Mis gaasi kasutate?

Mis gaasi kasutate?

04.07.2008 09:50
#1
Olen kuulnud erinevaid arvamusi gaasi kvaliteedi kohta. Väidetavalt pidavat AGA gaas olema oluliselt puhtam ja parem, kui Reola gaas. Eriti pidi see tunda andma just alla 0 kraadi temperatuuridel. Kas keegi oskab seda kommenteerida ja kas see vahe on tõesti olemas?
Ise kasutan Reola gaasi siiani, kuna seda on lihtne saada - praktiliselt igas tanklas müüakse. Pikaajalisel kasutusel aga pidavat see halvasti mõjuma külmkapile ja boilerile?
Loeks huviga teiste kogemusi ja arvamusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

04.07.2008 12:46
#2
Balloonides kasutatakse kahte tüüpi gaasi: propaani-butaani segu ja puhast propaani (parandage, kui eksin). Selle sgugaasiga hakkab mul külmik tahmama ja vastikut haisu ajama ning külmaga ei pidada ta ka balloonist välja tulema. Olen siiani vahetanud balloone Tallinnas Gamoses, Betooni tänaval. Siiani oli kõik hästi, kuid kaks viimast ballooni on olnud külmikuga jama. Ei tea, kas nad andsid vale gaasi mulle või mis. AGA gaasi kiidetakse ka ning nendel vast kvaliteet ei kõigu ka.
Samas oli ka väga hea gaas lätis autotanklas st. sedasama gaasi, mis autodesse tangitakse, lasti mul balloon täis. Põles ilusa sinise leegiga ja külmaga (ning ka külmikuga) polnud ka mingit probleemi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

04.07.2008 23:52 - 05.07.2008 13:49
#3
Tean, et talvel propaani ei saa eriti kasutada. On liialt külmakartlik. Siis kasutatakse butaani.
Võibolla on ka nende segu pidevalt kasutusel. Talvel aga siis kõvasti butaani kasuks.
:blush:
Täna hakkasin oma sõnades kahtlema. Oli äkki butaan hoopis see, mis talvel ära külmus ja puhas propaan talvel hea.
No küll see selgub, kui mind lolliks hakatakse sõimama. :silly:
5o9279o
Viimati muutis: 05.07.2008 13:49 Motamees. Põhjus: Kahtluseid ei ole, aga kõhklused on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

09.07.2008 16:48
#4
Just butaan on külmakartlik ja propaan töötab suurepäraselt ka -20 juures veel.
Olen kasutanud 5 aastat ainult AGAs müüdavat propaani (Agasoli nime all) ja siiani pole mitte mingeid probleeme olnud ei külmikuga, küttega ega ka pliidiga. Samuti pole pliidi kasutamisel täheldanud sellise rasva eraldumist nagu kodukasutuses oleva butaaniga juhtub.
Hiljuti vaatasin külmiku põletit ja see näeb välja nagu uus. Korraliku gaasi kasutamise poolt olen ka veel seetõttu, et ei tahaks küttesüsteemi küll remontima hakata, eriti veel teel olles.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

14.08.2008 20:42
#5
Siin juba gaasist juttu, panen siis juurde veel.
Katsetasin külmkappi ja soendust gaasivariandi peal. Algul töötas väga ilusti. Poole päeva pärast aga avastasin, et kütte tuli oli ära kustunud. Panin siis uuesti põlema ja hakkasin jälgima. Suure põletiga põletades oli kõik korras. Kui aga ooteresiimile läks (väike põleti) hakkas natukese aja pärast leek väga tugevaks minema. Samal ajal muutus ka külmkapi leek häälekaks. Oli selline tunne, nagu reduktor laseks liiga suure surve peale. Tundus olevat nagu pisikene leke , millest tekkis natukese aja pärast ülesurve. Panin siis kontrolliks gaasiahju tööle. Gaasiahju töötades ülesurvet ei tekkinud. Leek aga nagu vahel plahvatas suuremaks. Nagu oleks saanud veepiisa sisse. Kuna õhtu oli juba hiline, otsustasin kraanis kinni keerata ja ära minna. Kraani juurde minnes selgus aga, et reduktor oli üleni jääs.
Kas kellegil on olnud probleeme gaasireduktori külmumisega? Mida olete siis ette võtnud?
Kavatsen proovida vene reduktorit. See on nagu suurem ja annab gaasi aurustumise külma ehk paremini ära. Praegu on kasutuses mingi minireduktor.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

19.08.2008 21:12 - 19.08.2008 21:19
#6
Väga suure tõenäosusega oli Sul siiski tegu kehva gaasiga. Propaani-butaani segu puhul on ennegi juhtunud, et reduktor läheb pealt jäässe ning ka balloon ise poolest saadik. Kasuta puhast propaani ja kõik OK.
Oma külmikuga maadlesin ka pikalt, kuid nüüd siis lõpuks korras. Oli 10 päeva järjest töös ja kordagi ei kustunud tuli alt ära (isegi sõidu ajal mitte)
Võiksin muidugi kirjeldada, mida ma täpselt selleks tegin, kuid kuna mul puudub igasugune sertifikaat gaasitöödeks, siis jääb minu tehtu valdkonda "Ärge seda kodus järgi tehke" :)
Viimati muutis: 19.08.2008 21:19 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

29.08.2008 14:37
#7
krt selle viimase lausega sa tekitasid just uudisimuB)
kirjuta mingis salakeeles ja pane kood juurde:laugh:
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

29.08.2008 16:50 - 29.08.2008 16:53
#8
Ok, kui keegi alljärgnevat lugedes õhku lendab, siis mind ärge süüdistage :D
Niisiis oli külmikuga see häda, et kippus tahma ajama ja sõidu ajal kustus tuli pidevalt alt ära ning vahel ka seistes.
Lugesin kuskilt (võibolla isegi siin foorumis keegi kirjutas), et külmikul on tõmme korstnas niigi väike ,kuid ikkagi on kapi ja korstnaotsa vehel takistuseks see lõõtsatoru. Seega, viskasin selle lõõtsa minema ning asemele leidsin sileda õhukese seinaga torujupi. (Mingi telgi või varikatuse toru sobis läbimõõdu poolest täpselt) Edasi see vinti keeratud plekitükk seal torus. Mulle tundus, et ta on alumist otsapidi peaaegu vastu leeki, seega tigin teda hoidva traadi nii 5cm lühemaks s.t. tõstsin selle pleki kõrgemale. Siis see traat, mis seda plekki hoiab jooksis otse keset toru üles. Kohe meenus lugu korstnast ja hanesulest niidi otsas. Ühesõnaga väänasin selle traadi nii, et ta jookseks mööda toru äärt, tõmmet takistamata.
Ja nüüd kõige tähtsam, gaasileek ise. Mingis austraalia foorumis (mida ma kahjuks ei suuda enam leida) kirjeldati koos piltidega, milline see leek peab olema. Ühesõnaga ilus korrapärane SININE leek, ilma kollase (lilla) ülemise otsata. Minul oli algselt see leek kaugelt liiga suur ja otsast lilla, mis tingiski tahmamise. Pinnisin kahe väikse kuuli vahel gaasidüüsi seni väiksemaks,(vahepeal katsetades) kuni leek sai ilus sinine (ka põlemise hääl on nüüd selline meeldiv ühtlane sahin) Ka korstna pühkisin korralikult ära ja lasin kõik suruõhuga puhtaks. Ja töötab. Kui nina õues vastu korstent panna, siis on tunda sealt ainult sooja õhku, enne oli selline vastik hapu hais.
Viimati muutis: 29.08.2008 16:53 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

29.08.2008 22:55 - 29.08.2008 22:57
#9
Sõitsin täna juhuslikult Tallinnas Peterburi mnt asuvast AGA esindusest läbi.
Kõik kiidavad AGA gaasi - mõtlesin, et lähen uurin kuidas oma 2 ballooni (mille ostsin AS Propaanist) saaks ringi vahetada. Viimast eriti ei soovitata (iga autolemamu müüja soovitab ka AGA gaasi - teised ei pidanud eriti usaldusväärsed olema ning enamus probleemidest külmikute ja küttekehadega pidi olema tingitud ebakvaliteetsest gaasist). Olen kuulnud erinevatelt autoelamu müüjatelt ja mujaltki, et AS Propaani gaas on kõige s...m ja Reola gaas ei ole ka nii hea kui AGA....
Kui olin selgeks teinud, et minu balloonid ei ole päris need, mis on AGA ja Reola omad, siis ringi ma balloone vahetada ei saanud.
Uurisin edasi millist ballooni osta - oli valida 11kg kiirühendusega ja 11kg tavaühendusega.
Kiirühendusega pidi olema tavaline kodugaas (ei saa kasutada miinuskraadidega) ja tavaühendusega saab kasutada ka -11 -15 kraadi juures.
Küsisin kust AGA oma gaasi siis toob, et on teistest väidedavalt kvaliteetsem. Müüja selgitas mulle, et REOLA GAAS ´pakendab või villib (kuidas seda tegevust ka ei nimetata)¡ neile gaasi. Nii et mina sain aru et Reola gaas ja AGA gaas on täpselt see sama asi.
Võta sa siis nüüd kinni, millise firma gaasi osta?

Gaasi kohta tekkis veel ka selline küsimus, et kas sõidu ajal pole ehk külmiku hoidmine gaasi reziimil soovitatav? Kui oluline see ühelt reziimilt teisele kruttimine on? Me tundsime juskui gaasi lõhna sõidu ajal, kui külmik oli gaasi reziimil.
Viimati muutis: 29.08.2008 22:57 vari.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

31.08.2008 16:24
#10
Mina olen vahetanud Gamoses balloone www.gamos.ee/contact/?&lng=4 ja pole gaasil häda midagi. Kuigi siis kui külmik haises tahtsin juba minna neid "tänama" hea gaasi eest, kuid õnneks sain enne asjale pihta, et polnudki gaasi viga.
Gamoses on mõlemit gaasi: nii puhast Propaani, kui ka prpaani-butaani segu. Viimane kord tegin seal vahetajaga juttu teemal, et äkki sokutad mulle kogemata vale ballooni :) Siis ta seletas, et seda on sul omal alati lihtne kontrollida. Puhtal Propaanil on kraaniümber oleval kilel kiri "TÖÖTA GAASIGA". Tavalisel majapidamisgaasil on kiri "KOKKA GAASIGA" Selle järgi on lihtne kindlaks teha, et ikka õige balloon antakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

01.09.2008 14:28
#11
Kas ma sain Vari jutust siis õieti aru, et gaasi tüüp on veel seotud ühenduse moodusest? Et kiirühendusega on kodugaas ja reduktoriga balloonid on puhas propaan?:blink:
Krt ma ei saa enam asjadele üldse pihta, mida osta ja kasutada:)
Peaks foorumi alt gaasifirmadele mailid saatma, et las kommenteerivad ja selgitavad asja...
Püüan sellega mingi aeg tegeleda, omal ka huvitav teada saada, mis siis ikkagi on mis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

02.09.2008 19:46
#12
Motamees
Kraani juurde minnes selgus aga, et reduktor oli üleni jääs.
Kas kellegil on olnud probleeme gaasireduktori külmumisega? Mida olete siis ette võtnud?
Täna saadud info põhjal on asi vist selgunud (vaja katsetada).
Tarbisin gaasi auto gaasiseadme statsionaarballoonist. Sealt aga tuleb reduktorini vedelgaas. Reduktor (mittesoendatav) ei jõua gaasistada vedelikku ja reguleerida survet üheaegselt. Lihtsalt külmub kätte ära.
Uurisin ka gaas sortimenti. Tahtsin saada propaani. Soovitati aga soojalt ikkagi propaani ja butaani segu. Kui ei ole külma perioodi, siis on segu parem (tegelikult on ka talvel segu kasutusel-propaani kasuks), kuna butaani kütteväärtus on suurem. Nägin ka oma kärus, mingi kütteseadme peal, kus butaani kilokalorid olid kirjadel suuremad. Kirjutan teine päev sealt need maha ja avaldan siin.
Pealekauba on propaan kallim. Majapidamisballooni täis segu maksab praegu 425eek. Sama täis propaani oleks maksnud üle 500eek.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Küsimus gaasimüüjatele

05.09.2008 11:49
#13
Saatsin kolmapäeval laiali neli e-kirja järgmistele gaasimüüjatele: AGA Gaas AS, Reola Gaas AS, Propaan AS ja Elme Messer Gaas AS.
Kirjas saadetud tekst oli järgmine:

Tere,

Pöördun Teie poole interneti lehekülje www.matkaauto.com poolt. Ühendame oma leheküljel läbi foorumi matkaautode ja haagissuvilate kasutajaid. Foorumis on tõstatatud küsimus erinevate gaasipakkujate toodete kvaliteedi kohta. Teadupärast on igas matkaautos vajalik gaas, millelt töötab siis pliit, küte, külmkapp ja boiler.

Kas mõni Teie ettevõtte müügiinimene oleks palun nõus kommenteerima natukene alltoodud arutelu väljavõtteid. Julgen arvata, et seda loevad paljud potensiaalsed kliendid, kellele on Teil võimalik teha tasuta reklaami.

Oleme kõik tänulikud selgitava vastuse eest, mille võite saata replay´ga tagasi või siis kommenteerida otse foorumis aadressil www.matkaauto.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=27&func=view&id=197&catid=12

Tervitades,
bla-bla-bla...

eks siis näe, mis säält tuleb:P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: AS Propaan vastus

05.09.2008 11:53
#14
ja siin siis esimene vastus Propaan AS-lt:

Tere


Vastuseks Teie mailile.

AS Propaan müüb majapidamisgaasi, mis on propaani ja butaani segu ja tehnilist propaani, propaani sisaldus üle 90 protsendi.
Oluline oleks teada
1- mis gaasiga Teie seade on ette nähtud töötama
2- alla + 5C oleks juba vaja kasutada propaani
3- gaasiseadmete reg. hooldus, praktikas suurem osa probleeme tuleneb ikkagi seadme mittekorrasolekust või valest ekspluatatsioonist,kui gaasi kehvast kvaliteedist.
Lisaksin, et gaasi päritolu on kõigil edasimüüjatel enamasti sama. 8-9 kuud tagasi tehti meie kliendi poolt sõltumatu võrdlus ekspertiis Soome laboris tehnilisele gaasile balloonis firmalt AGA ja AS- ilt Propaan. Tulemus oli võrdne.
Suurem osa edasimüüjaid, nt. Bensiinijaamad, rajoonides kauplused jne.müüvad ainult majapidamisgaasi. Teh. propaani saab osta AS Propaani reg. müügiesindustest üle vabariigi. Vt. www.propaan.ee
Erisuguseid balloone, mis on sageli just matkaautodel saab täita Tallinnas, Gaasi tn.6

AS Propaan müüb ja vahetab ainult ventiilühendusega erineva suurusega gaasiballoone, kiirühendusega balloone soovitame kasutada ainult väljas.

On hea meel Teile teatada, et avasime hiljuti ka uue autogaasitankla Raplas

Alati palume konkreetse probleemi või lihtsalt küsimusega pöörduda meie spetsialistide poole,müügiosakond tel.6070823, e-post sales@propaan.ee , tehnikaosakond telef. 6070820 Olulisem info vedelgaasist,selle kasutamisest ja firmast Propaan on meie kodulehel www.propaan.ee


Lugupidamisega
Andrus Sau
Müügidirektor

(ford: telefoni numbri võtsin alt ära, kui keegi seda hirmsasti tahab, siis kirjutagu mulle:))

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • RG
  • RG avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

08.09.2008 16:04
#15
Vedelgaas (LPG) on propaan, butaan ja nende segu. Propaan (C3H8) on aurustumistemperatuuriga -42C ja butaan (C4H10) hakkab keema -1C juures. Seega ei ole võimalik tarbida butaani ega segu külmaga (balloon läheb härma). Reola Gaasi balloonides RG5, RG11 ja ERGAS sisaldub kaubanduslik propaan, mida saab kasutada iga ilmaga. Lisaks on need balloonid varustatud kiirühendusventiiliga (click-on valve), mida on mugav ühendada ühe hetkega ning gaasi pole võimalik lastel kraanist välja lasta (turvaline). Kiirühendusregulaator peatab ka vooliku purunemisel gaasi juurdevoolu väikese kiirsulgeklapiga. Kui on siiski vaja keermega ballooni, siis soovitame pöörduda AGA müügipunktidesse, kus toodetes on samuti RG terminalis villitud kvaliteetne propaan sees.
Propaani ja butaani energiasisaldus kilogrammi baasil on praktiliselt sama. Seega energiat 11kg balloonis rohkem ega vähem ei ole. RG balloone ja gaasi on võimalik osta rohkem kui 270-st müügikohast üle Eesti. See teebki RG tooted kättesaadavaks ning teenuse mugavaks, sest balloonid on müügil Statoili, Lukoili, Alexela, Olerexi jpt teenindusjaamade kappides. Lisaks on saadaval balloonid ka ehituskauplustes: K-Rauta, Bauhof, Hortes, K-Raua ACE jne. Täpsemat informatsiooni kõige selle kohta on ¥Vedelgaasi kasutusjuhendis´, mis asub müügikohtades õhukese raamatuna toodete juures või uurige kodulehte www.reolagaas.ee .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

08.09.2008 20:36
#16
mul on härrastele gaasimüüjatele üks väike küsimus, et kust seda puhast propaani üldse osta saab? tanklates müüakse vist ainult propaani-butaani segu, kui olen õieti aru saanud. kas seda müüvad siis ainult suuremad punktid või esindused? ja kas balloonidel on ka vahe või on erinevus ainult sisus?
elu lõpuni tänulik vastuse eestB)
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

08.09.2008 22:36 - 08.09.2008 22:45
#17
Ja siin lubatud propaani/butaani energiamahutavused.
5o9279o
Viimati muutis: 08.09.2008 22:45 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

08.09.2008 23:06 - 30.10.2012 15:00
#18
No vabandust eelmise tühja postituse pärast.:blush: Äkki nüüd õnnestub.
Ja siin lubatud propaani/butaani energiamahutavused.

5o9279o

Lisatud failid:

Viimati muutis: 30.10.2012 15:00 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

08.09.2008 23:11 - 30.10.2012 15:03
#19
Ja veel.
Saan aru nii, et butaaniga on rohkem võimu. Samas kulub teda rohkem.

5o9279o

Lisatud failid:

Viimati muutis: 30.10.2012 15:03 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

13.11.2008 21:41
#20
Nii, kes mulle ikkagi siis ütleks, et kust sellisel aasta-ajal oleks võimalik puhast propaani saada? Kuna mul on Reola balloonid, siis huvitaks eelkõige Reola variant, et ei peaks balloone ostma hakkama. Bensakad müüvad vaid segu, aga ilmad lähevad järjest külmemaks...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

14.11.2008 08:57 - 18.02.2010 23:16
#21
ford kirjutas: Nii, kes mulle ikkagi siis ütleks, et kust sellisel aasta-ajal oleks võimalik puhast propaani saada?

Mina olen viimased paar aastat vahetanud balloone ainult Gamoses. www.gamos.ee/contact/?&lng=4 Siiani alati hea gaas olnud. Külmikuga oli korra probleeme, kuid see oli külmiku viga ,mitte gaasi, nagu ma algul ekslikult arvasin. Ka balloonide suhtes pole nad üleliia norivad.
Jälgida tuleb kraani ümber olevat kilet. Puhtal propaanil on seal kiri "TÖÖTA GAASIGA" (Propaani-Butaani segul "KOKKA GAASIGA" )
Viimati muutis: 18.02.2010 23:16 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

16.06.2009 22:31
#22
Paar päeva tagasi võeti minuga ühendust Propaan AS-st ja härra rääkis mulle, et nad alustasid selle aasta alguses spetsiaalselt kämparite gaasi müümist. Ballonnid on 11kg ja sinised. Ma palusin tal paar rida mulle maili panna, et saaksin selle teksti siia ülesse riputada. Hetkel ei ole veel miskit tulnud. Loodan, et ta ära ei unustanud. Kui tuleb, saate kõik osa:)

Aga põhjus, miks ma siia toksima hakkasin oli hoopis see, et kuna Reola üle 90% propaani ei müü, siis tahtsin firmat vahetada ja neile balloonid tagasi müüa. Saatsin sinna kolm maili ja keegi isegi ei viitsinud ühendust võtta. Siis helistasin ja peale seda jooksutati mind erinevate numbritega pikka aega, kuni lõpuks mingi vend teisel päeval teatas, et nad ostavad balloone tagasi 100.- kr/tk. See krt on küll sigadus. Ma olen neilt 4 ballooni ostnud ja pidevalt vahetanud ja nüüd siis selline suhtumine. Krt ma põhimõtteliselt ei osta enam Reola Gaasi ja ei soovita teistele ka:angry:

Küsimus Korvimehele: kas Gamos vahetab risti eri firmade balloone või kelle gaasi ta üldse müüb? Ma annaks neile hää meelega 4 Reola ballooni ja võtaks ükskõik mis teise firma omad vastu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

16.06.2009 23:09 - 18.02.2010 23:16
#23
ford kirjutas: Küsimus Korvimehele: kas Gamos vahetab risti eri firmade balloone või kelle gaasi ta üldse müüb? Ma annaks neile hää meelega 4 Reola ballooni ja võtaks ükskõik mis teise firma omad vastu.

Kui ausalt öelda, siis sellest, kelle gaasi ta müüb, pole mul õrna aimugi :) Pole seda ka nendelt kunagi küsinud. Seda võin aga jätkuvalt kinnitada, et nende puhas propaan põleb väga hästi, nii suvel, kui ka talvel.
Mina kasutan balloone, mille kraanil on sama keere, mis suurtel kodus kasutatavatel balloonidel. Kui õieti mäletan, siis paistis seal ka kiirliite otsaga balloone olema. Aga kui vana ballooni järgi küsida, et tahad samasuguse otsaga, siis peaks hakkama saama. Seal on vene inimesed, seega vene keeles suheldes saab asjad lihtsamini korda.
Olen neile viinud hõbedasi, oranþe ja punaseid balloone ja pole ühegagi probleemi olnud (ühelt küll kiskusin AGA kleepsu enne maha). Vaevalt, et see Reola balloongi miskit erinevat on, proovida tasub igal juhul. ;)
Viimati muutis: 18.02.2010 23:16 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

17.06.2009 08:29
#24
ok, proovin igal juhul järgi, küsija suu pihta ei lööda - vähemalt mitte iga kord.:silly:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

17.06.2009 18:42
#25
Soovitan sealt küsida gaasi, eelmine aasta ei saanud teised hinnas ligidalegi ja said valida majapidamis gaasi ja tööstusliku vahel (põleb palju ilusamini ja haiseb vähem). www.elmemesser.ee/ Hetke olurorda ei tea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev