. Siis saavad ka lapsevanemad erinevalt lastest veidi puhata:)
Ma pole kordagi kämperit proovinud, küll aga arvan teadvat, mida tahan. Näiteks nagu Adria Twin Family. Põhimõtteliselt kuni 6m pikk van, kus tagaosas risti kahekordne lai nari. Peaks ju kahe väikese lapsega piisav olema küll ?
Aga miks ma tegelikult kirjutan, on see, et kuidas ma lapsed kaasa võtan ?:) Kas nendele L-kujulistele istmetele(reeglina laua taga) mahuvad üldse turvatool+laps ära ? Nagu ma aru saan, siis Isofix hakatakse paigaldama alles mõnedele 2020a mudelitele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

25.12.2019 22:05
#2
Minu poolintegreeritusse mahtus ära küll 2 turvatooli, aknapoolsel oli turvavöö kinnitamine keeruline, aga sai hakkama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

25.12.2019 22:24 - 25.12.2019 22:26
#3
Kindlasti peab proovima ol.olevaid istmeid. Kuna minul muidu isofix süsteemiga igapäevaselt, siis matkaautoga tekkis kohe probleem, isofix ei ole matkaautodes veel teema. Ostsin eraldi turvavööga istmed matkaauto tarbeks ja kuna neid on laiemaid ja kitsamaid, siis soovitan soojalt kaaluda ja proovida.
Telgist "tuppa" on tore küll, kuid matkaka ostul arvesta ka tuleviku perspektiivi. Kas 2-3 aasta pärast ikka väiksesse VAN tüüpi masinasse mugavalt enam mahute?
Viimati muutis: 25.12.2019 22:26 Janari.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

26.12.2019 09:38
#4
Janari kirjutas: Telgist "tuppa" on tore küll, kuid matkaka ostul arvesta ka tuleviku perspektiivi. Kas 2-3 aasta pärast ikka väiksesse VAN tüüpi masinasse mugavalt enam mahute?
Suurem oleks loomulikult mugavam jne. Aga mulle meeldib mõte kompaktsusest ja et mahun igale poole ära.
Ja ma ei saa aru, miks need kaks tagumist istet ei võiks olla mugavad, reguleeritavate selja- ja käetugedega isendit. Ise ei kujutaks küll pikka otsa L asendis istumas.
Eks see campervan ole hetkel helesinine unistus. Tõenäoliselt järgmine aasta vahetan oma väikese pereauto mõne istmetega VANi vastu ja seda saab siis kasutada nii igapäevaselt kui ka väljasõitudel ja seal sees ka ööbida.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: eavp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

26.12.2019 21:22 - 26.12.2019 21:23
#5
Kajunen kirjutas:
Janari kirjutas:
Suurem oleks loomulikult mugavam jne. Aga mulle meeldib mõte kompaktsusest ja et mahun igale poole ära.
Ja ma ei saa aru, miks need kaks tagumist istet ei võiks olla mugavad, reguleeritavate selja- ja käetugedega isendit. Ise ei kujutaks küll pikka otsa L asendis istumas.



Siin need käärid ongi, et kompaktsus ja mugavus ei mahu korraga igasse camperisse ära. Mugav tool võtab tunduvalt rohkem ruumi ja seda ei saa seada mugavaks magamisasemeks, kui üldse. Lastega perele jääb kiiresti kitsukeseks.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.12.2019 21:23 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

26.12.2019 21:45 - 26.12.2019 21:50
#6
Kui saksa turul ringi vaatad siis just need väiksed bussid on neljakohalised. Magamis- ja istekohtade poolest. Suuremad bussid nt. Ducato kipuvad just kahekohalised olema magamiskohtade poolest. Ainuke normaalne tagant nariga mis olen näinund on Roberta valikus, ehk puudub redel ja kõik saavad öösel WC kui vaja mujdu ju redel ees. Aga köik loksub paika kui mõtled kahele asjale. Sakslased maksavad auto maksu vastavalt CO2- le aga matkaauto vastavalt Kg ehk võimsama auto puhul on hind kiirelt tasa ja keskmine autoostja vanus oli paar aastat tagasi 58a. ehk mugav pea süüa ja magada olema. Kes messil käinud Düsseldorfis siis näeb isegi et pensinääre palju ja tänase uue peremudeli järgi on kolmas(neljas, viies) liige sõiduajal puuris pakkiruumis :D

L-kujulise puhul olen nagu tähele pannud et enne istmeid käib üks tükk sõidu ajaks välja et jalgadele ruumi teha
Viimati muutis: 26.12.2019 21:50 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

26.12.2019 22:55 - 26.12.2019 23:07
#8
Ära usu "undi" juttu. Ka mina ei saa aru, kelle jaoks tehakse neid 90 kraadise nurga all olevaid seljatoega teise rea istmeid. Veel vähem saan aru, miks mõned neid kiidavad.

Kõik on kinni hinnas, mitte paigutuses ega magamisaseme probleemis.

Panen lingi 3 punkti ismetele, mida saab kokku pandult mahutada suvilaauto isme alla kasti. Tahad magada, on iste kastis koos, turvalise sõidu ajaks on välja volditud.
Viimasel aastal liikus neid kasutatuna ka ebays. Üks saksamaal ja paar tükki inglismaal aga nagu kiuste polnud kumbki nõus isegi oma riigi piires saatma.

www.adventuremedia4u.de/zubehoer/sonstiges/agutizusatzsitz.html

Link suvilaautole, kus nad on reaalselt kasutusel
www.outandaboutlive.co.uk/motorhomes/reviews/motorhomes/details/motorhome-review-elddis-majestic-194-motorhome/991612
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 26.12.2019 23:07 eavp.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

26.12.2019 23:28 - 26.12.2019 23:39
#9
Näiteks nagu Adria Twin Family. Põhimõtteliselt kuni 6m pikk van, kus tagaosas risti kahekordne lai nari
6m täisintegreeritud on muidugi toredad.
Roberta neljakohaline
Viimati muutis: 26.12.2019 23:39 nootsii. Põhjus: Link

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

27.12.2019 01:18 - 27.12.2019 01:20
#10
nootsii kirjutas:
Näiteks nagu Adria Twin Family. Põhimõtteliselt kuni 6m pikk van, kus tagaosas risti kahekordne lai nari
6m täisintegreeritud on muidugi toredad.
Roberta neljakohaline

Sellel on ju see" neetud" 2 kohaline 90 kraadise nurgaga seljatoega iste teises reas. Katsu selles mõni tuhat kilomeetritki rihm kinni istuda, siis saad aru, mis piinapnigiga tegu.
Üllatav on see, et neil jagub "jultumust" reklaamida, et sellega saab 4 inimest mugavalt reisida.

Huvitaval kombel ei ole ühelgi päris auto tootjal sellist istet disainitud. Küll on aga suvilaautode istmete tootjatel ka selliseid versioone, kus see seljatugi on sobiva nurga alla kallutatav ja käib ikka voodiks.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 27.12.2019 01:20 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

27.12.2019 11:53
#11
Oleme reisinud palju kolme väikse lapsega (hetkel 3-e, 5-e ja 7 aastased) ja kasutame laua taga alati turvatoole. Viiandal istekohal, kus selg sõidusuunas ja 2-e punkti turvavöö, lubame ka kõrgendusega istuda. Meie toolid mahuvad ilusti lauataha ja lastel nendel väga mugav lauataga ka joonistada ja muid mänge mängida. Mugavamaks magamiseks olema ka patja istme seljatoe ja tooli taga kasutanud, siis võimalik turvatooli ka pisut kaldu lasta.
Parimat,
Marvin

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

27.12.2019 12:41
#12
Turvahälli või seljaga sõidusuunas turvatooli paigaldamiseks aga laua taga ruumi ei ole. Sel juhul ainuke võimalus kasutada ees kõrvalistuja kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

27.12.2019 16:59
#13
2000a Peugeot Boxeril oli Pösseli tehasest ka taga kolmene L iste, ehk lihtsalt vineerist kast seina ääres ja turvavööd. Ega jah seal sõita ei saanud tõesti. Tegin siis ise vineerist siinidel liikuva ja kallutatava istme. Saab sättida kolme asendisse ja nüüd kannatab oluliselt paremini seal sõita. Kui L asendisse lükata saab jätkuvalt voodi ka teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

28.12.2019 07:54
#14
Moover kirjutas: Oleme reisinud palju kolme väikse lapsega (hetkel 3-e, 5-e ja 7 aastased) ja kasutame laua taga alati turvatoole. Viiandal istekohal, kus selg sõidusuunas ja 2-e punkti turvavöö, lubame ka kõrgendusega istuda. Meie toolid mahuvad ilusti lauataha ja lastel nendel väga mugav lauataga ka joonistada ja muid mänge mängida. Mugavamaks magamiseks olema ka patja istme seljatoe ja tooli taga kasutanud, siis võimalik turvatooli ka pisut kaldu lasta.
Parimat,
Marvin

Kas need on sul mingid madalamad turvatoolid? Kui saladus pole, millised täpselt? Mul omal on lastele ostetud Cybex Pallas-ed kuid need küll matkaautosse lauataha ära ei mahu.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

28.12.2019 13:13
#15
Tänud vastuste eest.
6m täisintegreeritud on tõenäoliselt neljale parim variant. Aga teine rida istmeid on seal ju täpselt samasugused L-kujulised. Ma praegu vaatasin mistahes mõõdus ja hinnaklassis matkakaid, üheski ei paistnud normaalseid istmeid teise reas.
Ma küsin siis nii. Paku välja sinuarust parim/mõistlikum/optimaalsem matkakas, kus ka teises reas saab täiskasvanu reisi nautida. Ainuke tingimus on 4 magamiskohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

28.12.2019 13:37
#16
Teise rea reguleeritavad istmed on knausil ja cleveril. Cleveril on kindlasti ka nelja magamiskoha võimalus. Aga kasutatuna võib raske leida olla, lisa 1K€ ei taheta välja käia. Messil proovisin siis tundusid istumiseks sama mugavad olema kui esimesed istmed. Aga müüakse ka siine millega neid tavalisi mugavamaks reguleerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

28.12.2019 22:55 - 29.12.2019 01:58
#17
Kajunen kirjutas: Tänud vastuste eest.
6m täisintegreeritud on tõenäoliselt neljale parim variant. Aga teine rida istmeid on seal ju täpselt samasugused L-kujulised. Ma praegu vaatasin mistahes mõõdus ja hinnaklassis matkakaid, üheski ei paistnud normaalseid istmeid teise reas.
Ma küsin siis nii. Paku välja sinuarust parim/mõistlikum/optimaalsem matkakas, kus ka teises reas saab täiskasvanu reisi nautida. Ainuke tingimus on 4 magamiskohta.

Kui hind pole oluline, siis pakun välja lausa 5 istekohta neist 2tk isofix kinnitusega ja 4 magamiskohta.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 29.12.2019 01:58 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

29.12.2019 16:18 - 29.12.2019 16:41
#18
Kajunen kirjutas: Tänud vastuste eest.
6m täisintegreeritud on tõenäoliselt neljale parim variant. Aga teine rida istmeid on seal ju täpselt samasugused L-kujulised. Ma praegu vaatasin mistahes mõõdus ja hinnaklassis matkakaid, üheski ei paistnud normaalseid istmeid teise reas.
Ma küsin siis nii. Paku välja sinuarust parim/mõistlikum/optimaalsem matkakas, kus ka teises reas saab täiskasvanu reisi nautida. Ainuke tingimus on 4 magamiskohta.

6 meetrisel täisintegreeritul on neli statsionaarset magamiskohta. Kuna neil tõesti on üldjuhul ka need L istmed, siis saab need vajadusel asendada näiteks mõne mugavama sõiduauto teise ringi esiistmetega.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 29.12.2019 16:41 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

29.12.2019 20:29 - 29.12.2019 20:37
#19
Minu need Maxi Cosi RodiFix toolid.
Toolid mahuvad ilusti laua taha ja lastel veel ruumi ka jalgu liigutada. Saavad ilusti ise ka sisse ja välja.
Viimati muutis: 29.12.2019 20:37 Moover.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: ifffff

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

29.12.2019 22:40
#20
Ise jõudsin ka sinna, et kui kunagi ostuks läheb, siis vajadusel saab istmed ise ringi vahetada.
Ma ei tea, võibolla on see teema ka siit foorumist millalgi läbi käinud. Aga selline oleks minuarust ideaalne matkaauto. Suur mootor, aut kast, 6m, 4 mugavat istet ja 4 normaalset magamist. Kahju, et sarnast kombinatsiooni ükski tootja ei paku. Hakka või ise ehitama..
forum.automoto.ee/showthread.php?tid=60249

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

30.12.2019 11:10
#21
Matkakas peab olema mingisugunegi liikumisruum, mille suurus sõltub eelkõige reisiseltskonnast, panipaigad, riidekapp riidepuudega, köögiruum, tualetruum ja see kõik on vajalikum mugavus kui automaatkast.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

30.12.2019 15:47
#22
kaminahi kirjutas: Matkakas peab olema mingisugunegi liikumisruum, mille suurus sõltub eelkõige reisiseltskonnast, panipaigad, riidekapp riidepuudega, köögiruum, tualetruum ja see kõik on vajalikum mugavus kui automaatkast.

Tegelikult sõltub kõik seltskonna vajadustest. Kuumade jookide tegemiseks ei ole ekstra kööginurka vaja ja auto ja sisekliima seisukohast on palju tervislikum, kui sööki valmistatakse väljapool autot.
Sõidu ajal liikumine on suhteline. Enamasti ei ole seda vaja . Pigem käib see sinna keelatud alasse, sest juht ja reisija peab sõidu ajal olema turvavõõga kinnitatud. Seisvas autos on aga alati mingi liikumisruum. Isegi neis autodes, kus seda üldse ei ole ;)

Panipaigad on olulised, kas neile kõigile peab sõidu ajal ligi saama ?
Riidekapp on üle hinnatud ja üha rohkem uusi kaubikute baasil elamuautosid on seepärast väga minimalistliku riidekapiga. Kes tahab oma parima ülikonna reisile viia, leiab sellele riputuskoha ka sõiduautos, selle pärast ei pea tingimata eraldi kappi olema.

Tualettruum on selline hall ala. Väga paljud saavad hakkama portatiivse poti ja välidussiga. Loomulikult on hea, kui selleks on eraldi ruum. Arvestades aga seda, palju ta protsentuaalselt kasutust leiab ja auto üldpinnast ruumi võtab, on see siiski "vähe käidav koht" , mille vajaduse suurus sõltub suuresti reisijate vanusest.

Pean tunnistama, et pean ise WC olemasolu sama vajalikuks, kui automaatkasti ;)
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

30.12.2019 20:43
#24
Pärast seda kui nägin rootslaste videot matkaauto avarii testist siis läks minil igasugune integreeritud isu ära. Ainuke kus ruumi vähe tundub olema on kõrgusest muidu oli neis täisintegreeritutes lihtsalt rohkem asju. kõik oli suurem ja liikumisruumi polnud ikka. Ilma WC ja Dussita võin oma teise autoga sõita sellel vähemalt automaatkast :D:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

30.12.2019 20:56 - 30.12.2019 21:55
#25

See pole ju automaatkäigukast tema klassikalises mõttes. Sedasama kuuekäigulist manuaali juhib robot. Lisaks pole mul siiani õnnestunud kohata autoremondilukkseppa kes ei hakka sõna robotkäigukast kuuldes roppe sõnu lausuma ja käskima sellistest asjadest heaga kaugele hoida.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimati muutis: 30.12.2019 21:55 ifffff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev