Talve lühendamine - Maroko 2013!

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

07.02.2014 15:36
#76
'
Meil nüüd kodus juba paar kuud sirgumas uus sõber Nala, kes mõne päeva pärast saab 5 kuuseks.


Reisimise proov on ka juba tehtud. Käisime jaanuari alguses Düsseldorfis. Paistab, et reisida meeldib:


Ainult hommikuti tahtis magada kangesti:


Peatusime 2 ööd messikämpingus. Kes on käinud, tunneb koha ära:


Ilm oli muidu superhea - päeval sooja 11-12, päike paistis. Õhtul hilja õhk veel +10, lind kisas puu otsas täiest kõrist nii, et väga kevade tunne oli kohapeal:


________________________________________________________________________________________________________


Siin teemas leheküljel 6 oli põgusalt juttu ka piduritest Marokost tagasisõidul, kus sai neid veega jahutatud. Ei tea, kui palju sellest aga vahetasin eile kõik 4 piduriketast ning kõik klotsid (ka käsipiduriklotsid) ja nende seisukord oli kohati väga halb. Pind, mis peaks olema sile, on auklik nagu oleks happega söövitatud. Hea, et kolvid ja sadulad olid korras ja töötavad edasi.
Igatahes on matkabussi seismine piduritele ikka väga-väga halb. Kogu Düsseldorfi reisi lasi tagapidur aeg-ajalt vilet ja sõitu alustades oli pidur natuke peal Tallinnast kuni peaaegu Läti piirini enne, kuni lahti läks.

Panen siia ka mõned pildid:
















Roostes nagu oleks soost sõjatehnika välja kaevatud. :woohoo:
Buss aastast 2008, läbisõit 73000 km.

Kuidas teistel kogemused?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

07.02.2014 17:47
#77
Mis see pidurivahetus maksma läks. Endal veel need mured olemata kellal alles 10 000 km

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

07.02.2014 18:27
#78
See on MB Sprinter 315, ma sain ühelt healt tegijalt soodsad hinnad (km-ga):
- töö 6 tundi kokku 198 eur
- esimesed pidurikettad (ventileeritavad) 2 tk kokku 76 eur
- tagumised pidurikettad 2 tk kokku 51 eur
- esimesed piduriklotsid anduritega 4 tk kokku 67 eur
- tagumised piduriklotsid anduritega 4 tk kokku 91 eur
- käsipiduriklotsid 4 tk kokku 44 eur
Töö sisaldas ka pidurisadulate ja -kolbide kontrolli ja puhastust.

Lasin Silberautos hinnad tuttaval enne tööd üle vaadata, pidid olema head.
Need on B-varuosad, Silberauto paneb samad.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

08.02.2014 18:54
#79
Karmid pildid. Mu buss nati vanem, aga pole talvel sõitnud (eriti, ostsin ju jaanuaris ja sõitsin Saksamaalt koju), samas mul roostet pole üldse ketastel. Klotside pealt on näha, et on ikka kõvasti kuuma saanud, sellest peaks hoiduma.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

08.02.2014 21:29
#80
Minul on samuti reisul esimene vasak ketas purunenud. Pidurid peavad korras olema,eriti mägedes. Austria alpides oli paar autot tee ääres suitsevate piduritega. Peale seda kasutasin enamasti käike pidurdamiseks ja pidureid alles siis kui 1-st ei piisanud ja seda juhtus tihti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

09.02.2014 18:09
#81
vaadates neid pidurikettaid siis tekib väike küsimus? kas olete uurinud ka pidurikettaid rasketesse oludesse?
Kindlasti peab olema MB selline asi olemas. Mina küll ei hoiaks piduri ketaste ja klotside pealt kokku. Mersu teenindus on teada tuntud. kui üks ühele ei saa vahetada siis saab neil küll mõistus otsa. Võibolla küsida näiteks Autodetist

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 11:32
#82
olari kirjutas: vaadates neid pidurikettaid siis tekib väike küsimus? kas olete uurinud ka pidurikettaid rasketesse oludesse?
Kindlasti peab olema MB selline asi olemas. Mina küll ei hoiaks piduri ketaste ja klotside pealt kokku. Mersu teenindus on teada tuntud. kui üks ühele ei saa vahetada siis saab neil küll mõistus otsa. Võibolla küsida näiteks Autodetist

+1

ehk võiks leida (MB puhul) midagi asenduseks mõne AMG alt ? või mõne muu võimekama mudeli alt.
lisaks ketastele ja klotsidele võiks ka sadulad ja silindrid olla paremad kui originaalid.
rääkimata õlist.
ehk toetan seda mõtet, et mägedes sõitmisel võiks mõelda paremate komponentide kasutamisele
nagu siin on ju ka eelnevalt välja tulnud on paljud autod kaaluga piiri peal või isegi üle selle.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 16:41
#83
AMG-ga olete küll kohe pankrotis :laugh:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 19:28
#84
Kumb siis parem on kas ennast ja pere veoauto alt kokku korjata, kaljulõhest või piduritesse natuke rohkem raha panna. Jätad paar õlut joomata ja võibolla mõne viina ka. No ei saa aru inimestest kes hoiavad raha kokku pidurite pealt. Juu siis ei ole enda elul mingis hinda.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 20:45 - 10.02.2014 20:49
#85
Ei ole mõtet ( tegelikult ei tohi ) pidurite remondiks kuluvatelt materjalidelt kokku hoida, Kokku saab hoida ( ja mitte vähe ) pidurite kasutamist paremate sõiduvõtetega. Olen samuti Austria alpe läbinud mitmeid kordi ja pole mingeid probleeme ( vähemalt piduritega mitte ) olnud.

Tegelikult peaks selle pidurite jutu vist tõstma omaette teemasse, Maroko kipub välja taanduma ;)
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 10.02.2014 20:49 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 20:56
#86
Teeks jah kevad kokkutuleku piduri testiga ja pulli pärst võiks silla kaalud ka paikka panna. Huvitav oleks näha kui palju siis peaks autost asju välja tõstma et kõik see mees ennast tehnilise passi järgi kaalu saaks. See kas täismass on lõhki või mitte ei ole antud hetkel teema. Auto ja haagist pidurid on ette nähtud nede kaalude pidurdamiseks mis on passis mitte see kaal mis tegelikult on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 21:14 - 10.02.2014 21:21
#87
Auto kaal mängib pidurite juures kindlasti rolli aga pole peamine. Peamine on kasutamine,mägedes saab ka nii sõita,et ainult käiguga pidurdada,pidurid aga peavad olema korras ühekordseks ekstreempidurduseks. Samas ühekordse pidurdamisega vaevalt,et ülekuumeneb.
:unsure: miks suurtel ja rasketel veokitel on manuaal kastid ja tagavedu......võiks ka esiveoga teha OI kui vahva autorong kusagil 30t ja esivedu+automaatkast! Las aga sõidab libedaga eriti mägedes tõusudest alla&üles.
Sellepärast peab matkaautol olema tagavedu+topeltratastega sild+100%lollikindel käigukast+tugev sidur. Selliseid aga jääb järjest vähemaks,ikka esisilla veoga ja vahel (lisaraha eest) ka automaatkastiga.
Viimati muutis: 10.02.2014 21:21 tiit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 21:25
#88
Teeb piduritele hiljem eraldi teema ja tõstab siit postitused mujale.
Oluline oleks anda teemas häid näpunäiteid ja soovitusi.

Omal lihtsalt kahju, et ühe pikema pidurdamisega said meie bussi originaalpidurid kuuma ja oma rumalusest veega jahutasin aga tookord oli positiivseks pooleks see, et saime tänu sellele jaole meie ees sõitnud teise ekipaazi veel suuremale hädale - neil automaatkast, käiguga pidurdamise võimalus puudus ning pidurid olid veel rohkem üle kuumenenud ja hakkasid sõidu ajal põlema minema. Hea oli, et ma tookord neist mööda ei läinud nagu tavaliselt. Hoidsime sellega ehk suure õnnetuse ära, mille kõrval praegused "kahjud" on väga väikesed.

Minu praegune teemapüstitus juhtis tähelepanu rohkem pidurite roostetamisele seismisel, mitte pidurdamisel tekkivale kuumenemismurele. Kes veel ei kasuta käigukasti pidurdamiseks oleks aeg asi ära õppida, mina pidurdan käiguga alates aastast 1982, kui isa mulle autosõitu hakka õpetama.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 21:28 - 10.02.2014 21:43
#89
tiit kirjutas: ...
Sellepärast peab matkaautol olema tagavedu+topeltratastega sild+100%lollikindel käigukast+tugev sidur. Selliseid aga jääb järjest vähemaks,ikka esisilla veoga ja vahel (lisaraha eest) ka automaatkastiga.

Tuleb osta Mercedese põhjal matkaauto.
Meie oleme väga rahul tagaveo eeliste ning pöörderaadiusega.

Jama on lihtsalt selles, et Mercedese põhjal matkaautosid pole eriti valikus.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 10.02.2014 21:43 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

10.02.2014 21:39
#90
Ventileeritavad kettad roostetavad seestpoolt. Mul oli väliselt OK aga sisemus oli mäda ja selletõttu purunes. Järsku seestpoolt mingi korrosioonikaitsega üle teha? Roostesurm või midagi sarnast? Kui üks klots jääb kinni ka siis teeb paha aga seda on kettalt näha. Ketas peaks olema mõlemalt tööpinnalt puhas,kaubikul väiksed sooned ei tee erinevalt sportautost midagi,võivad olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

11.02.2014 09:08
#91
Olari sinu küsimusele
Kumb siis parem on kas ennast ja pere veoauto alt kokku korjata, kaljulõhest või piduritesse natuke rohkem raha panna. Jätad paar õlut joomata ja võibolla mõne viina ka. No ei saa aru inimestest kes hoiavad raha kokku pidurite pealt. Juu siis ei ole enda elul mingis hinda.
Vastan ma nii:
Selle asemel et fantaseerida mingitest AMG piduritest tuleks õppida mägedes sõitma ja pidureid kasutama. Kõikidel teahse poolt välja lastud autodel on pidurid testitud ka ekstreemse olukorra jaoks! See kui sa lased mägedes lolli peaga pidurid põlema ja siis neid valesti jahutad, mille tulemusel nad kõveraks lähevad! See ei tähenda veel, et auto vajab võimsamaid pidurikettaid ja sadulaid!!! Kulla mehed Õppige mägedes liikuma :laugh:
Ma olen kümneid aastaid mägedes sõitnud, nii matkakaga,kui rekkaga millel on koormat 24 tonni ja vaid 1 kord päris algus aastatel ja seegi oma lolluse pärast on pidurid üle kuumenenud. Mägedes ei ole vaja pidurite peal elada vaid tuleb enamuse ajast käikudega pidurdada ning vahepeal lühiajalisi pidurdusi teha, kui enam madalamad käigud ei aita. Ja kui mägedes kiiruskatseid soovite teha siis pole selleks mõtet raskekaalulist matkakat kasutada :evil:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

11.02.2014 11:24
#92
mina ei ole rääkinud AMG-st. Minu idee on masinaid üle koormata ja mitte alahinnata autode pidureid ja enda võimelid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

11.02.2014 14:49
#93
jah mina olen see patune kes pakkus neid kurikuulsaid AMG kettaid
aga see oli ka pakkumine pigem küsimusele kas on ehk paremaid juppe panna nende asemel mis on kasutuses
ja see oli ka ehk näitlikult öeldud, et ei pea alati otsima vajalikku juppi konkreetse mudeli põhjal vaid ehk laiemast mudelivalikust. rahu rahu B)

üks asi on sõiduoskus aga teine on suvaline tundmatu b-osana pakutud klots ja ketas !
ja nende jaoks ei pea olema mägi, et midagi võiks juhtuda piisab "kiirteel" intensiivsemast pidurdusest.
rikkest s.t. nt. jääb kolb/suport kinni vms.

ehk vilets ketas läheb kergelt kõveraks, klotside pinnad kivistuvad, peale jäänud pidur aga võib õli keema ajada siis on üldse hapud lood jne.

aga teema sai ju alguse sellest, et kahel autol juba lasti pidurid "põlema" ehk, et asi juhtus ja kindlasti juhtub ka teistel jne.

kui kõik sõidaks nii nagu "paberil kirjas" poleks ka ühtegi avariid - eksimine on inimlik mis teha.

ei viitsi tagantjärgi lugeda aga kas nendel autodel milledel pidurid põlema läksid ka pärast õli vahetati ?
paljud üldse on oma autol vahetanud piduriõli ?
mina olen (sõiduautol) jah mitte nii tihti nagu räägitakse 2..3 aastat aga olen ja lasen jälle seda teha
samuti lasen oma sõidukal iga hooldus s.t. 10000km järel pidurid lahti võtta ja liugpinnad puhastada ja määrida, tolmukatted kontrollida jne. ehk pidurite täielik kontroll igal nn. mootoriõli vahetusel.
paranoia ? võimalik aga olen teinud kõik selleks, et pidurid oleks korras sest need on esmased vahendid oma elu kaitseks ohu korral (kui räägime pidama saamises).

pigem oli siis ehk ikkagi küsimus kas meie poodides pakutavad odavad kaubikute klotsid/kettad on siiski pädevad ka teistes olukordades nt. matkaka all mis on 24/7 täis lastis ja siis väljaspool meie lamedat maad ?
ehk isegi on ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

11.02.2014 16:00
#94
Vastan osaliselt ka eelmises postituses küsimusele, et minu bussil vahetati piduriõli viimase korralise hoolduse käigus (see oli ka ette nähtud). Vahetult peale sõitu küll ei hakanud vahetama, kuna selleks aastaks said pikemad reisid läbi.

Aga B-varuosa kohta kordan üle, et Mercedese esindus Silberauto paneb samad osad vahetuse käigus. Ju need B-osad siis on piisavalt head, et nö originaalvaruosi seal ei kasutata. Ei tahaks uskuda, et neil pädevust napib.
Päris nurgataguseid kohti selliseks tööks ja tundmatute tootjate odavaimate osade ostu muidugi ei soovita.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

11.02.2014 18:49 - 11.02.2014 18:52
#95
Mõte võib esmapilgul tunduda tagurlik ja vanamoodne, kuid minu meelest on meie kliimas tagumised ketaspidurid üldse saadanast :)
Alailma on nendega mingi jama (isegi suht uutel autodel). Küll jääb kässar kergelt peale, küll sõidupidur ja sealt edasi saabki sellised kettad nagu alloleval pildil. Sõiduautodel sellist asja nähtud korduvalt. Esipiduritega miskipärast sellist jama nii tihti ei juhtu.
Ketaspiduril teatavasti igasugune tagasitõmbe vedru puudub. Kui nüüd kolbi kaitsval porikummil peaks mingi vigastus olema, hakkabki protsess vaikselt pihta, meie kliimas aitab ilmselt kaasa ka kondents ja oksüdeerumine.
Võidusõidus jah, kus asju tihti molekulideks võetakse, puhastatakse ja pannakse uuesti kokku, on ketaspidur igati ok, tavasõiduki puhul aga ...
Võrdluseks trummelpidur, kus klotsid ja silindrid on välisilma eest kaitstud ning klotside tagasitõmbamiseks kasutatakse vedrusid. Selline süsteem on palju "lollikindlam" ja hooldevabam. Kumb süsteem on efektiivsem, selle üle on üksjagu vaieldud.
Pidurdamisel teatavasti muudetakse sõiduki kineetiline energia soojuseks. Matkabuss on teatavasti täiesti arvestatava massiga sõiduk. Kui nüüd võrrelda piduriketta ja piduritrumli massi, siis kummaga saab suurema hulga kineetilist energiat soojuseks muuta enne kui tuli taga? :)
Viimati muutis: 11.02.2014 18:52 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

11.02.2014 18:58
#96
Soojuse kohapealt jällegi,kumb süsteem jahtub kiiremini.Kahtlustan et ketas B)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

12.02.2014 10:14
#97
Ivar Kalev kirjutas: ...

Aga B-varuosa kohta kordan üle, et Mercedese esindus Silberauto paneb samad osad vahetuse käigus. Ju need B-osad siis on piisavalt head, et nö originaalvaruosi seal ei kasutata. Ei tahaks uskuda, et neil pädevust napib.
Päris nurgataguseid kohti selliseks tööks ja tundmatute tootjate odavaimate osade ostu muidugi ei soovita.

natuke üldisemalt varuosadest omadest mõtetest

ei ole vahet kas on Silberauto või Veho või Metroauto või
mis iganes kes müüb kaubikuid millede põhjal on matkakad tehtud (tegelikult käib asi suvalise sõiduka kohta)

tegu on kasumit taotlevate ettevõtetega millede põhiline elatusallikas on hooldus ja remont mitte uute autode müük.

varuosad ise rahvalikult tähistatakse neid A ja B
paljud A osad ei ole autotootja omatoodang vaid allhankena tehtud detailid, samuti on ka B osad.
tihti aga on A ja B osa mõlemad sama allhankija toodetud ja reaalset vahet ei oma. vahe võib olla vaid hinnas ja pakendis kus A pakendil on automargi logo ja B osa pakend on "valge" karp.

A-osal oleks nagu autotootja poolt määratud tegija olemas ja
B-osa võiksid ju kõik teha kellel selline võimekus olemas.

aga kes garanteerib et A-osa tootja on ja jääb alati samaks ?
ja et toodet ei muudeta selle tootmise ajal.

Samuti kes garanteerib, et täna (räägime hetkel esindusest) varuosa letist ostetud B-osa on sama mis oli aasta tagasi samast letist samaasja ostes.

Ehk võib ja kindlasti valib ju see sama esindus (on ta ju turul konkureerimas kõigi muude remonditöökodadega) omale lattu varuosasid ka majandusliku kaalutluse alusel.

Pidurid - ikkagi müüakse meil ju varuosasid kui matkakaid vaadates nagu kaubikutele.
enamus kaubikuid ei sõida 24/7 täislastis. ja ei seisa tervet talve paigal.
seega on nt. B varuosa valitud parasjagu selline, et sobib meie turuvajadustele aga ei pruugi sobida 100% kõigile nagu täislastis matkakas mis ka pikemalt seisab.

lisaks esindusele müüakse varuosasd paljudes selleks spetsialiseerunud ettevõtetes
ja kui esinduses on üldistades valikus 2 osa mis mõlemad on "tundmatud" A ja B siis varuosa müügiettevõetes on tihti valikus 3....4....5...jne. erineva tootja tooted ja seda nimeliselt. sealt võib välja tulla aga ka üllatusi nt. on nimeliselt võimalik osta osa mis on odavam kui nn. A osa aga mis tegelikult seda ongi ehk see sama tootja teeb seda A osa.

kas teate, et paljud autod tulevad meie müügisalongidesse ilma nn. originaal põrandamattideta ja siin samas Eestis pannakse siin samas tehtud põrandamatid sisse aga keegi sellest ju sulle autot ostes/müües ei räägi
säh sulle A-varuosa :whistle:
või, et kui auto on avariis kannatada saanud ja läheb "esindusse" keretöödesse siis tegelikuses läheb nii mõnigi auto treileriga hoopis kuskile "nurga taha" mida sa enne kindlustuse pabereid täites valikust välistasid. Pärast saad oma auto jälle "esinduse" hoovist kätte - süda rahul. Jah esindus vastutab ja annab garantii aga kere garantii on peenes kirjas selline juuraeksam et ....

pika jutu mõte oli see et ei peaks alati põhjendamatuslt ülistama "esindust"
aga võiks vaadata mida muud pakutakse ja nende kohta leiab palju ka internetist tagasisidet ja kommnetaare.
et Esinduse A ja B on koodnimed mille tausta me ei tea aga usaldame pimesi.

samas peab mainima et mõni asi jääb küll nn. A ehk OEM mängumaaks ja seda on autodel akud.
olen mõistnud, et uue auto aku kestab imeliselt kaua ja ükski järelturu aku pole nii hea.
ja seda akut mis tehaset autoga kaasa tuleb vist ei saa ka osta/tellida

kõigile head mängimist mängu nimega Elu Bingo - kunagi ei tea kas tegid õige valiku :P

Teemasse tagasi minnes siis kas ja kui paljud teevad peale talvist s.t. ~6 kuulist seismist autole tehnilise kontrolli ? teemakohaselt nt. pidurite toimimise ja korrasoleku kontroll ?
või kas ja kui paljud valmistavad oma auto ette talviseks seismiseks ? ehk teemakohaselt pidurid siis nt. peale hooage pidurite korrastamine, et ei jääks ülds kinni.

palju üldse valmistatakse ette auto seismiseks ja hiljem kontrollitakse enne sõitma asumist ?
tundub mõtetu ja tüütu aga just sellest tekivad ka paljud probleemid.

väga vana ütlus on ju rahva seas - seismine on suurem auto surm kui sõitmine.

need siis minu järgmised 2 senti teemasse :whistle:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

12.02.2014 11:59
#98
Kunagi ostsin ühele Volvole bensupumba. Esinduses soovitati, et kas ostan mujalt Boschi kirjadega või neilt Volvo kirjadega. Hinnavahe kahekordne Volvo kahjuks minu poolt vaadates. Nii esinduse kui pumbamüüja sõnul tulnud samalt liinilt - lahku läinud enne markeeringut. Oli see nüüd A ja B osa jutt?
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

12.02.2014 21:29
#99
Vahet pole, kuskohas ja millisest materjalist (A või B) on tehtud kettad. Kui neid kuumutada üle 700 (õrnpunane) kraadi, siis muutuvad metalli omadused. "Põlevad" välja igatsorti head lisandid ja legeerained. Sellest hetkest on ketas tavaline rauarõngas.
Ivari näidatud pildil on tavaline sõidab-seisab auto ketas. Matkabuss ja ülekoormus ei puutu asjasse.
Mis ime see siis nii väga on, et auto on ülekoormuses. Sõitsin vanasti "pikka lainet" ja 6,5tonnise kandevõimega autorong vedas tavaliselt 10tonni. Oli ka mehi, kes pani 15 tonni peale ja sõitis 3käiguga Leningradi.
Kui selliselt koormatud autoga soovitakse sõita, siis tuleb ekstsessidega ka arvestada
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Talve lühendamine - Maroko 2013!

17.03.2014 19:43
#100
Kasutan isegi MB kaubamärkki ja sekkuks siia vestlusse.Olen ise korduvalt kogenud mersu kehvasid pidureid.Minu hinnangul on Sprinteril lihtsalt liiga väiksed piduri kettad.Olen kindlalt seda meelt et ei mingeid b kAaategooria piduri klotse. Alati enne reisi olen alati hooldanud tervet pidurisüsteemi.B klotsid sõidavad jahedates riikider,kud kui minna mägedesse või veel lõunasse mägedesse on häda käes. Võtsin Kreekas rattagi alt ära et uurida mis neist B klotsidest alles on peale 4000 km. Tagasi jõudsin,rohkem seda viga ei tee.Kettaid olen kasutanud erinevaid ei ütleks et suurt vahet oleks.On olnud ka juhus et peale 1000 km. sõitmist pedaal tudiseb jala all mis kole. Visuaalsel kontrollil nagu uus kuid treipingist rändasid vanametalli.Võta siis kinni mida võtta,mida jätta.Omaette teema oleks käsipidur.Tegemist siis ketaspiduritega mille sees väikesed käsipiduri klotsid.No need ikka eriti haledad.No ei hoia kalde peal autot kinni.Olen plaaninud isegi silla vahetamisest,sest teine auto mida kasutan Nissan Terrano trumlitega ja nagu öö japäev.Veega jahutamine viimases hädas,peale seda on kõverad kettad tõenäoline, võivad isegi katted metalli küljest lahti tulla. Niipalju siis mersu piduritest ,huvitav teema. Jälgin huviga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev