Gaasiballooni täitmine

Re: Gaasiballooni täitmine

31.07.2020 11:24
#141
kaiz kirjutas:
Priit Käos kirjutas: Butaani keemispunkt on -0,4' C millest allapoole vedel gaas enam ei aurustu, propaanil vastavalt -42'C, miks siis su gaas ei aurustunud enam -5 juures?
Vot ei tea täpselt, kas külmub regu kinni, vms.
Fakt on, et LPG on soojas hea, aga külmas võid ilma olla.
Nüüd kaks ballooni, üks täidetav, teine Agasol. :)
Kui täpselt ise ka ei tea nagu kirjutad siis võiks ennast asjaga kurssi viia ja alles siis tulla gaasialast " magistritööd" foorumisse tegema.
Ühtlasi küsiks, et mida sa sinna" täidetavasse" ballooni plaanid talvel tankida? Lpg ju külmub ära. Proovid cng-d ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

02.08.2020 19:53 - 03.08.2020 08:21
#142
Sai ka nüüd tanklas tangitud 2 ballooni LPG gaasi. Saab näha praktilise tulemuse. Tühja ballooni saab tankida 20 liitrit, siis kaal ja täituvus täpselt ok. Gaznet kaardiga hind 48,9 liiter, seega kümnekas.

Lisan veel, et teise ballooni panin kaalule ja kuna seal oli ligi 3 kg gaasi, tankisin sinna juurde 13 liitrit.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 03.08.2020 08:21 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.09.2020 13:02
#143
Kus Tallinnas selline gaasitankur on, kus suhtutakse ballooni laskmisse neutraalsemalt?
Alexela on selgelt väljendanud, et nemad sellist klienti ei oota.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.09.2020 16:39
#144
none kirjutas: Kus Tallinnas selline gaasitankur on, kus suhtutakse ballooni laskmisse neutraalsemalt?
Alexela on selgelt väljendanud, et nemad sellist klienti ei oota.

Ja mis nad siis teevad, kui ei oota? Võtavad kliendikaardi ära ? Keelavad automaattankla kasutamise ?

Täna veel kehtiv majandusministri määrus mis seda ala reguleerib, keelab selge sõnaga gaasiballoonide täitmise gaasitanklas , välja arvatud ujuki ja kaitseklapiga balloonid, mis jätavad 20% paisumisvaru.

Ei viitsi seda praegu netist otsima hakata, küll on see mul kuskile arhiivi juba aastaid tagasi salvestatud.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.09.2020 17:59
#145
Kui seaduses näpuga järge ajada siis ei tohiks ujukiga ballooni ka ise täita:
) paragrahvi 60 lõige 1 sõnastatakse järgmiselt:

„(1) Ballooni tohib täita vedelgaasi täitejaamas. Täiteastme kontrolli võimalusega balloone on lubatud täita mehitatud tankimisjaamades vastava gaasitööpädevusega tankija poolt.”;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.09.2020 18:04
#146
kaminahi kirjutas: Sai ka nüüd tanklas tangitud 2 ballooni LPG gaasi. Saab näha praktilise tulemuse. Tühja ballooni saab tankida 20 liitrit, siis kaal ja täituvus täpselt ok. Gaznet kaardiga hind 48,9 liiter, seega kümnekas.

Lisan veel, et teise ballooni panin kaalule ja kuna seal oli ligi 3 kg gaasi, tankisin sinna juurde 13 liitrit.

Millises tanklas nii tangitud sai?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.09.2020 19:25
#147
Iren kirjutas:
kaminahi kirjutas: Sai ka nüüd tanklas tangitud 2 ballooni LPG gaasi. Saab näha praktilise tulemuse. Tühja ballooni saab tankida 20 liitrit, siis kaal ja täituvus täpselt ok. Gaznet kaardiga hind 48,9 liiter, seega kümnekas.

Lisan veel, et teise ballooni panin kaalule ja kuna seal oli ligi 3 kg gaasi, tankisin sinna juurde 13 liitrit.

Millises tanklas nii tangitud sai?

Kui Gazneti kaardist jutt siis Alexela. Sõidad suvalisse automaatjaama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

15.09.2020 07:51 - 15.09.2020 07:53
#148
Üheski tanklas ei soovita balloonidega ringi vehelda. Ikka poolpimesi, sest on ka kaamerad. Millises jaamas tädi silma kinni pigistas, pole sünnis öelda, aga keelatud on see tõesti kõikjal. Mõistlik viisakus on tankida, maksta üks balloon korraga...
Gazneti kaart on minul OLEREX. Kus on selle firma LPG automaat, seda ma veel ei tea.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 15.09.2020 07:53 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

15.09.2020 13:56
#149
kaiz kirjutas: Vot ei tea täpselt, kas külmub regu kinni, vms......

Regulaatori külmumise vastu on Truma juba ammu välja mõelnud sellise seadme

Eis Ex 12 V
propanprofi.de/de/truma-gasgeraete/truma-regler-zubehoer/truma-eis-ex-12-v
Komplekti käib ka Truma lüliti rohelise valgusega nupuga.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

25.09.2020 10:14 - 25.09.2020 10:17
#150
Priit Käos kirjutas:
kaiz kirjutas:
Priit Käos kirjutas: Butaani keemispunkt on -0,4' C millest allapoole vedel gaas enam ei aurustu, propaanil vastavalt -42'C, miks siis su gaas ei aurustunud enam -5 juures?
Vot ei tea täpselt, kas külmub regu kinni, vms.
Fakt on, et LPG on soojas hea, aga külmas võid ilma olla.
Nüüd kaks ballooni, üks täidetav, teine Agasol. :)
Kui täpselt ise ka ei tea nagu kirjutad siis võiks ennast asjaga kurssi viia ja alles siis tulla gaasialast " magistritööd" foorumisse tegema.
Ühtlasi küsiks, et mida sa sinna" täidetavasse" ballooni plaanid talvel tankida? Lpg ju külmub ära. Proovid cng-d ?
Magister juba olen, küll mitte gaasi alal. ;) Ei püüa ka siin magistritööd teha.
Reaalsed elukogemused. Talvel nii vähe kui üldse vaja, kasutan vahetatavat agasoli. Soojaga ujukiga täidetavat.
CNG-d ei proovi, sest see tahab suuremat rõhku ja arvatavasti ka erinevat regu jms. Ei pea just gaasimagister olema. :P
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800
Viimati muutis: 25.09.2020 10:17 kaiz.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

21.06.2021 23:51
#151
Tere, Propaan-il on ka "Tehniline gaas" nime all toode, keegi on kasutanud?
Ise nad ütlesid (helistasin tehnilistele inimestele, mitte müügimula omadele), et seda nad ei sega millegagi, nii et suht 95% propaan peaks olema, samaväärne Agasol-iga?
Kuna mul propaan.ee balloon, siis ilmselt ei hakka Agasoli vastu vahetama, vaid proovin "Tehnilise gaasi" ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

22.06.2021 08:05 - 22.06.2021 08:08
#152
tanele kirjutas: Tere, Propaan-il on ka "Tehniline gaas" nime all toode, keegi on kasutanud?
Ise nad ütlesid (helistasin tehnilistele inimestele, mitte müügimula omadele), et seda nad ei sega millegagi, nii et suht 95% propaan peaks olema, samaväärne Agasol-iga?
Kuna mul propaan.ee balloon, siis ilmselt ei hakka Agasoli vastu vahetama, vaid proovin "Tehnilise gaasi" ära.
Kasutan seda Propaani "Tehnilist gaasi" juba aastaid ja olen rahul. Ise nad ütlevad selle kohta puhas propaan. Olen kasutanud ka talvel miinustega ning pole hätta jäänud. Seda gaasi muidugi igast tanklast ei saa. Ümber kraani oleval termokilel on kiri "TÖÖTA GAASIGA" (tavalisel tanklas müüdaval balloonil on kile peal kiri "KOKKA GAASIGA")
Viimati muutis: 22.06.2021 08:08 Korvimees.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre, liikur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

22.06.2021 09:11
#153
Olen viimased 2 talve seda Propaani "tehnilist gaasi" kasutanud ja probleeme pole esinenud. Vähemasti Tartus seda kohapealt kusagilt ei saa aga tellimise peale tuuakse päeva-kahega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

22.06.2021 11:10
#154
Tänud vastamast, siis kindel värk, võtan endale ka siis uueks ballooniks "tehnilise gaasi".
Tallinna kandis ikka leidub, tasub edasimüüjatelt küsida. 
Ma avastasin näiteks, et Keila juures Metanex täitsa müüb seda :P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

23.08.2021 08:55
#155
Tervitused kõigile. 

Mul küsimus reduktori kohta. Hetkel on Soome balloon.  
Kas mul on vaja vahetada ainult see osa mis on vooliku ja ballooni vahel, või voolik ka?  

Mõtlesin isegi selle ballooni täitmise peale, kuna seal vist juba LPG sees, aga valutum vist uus reduktor ja kohalik balloon panna.  :) 
 

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

23.08.2021 09:05 - 23.08.2021 09:05
#156
Paistab ju sama ühendus olema mis meie balloonidel? Miks seda reduktorit peaks vahetama?
Kui külge hakkab pole midagi vaja vahetada.
Viimati muutis: 23.08.2021 09:05 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

23.08.2021 09:06 - 23.08.2021 09:08
#157
Olemasolev reduktor sobib ka kohalikule balloonile, turvalisuse mõttes võiks aga vahetada uue vastu.
Kindlasti vist eksin aastatega, aga soovituslik aeg vahetada reduktor koos voolikuga iga 5-e aasta tagant?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 23.08.2021 09:08 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

23.08.2021 09:17
#158
lahendasin gaasi turvalisuse teema sedasi , et panin kohe peale ballooni manomeetriga lekkekaitse klapi,( meie matkasuvila tarvikute poodides , müügil või võimalik tellida ja kuni voolikul, pole kulumisjälgi, pragusid ja kui lasta süsteemi surve sisse ja see ilusti nädala seal püsib , ei torgi midagi. kontrollin lihtsalt , kuidas survet peab ja viskan voolikule pilgu peale.loomulikult on olemas ka gaasi lekke andur.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

23.08.2021 09:28
#159
toto kirjutas: Paistab ju sama ühendus olema mis meie balloonidel? Miks seda reduktorit peaks vahetama?
Kui külge hakkab pole midagi vaja vahetada.
 
See on uus teema minu jaoks, ja ma mõtlesin vanade kalade käest üle küsida. Tänud kiirete vastuste eest :)   Mulle endale tundus ka kõik sama.
Kas ma saan selle ballooni välja vahetada ka meie tanklas? Või tuleb ikkagi kõik uus osta kuna seal soomekeelsed kirjad peal?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

23.08.2021 09:58
#160
AS Propaan vahetas ka Soome balloone, aga ainult sellisel juhul, kui balloonil on pii märgistus peal. Muul juhul läheb vanarauda see balloon. Tanklad kindlasti ei vaheta.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

23.08.2021 11:54
#161
GasUp automaadis vahetamisega ei ole samuti probleeme
www.gasup.ee/locations .
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

15.10.2021 21:36
#162
Nende soomest tulnud balloonidega on jama jah. Hea teada, et neid siin ikka vahetada saab. Koduleht neil ütleb, et vastu saab oranzi - ega ju värv ei loe midagi. Keermed küll sobivad.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.11.2021 18:44
#163
Käisin ka prooviks Propaan AS tanklas Tallinnas Betooni 3. Kõik töötas - tankija tuli ilusti appi, kasutas enda otsikut ning lasi balloonid täis (21 l). Üllatus tuli maksmisel - gaasi hinnale lisandus "täitmine" 3,7 € iga ballooni pealt.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.11.2021 20:26
#164
Viljandis täidetud balloonide eraldi hindu (gaas + teenus) ma ei tea, aga kokku oli üks tavaline 11 kg. suurune 26 euri. Umbes sama on vist ka AGA hind praegu.
Matkame majaga - mis liigub see kulub ja hoiame ühendust, et sellega toime tulla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.02.2022 20:56
#165
Kas selle dish otsaga kannatab vabalt tankida lpg tavalisse ballooni?  Või on igal juhul vaja seda nt gasbank 80% täituvusega ballooni kasutada? 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev