millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

  • Ivar
  • Ivar avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

27.04.2011 13:49
#1
Tere!

Soovitage kus kohast millist ballooni osta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

27.04.2011 14:14
#2
Siiani olen ostnud 11 kg. balloone. Müüakse neid enam-vähem igas bensiinijaamas ja mõnedes ehituspoodides. Ise kasutan kraaniga avatavaid balloone.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

27.04.2011 15:39
#3
Gaasiteemat lahatud pikalt teemas Mis gaasi kasutate?
Kas kiirliitega- või kraaniga balloon, see on rohkem nagu maitseasi. Oluline on, et oleks puhas propaan, mitte propaani-butaani segu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

28.04.2011 10:18
#4
Matkasuvilad soovitab kasutada AGA gaasi - Agasoli (propaan >80%). Oleme ise omal nahal proovinud ära Kodugaasi ja tagajärjed olid kohe olemas 1 aastaga. Nüüd kasutame juba 3 aastat AGA Agasoli ja kõik töötab laitmatult, gaasikulu on tunduvalt väiksem ja balloonid saavad tühjaks lõpuni. Lisaks on AGA punkte linnas mitu tükki ja üks kohe meie kõrval ka: Forelli 5, Mustamäel.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ivar
  • Ivar avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

28.04.2011 22:27
#5
Ma ei pea silmas gaasi vaid ballooni, kuna hetkel balloon puudub!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

28.04.2011 22:45 - 28.04.2011 22:47
#6
Näiteks siit: www.dethleffs.ee/est/tarvikud/gaas_seadmed_tarvikud

Kui sobib kraaniga variant. Ma muidugi ei tea, mis ballooni õiglane hind on, aga vahetuse hind on õige.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 28.04.2011 22:47 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

28.04.2011 23:46
#7
www.reimo.com/de/D-zubehoershop/D1-gastechnik/D1I-gastanks_flaschen_zub/
Matkasuvilatest järgi küsida, et paljuga neil kohapeal on ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

02.09.2011 19:21
#8
Väikese üllatusena avastasin, et ka see suvilakaupade firma müüb gaasiballoone.

www.auto-karavan.ee/parts_accessories.php?group_id=10&subgroup_id=39
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

02.09.2011 22:01 - 02.09.2011 22:12
#9
Ostsin kunagi kuulutuse peale gaasiga toimiva soojuskiirguri oma majapidamisse ja sain ka nurkkraaniga tühja 11kg/27L ballooni kaasa. Läksin vahetasin selle kodugaasis täis ballooni vastu ja nüüd olen sedasi juba paar talve toiminud, kasutan pluss temperatuuriga, nii et kõlbab ka propaan-butaani segu. Caravanile ostsin kuulutuse peale tühja suurema 50L/21kg ballooni (70-100eek),samuti vahetasin täie vastu ja toimib kenasti. Osta võid kasvõi tühjana ükskõik kust aga palloon peab olema meil kasutusel olev, selleks et pärast ümbervahetada täis ballooni vastu.
Siin saadaval olevad balloonid.
www.propaan.ee/est/home/31/
Siit saad osta ja vahetada.
www.propaan.ee/est/home/32/
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 02.09.2011 22:12 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

03.09.2011 10:20 - 03.09.2011 10:21
#10
Kõige odavam on endiselt gaasiballoone täita ise automaattanklas.

11kg läheb 22 liitrit. Siiani pole olnud probleeme ka mõne miinuskraadiga kasutamisel.

Kasutan saksa balloone, sest reduktorit vahetada ei viitsi. Viimane kord eesti gaasi kontoris selle 11 kg ballooni täitmine maksis 33 eurot ja see jääb minu poolt ka viimaseks korraks seal täita lasta.

On ka üks 5kg vene balloon, aga selle jaoks ostsin reimo kataloogist vahetüki.
Pildil 11kg saksa baloonid.

Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 03.09.2011 10:21 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

03.09.2011 10:38
#11
Kui palju see hinnavõit siis on kui täita ise automaattanklas 11kg ballooni (22 liitrit)?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

03.09.2011 18:31 - 03.09.2011 18:39
#12
Mis, kas üleminekut ballooni keermeotsast tankimis püstolile on võimalik osta? Kuidas jääb ballooni täitmisega,sinna peab ju ka vaba ruumi aurustumiseks jääma, või lased sisse nii palju kui läheb? Kui jutt peab paika siis võiks küll ise täita.
Autogaasi hind 0,77 eur/l.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 03.09.2011 18:39 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

03.09.2011 20:18
#13
Gulfstream kirjutas: Kuidas jääb ballooni täitmisega,sinna peab ju ka vaba ruumi aurustumiseks jääma, või lased sisse nii palju kui läheb? Kui jutt peab paika siis võiks küll ise täita.
Autogaasi hind 0,77 eur/l.

Niipalju, kui läheb sinna kindlasti lasta ei tohi, võib kurvalt lõppeda. Samas autogaas põleb hästi (ka talvel).
Hinnast. Uurisin just, kui palju maksab 11kg puhas propaan. Hetke hind pidi olema 23EUR. Kui uskuda balloonile kirjutatut: 11kg/27l, siis 27x0,77=20,79. Võit 2,21EUR, selle võidu eest ma parem isetäitmisega ei riski.
See üks kord, mis mul lätis ballooni täideti, oli tankla töötaja poolt, suure kauplemise peale ning vastav vahetükk oli tal omal nö letiall olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

03.09.2011 20:26 - 03.09.2011 20:32
#14

Rendering Error in layout Message/Item: Kunena\Forum\Libraries\BBCode\KunenaBBCodeLibrary::renderEbayLayout(): Argument #1 ($ItemID) must be of type int, string given, called in /data01/virt19145/domeenid/www.matkaauto.com/j5/libraries/kunena/src/BBCode/KunenaBBCode.php on line 319. Please enable debug mode for more information.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

05.09.2011 21:53
#15
Vahetasin kiirkinnitusega balloni kraaniga balloni vastu kuna reduktor jamas.Uue 50mb reduktoriga on külmkapi tuli on tunduvalt tugevam kui 30mb,piisab kui poole peale keerata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2011 12:00
#16
tiit Hääleta:
Vahetasin kiirkinnitusega balloni kraaniga balloni vastu kuna reduktor jamas.Uue 50mb reduktoriga on külmkapi tuli on tunduvalt tugevam kui 30mb,piisab kui poole peale keerata.

Järelikult oligi lihtne viga, ehk siis vale reduktor vanale kapile. Sellest ka tule sõidu ajal kustumine.

Kui soovid siiski lisaks ka uuemaid madalama survega gaasiseadmeid kasutada, siis reimo kataloogis on ka vahereduktor, mis 50mb teeb 30mb peale.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2011 12:56
#17
Mul endal USA masin ja sellel suur 180l gaasipalloon, saan täita autogaasiga ( LPG ) Seda euroopas ja ka Eestis saada, kui tühi sõidan tanklasse ja täidan. Siit mõtlemisainet : Meil siin mitmed firmad kes autole gaasiseadmeid paigaldavad, nendelt saab ju tellida ainult osa ( palloon koos kaitseseadmetega ja täiteotsik ) Tuleb leida ainult koht kuhu saab selle palloonio paigaldada Garaazi,põhjaalla jne. Vabaneb gaasipalloonide ruum , ning langeb ära tülikas palloonide kaasavedu ja vahetus. Neid palloone on ( mis autodele paigaldatakse ) erinevates suurustes. Eriti on see mõistlik kui sul gaasi pealt ka kuudi küte. Vot selline tobe mõte mul tuli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2011 13:17
#18
Külmkapi jama ikka jätkub.Seistes põleb tuli mühinaga nagu keevituspitsist,sõites ikka kustub.Jääb 50mb peale,leek tugevam,samuti kütteahjus.Kui pole vajadust võib poole peale keerata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2011 13:50
#19
tiit kirjutas: Külmkapi jama ikka jätkub.Seistes põleb tuli mühinaga nagu keevituspitsist,sõites ikka kustub.Jääb 50mb peale,leek tugevam,samuti kütteahjus.Kui pole vajadust võib poole peale keerata.

Külmkapi peal peaks kuskil kirjas olema, kas on 30mbar või 50mbar. Päris suvaliselt suurema vastu vahetada pole hea mõte.

Külmikust. Kas leegi värvi ja kuju oled vaadanud? Kas korstnaotsast ajab mingit haisu ka või tuleb ainult sooja õhku?
Kas all põleti ümber on plekist "karp" tule kaitseks? Kui kõrgel on korstnas olev "vintikeeratud" plekitükk ning kas seda hoidev traat jookseb ilusti mööda korstna serva, mitte keskelt? Mis seisukorras on külmiku ja korstnaotsa vaheline toru?

Ning veel seda, et korstnaotsa esimeste avade kinnikatmine võib anda vastupidise tulemuse loodetule, kuna tagumiste avade juures tekib siis sõidu ajal hõrendus ning tänu sellele tõmbab veelgi tugevamalt "tule korstnasse".

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

06.09.2011 16:08
#20
Mina just mõtlen teispidi, panin autole gaasiseadme 92l ballooniga ja nüüd mõtlen et oleks vaja gaarigrillile või pliidel kiirühendust. Balloonile saab väljavõtte teha. Hetkel ei saa midagi teha kuna seadmel paigaldaja garantii 15000 või aasta. Edaspidi kurdan oma muret Gaasiabile ja küll nad midagi välja mõtlevad.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

08.09.2011 03:08
#21
Kuna minu bussil on koht kahe ballooni jaoks siis saan rahulikult balloni lõpuni ära kasutada. Järgmine samm on automaatne ümberlülitaja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

08.09.2011 08:32
#22
Aga see, et on ümber lülitanud, on visuaalselt jälgitav ka?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

08.09.2011 12:51 - 08.09.2011 12:56
#23
Kes on huvitatud odavast ülemineku adapterist saksa balloonidele, siis saan pakkuda pildil olevat

Nimelt suutis sugulane mu vahetüki kuskile omal kodus vene balloone täites ära kaotada ja tuli uus tellida.

Postikulude optimeerimiseks võtsin mõned rohkem.
Kätte võib saada juba kokkutulekul .

Erinevalt minu varasemast, on see ühes tükis ja loodetavasti tihendi vahelt läbi ei aja, nagu vanal pidevalt juhtus, kuna üks oli vasak ja teine parem keere, siis ballooni otsa keerates kippus teine keskelt lahti keerama.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 08.09.2011 12:56 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

02.05.2012 15:56
#24
olen ballooni valikul
kodusel grillil on mul olemas 2x11kg balloonid kuid tekis küsimus kas see liiga suur pole ja ehk saab poole väiksemaga hakkama ?

mis plaanid ? - külmik on kirjade järgi 10,5 g/h max tarbimisega
plaanis on ka 2 auguga gaasipliit ehk ka väike laua grill või 2:1 asi.
aga nende pliitide kohta ei osanud ma leida kiirelt ühtegi mõistlikku numbrit tarbimisest.

kodune suur grill kulutab kirja järgi 400g/h max gaasi ühe põleti kohta.
Reimo katalogis leidsin lauagrillide juurest kah suurusjärgu 200...250g/h aga pliitide kohta ei näinud

ehk kas võib ka sealt ennustada 200g/h ühe augu kohta ?

üritades miskit kulu arvestada siis julmalt võttes paneb külmik 10,5X24X7 1764g/nädalas
pliidiga võttes 200g/h (tunnike hommikul, lõunal ja õhtul) teeb
200x3x7 4200g/nädalas
ehk kokku ~6kg/nädalas kui tarbimine on nagu eelkirjeldatud
(sest reaalselt külmik võtab vist vähem ja pliit ehk grill natuke rohkem ?)

ehk siis võiks väikese ballooniga vedada nädala välja ?
samas ei usu, et olen kuskil kus nädala jooksul ei leia gaasi ja samas on külmiku tarvis ka elektrit leida.

väiksemat ballooni oeks nagu mõnusam paigutada kui seda suurt sest pikali panna ei tohtivat.

arvamusi ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

02.05.2012 22:01
#25
Kui väga väikest ballooni vaja, siis mul on üks saksa kraaniga hall 3kg balloon jõude.
Näeb välja nagu 5kg, aga on pisem. Vahetada teda muidugi eestis ei õnnestu, aga siiani sain täitmisega hakkama, kui kasutusel veel oli. Uude kappi sai suurema ballooni jaoks koht jäetud.

Samuti on üks 5kg, mis sai eesti gaasist tagavaraks ostetud, aga siis selguski, et minu oma oli 3kg ja kappi ei mahtunudki.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev