millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

03.05.2012 01:15
#26
Mul on se väiksem grilli jaoks- kogemus näitab ,et 2 nädalase reisiga saab se otsa. sõltub muidugi kui tihti grillid , aga ilusa õhtu korral ikka ülepäeviti. 11kg oleks parem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

04.05.2012 15:10
#27
jah 11kg. oleks hea aga see rsk. on nii kõrge pudel, et mul on keeruline seda paigutada
hetkel mõtlen isegi kahe väiksema peale.

aga eks näis kuidas tiisli pealne/vaheline ehitus tulema hakkab. kuskile sinna tahaks ka varuratta paigutada.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

31.05.2012 11:16
#28
hinnad,
AS Propaan esinduste nimekiri ja hinnad:

Grillgaas 11 kg laost - 23EUR
Grillgaas 10 kg. laost - 20 EUR
Grillgaas 5 kg. laost - 12 EUR

vordluseks,
www.se-gase.de/
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

31.05.2012 11:24
#29
caravan kirjutas: hinnad,
AS Propaan esinduste nimekiri ja hinnad:

Grillgaas 11 kg laost - 23EUR
Grillgaas 10 kg. laost - 20 EUR
Grillgaas 5 kg. laost - 12 EUR

vordluseks,
www.se-gase.de/

Juurde peaks lisama, et see Propaani oma ei ole siis väga soovitatav matkabusside ja haagissuvilate gaasisüsteemides kasutamiseks.

Mõeldud gaasigrillidele.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

31.05.2012 12:23
#30
Saksa ja Propaani hinnavahe on ikka päris korralik. Jälle on saksmanid eelisolukorras.
Viimati sai vist AGAsol gaasi eest 25.- EUR makstud. Grilligaas ei ole jah matkabussile parim lahendus. Kunagi sain Soomest Neste tanklast gaasi, mis tahmas hullumoodi. Siiani on külmiku korstna juurest külg tahmane. Pärast seda pole õnneks väljaspool Eestit ballooni vahetama pidanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

31.05.2012 12:54
#31
siin propaani kogu pakett, www.propaan.ee/est/home/40/

vahet pole, hinnas saame ikka meie :(
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

31.05.2012 13:00
#32
Vahemärkusena hinna osas - iseenesest kõik on paigas, meil ju turg ka väiksem, kui Saksas. Kes kaubandusega tegeleb, saab aru, mida see kaupmehe jaoks tähendab (näiteks kütus ja muud sisendkulud tihti samas suurusjärgus, kui suurtel turgudel aga müügimahud kordades ja kordades väiksemad).

Võrdluseks näiteks kui minna maakohas väikesesse külapoodi, siis seal olukord sama. Võib vaadata, kui palju maksab Kihnus poes viin ja jäätis:woohoo: . Kipuvad kallimad olema kui Tallinnas suures marketis.

Aga jah, nii ta paraku on. Meid on niigi vähe, püüame rohkem kokku hoida (igas mõttes, omavahel ja rahas).:)
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

31.05.2012 13:20
#33
kindlasti on turu suurus hinnakujunemisel oluline, kuid gaasi hinna peamine pohjus on vast siin,
www.nord-stream.com/et/?r=1
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

31.05.2012 13:40
#34
Gaasi hinna üle eriti nuriseda ei saa, kui tankida automaattanklast. Eriti kaval on tänkida väljapool eestit, aga enne poolat ühtegi automaattanklat (lätis, leedus) jällegi ei ole.

11kg tühja "pudelisse" on paras panna 22 liitrit, kuna 2 liitrit on umbes 1kg.

Sellisel juhul tuleb hind 17,38 eurot.

Puhtusega pole suuri probleeme olnud, pigem juhtub selle ümber vahetatud ballooniga nii, et ikka mingi mitte aurustuv ollus jääb põhja loksuma.

Sai kunagi seepärast eesti gaasist "kirvehinnaga" täita lastud roheline pudel saksa kämpingplatsil ümber vahetatud. Siis maksis nende juures koha peal vahetamine 13 eurot.

Teine võimalus on tankida lõuna eestis nendelt, kes oma gaasiautoga üle piiri käivad ja gaasi müüvad. Suurde ballooni tangituna küll põlemise probleeme pole, väikest pole lasknud veel tankida.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

15.06.2012 12:57 - 15.06.2012 13:00
#35
Infoks: Alates 1.juulist 2012 muutub Propaan AS balloonide vahetamise kord st. et iga suvalise ballooniga enam jutule ei võeta. Viimane kord, kui käisin Betooni tänaval balloone vahetamas, sain ka vastava voldiku kaasa.

Sama info ka SIIN olemas.

Niiet kiirustage seltsimehed unetud :D
Viimati muutis: 15.06.2012 13:00 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

15.06.2012 14:23
#36
Endiselt täidab propaani Tallinna Gaasi tänava kontor ju mittestandartseid balloone kohapeal .
Kilo hind on muidugi päris kallis, lihtsalt vahetusega võrreldes.

Aga kuniks eestis leidub vel ükskigaasi automaattankla, pole ballooni täitmine siiski probleemiks. Autod ei sõida meil sugugi kehva gaasiseguga.

Vaevalt ka eestis ringluses olevad saksa balloonid kuskile kaovad või keegi neil kraane meie standardi jaoks ümber vahetama hakkab.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

17.08.2012 12:52
#37
Küsimus: (natuke teemat välja aga siiski balloni kohta)

kas gaasiballoon tohib olla nähtaval ?
kas gaasiballon tohib olla ilma katteta paigaldatud veotiislile või peab ta olema kaetud ?
üldse tingimused balloonide paigaldusele ja ühendamisele.

ja mitte silmas pidades meie maad vaid suuremalt lääne-euroopat
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

17.08.2012 15:04
#38
On kämpinguid, mis nõuavad kehtivat gaasiseadmete ülevaatuse kleepsu (saksamaal)
See tuleneb nende vastutuskindlustuse tingimustest, et kui kämpingus midagi juhtub, siis pole kindlustusfirmal midagi ette heita.

Sest kui kämpingus põleb, siis ikka mitmed suvilad järjest, enne kui kustutatud saab.

Seega mida vähem see asi Sul iseehitatu moodi paistb, seda rohkem platse Sind avasüli vastu võtavad.
Sellise plekitöö mahu juures pole ju raske üks kast ka ette näha ballooni jaoks?

Kui raatsid rohkem kulutada, on võimalus ka statsionaarne balloon panna. Autodel on nad raami küljes ja ei ole katte alla vaja peita. Iga 10 aasta tagant vajab uut ülevaatust ikkagi .

Kui kasti hakkad ehitama, ära unusta kasti põhja nõuete kohase suurusega õhuresti ava jätta, kust gaas välja saab pääseda. See nõue on ka kuudi sisse ehitatud gaasikapile, viimane peab olema ainult sisemuse suhtes üsna õhukindel.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

17.08.2012 21:20
#39
minu mõte oli panna veotiislile tagavara ratas "nägu" alla poole ja siis velje sisse istutada ka ballooni
seega põhi on ja jääb avatuks sest velg on ju "auke" täis

küsimus on kas ballon ise peab olema kaetud või mitte ?
ehk kas piltlikult öeldes lõikan "piimanõult põhja ära ja panen ballooni varjama või mitte

kõik voolikud ja torud ja rduktorid ja ühendused jms. saavad olema õiged ja korralikud
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

28.11.2012 09:27
#40
Tere.
Mul jälle selline küsimus: kus saaks Tallinnas/Harjumaal lasta üle kontrollida autoelamu gaasisüsteem. Kuna gaas kaval asi siis arvestades auto vanust (21 aastat) siis enne aktiivset kasutamist tahaks lasta kontollida võimalikke lekkeid, ummistusi vms.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

28.11.2012 10:35
#41
Gaasiseadmeid saad lasta kontrollida Arpelis. Lisaks soovitan soojalt tellida Matkasuvilatest Selline gaasiandur.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mega
  • mega avatar
  • Pole saidil
  • Kogemustega foorumlane
  • Kogemustega foorumlane
  • Päike lükkab tagant...
  • Postitusi: 68

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

11.12.2012 00:50
#42
Kas Arpelist vastava paberi/kleepsu ka saab, mida euroopa platsid aktsepteerivad?
Ma olen siin juba olnud...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 15:38
#43
vana teema aga uurisin just asja.

sain aru et Arpel OÜ ja Peeter Arba on just see mees kes annab välja kontrollakti/kleebise ehk testivad süsteeme. (ehk mõsitsin valesti aga jäi mulje, et ta oli ainuke kes seda testi teeb ?)
Ja ka Tema jutt oli selline, et ilma kleebiseta ei lasta igasse kämpingutesse sisse.
Kuna mul kui rohkem tähelepanu köitval kärul on suurem tõenäosus jääda silma seaduse esindajatele või muudele kontrollidele siis tahan, et asi oleks paberitega ja korras.
Arutasin just Temaga asju kuidas paigaldada gaasi süsteeme. jms. hiljem lasen ilusti testida.

uurisin ka gaasi ja seesamune kiidetud "agaso"l on vaid 11kg pudelis s.t. suur balloon diam. 300mm ja kõrgus 580mm mis mulle on liiast
hakkasin uurima väiksemat ja jõudsin sinnani, et järgi jäi Propaani väike balloon 5/6kg (peenem ja kõrgem mitte see madal ja laiem 220/465 vs. 300/340) ehk selline mida saaks ka kuskil euroopas vahetada.
Propaanil pidi neid olema soses suviste turistidega varutud ka nn. euroopas aksepteeritavas värvis (mingi sinaksa/rohekas/hallikas vms. muidu olid ilusead kärtspunased)
"agasoli" ei lasta ka mingi palve peale väiksemasse ballooni vaid lisaks 11kg-le on nüüd ka 17kg balloon.
pole miskit teha elab mu külmik selle Propaani gaasi mis siis samuti on "puhas propaan" üle sest pliidil pole vahet mida põletada ja ehk ka grillil mis tulevikus mõttes.


millised on aga reaalsed kogemused balloonide vahetamisel euroopas ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 20:40
#44
Enda kogemuse alusel olen varunud ühe Saksamaal ja ühe Belgias kasutusel oleva 11kg ballooni, Euroopasse sõites olen pannud peale ühe Eesti ja teise nö. Euroopa oma, vastavast riigist läbisõites - kas siis minnes või tagasiteel, nii kuidas balloon tühjaks saanud on, olen selle ära vahetanud, Eesti balloon on olnud pigem tagavara ballooniks. Euroopa reisidel olen kasutanud eesti ballooni asemel ka bensiinijaamades LPG täidetavat ületäitmist välistava seadmega varustatud ballooni, olen seda ise LPG-ga täitnud nii Belgias,Prantsusmaal kui ka Eestis. Olen niiviisi oma gaasimajandusega hakkama saanud.
Mulje on selline, et ega teiste riikide balloone vahetada ei taheta ning kohapeal täitmist kaasasolevasse balloni pole kohanud ( Saksamaal on vabanduseks toodud ka, et tundmatusse ballooni tankimine, kuna selle ohutus pole garanteeritud, pole lubatud)
Eestis olen gaaasiballoone vahetanud Propaanis.
Huvilisele on ka üks Belgias kasutatav 11 kg balloon välja pakkuda.

Ants
530 65 699

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 20:54
#45
antsk3 kirjutas: Euroopa reisidel olen kasutanud eesti ballooni asemel ka bensiinijaamades LPG täidetavat ületäitmist välistava seadmega varustatud ballooni, olen seda ise LPG-ga täitnud nii Belgias,Prantsusmaal kui ka Eestis.

Räägid ehk lähemalt, mida see ületäitmist välistava seadmega täidetav balloon endast ette kujutab. Pole sellisest balloonist enne kuulnudki. Tundub huvitav ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

18.03.2013 21:55
#46
Kuna pole asjatundja, seepärast saadan lingi karavanikaupade müüja kataloogile, mille lk 56 võib selle ballooni leida - hind 267.50. Sealt ma ta ka hankisin. ( Muide, üks kõige parema valiku ja hinna-kvaliteedisuhtega karavanitarvete kauplus). Balloon on varustatud mõõdikuga, mis näitab, mitu protsenti ballooni mahust on täidetud, peal on ka kaitseklapp, mis ei võimalda rohkem kui 80% mahust LPG täita. Ilmselt on selliseid balloone saadaval ka teistes kataloogides ( mitte küll Reimo ja Movera omades), olen ühest sellisest balloonist ka kas meie või soomlaste foorumis pilti näinud. Saksamaal on olemas lausa üks firma, kes selliste balloonide ja lisaseadmete tootmisele spetsialiseerunud on, püüan lähipäevil vastav lingi leida.

www.goliathsprl.be

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

19.03.2013 13:11
#47
Nagu eile lubatud, saadan lingi firmale, kes tegeleb täidetavate LPG balloonide ja muude gaasiseadmete tootmise ja müügiga. Siin on häid näiteid, millised need balloonid ning muud abiseadmed välja näevad, lisaks on võimalik leida üsna palju selgitavat teksti.
Endale soetasin adapterite komplekti Reimo kataloogist Meelise vahendusel.

www.wynen-gas.de

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

19.03.2013 13:33
#48
noh jah ~300.- balloni (standard) eest on omajagu palju raha :woohoo:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

09.04.2013 21:36
#49
Küsimus on, kus saaks veel Eestis vahetada või täita varem kasutuses olnud punaseid "nõukogudeaegseid" balloone? Mul on 5-liitriseid paar tükki, kasutasin neid tagavaraballoonidena reisil.
AS Propaan neid enam ei täida/vaheta (tagasi ka ei osta, kuigi müüma olid agarad omal ajal).

Ehk oskab keegi nõu anda?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: millist gaasi ballooni ja kus kohast osta?

07.05.2013 15:28
#50
Hetkel on AGA-s kampaania (eraisikutele)
pakutakse plastikust (komposiit) balloonid kampaania hinnaga juuni lõpuni
5kg on pm. sama hinnaga mis 5kg metallist 52.- vs. 53.-
ja 10kg on odavam kui 11kg metallist 63.- vs. 71.-
ja see 5kg plastik balloon on üldse uudistoode mida enne pakuti vaid 10kg-na

asja juures on väike konks - kõik balloonid on kiirühendusega mitte keermes-ühendusega
samas on selline 5 kg plastik balloon väga mugav kaasas kanda õues grillimiseks sest balloon on kerge
lisaks paistab balloon läbi s.t. gaasi kogus balloonis on nähtav

käisin Tallinnas Forelli tn. AGAs ja sealt öeldi mulle veel, et 5kg metall-ballooni ei ole enam üldse keermesühendusega, et kõik balloonid on kiirühendusega.
11 kg vist pakuti ka keermega aga üldiselt vajaks see väide kontrollimist nii jäi mulle mulje.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev