Truma boileri solenoidklapp

Truma boileri solenoidklapp

26.08.2011 23:10 - 30.08.2011 08:39
#1
Ehk on kellelgi vedelema jäänud Truma "tavalise vana" gaasiboileri ehk Ultrastore seeria gaasiklapp.
Boiler sinder oli lekkind ja kogu see väliskesta alumine ots oli kuni õhuvõtuni vee all teadmata aja, kuna kondensvee väljaviik oli umbe läinud. Hirmus roostes. Sisekesta sain vett pidama ja muu ka kõik enamvähem võiks toimida, aga gaasi peale ei tule. Kardetavasti on see klapp kinni või otsas olev düüs ära ummistunud. Juhtblokk toimetab küll ja üritab süüdata.
Asjandus ise selline [url=http://www.leisureshopdirect.com/marine/galley/product_33296/Solenoid_Valve_30_mbar_Truma_Boilers.aspx
]LINK[/url]
Aga päris 40 briti raha ei tõuse käsi andma ta eest.
Viimati muutis: 30.08.2011 08:39 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

27.08.2011 14:24
#2
Oled päris kindel, et just 30 mbar varianti vaja ja mitte 50 mbar ? Kirjutasid ju, et vana...

Minu boileri klapil oli viga mähises. Seal on tõmbe ja hoidemähis ja esimene oli katkestuses.

Kasutatud asenduse sain Arpelist. Seega , kui 50 mbar seade, küsi klappi sealt. Uuemat sealt saada ei pruugi. Aga vahe on ainult düüsi suuruses.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

27.08.2011 20:41
#3
Tänud väärt vihjete eest. Ma just murdsin pead, et miks see mähis keskväljavõttega on. Boileri tootmisaasta on 84, ilmselt 50mbar. Homme lähen jälle bussi juurde, siis uurin ka mähiste tervist ja seda kas sinna ka voolu peale jõuab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

28.08.2011 20:35
#4
Boiler koos, klapp töötab (ikka 50mbar jah), seega klappi vaja enam pole. Aga kogu kupatus ikka ei toimi - aparaat ei saa kuidagi aru, et leek üleval. St, teeb gaasi lahti, annab särtsu (enamvähem esimese paugu peale süttib), ja siis särtsutab kuskil 5 sekundit ikka edasi ja paneb gaasi uuesti kinni. Kusjuures, kui pada omas paigas ei olnud ja lihtsalt lahtise kestaga proovisin, siis korra jäi leeki ka hoidma, aga peale lõplikku koostamist ei.
Niipalju kui minu mõistus võtab saab leegiandur olla ainult see süüteelektroodist teisel pool põletit asuv ca 30 kraadi all üles painutatud elektrood olla. Kas leegil on miski elektrijuhtivus ja ta mõõdab takistust massi ja leegi vahel? Mis seal nihu võib olla?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

28.08.2011 22:05
#5
Seal ei ole traditsioonilist temperatuuri- ega termoga leegiandurit, asi on tehtud tublisti peenemalt ja oma aja kohta üsna edumeelselt. (Sõber üritas mulle seda kunagi lahti seletada, aga täpselt enam ei mäleta)

Arpelis on vanema boileri juppe kindlasti, küllap saad sealt abi.

Andur ise vigane ollaa rvatavasti ei saa, pigem jääb siis asi juhtbloki taha, mis leegi olemasolu kontrollib. Anduri asukohta muidugi muuta ei tohi, kui tegid, saab viga ka selles olla.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

28.08.2011 23:16
#6
Ilmselt see "tublisti edumeelsemalt" ongi leegi elektrijuhtivuse pealt tehtud. Leek on pmst plasma ja juhib voolu.
Ma ise selle elektroodi asukohta küll ei muutnud, ei võtnud teda põleti korpuse küljest lahti. Aga samas sai seda korpust mitu korda lahti-kokku kistud see elektrood käib iga kord tugevalt vastu ühte plekki. Võibolla ei olnud ka puhastamine piisav, mul oli kogu see kest paksult roostesodi ja vett täis. Arvatavasti tuleb veel üks kord ennast läbi klaasvilla sinna sisse kaevata :(
Elektroonika viga hästi ei usu, mulle tundub, et selle boileri hukk algas ikkagi lekkest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

15.06.2014 22:43
#7
Vabandan ette ja taha lolli küsimuse pärast, aga kuidas selline vana gaasiboiler üldse tööle hakkab, mis lülitab, mis süütab, kas kuskil on patarei? Gaasi(vahe)kraani leidsin valamu alt kapist üles, aga mis edasi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

16.06.2014 10:13
#8
Minu variandi puhul on nii, et kogu mängu kontrollib juhtblokk koos kuskil seinal oleva puldiga. Puldist saad seada soovitud temperatuuri ja sisse-välja lülitada, seal on ka veatuluke. Plokk kontrollib temperatuuri ja kui kütta vaja, avab gaasiklapi, annab sädet ja tsekib kas sai leegi üles. Kui ei, siis paneb gaasi kinni tagasi ja veatule põlema. Toidab seda kõike mõistagi pardaaku 12V.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: aff

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

23.06.2014 21:38 - 23.06.2014 22:08
#9
Jah, puldi leidsin ventilaatori puldi kõrvalt, aga sellel dioodid ei sütti. Pean vist kogu krempli maha võtma ja garaaži installima, olen liiga suur seal duššinurgas roomamiseks. Kas pult või küte vee olemasolust boileris saab aru?


scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10513491_465273506943490_7892717129824969559_n.jpg
Viimati muutis: 23.06.2014 22:08 aff. Põhjus: lisasin pildi ja lingi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

24.06.2014 17:54
#10
Esmapilgul paistab, et kuskil on juhe katki.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

25.06.2014 10:33
#11
Mingi veidra nipiga saab aparaat tõesti aru vee puudumisest. Kuidas, seda ma aru ei saa, mingit andurit tal selleks pole. Ilmselt järeldab seda vee temperatuuri andurist.
Minu omal on nõrgaks kohaks see lüliti, millega teda puldi pealt saab sisse-välja lülitada. Kontaktid mustad, vahest ei anna ühendust. Pole veel jõudnud lahti kiskuda.
Aga igal juhul kui vool peal ja lülitad sisse, siis peaks ta hakkama solenoidi klõbistama ja tulesid vilgutama, isegi kui tal ei ole gaasi ega vett käepärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

25.06.2014 17:28
#12
Juhtblokis on kaitse läbi. Kui ära ühendada, hakkavad dioodid põlema puldis, aga ei midagi enamat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

25.06.2014 20:33
#13
Mis värvi see diood näitab?
Minu aparaat käitub nii:
Kui sisse lülitad, siis teeb silma roheliseks, siis avab gaasiklapi ja hakkab ca sekundi pärast süütama. Süütamist on kuulda, kuidas säde särtsub, ca sekundise intervalliga mõned korrad. Kui leeki üles ei tule, laseb gaasiklapi kolks kinni ja paneb punase silma põlema. Et ta üldse proovima läheks, peab veetemperatuuri nupust olema suurem temperatuur peale keeratud, kui keskonna temp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

26.06.2014 20:25
#14
Roheline ja punane, mõelemad süttivad, sädet tule, ega kuskil pole tunnet, et midagi liiguks. Puldil on lüliti ja ratas, proovisin seda ratast keerata ja lülitit otse ära ühendada, midagi ei muutu. Juhtmeid läheb juhtplokist nii boilerisse kui pulti ikka päris mitu, et päris primitiivne ka pole.
Kui tõenäoline selle juhtploki ja puldi elektriskeemi leidmine on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

26.06.2014 22:14
#15
Skeemi kohta ei oska arvata, 1 minuti google tulemuseni ei viinud. Ma alustaks sellest otsast, et veenduks kas kõik kaablid puldi, bloki ja boileri vahel korras ja ühenduses on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

27.06.2014 11:54
#16
Manuaali leidsin üleeile, aga see ei öelnud palju muud, kui et n+1 keeles, kust lülitada ja keerata.
Aga paistab, et pean ikkagi kõik lahti harutama, et näeks, kuhu juhtmed boileris jooksevad, siis võib-olla saab ka aru, mida võiks blokist oodata. Kaitsme probleemi pean ka lahendama, sellel pole kirja peal.

See on kõige sarnasem, aga mul vist 220 pealt ei tööta: www.dometicrvcentre.com.au/documentmanager/item/140

Veidi teistsugune: www.truma.com/downloadcenter/boiler_installation_operation_aus.pdf

enda jaoks:(a = Red indicator lamp “Failure”
Important note
Only replace the miniature fuse
on the p.c.b. with a fuse of the
same type: 1.6 A (slow action))

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

28.06.2014 12:25
#17
Kui juba viltu kisub, siis... Ka vee sisse voolu toru liigub sisse-välja, joodis on lahti. Veepidamine on üsna tinglik, kuigi peab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:O:truma boileri solenoidklapp

28.06.2014 15:13
#18
Minu boileri häving saigi sellest alguse, et toru joodis lekkis. Vesi jooksis välimise kesta sisse põhja, kõik oli roostet paksult täis. Põleti nägi välja nagu oleks 50 aastat maa all olnud. Mõttes ostsin juba uut boilerit, aga puhastasin kõik ära, panin kokku ja käib nagu kellavärk.
NB Boiler on roostevaba, see tasub viia jootmisse kusagile kus seda on enne ka tehtud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma boileri solenoidklapp

28.06.2014 16:48
#19
Mis sellel roostevabal boileril joota on vaja, kui ta roostevaba on? Mingid läbiviigud?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma boileri solenoidklapp

28.06.2014 18:33
#20
Hea uudis on, et lahti harutatult, laua peal, hakkas vähemalt solenoidi plagistama ja välku lööma, punane tuli ei sütti puldis enam, nüüd proovin gaasi külge ühendada.
See boiler pole vist esimest korda lahti, vee sissevool, mis praegu lahti on, on vist ennegi joodetud ja väljavool tundub olevat robustselt keevitatud.
Mis veel segane on, on kogu putka elektrisüsteem. Millegipärast on kogu putkas sinises juhtmes + ja punases -. Selle avastasin, kui selgus, et LED pirnid ei lähe põlema. Iseenesest, kui seadmed on õieti ühendatud, ei tohiks olla probleemi. Aga mine tea. Mingi osa juhtmetest on vahetatud, vanu juhtmeotsi on kõik seinavahed täis. Pärast on mingi massikonflikt? Kui tagasi õigeks vahetan, pean veel külmkapi ka välja võtma. See on töö, mida kõige vähem tahaks teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma boileri solenoidklapp

28.06.2014 20:44
#21
Esmapilgul paistab töötavat, süttib kui andur sooja vette panna, jääb seisma, kui andur välja tagasi võtta, hakkab tööle. Ainult, et taaskäivitus on kuidagi väga aeglane, mingi 3 min vähemalt plagistab. On tunne, nagu plagistaks tühjalt, ja lõpuks hakkab gaasi ka andma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma boileri solenoidklapp

28.06.2014 21:06
#22
Ivar Kalev kirjutas: Mis sellel roostevabal boileril joota on vaja, kui ta roostevaba on? Mingid läbiviigud?
Viigud on juba originaalis joodetud jah. Ülal tekstis on tähalepanelikule lugejale asjakohased vihjed ka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma boileri solenoidklapp

28.06.2014 21:43 - 28.06.2014 22:33
#23
Kas selline pikk süütamise aeg on normaalne või on gaasiklapiga midagi?

edit:
Hing ei andnud rahu, mõtlesin, et proovin tikuga süüdata, et saaks aru kas gaasi või süüte probleem, aga vahepeal on probleem kadunud. Süüde teisel katsel, kordussüüde esimesel katsel. Võib-olla see klapp oli kaua seisnud.
Viimati muutis: 28.06.2014 22:33 aff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma boileri solenoidklapp

01.07.2014 13:17
#24
Kas seda klappi määrida võib millegiga? Või kas see üldse mõtekas on? Sisse paraku ei näe, mis meterialist sulgur on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Truma boileri solenoidklapp

01.07.2014 23:07
#25
Pärast gaasi ühendamist on normaalne, kui kohe käima ei lähe, õhk on torustikus. Ma tavaliselt peale ühendamist esimese asjana teen pliidi lahti ja ootan kuni põletist midagi süttivat hakkab tulema, siis alles püüan automaatsüütega aparaate käivitada.
Klapi määrimisest ei oska midagi arvata. Kui ta ikka sodine on, siis mingi üldotstarbeline puhatus-määrdeaine on vast abiks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev