Campervan ja nende L-kujulised istmed

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

30.12.2019 22:21 - 30.12.2019 22:56
#26
No pole ma seda kasti teinud ega kiitnud. :) Aga kui valid automatik, saad ka sellise.

Selgitsueks siis, et olen rahul oma 6,7 meetrise poolintegreeitud manuaaliga. Aga meid on vaid 2 inimest. Ei ole vajadust aina mööbeldada, Joped ja pusad ja püksid ja seelikud on riidekapis, tualett leiab sihipärast kasutust ja kuhu matkaautoga lubatud, sinna ka oleme pääsenud. L-istmega oleme ka leppinud, mis ei tähenda, et seda kiitma peaksin ;)

Omapoolse lõpetusena:
Kajunen kirjutas: Suur mootor, aut kast, 6m, 4 mugavat istet ja 4 normaalset magamist.
suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=289519706&categories=Integrated&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&maxVehicleLength=6000&minFirstRegistrationDate=2010&minPowerAsArray=110&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&scopeId=MH&sfmr=false&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&searchId=301333a5-b4fb-27b1-fe41-0425d786b9a3
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.12.2019 22:56 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

01.01.2020 19:31
#27
Kajunen kirjutas: 6m täisintegreeritud on tõenäoliselt neljale parim variant.

Vaatasin neid, aga ausalt öelda aru ei saanud, misosas see 6m täisintegreeritud auto etem on kui 6m van. Layout täpselt sama, aerodünaamika ja kere jäikus ilmselt kehvem, lisaks veel see, et Lõuna-Euroopa pool paljudes kohtades matkaautod kesklinnades keelatud, aga 6m vaniga õnnestub vast veel ära petta.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

01.01.2020 19:45
#28
Seinte soojapidavus peaks parem olema. Hea soojapidavusega vane teevad ikka ainult "manufaktur" -id. 10-15cm rohkem ruumi sees ehk kah. Selle eest saad "väike seeria" auto millele saad siis katki läinud osi esindusest N korda kallimalt osta. Saksaslikult puhates nii 2-6 nädalat paigal siis kindlasti täisintegreeitud parem oma topelt pöranda ja panipaikade rohkusega. Kui tahad liikuda siis kaubik ja kui WC ei vaja siis Marco polo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

01.01.2020 22:18
#29
Kuidas see 6m van iga see Euroopa petmine käib ? Tehnilises passis on ju ikkagi elamuauto ja registrid on meil praegu avaliku ligipääsuga , et seda ka kaugelt lugeda.

Väidetavalt hispaanias loevad elamuautoks juba siis, kui autost midagi parkides välja ulatub. Küljele lahti avatud aknad, katuseluuk jm.

Trahvi kõige lihtsam vältimine on vältida trahvitavaid olukordi.
Kaubiku kerega autol on minu meelest ainult üks oluline eelis, eriti siis, kui ta on iseehitatud.
Tavaliselt ei jäta need kõige rikkama seltskonna ja autoreisija muljet, seega puudub nende vastu ka kõrgendatud huvi sisse murdmiseks.

Uue ja uhke täisintegreeritud auto välimus seda ei taga.
Muidugi, minu jaoks on ka oluline, kas autol saab suhteliselt lihtsalt sirutada- vahetada küljeplekki või selle osa või tuleb vahetada terve sein, nagu seda nõuab täisintegreeritud auto remondijuhend pärast avariid.

Parim pirn on muidugi see, et kes WC ei vaja, see ostab Marco Polo.

Siiani teadsin ühte teist wc tarkusetera, ehk siis minu kõige noorem tütar omal aja pärast ühte pikemat reisi kuulutas- Kes kaua kannatab, see pärast kaua pissib.
Tema oli siis alla 3 aasta ja ei teadnud veel Marco Polot tahta.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

01.01.2020 22:34
#30
Tegelikult kipuvad need Marco Polod olema maksude (ja kindlustuse) optimeerimiseks ja vahest ka oma matkakäru vedamiseks. Sakslastel siis. Transporterist ja vitost tehakse ka WC-ga versiooni aga kuna asjad midama kaasa vedama peaks olema kasutatavad ja eeldatavalt nii mugavalt kui võimalik siis minu valikusse ei jäänud. Minule on ainuke miinus Ducato puhul et hallivee paak ei ole soojas enamustel. Vist Adria mudelil pakutakse sinna "õhkkütet" ja reklaamivad seda tourne ja vantourer.

Aga teemaalgatajale jõudu. Ma loodan et ei ole nii valiv kui mina ja leiab ka midagi kasutatud autode turult

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 11:19
#31
Minul oli 6m VAN (Jumper mis Pössli poolt ehitatud matkaautoks) ja reisisime perega
ca 7 kuud euroopas ning elasime seal sees. Kaks last, üks kahene ja teine ühene.
Turvatoolid panin kõrvuti tagumisele L istemetele. Laud sinna sel juhul ära ei mahtunud.
Oleks mahtunud aga siis ei oleks saanud turvatoole nö kaldu magamisasendisse kruttida.
Seega meie võtsime sõiduks alati laua ära ja panin ta taha voodile. Lastel on kindlasti oma toolides mugav kuna neid saab igatpidi regullida. Muidugi on nende turvatoolidega paras jant, et neid koguaeg jälle ringi kantida kui tahad laua panna jne. Aga lõpuks tekivad endal süsteemid ja kindlad liigutused kuhu mis panna, et võimalikult mugav oleks.
Meile jälle selline kompaktsus väga meeldis. Ilma WC ja dushi olemasoluta seda reisi küll ette ei kujutaks. Ainus ruum bussis kus saad enda järgi ukse kinni panna :D

Meie bussil taga nari ei olnud, vaid üks suur voodi. Hädapärast kannatas isegi kõik koos seal magada aga nii oli ikka pisut kitsas. Lauast saab ette ka ühe voodi teha ja nii oli täitsa okei. Mina mahtusin sinna ilusti magama, nii et jalad vastu küljeust ei puutunud.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, janno

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 12:00 - 02.01.2020 13:14
#32
Rixx kirjutas: Minul oli 6m VAN .

Kas 6 meetrise täisintegreerituga oleks Sinu kogemustel reisimine Euroopas olnud probleemsem, ebamugavam? ;)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 13:14 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 13:36
#33
kaminahi kirjutas:
Rixx kirjutas: Minul oli 6m VAN .

Kas 6 meetrise täisintegreerituga oleks Sinu kogemustel reisimine Euroopas olnud probleemsem, ebamugavam? ;)

Ebamugavam vast kindlasti mitte. Lihtsalt sai selline valik tookord tehtud ja nagu siin eespool on ka juttu tulnud siis on VAN-il omad eelised võrreldes täisintegreerituga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 15:02 - 02.01.2020 15:03
#34
Rixx kirjutas:
.... siis on VAN-il omad eelised võrreldes täisintegreerituga.

Just neid mõjuvaid eeliseid ma pole suutnud selgeks saada. (sama pikkuse juures täisintegreerituga)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 15:03 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 15:05
#35
kaminahi kirjutas: Just neid mõjuvaid eeliseid ma pole suutnud selgeks saada. (sama pikkuse juures täisintegreerituga)

Ainus eelis, mis ma näen, on see, et neil on see "garaaž" nagu enamusel integreeritud/poolintegreeritud autodel. Veidi rohkem nodiruumi. Samas minu jaoks isiklikult on see jälle vastupidi miinus, kuna meil on see voodialune osa kaheks jaotatud - ca 2/3 on taga kaubaruum, 1/3 salongi pool on tehtud koera magamisasemeks.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 15:12 - 02.01.2020 15:39
#36
Kas auto ruumikus laiuses +25 cm ei ole märgatav eelis? Kas lastega pere reisides 4 statsinaarset magamisaset ei ole eelis? Kas esiosa ja kogu auto sisemine avarus ja väljavaade ei paku eelstatust?
Kas kohapeal ka "campingukodus" elatakse või ainult sõidetakse...Mõtlen eelkõige siis lastega pere reisimist, puhkamist. Lasteistmete käepärasemat paigutust.

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=283536164&categories=Integrated&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&maxNumberOfBunks=4&maxVehicleLength=6000&minFirstRegistrationDate=2007&minNumberOfBunks=3&minPowerAsArray=87&minPowerAsArray=KW&minVehicleLength=5000&pageNumber=1&scopeId=MH&sfmr=false&action=eyeCatcher&searchId=77d06e15-e812-0e50-ff9f-72da2c043cda
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 15:39 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 18:18
#37
kaminahi kirjutas: Kas auto ruumikus laiuses +25 cm ei ole märgatav eelis? Kas lastega pere reisides 4 statsinaarset magamisaset ei ole eelis? Kas esiosa ja kogu auto sisemine avarus ja väljavaade ei paku eelstatust?
Kas kohapeal ka "campingukodus" elatakse või ainult sõidetakse...Mõtlen eelkõige siis lastega pere reisimist, puhkamist. Lasteistmete käepärasemat paigutust.

suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=283536164&categories=Integrated&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&maxNumberOfBunks=4&maxVehicleLength=6000&minFirstRegistrationDate=2007&minNumberOfBunks=3&minPowerAsArray=87&minPowerAsArray=KW&minVehicleLength=5000&pageNumber=1&scopeId=MH&sfmr=false&action=eyeCatcher&searchId=77d06e15-e812-0e50-ff9f-72da2c043cda

Ilmselt jätsid vahele minu selles teemas tehtud varasema postituse:


Kui hind pole oluline, siis pakun välja lausa 5 istekohta neist 2tk isofix kinnitusega ja 4 magamiskohta.


Nüüd soovin selgitust, kuidas saab olla mingitel x-tehase ise aretatud istmetel (kahene L pink) eelis suure autotootja isofix kinnitusega istme ees ?

Lisalaius koos pikkusega on pigem puudus, avastasin selle siis, kui C kategooria käru lubede eksamiks Tallinna tänavatel õppisin.


Kokku võtteks on mõlema matkaauto mudeli puhul "elamiseks vähe, suremiseks palju" ja ei enna see lisa 25 cm muud midagi juurde, kui lisapanipaiku, mis = lisakolu+lisaraskus kaasa tassida.

Koha peal elamiseks tuleb suur suvila sappa võtta ja see kuskile kämpingusse pikemalt paigutada. Siis on aega ka autoga avastada.

Tean ainult ühte autot, millel see lisa laius midagi juurde annab ja seda siis risti paigutatud magamisaseme puhul.

Samas on ka Pössl omal ajal selle probleemi lahendanud, tootes kaubiku baasil risti asuva voodiga autosid, millel oli ühe või mõlema tagumise küljeakna kohal välja ulatuv umbes 15cm paun tavaakna asemel matist plastikust. Juurde sai kuni 30 cm laiust.
Kahjuks nad neid enam mingil põhjusel ei tooda.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 18:23 - 02.01.2020 18:25
#38
Eks nende paunadega on see häda, et neid on raske soojustada ja ühenduskohtadesse on külmasillad kerged tekkima.

Risti oleva voodi pikkus on jah vani puhul vast kõige suurem kitsaskoht, samas meie oma 140cm laias voodis oleme juba täitsa harjunud veidi diagonaalis magama ja pole häda midagi. Võiks tegelikult tavaliste 70x50 patjade asemel mingeid ristkülikumaid otsida, võidaks ka jupi voodipikkust juurde, kuna see pool patja, kus pead ei ole, on päris suur raiskaja.
McLouis Menfys Van 3
#949
Viimati muutis: 02.01.2020 18:25 tfr.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 18:26 - 02.01.2020 18:28
#39
eavp kirjutas:

Lisalaius koos pikkusega on pigem puudus, avastasin selle siis, kui C kategooria käru lubede eksamiks Tallinna tänavatel õppisin.

....ei enna see lisa 25 cm muud midagi juurde, kui lisapanipaiku, mis = lisakolu+lisaraskus kaasa tassida.


.
Võrdlused lähevad lõbusaks. :P Samas, teemast kaugele. :(
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 18:28 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 19:15
#40
eavp kirjutas: ...Lisalaius koos pikkusega on pigem puudus, avastasin selle siis, kui C kategooria käru lubede eksamiks Tallinna teedel tegin...
Te vaidlete erinevatelt positsioonidelt ja es jõua kunagi kokkuleppele. 25cm lisalaiust on alles siis liigne, kui ruumi on üleearu. Ilmselt on Eavp lühike mees ja ta ei saagi aru auto lause vajadusest. Voodit on risti autoga teha kõkse otstarbekam. Kui aga kaubiku laius on 1,8m siis pikemad mehed tahaks saada seda + 25cm, aga lühiksed ei hakkagi aru saama sellest laiamisest. Mul on ka Tallinna tänavatel tehtud C load ja lius küll takistuseks kusagil ei saa. Mine sõida UK pinnal ja harjud ära igatsorti kitsaskohtadega. Esialgu tahaks ainult soolomotikat.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: eavp, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 19:18
#41
Motamees kirjutas: Voodit on risti autoga teha kõkse otstarbekam. Kui aga kaubiku laius on 1,8m siis pikemad mehed tahaks saada seda + 25cm, aga lühiksed ei hakkagi aru saama sellest laiamisest.

Mul on Ducatos risti voodi mõõtudega 190x140cm, ise olen 189. Nagu eespool öeldud, kui grammi võrra diagonaalis olla, siis on juba täitsa OK ja minu jaoks kaaluvad auto mõõtmed selle iga kell üles - eriti veel, kuna ma seda ka igapäevase tööle-koju-poodi sõidukina kasutan.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 19:39
#42
See mittevajalik +25cm on väiksemates kohtades tüütu isegi Ducato oma 2,05m on vahest liiga lai aga MB on suutnud kabiini 1m pikema tha vist kui ducato ja sama pikkuse juures ei ole sees ruumi. Risti voodi mnjah ...maitse asi :D

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 20:12 - 02.01.2020 22:22
#43
nootsii kirjutas: See mittevajalik +25cm on väiksemates kohtades tüütu isegi Ducato oma 2,05m on vahest liiga lai :D

Kindlasti leidub kohti, kus ka Ducato on liiga lai ;) Aga mis kohad need on, kus Van Ducato laius on parem?...kui 25 sm laiemal Ducato baasil ehitatud täisintegreeritud matkakal?
Sõitsime mullu Alpides, sõitsime ka Stelvio passile, idast ja arvasin, et napilt mahtusin, aga siis nägin, kuidas liinibuss sama tuldud teed kimades alla sõitis. Liiklusmärk piiras auto pikkuseks 10,5 meetrit? Vist oli vähem... :) Äkki see buss oli kaks ja pool meetrit lai?




Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 02.01.2020 22:22 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 20:28
#44
Ikka seal kus kitsas on :D Nt ei mahu 2.30 ära tee äärsesse parkimistaskusse(sõidan igapäevaselt täpselt nii laia autoga) ja kui oled "sitasti" parkinud võid vähemalt saksamaal süüdi jääda.
Kuna olen kokku puutunud autoga mille igat osa pidi tellima ja ootma siis väikeseeja autod ei isuta enam, ducatole on iga suuremas esinduses kulukaup(esiklaas nt) olemas
Ok ducato ei ole nii turvaline kui spinter aga nii kehv see ka ei ole

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 20:46 - 02.01.2020 21:16
#45
nootsii kirjutas: Nt ei mahu 2.30 ära tee äärsesse parkimistaskusse(sõidan igapäevaselt täpselt nii laia autoga) ja kui oled "sitasti" parkinud võid vähemalt saksamaal süüdi jääda.

Mis uuri taskud sellised on? Ka sõiduauto tasku on 2,5 meetrit. Ja kui ei mahu, siis pole seal kindlasti ka midagi tähtsat teha :pinch: Eks see ole muidugi õige, et sõita saab võimetekohaselt. Ja "teemaksud" tuleb ja olen ka alati ära maksnud ;)

L-istmed
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 21:16 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 21:17 - 02.01.2020 21:38
#46
Auto peab ikka vastavalt oma vajadustele ja ootustele ostma. Kui ikka plaanid platsil puhkust veeta siis tuleb osta nii suur et mugav olla on. Kui kavatsed ringi sõita linnast-linna ühe huviväärsuse juurest teise juurde ja ära mahud sinna kaubikusse siis ostad selle. Mina enda jaoks olen leidnud ühe plussi integreeritul, soojustatud paagid.

www.clever-mobile.de/

Siit saab vaadata istmeid mis olid messil proovides samaväärsed esiistmega
Viimati muutis: 02.01.2020 21:38 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 21:40 - 02.01.2020 21:43
#47
Jah. Kohtasin Hiiumaa Kõpus Fiat Pandaga meest, kes sõitnud läbi kogu Euroopa ja elanud sellessamas Pandas. Küll oli õnnelik, inglane.
Kodus, Märjamaal kohtusi Maty Amayaga, kes oli sõitnud jalgrattaga üle 80000 km-ri. Kogu vajalik oli rattal, ka öömajatelk. Oma uhkele lipukolleksioonile sai minult lisaks meie karavaniautolt meie riigilipu ja nüüdseks on see temaga rännanud juba läbi Moskva Punase väljaku, teinud Eurotuuri, Maroko praami ootele.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 02.01.2020 21:43 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 22:26
#48
Hea meel näha, et teema on elavat arutelu tekitanud. Mis siis, et algsest küsimusest veidi kõrvale kaldunud. Nagu ütlesin, siis ma pole kordagi ühegi camperiga sõitnud ega selles ööbinud. Niiet on väga huvitav lugeda erinevaid maailmavaateid :)
Täisintegreeritu suurim pluss pildi peal on see, et seal on kaks valmis suurt voodit + suur panipaik kohe olemas ja ei pea iga päev lisavoodit üles tegema. Suurim miinus nende väljanägemine.
Ma tegelikult telgiks rahumeeli edasi, aga järelkasvuga läheb jubedamaks jändamiseks. Seepärast ma arvan, et VAN on mulle vähemalt esialgu enam kui küll. Mul on vajadus katusel ka kajakki vedada, ehk mida madalam, seda parem. Nagu ma näen, siis teistel mahuvad lapsetoolid ka ilusti ära, niiet peaks nagu ideaalne olema.
7**TFR. Krt sa pargid iga jumala päev otse mu kontori akna all! Ma olen juba pikalt ärandamiseplaani pidanud:) Ja teise sarnase on keegu mu kodu akna alla talveks parkinud. Nagu nimme kohe, kuskil rahu ei saa. TFR, me peame mõneks nädalavahtuseks autosid vahetama. Tule esimeselt korruselt läbi;)
Ka see mõte on läbi käinud, et camperit võiks igapäevaselt kasutada. Ka siis tuleksid väiksemad mõõdud kasuks.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 22:32
#49
Mul selle väljalaenamisega on proual mingid kiiksud, aga niisama näidata-jutustada võin küll, kui huvi. :)
McLouis Menfys Van 3
#949
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Campervan ja nende L-kujulised istmed

02.01.2020 22:43 - 02.01.2020 22:45
#50
Nii westfalial kui ka Pösslel on nende plastikkatustega neljakohalised olemas 5.4m pikad siis. Neid peaks möödustega saama igapäevaselt kasutada (parkisimajad jäävad ära) 6m saab ka kindlasti kasutada aga 5.4 lihtsalt sama mis suurem kesklassi auto.
Viimati muutis: 02.01.2020 22:45 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev