Gaasiballooni täitmine

Re: Gaasiballooni täitmine

24.05.2020 06:30
#101
Hakkab jälle targutama...
Mul oli 90ndatel lausa üliprimitiivne gaasiauto- karburaatoriga Volvo ja no ei tulnud sealt ühestki auto otsast mingit haisu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

24.05.2020 10:11
#102
No hakkab jälle ...
Mul oli 80nendatel gaasiseadmega Niva ja ma küll ei mäleta, kas ta haises (sõidu ajal) või mitte.
Olin hirmus rahul, kuna sain suure bensiinikriisi sellega hästi üle elatud Seadmest sette (pruun lõga) välja laskmise ajal haises kindlasti.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

25.05.2020 21:25
#103
Sõidu ajal pole nad ka mul salongi haisenud. Asi haises vängema haisuga gaasiga seisma jättes. Seda väga lihtsal põhjusel. Sellel monopritsel läks gaasi toru otse sisselaske kollektori külge mingi juurde puuritud lisastutsiga. Jätad auto seisma, siis peabki see aurusti ja kollektori vaheline gaas kuhugi jõudma. Seal polnud ju midagi, mis survet oleks hoidnud.

Mul selline elektroonikakomplekt üks veel tagavaraks ka, sest Põlvas lõpetas seadmete paigaldaja oma töö ära ja siis igaks juhuks küsisin tagavaraks.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

26.05.2020 21:38
#104
Hea tuttav soetas matkaauto, astus Klubisse ja soetas AGAst soodustusega AGASOL gaasi. Aga AGA töötaja rääkis talle, et karavanile LPG ehk vedelgaasi kasutamine mõjub halvasti karavani gaasiseadmetele.

On see siis nii?

LPG ehk vedelgaas
Liquefied Petroleum Gas ehk otsetõlkes veeldatud naftagaasi tuntakse ka autogaasi nime all, kuigi tegelikult on tegu kõige tavalisema propaani-butaani seguga, mida kasutatakse ka kodustes majapidamistes (balloonides).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

26.05.2020 22:18
#105
Ivar Kalev kirjutas: Hea tuttav soetas matkaauto, astus Klubisse ja soetas AGAst soodustusega AGASOL gaasi. Aga AGA töötaja rääkis talle, et karavanile LPG ehk vedelgaasi kasutamine mõjub halvasti karavani gaasiseadmetele.

On see siis nii?

LPG ehk vedelgaas
Liquefied Petroleum Gas ehk otsetõlkes veeldatud naftagaasi tuntakse ka autogaasi nime all, kuigi tegelikult on tegu kõige tavalisema propaani-butaani seguga, mida kasutatakse ka kodustes majapidamistes (balloonides).

Eks "spetsialiste" on kõikjal. Kas mainis ka milles väljendub kahjulikus?
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

26.05.2020 23:01
#106
Olen seda juttu kuulnud pea igalt gaasimüüjalt. Kasutanud aga olen viimased 7- 8 aastat LPG - d.
Kuna viimase kasutamine on kordades odavam ja mugavam. Ehk siis, kes ikka tahaks oma sissetulekust loobuda. Konkurentide mahategemine või siis kindlad faktid, viimaseid vist vãga pole.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo, Priit Käos

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 08:35
#107
Minumeelest oli siinsamas foorumis jutt aastaid tagasi kuidas kõik tahtsid kasutada AGA tööstuslikku gaasi, ehk siis peaaegu puhast propaani.
Nüüd ollakse nõus kasutama LPG-d mille segu koostis on siin varasemalt mainitud, Butaaniga peaaegu pooleks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 08:40
#108
Külmaga tuleks kindlasti kasutada "puhast" propaani.
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, 867

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 09:40
#109
Mina oma vanakese paagis olen kasutanud ainult nn. autogaasi (kuna tankimine toimub tanklas),kõik gaasiseadmed toimetavad laitmatult,olen kütet kasutanud ka -20 kraadiga.Auto sai kevadel 35 aastaseks.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 11:51
#110
Butaan on iseenesest kallim gaas kui propaan ja energiasisalduselt propaanist tunduvalt parem. Butaani kasutamisele seab piirangud ümbritseva keskkonna temperatuur. Madalatel temp.butaan ei aurustu.
Siin kirjeldatud AGA töötaja juttu võib suhtuda kaheti- kas tööle ongi võetud nii loll kes tõepoolest ei tea mida räägib või siis on ülemused talle piisavalt intensiivselt selgitanud mida rääkida.
Kellele aga asi ikka rahu ei anna võib müüjalt alati sertifikaati küsida ( kohustatud andma ostja soovil). Sealt saab kõik välja lugeda mida paaki/ballooni tangite.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 13:30
#111
Äkki LPG vedelgaasi kasutajatel on pandud filtrid?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 19:17
#112
Auto lpg seadmetel kõigil filtrid vahel.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 19:21
#113
Vôib-olla siin konks ongi? Karavanidel pole filtrit tavaliselt.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 20:03
#114
Selline käib ballooni ja reduktori vahele.

ebay.de otsing; LPG Gasfilter für Gasflasche

Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 20:07
#115
Üks loll oskab rohkem küsida, kui sada tarka vastata ;)
Filtri tööpõhimõte ja vajalikus matkakate gaasil töötavatele agregaatidele?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 20:13
#116
Just sama asja pärast nagu autodelgi on- gaas ei ole kunagi nii puhas, et seal miskit liigset lisa ei ole ja selleks on vastik õline ollus, mille filter kokku korjab. Tegu siiski ju nafta ümbertöötlemise jääk- või lisaproduktiga.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 20:16
#117
REMA kirjutas: Mina oma vanakese paagis olen kasutanud ainult nn. autogaasi (kuna tankimine toimub tanklas),kõik gaasiseadmed toimetavad laitmatult,olen kütet kasutanud ka -20 kraadiga.Auto sai kevadel 35 aastaseks.

Kasutad filtrit? Või otse balloonist süsteemi?

Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 20:35
#118
No ega nüüd hirmuga nii suuri silmi ka vaja teha ei ole, ei tapa see pisike reostus seal gaasi sees seadmeid ei ühe ega kümne aastaga. Autodel on filtrivahetus ca 20 000km tagant ja selle ajaga jõuab ikka üle tonni gaasi läbi ajada. Muidugi mustemaks see filter läheb selle ajaga küll, aga kaugeltki mitte veel umbe.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 20:41
#119
Ivar Kalev kirjutas: Vôib-olla siin konks ongi? Karavanidel pole filtrit tavaliselt.

Pole vajagi matkakate süsteemile ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

27.05.2020 23:35
#120
OK, et filtrit justkui poleks vaja? Aga kuna olen ise sealt kollast haisvat õli lauale koputanud, siis LPG balloonile panen kohe kindlasti filtri.
Ei maksa ta sugugi nii palju. 30-50 Eur.
Mul on see peeti läinud reduktor (klapp) sahtlis alles hoitud.
Võin kunagi kokkutulekule kaasa võtta ja näidata kui on huvilisi.
Minul tekkis jama kodus olles aga reisil ma ei viitsiks tegeleda probleemi olemuse selgitamise ja likvideerimisega.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, liikur, Priit Peljo, 867

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

28.05.2020 07:51
#121
Likainen kaasu !
Volvo XC70 -15

Cabby Black Line -10
+358400490991 / +372 57705019
Uuemõisa Haapsalu


Lisatud failid:

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, Rainer

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

30.05.2020 20:28
#122
Korras ja hooldatud gaasi seade ei tohi haiseda. Kui haiseb järelikult leke. Igapäevaselt näen autosid millel gaasiseade peale pandud ja kui kapoti avad käib gaasi hais ninna. Olen kliendile öelnud, et mine lase gaasi meestel üle vaadata ja lekked kõrvaldad. Käivad ära aga ikka haiseb. Siis vahetad ise kõik kummi voolikud ära ja enam ei haise. Ei tea miks nad ei viitsi tegeleda. Gaasi seade peal pandud, hooldus tehtud, raha käes siis vist ei viitsita enam süveneda asjadesse. Olen saatnud Eestist Lätti gaasiseadmetega autosid mida ei suudeta Eestis paika regullida.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

11.07.2020 09:45
#123
Vahetas oma 11l terasballoonid komposiitballoonide vastu, komposiit on terasest väemalt 5 kg kergem , kahjuks Eestis selliseid keeratava ventiiliga balloone ei müüda ostsin, enda oma venemaalt , saab täita ainult ise , tanklas.
Vaatan siin ajavad mõned puhast propaani taga , sellist gaasi müügil ei ole , propaan on väga raske , kui teil oleks balloonis puhas propaan ei saaks te seda isegi suvel kõike kätte balloonist , Põlevgaas on alati segu , mille kõige kergem komponent on ikka metaan., mis on sedavõrd kerge ja lenduv , et kui metaanitoru kuskil lekib siis seal ohtlikku konsentratsiooni peaaegu ei teki ta lihtsalt lendub nii kiiresti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

11.07.2020 09:53
#124
Eestis saab selliseid legaalselt täidetavaid ujukiga täitmisel kontrollitavaid keermega balloone jätkuvalt minult osta. Nüüd on kohe olemas nii ühe otsikuga kui ka eraldi täite otsaga balloonid.
pritsu kirjutas: Vahetas oma 11l terasballoonid komposiitballoonide vastu, komposiit on terasest väemalt 5 kg kergem , kahjuks Eestis selliseid keeratava ventiiliga balloone ei müüda .
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

11.07.2020 09:53
#125
vaatasin siin teemaks ka gaasi leke. Tegelesin ka natuke oma bussi sõiduks ettevalmistamisel sellega , kuna panin vahele ka manomeetri, siis selguset profi lekkeavastamise seade leket ei tuvastanud , aga manomeetri järgi sain aru et väike leke on sees , nii et .Tingimata peab gaasisüsteemil olema ALL hea ventilatsioon!
mul oli manomeetri järgi leke , st paaari ööpäevaga kadus süsteemist rõhk aga nagu mainisin lekketuvastaja ja gaasi analüsaator midagi ei avastanud.
Nii et keerake peale kasutamist ja suletud ruumis, garaaz , laevatrümm (parvlaev kinnise autotekiga) , kindlasti balloon kinni. Ja meeldivaid matku.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev