Gaasiballooni täitmine

Gaasiballooni täitmine

10.10.2018 15:22
#1
Kus saab täita gaasiballooni? St, et ma lähen oma ballooniga kohale ja sinna pannakse gaas sisse? Autos olevad balloonid on üsna uued AGA ei ole ostetud Eestist ja seega nende suurused ei klapi. Ei saa lihtsalt minna balloon näpus ja saada samasugune täidetud kujul vastu. Suvisel Euroopa reisil õnnestus selline täitmine ühes Poola tanklas aga sedagi peale suurt otsimist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

10.10.2018 15:40
#2
Peaksid abi saama Propaan AS-s aga minu andmetel nad ei pane täitetööna puhast propaani ( mis oleks matkaautole/haagissuvilale parem). Ehk siis pakasega see ei sobi.

Tegelen just sama teemaga (mul bussil spetsiaal alumiinium balloonid) ja ootan AGA-st vastust, kas saan oma ballonid saata läbi nende süsteemi AGA täitekeskusesse (see asub neil Lätis) ja saada tagasi puhta propaaniga. Võib-olla nad suudavad Eesti Karavani Klubile ka sellise teenuse edaspidi genereerida, usun soovijaid oleks peale minu veel.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, Iren

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

16.10.2018 15:37
#3
Tänan! Sain seal oma ballooni täidetud seekord!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

16.10.2018 15:45
#4
Iren kirjutas: Tänan! Sain seal oma ballooni täidetud seekord!

AGA-s või Propaanis?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

16.10.2018 17:59
#5
Priit Peljo kirjutas:
Iren kirjutas: Tänan! Sain seal oma ballooni täidetud seekord!

AGA-s või Propaanis?

Propaanis. Ilmselt saan selle gaasi kõik kenasti enne talve veel ära kasutatud-köetud seega järgmiseks aastaks midagi seisma ei jää.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

16.10.2018 18:02
#6
Iren kirjutas:
Priit Peljo kirjutas:
Iren kirjutas: Tänan! Sain seal oma ballooni täidetud seekord!

AGA-s või Propaanis?


Propaanis. Ilmselt saan selle gaasi kõik kenasti enne talve veel ära kasutatud-köetud seega järgmiseks aastaks midagi seisma ei jää.

Et siis puhast propaani sa sealt ei saanud?
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

10.11.2018 23:02
#7
Vabandan rumala küsimuse pärast aga kas nende alumiinium balloonide ainuke eelis on kaal?
Oleme praeguseks ca 2 kuud ratastel olnud ja gaas on saanud põhi teemaks. Pea igas riigis on oma balloonid ja teisest riigist tulnud taarat keegi vastu ei võta. Mis siis, et üks Euroopa. Kuna sedasi läheb asi väga kalliks, soetasime LPG adapteri ehk tangime gaasi tanklas. Oleme nüüd paar korda täitnud ja probleeme pole olnud. Tundub hetkel parim lahendus. Kuidas vanemad matkavennad asja kommenteerivad? Kui pikemalt teel olla kuidas teised oma gaasi mure lahendavad? On mõni parem lahendus?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

11.11.2018 11:58
#8
Ivar Kalev kirjutas: Peaksid abi saama Propaan AS-s aga minu andmetel nad ei pane täitetööna puhast propaani ( mis oleks matkaautole/haagissuvilale parem). Ehk siis pakasega see ei sobi.

Tegelen just sama teemaga (mul bussil spetsiaal alumiinium balloonid) ja ootan AGA-st vastust, kas saan oma ballonid saata läbi nende süsteemi AGA täitekeskusesse (see asub neil Lätis) ja saada tagasi puhta propaaniga. Võib-olla nad suudavad Eesti Karavani Klubile ka sellise teenuse edaspidi genereerida, usun soovijaid oleks peale minu veel.

Sain hiljuti AGA-st lõpliku info võimaluse kohta lasta täita isiklikku alumiiniumkestaga gaasiballooni puhta propaaniga:

(AGA kirjutab) Selgus et vaatamata sellele et ballooni ventiil on sama ei ole meie täiteseadmed selle ballooni (kergem kui teras) täitmiseks kalibreeritud ja ümberkalibreerimine sellisel moel mõne ballooni jaoks ei ole rentaabel. Sellest tulenevalt kahjuks ei ole meil võimalik seda täita.


Seega tuleb vist mõlemad tühjad balloonid reisile kaasa võtta ja loota Saksamaal täitmisele/vahetamisele. Kahjuks hetkel puudub info, kus seda Saksamaal teha saab. Kui keegi teab palun andke infot. Huvitab ainult puhas propaan.
Üritan saada selgust ka Hymeri kaudu. Balloonid on kunagi Hymeri poolt bussile pandud ja neid peaks Saksamaal palju kasutusel olema.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

11.11.2018 21:57
#9
Kui põhikooli tasemel aritmeetika on omandatud ja ballooni kaalumiseks kaal olemas, ei näe ma põhjust mitte tankida autogaasi oma ballooni. Autogaas on enamjaolt ikka popaan, sest muu sodiga auto ei sõida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

12.11.2018 01:55
#10
Kunagi ammu ma uurisin ka neid Alugaasi balloone. Mäletan, et Saksas oli neid vahetuspunkte hulgim.
Alugas kodulehel käisin uurimas.
Väga palju vahetuskohti olid suured ehituspoed.
Mis gaasisegu nad pakuvad, seda ei tea.
Äkki oleks abiks, kui vaatad oma teekonnale jäävat ehituspoodi ja kui neil peaks olema avalik e-mail, siis kirjuta sinna küsimus.
Äkki nad isegi teavad, mis segu nad vahetuseks pakuvad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

12.11.2018 09:45
#11
Kuna minu vanakesel on gaasipaak kõhu all,olen alati seda tankinud tanklates.Enne AS Propaanis, viimasel ajal Alakselas .kasutanud olen ka miinus 20.kraadiga ja mingit probleemi pole olnud,kõik töötab.Gaasiautod sõidavad ju ka talvel.Või olen midagi valesti aru saanud????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

12.11.2018 11:21
#12
REMA kirjutas: ...Gaasiautod sõidavad ju ka talvel...
Autodel on vedelgaasi aurusti mootori jahutusvedeliku soojendusega...
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

12.11.2018 11:35
#13
Minu auto ei sõida gaasiga ,aga soendused,külmik ja pliit tarbivad seda gaasi ilma mingi probleemita.Eelsoendust gaasil ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

13.11.2018 00:25
#14
Gaas vajab aurustumiseks soojust. Kui tarbimine on väike, peaks vist külmaga töötama. Erinevatel gaasidel on erinev minimaalne aurustumistemperatuur.
Mäletan seda ajast, kui käisin Propaanis mingi aasta 2000 ja siis tankija lasi mulle teise segu, kui kuulis, et nädala olen Alpides ja mitte madalal.

Mina olen aru saanud, et LPG gaasiga sõitvad autod käivitatakse bensiiniga ja gaasile lülituvad nad ümber mootori töösoojaks saamisel Oli vist umbes 70 kraadi.
Mul on ka plaanis põhiliseks LPG täidetava ballooni kasutamine. Seda temperaturiasja veel pole läbi seedinud.
Suvel sellega muret pole. Aga viimastel nädalatel oli buss käigus ja kasutasin tööstuslikku propaani.Balloon ilusti härmas hommikul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

13.11.2018 12:37
#15
Olen hetkel Saksamaal ja selgus tõsiasi, et siin riigis on LPG tankimiseks teistsugune pöstol ja see ei hakka minu adapterile külge. Kreekas, Itaalias probleeme polnud.
Sai natuke asja lähemalt uuritud ja tuleb välja, et Euroopas on neli erinevat standardit.


Sinine- DISH adapter
Punane- ACME adapter
Heleroheline ehk Hispaania- Bajonett ja Euronozzle adapterid
Lilla ehk Austria ja Šveits - DISH ja ACME adapterid
Oranž ehk Norra ja Holland- Bajonett adapter
Tumeroheline ehk UK- ACME ja Bajonett adapterid

Sellised:

DISH-Euronozzle-Bajonett-ACME

Ühe kohaliku käest uurisin, et kui tulen näiteks Itaaliast autoga millel on gaasi seade, et kas siis ma ei saagi Saksamaal tankida?
Sain vastuse, et suuremates tanklates on need adapterid kõik olemas ja peab küsima. Passi peab nii kauaks panti andma. Lähen täna uuele katsele :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.11.2018 18:19
#16
Kuna ma autogaasist ei tea midagi, siis võtsin täna Propaan AS-ga ühendust ja uurisin nats seda asja. Selgus, et autogaas on siiski butaani ja propaani segu, mida ma oma bussi gaasiseademetes kasutada eriti ei soovi, seega langevad igasugused täitmise variandid avalikult või salaja kuskil autogaasitanklas ära. Ja ongi hea, kuna asi ei ole päris ohutu.

Samas Propaan AS pakkus võimalust (erinevalt AGA-st) täita oma ballooni puhta propaaniga nende popraani liinil. Aega võtab ca 5 päeva ja maksab 5,90 €/kg ehk 11 kg balloon 64,9 €. Jõhker hind. Kõrgeks ajab hinna eriteenus, kuna kliendi balloonid tuleb käsitleda liiniväliselt. Ma ei tea küll Saksamaal Alugas balloonide vahetamise/täitmise maksumust aga usun, et suurusjärk jääb pigem meie AGA hinnataseme juurde. Seega on Meelise poolt pakutud variant lahenduseks olemas - Saksamaal Alugas parterite tanklas vahetus/täitmine. Mida veel ei tea, kas nad pakuvad ka puhast propaani või ainult butaan/propaan segu. Kui niikaugele jõuan jaanuaris, siis annan teada.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.11.2018 19:19
#17
Mina olen aru saanud, et LPG gaasiga sõitvad autod käivitatakse bensiiniga ja gaasile lülituvad nad ümber mootori töösoojaks saamisel Oli vist umbes 70 kraadi

Tegelikult lülutub mootor gaasiküttele 30 kraadi pealt. Talvel lpg ga probleeme ei ole olnud,gaas peab iga külmaga ju paagist aurustini jõudma

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.11.2018 21:04
#18
johannes kirjutas: ... Talvel lpg ga probleeme ei ole olnud,gaas peab iga külmaga ju paagist aurustini jõudma
Selline ütlemine on nagu müügimehe kiidulaul.
Vedelgaas voolab ka suure külma käes, ta ei aurustu külmaga. Autodel on ballooni ehitus teine ja aurustini lastakse vedelgaasi, mis seal üles soendatakse. Matkabussil lastakse palloonist trassi ainult aurustunud gaasi. Aurustuma peab ta balloonis. Sellepärast paningi oma esimesel ehitatud autol ballooni salongi, istme alla. Nii ei olnud külma karta.
Teine võimalus on panna õue balloonile soojendus. Seda võib teha mootori jahtusvedelikuga või elektriga. Näiteks tõmbate balloonile selga 12v soojendusega mootorratturi vesti.
Talvel õues töötades kasutasid (30a tagasi) keevitajad esimest väljuvat gaasi ballooni soojendamiseks. Pitsist vaevu väljuv leek lasti ballooni peale, kuni pits sai jõu kätte.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

14.11.2018 21:40
#19
Lühike ja aus vastus on, et polegi täitnud.
Korraldan oma matkaauto gaasimajandust juba aastaid ja oluliste probleemideta järgnevalt:
Olen varunud mõned Saksamaal ja Belgias kasutusel olevad 11kg balloonid, Euroopasse sõites olen pannud peale ühe Eesti ja teise nö. Euroopa oma, vastavast riigist läbisõites - kas siis minnes või tagasiteel, nii kuidas balloon tühjaks saanud on, olen selle ära vahetanud, Eesti balloon on olnud pigem tagavara ballooniks. Viimastel aastatel olen olen kasutanud eesti ballooni asemel ka bensiinijaamades LPG-ga täidetavat ületäitmist välistava seadmega varustatud ballooni, olen seda ise LPG-ga täitnud nii Belgias,Prantsusmaal kui ka Eestis- palju mugavam ja ka odavam . Olen niiviisi oma gaasimajandusega hakkama saanud.
Mulje on selline, et ega teiste riikide balloone vahetada ei taheta ning kohapeal täitmist kaasasolevasse balloni pole kohanud ( Saksamaal on vabanduseks toodud ka, et tundmatusse ballooni tankimine, kuna selle ohutus pole garanteeritud, pole lubatud). LPG ballooni olen saanud küll täita - adapter peab aga küll olema.
Eestis olen gaaasiballoone vahetanud Propaanis, viimati vast 5 .a tagasi, sest olen saanud LPG ballooni ja Saksamaal vahetatavaga hakkama.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

19.12.2018 16:31
#20
Oleme praeguseks ratastel olnud natuke üle kolme kuu ja hetkel 15-nes riik- Hispaania. Minu puhul poleks ka erinevate balloonidega majandamine kõne alla tulnud. Juba mitmes kord loen, et ei soovita tankida butaani ja propaani segu. Mis see põhjus on, et peab ainult puhas propaan olema? Vaatasin, et mu Truma Combi raamatus on kirjas, et sobib Butan/Propan. Olen siin Hispaanias paljude matkavendade käest uurinud, kuidas nemad oma balloonidega majandavad. 90% tangivad kõik LPG tanklas oma balloonid täis. Sain lõpuks juhised, kus kohast neid adaptereid tellida saab. Tellisin terve euroopa seti, kus on kõik neli erinevat adapterit mis hakkavad meie ballooni külge. Esmaspäeval peaksin kätte saama. Õnneks enam pole vaja kütta ja gaas kestab kauem :) Päikest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

19.12.2018 16:51
#21
Tere

küsiks, et kuidas välismaal need 90% tangivad: kas tavaballoon + needsamad adapterid või on neil Ebay-s alates 200 eurost müüdavad taastäidetavad balloonid ostetud? Tavaballoonide täitmise kohta on meil kunagi ilmutatud selline artikkel: tarbija24.postimees.ee/2087918/inimeste-saastunipp-tekitab-gaasimuujates-hirmu

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

19.12.2018 17:03
#22
Alfons kirjutas: Tere

küsiks, et kuidas välismaal need 90% tangivad: kas tavaballoon + needsamad adapterid või on neil Ebay-s alates 200 eurost müüdavad taastäidetavad balloonid ostetud? Tavaballoonide täitmise kohta on meil kunagi ilmutatud selline artikkel: tarbija24.postimees.ee/2087918/inimeste-saastunipp-tekitab-gaasimuujates-hirmu

Väga paljudel on lihtsalt adapter tavaballooni külge kruvitud. Uuematel bussidel ja eriti sakslastel on ka taastäidetavad balloonid ja gaasi tankimiseks on neil adapter bussi küljele monteeritud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

19.12.2018 20:27
#23
Rixx kirjutas: Juba mitmes kord loen, et ei soovita tankida butaani ja propaani segu. Mis see põhjus on, et peab ainult puhas propaan olema? Vaatasin, et mu Truma Combi raamatus on kirjas, et sobib Butan/Propan.

Loomulikult kõlbab Propaan/Butaan ka, aga puhas propaan põleb puhtamalt, mis on kasulikum seadmetele ja on ka külmakindlam ning ei ole vaja lisasoojendust külmaga.
Parimat
Imre
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, 867

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

20.12.2018 06:52 - 20.12.2018 06:53
#24
Tegelikult on kraanist vee võtmine ka küllaltki ohtlik tegevus - võib üle ääre pritsida ja mis kõik veel... Õigem on ikka tanklast Eviani pudelivett osta.
Viimati muutis: 20.12.2018 06:53 dodge.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Gaasiballooni täitmine

20.12.2018 08:55
#25
dodge kirjutas: Tegelikult on kraanist vee võtmine ka küllaltki ohtlik tegevus - võib üle ääre pritsida ja mis kõik veel... Õigem on ikka tanklast Eviani pudelivett osta.
Kui külmaga gaas kinni räägid teist juttu :)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev