Mis gaasi kasutate?

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

18.06.2009 22:48
#26
Nii, mina käisin siis täna Gamoses oma gaasiballoone vahetamas. Üks igati normaalne koht oli ja toredad inimesed.
Võtsin esialgu vaid ühe Reola ballooni kaasa, et näha, mis nad sest üldse arvavad. Kassatädi saatis mind vahtaja-onu juurde ja see oli igati mõnus sell. Kuigi Korvimees hoiatas, et sääl on vene keelt kõnelevad inimesed, siis see mees oli puhas eestlane ja oli nõus ükskõik missugust anumat uue ballooni vastu vahetama.:) Rääkis sama juttu, et puhtal propaanil on peal kile kirjaga "tööta gaasiga".

Ma olin veel hulga vaeva näind ja kõik Reola sildid enne maha kraapinud, aga sealt öeldi, et neil pole mingit vahet, mis firma ballooni ma neile vastu annan. B) Täis balloon oli ka mingi Poola või Tsehhi kirjadega balloon, mis oli siis siin täidetud.
Ühesõnaga maksin oma 270 eeku vahetamise eest ja sain väidetavalt puhta propaani. Kuna mul siiani olid kiirühendusega balloonid, siis onu kinkis veel tasuta reduktori ka kaasa. Nüüd tuleb ülejäänud balloonid ka ära vahetada ja reduktor külge panna.

Ühesõnaga reola gaas võib ennast koos oma gaasiga põlema panna ja õppida Gamoselt, mis miidi tuleb klientidega käituda:P

Tänud Korvimehele hää soovituse eestB)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

19.06.2009 10:25
#27
Üks asi on millele soovitan tähelepanu pöörata:sama mehe soovituste peale ostsin sealt reduktori aga selle läbilaskevõime oli nii suur, et äärepealt oleks oma maja ära gaasitanud.Nii, et kontrolli kindlasti reduktor üle:cheer:
Muidu on see päris mõnus mees, täidab vajadusel ka autogaasiga ballooni...tunde järgi, noh et umbes nii mitu kilo peaks mahtuma:silly:
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

21.06.2009 20:18
#28

Rendering Error in layout Message/Item: Kunena\Forum\Libraries\BBCode\KunenaBBCodeLibrary::renderEbayLayout(): Argument #1 ($ItemID) must be of type int, string given, called in /data01/virt19145/domeenid/www.matkaauto.com/j5/libraries/kunena/src/BBCode/KunenaBBCode.php on line 319. Please enable debug mode for more information.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • professionaalne amatöör
  • professionaalne amatöör avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

07.08.2009 15:51
#29
AS-i Propaan 'Tööta gaasiga' ja AGA 'Agasol':
Tegemist siis mõlema puhul propaaniga, kuhu on pandud natuke butaani (arvatavasti kütteväärtuse tõstmiseks) Antud segud on mõeldud tööstuslikuks tarbimiseks ja/ning/või külmade ilmade puhul. Matkaautole umbe hää asi:)

Propaan kirjutas, et Soomes tehtud analüüsid näitasid, et Reola gaasil ja Propaani gaasil vahet pole.
Reola villitaval Agasolil on kirjade järgi 80% propaani;
Propaani villitaval 'tööta gaasiga' balloonis peaks kirjade järgi olema vist 90% propaani;

Kui gaasidel vahet pole, siis kuidas saab ühes olla 90% ja teises 80% propaani? ;)
a) Reola paneb tegelikult rohkem propaani;
b) Propaan paneb tegelikult vähem propaani;
c) Reola paneb natuke rohkem ja Propaan paneb natuke vähem ning kuldne kesktee on 85% :laugh:

Reola/AGA 'RG' seeria ning AS-i Propaan 'Kokka gaasiga':
Mõeldud eelkõige kasutamiseks majapidamisse/grillile, kuid sobib soojal ajal ka tööstuslikuks vajaduseks. Propaani-butaani segu on vist enamvähem 50-50. Kütteväärtus on tänu suuremale butaani hulgale parem, aga halvaks küljeks on külmakartlikkus.

Autogaas - tegemist on seguga, mis meenutab rohkem grillgaasi kui tööstuslikku, sest autogaasi hea oktaanarvu saamiseks peab butaani ja propaani kokku panema (lihtsalt teadmiseks - Reola brändi nimi on Ecom 103 ning see number näitabki kütuse oktaanarvu). Külmaga võib hätta jääda kui ballooni seda tankida.

Teiste eelmainitud Gamos on AS-i Propaan edasimüüja ning vist isegi omanikud samad.
Nemad vahetavad tõesti igasuguseid balloone - Annad neile kollase ja vastu saad näiteks lilla:)

Küll aga hoiatan AGA ja Reola balloonide omanikke: need kaks firmat vahetavad ainult omi balloone. Gamosest või Propaanist saadud lilla ballooniga pole mõtet sinna minna. Kui tahate proovida Gamose gaasi siis otsige teisi võimalusi, sest kui pettute nende gaasis siis olete AGA/Reola balloonist ilma ning peate hankima nende juurest uue ballooni.

Kvaliteedist rääkima ei hakka, see jäägu igaühe enda otsustada. Küll aga ei saa ma nõus olla Propaani kirjas öelduga, et tavaliselt on probleem varustuses, mitte gaasis. Isiklik kogemus näitab, et nii Gamosel kui ka Propaanil on probleeme oma vigade tunnistamisega.

Hoian mõne päeva jooksul sel foorumil nüüd silma peal - kui kellelgi on küsimusi siis üritan vastata kui oskan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

07.08.2009 16:09
#30
Firmade üle arutlemine muidugi on rohkem stiilis, et kellele CocaCola, kellele PepsiCola, maitse asi...:P

Aga mis puudutab balloonidest ilma jäämist sel põhjusel, et Gamos ja Propaan võtavad küll vastu teiste firmade balloone, aga pärast tuleb uued osta, vaidleksin natuke vastu. Sealt samast Gamosest on võimalik ka uuesti näiteks Reola balloonid tagasi vahetada, andes vastu "lillad" balloonid:) Kui ma käisin seal vahetamas, öeldi, et vali millist tahad.

Tegelikult tekkis mul lihtsalt psühholoogiline tõrge Reola vastu, kui ma olen sealt ostnud eraisiku kohta päris hulga gaasi ja lisaks veel 4 ballooni ja siis mulle teatatakse, et balloone võetakse tagasi 50.- kr/tk, ise müüvad aga hinnaga (täpselt krt ei mäleta enam) 600-800 kr. Enne viskan need parem prügimäele, kui hakkan neid sinna vedama sellise hinnaga.
Ja ikkagi kinnitan, et Reola propaanil ja Propaani 90%-l propaanil on vahe sees.

ja veel - kui kirjutati gaasi analüüside võrdlusest, siis võrreldi AGAt ja Propaani, mitte Reolat ja Propaani.

Aga vaidlustes sünnib tõde:silly: Oleme ikka sõbrad edasi:P

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

08.08.2009 20:38
#31
Minul autogaasi kasutamisega probleeme talvel ei teki, kuna gaasikapp on soojustatud ja asub autos sees. Kui tule juba katla alla saab, siis hoiab katla soojus ka balloooni soojas.

Kuigipalju sooja annab samasse seina ka lähedal olev külmkapi radikas ja kompressor, ning akulaadija ventikas annab ka kindlasti midagi lisaks.

Gamoses saab tõesti vahetada kas sama tüübi ballooni vastu (näiteks saksa balloon) ja korra on õnnestunud isegi alumiiniumist ballooni vastu vahetada . (Kes näinud on, teab , palju see poes maksab )

Kahjuks on ka nende poliitika nüüd selline, et balloone autotanklast täita ei tohi, sest see on paha , paha.

Tegelikult ongi, sest vaja oleks kaalu ja lisaks teada ka tühja ballooni kaalu, et parajalt täis tankida.

Ka reisil olles selgus, et nii mõnegi riigi tanklasse on tekkinud kirjad, et gaasiballoone ei täideta.

Seega jäävadki tankimiseks "head onud" ja automaattanklad.

Mis headesse onudesse puutub, siis üks sakslane sai Põlvas üsna pahaseks, kui tema matkaauto ballooni tankimise eest küsiti gaasiliitrist märksa kallimat hinda, kui autosse tankimise puhul.

Tegelikult on firma keelanud ka seal balloone tankida ja eks keelatud viljast küsitakse siis rohkem.

Nüüd saadan kõik sama probleemiga saksa balloonide omanikud igatahes Gamosesse.

Tegelikult on veel eestis firmasid küll, kellel balloonivaliku poolest neilt õppust võtta.

Näiteks selle Reola plastikballooniga pole väljapool eestit küll midagi peale hakata. Kiirkinnitus on ju ilus asi ja mul isegi raust vanem balloon ja reduktor olemas, aga juba paar aastat neid kasuta.

Peaks vist gaasigrilli koju osma, siis leiaks rakenduse.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • professionaalne amatöör
  • professionaalne amatöör avatar
  • Külastaja
  • Külastaja

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

09.08.2009 12:17
#32
Pepsi vs. Coca või ema vs. tütar. Täiesti õigus:)

Väga tervitatav, et Gamos on nõus balloone ka tagasi vahetama, aga alati ei pruugi neil Reola tüüpi balloone olla ning vahel on teenindajal lihtsalt halb päev ja üritab ennast kehtestada.

Mõistan sinu tõrget Reola vastu, aga ära päris prügimäele viska - kui tasandaja sellest üle sõidab siis võib päris kõva pauk käia:P Tühi balloon korraldab veel suurema plahvatuse kui täis. Kui endal tekkis siuke mure siis müüsin selle tühja ballooni tuttavale maha: ei saanud küll letihinda, aga kümme korda rohkem küll kui Reola sulle pakkus:)

Analüüsist: Vahet pole, kas võrreldi Reola gaasi või AGA oma, sest mõlemaid villitakse Reola täitejaamas:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

07.02.2010 12:30
#33
ford Hääleta:
Saatsin kolmapäeval laiali neli e-kirja järgmistele gaasimüüjatele: AGA Gaas AS, Reola Gaas AS, Propaan AS ja Elme Messer Gaas AS.


Nagu ma postitustest aru saan, siis AGA Gaas AS ei ole vastanud?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Küsimus gaasimüüjatele

07.02.2010 12:48
#34
Ei pidanud vist vajalikuks jah, ju neil läheb siis nii hästi, et pole vaja omale reklaami teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

07.02.2010 12:53
#35
Nagu ma varasematest postitustest aru saan, siis AGA Agasol ja RG tuleb samast kohast. Mis on sel juhul eelised RG-l, kui keegi alles hakkab valikuid tegema? Odavamad ballonid? Odavam täide?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

07.02.2010 14:16
#36
Ivar Kalev:
Nagu ma varasematest postitustest aru saan, siis AGA Agasol ja RG tuleb samast kohast. Mis on sel juhul eelised RG-l, kui keegi alles hakkab valikuid tegema? Odavamad ballonid? Odavam täide?

Probleem lihtsalt selles, et vajan kraaniga balloone, mida saab ainult AGA'st ja minu teada RG ei turusta neid Tallinnas.
Äkki olen ma lihtsalt väheinformeeritud?
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

07.02.2010 18:16
#37
Egau Kirjutas:
Egau kirjutas: Probleem lihtsalt selles, et vajan kraaniga balloone, mida saab ainult AGA'st ja minu teada RG ei turusta neid Tallinnas.
Äkki olen ma lihtsalt väheinformeeritud?

Saab ikka Tallinnas kraaniga balloone puhta propaaniga. Näiteks Siinsamas teemas on eespool sellest juttu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

18.02.2010 22:50 - 19.02.2010 13:54
#38
Minul siiani vaid Gamose kogemus. Selle vahetusega muud polegi, lihtsalt peab vaatama, et mitte liiga äratrööbatud ballooni vastu ei saa. Minul tekkis aga probleem selles, et peale kohapeal balloonide tankimise lõpetamist sain oma alu- balloone käia täitmas ainult Propaani Gaasi tänava kontoris. See "ekslusiivteenus" oli aga mingi 600...650 kroonine lõbu. Oleks võinud jätta ka Gamosesse ja nemad orgunnivad täitmise aga ega siis hinnas vist polekski midagi võitnud. Muidu see onu, kes Propaani müügiosakonnas minuga tegeles oli muheda jutuga (ka) suur reisumees jne. Ühel hetkel siiski pidasin odavamaks loobuda kaaluprobleemidest ning osta terasballoonid, et möllata edaspidi nendega. Seega jätkuvalt Gamose kunde ja teenindus on seal "üle slaavi keskmise".
Klubi liige #556
Viimati muutis: 19.02.2010 13:54 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

12.03.2010 18:11
#39
Ma lasin oma ballooni täita autogaasi tanklas, seal tankijal selline ülemineku ots olemas, millega saab balloone täita. Hind oli ca. 9,9 eek/L. Proovisin seda ca. -5C juures kasutatda haagise kütmisel ja toimis ok. Ainul balloon oli krgelt härmas peale 5h kütmist. Mida arvate autogaasi kasutamisel haagise küttel ja pliidil?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

12.03.2010 18:38
#40
jonn1 kirjutas: Mida arvate autogaasi kasutamisel haagise küttel ja pliidil?

Mina lasin ka korra olude sunnil lätis ballooni täita autogaasiga ja toimis igati OK.
Milline erinevus on autogaasil ning propaanil ei oska kahjuks kommenteerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

12.03.2010 20:07
#41
Mul käibki asi ainult autogaasil. -15 kraadiga käisin ära Tartus ja Tallinnas. Tuba oli soe ja kõht täis. B)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

16.04.2010 09:08
#42
Gaasi kohta lisaks nii palju et Euroopas ei tohi sõita lahtiste gaasi balloonidega ilma kui ei ole vahel sellist vidinat:blink:
Siin ka täpsem kirjeldus

www.reimo.com/de/75330-gasregler_secumotion_30_0_8_rvs8/

Tegemist on gaasi turva klapiga mis sulgeb automaatselt gaasi ringluse kui tekkib lekke
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

17.04.2010 10:53
#43
Mul sõidu aeg alati haagisel ballooni kraan suletud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

17.04.2010 10:57
#44
jonn1_kirjutas: kirjutas: Mul sõidu aeg alati haagisel ballooni kraan suletud.

Nii on ka ohutusreeglites nõutud aga enamus kasutajaid seda ei tee ja pole ka probleemi, kui on uued masinad ja originaalseadmed. Päris nukker on peatuskohta jõudes astuda külma elamisse:angry:
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

20.04.2010 02:39
#45
Paar viimast ballooni täitmist tegin AGA-s. Maardu kontor võttis vastu ka Saksast peale visatud ballooni, mis oli suruõhule. Mingi 200.- EEK selle ballooni eest polnud küll palju aga minusse suhtuti inimlikult ja kasu saime mõlemad.
Gamose tankla kohta saan ka ainult positiivset öelda. On jah slaavi kontor aga täiesti tasemel. Igal juhul üle keskmise. Teenindaja teab asjast paljugi ja teda ei pea õpetama, mida teha. Mõne kohas kahjuks oled ise targem.
Olen mõlemas kohas küsinud seda madalama aurustumise temperatuuriga gaasi. Pole kordagi nähvatud, et tehke kõigepealt selgeks, mida vaja.
Eelmisel aastal Põlva Bauhofis selgus, et matkabussile sobivat nad ei pakugi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

21.04.2010 18:17
#46
Tuleb nüüd vist asi õigesse teemase
Tänud külaline Meelisele hea arvustuse eest

Neid gaasi vaheteid on küll praktiliselt kogu aeg ka kohapeal
Järgmine nädal tulevad ka gaasi mõõturid sellised www.reimo.com/de/75154-fuellstandsanzeige_fuer_gasflasche/
Hea on see et hind on alla 100 eeku
miinus on see et töötab 12-30 kraadise temperatuuri juures

töö põhimõtte on temperatuuri muutumine gaasi balloonis gaasi kasutamise ajal.
Sellepärast ei tööta asi liiga madala või kõrge temperatuuri korral
Pildil olev balloon on näidis muidu näeb välja 2mm paks ja 60 x 80 mm plaat.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

08.07.2010 09:20
#47
Saksa ballooni saab soomes täitta ainult 1 kohas ja see Lohjas Kirkniementie 5 ,tel +358 19 340451 .Kokkuleppel täidab ka teised balloonid ära ja seda kohe.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

26.04.2011 23:56
#48
Kus see Gamos asus. Nende veebileht on suunatud www.propaan.ee .
Tegelikult huvitab kus saab vahetada mitte Eestist pärit balloone.
Mul tulid autoga kaasa 2 Saksa (halli värvi) 1 Leedu (punane) ja 1 Läti (roheline) ballon. Kõik siis kraanühendusega. Kokkutulekuks peab miskit ära täitma.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

27.04.2011 00:13
#49
Anna teada kui õnnestus...mul täitsid gamose mehed(asuvad pealinnas Betooni uulitsas)ballooni autodel kasutatava gaasiga aga keeldusid vahetamast.Vähemalt üleelmine ja eelmine aasta.Nüüd katsun kogu oma gaasimajanduse propaanile üle viia.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Mis gaasi kasutate?

27.04.2011 01:26
#50
Tankla on betooni tänaval:
www.propaan.ee/est/home/32/
Nii Gamos kui ka Propaan mõlemas asuvad Betooni 3.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev