LED päevasõidutulede kasutegur

Re:LED päevasõidutulede kasutegur

29.10.2011 02:46
#1
Peamine on nähtavuse paranemine ( teised sind ) , lisaks ei pea sa sisse lülima gabariite+lähitulesid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

29.10.2011 11:09
#2
LED päevasõidutulede kasutamine annab kokkuhoidu umbes 100w. See on ainult õige natuke vähem, kui külmutuskapi tarve 12v pealt. Väheneb koormus geneka dioodidele ja üldkoormus mootorile.
Pane tühikäigul töötava mootori puhul (tuled välja lülitatud) täistuled sisse ja kuuled kohe, kuidas mootori pöörded langevad. See ongi seesama kulu, mille kokku hoiad LEDidega.
Auto mootori võimsus kaob paljude pisiasjade peale. Üks neist pisiasjadest ongi esituled.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

29.10.2011 14:39
#3
Päeval on tähtis ikka LED-i eredus , seega on Led valgustid LED valgusallika kohta erineva võimsusega. Mina valiksin need mis tunduvad eredama ( silmatorkavama ) valgusena.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

29.10.2011 19:02
#4
Sinu tuttaval on õigus - auto generaator suudab varustada kõiki standardvarustuses olevaid seadmeid. Siinjuures jättis ta vahele ühe füüsikatunni. Kõige liigutamiseks on vaja energiat ja see on auto puhul bensiini/küttepaagis.
Ise olen töötanud 13 aastat autoelektrikuna, eluaeg olnud hobilukksepp, 8aastat profesionaalne lukksepp ja 7 aastat teeninduse juhatajana. Erihariduselt ka lukksepp.
Päevatulesid ei valiks kohe kindlasti hinna ja LEDide arvu järgi. Esmane ja peamine kriteerium on tänavalegaalsus. Selleks peavad olema tulel märgistused, millest olen üksikasjalikult kirjutanud oma matkabussi ehituse teemas.
Politsei kummardab vahel mu auto ees. ;) Millegipärast just päevasõidutulede koha peal.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

29.10.2011 20:02
#5
Lähen otsesest küsimusest mööda ja soovitan ikkagi kontrollida neid märgistusi seal lambi peal.
Politsei ütleb sellise jutu peale, et müüa võib ju kõike, aga kasutada ei tohi. Olen sellises situatsioonis tee peal olnud.
Ja kui mo jutt kohe üldse ei lähe peale, siis loe uuesti JAAN03 jutt läbi. LEDide tarve on nii väike, et pole tähtis ledide hulk. Kas lambi kohta läheb 1w või 2w pole genekale üldse tuntav.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

30.10.2011 10:31
#6
LED Päevasõidu tulede võimsust ei määra mitte ledide arv tules vaid kasutaavate ledide võimsus.

Eeldusel , et tootja on saanud oma sertifikaadi ja tähistuse läbi katsete, peavad nad kõik vastama ka mingile teatud minimaalsele heledus ja võimsusastmele.

Ometigi on osadel autodel vastu sõites nad oluliselt heledamad, kui teistel.

Minu soovitus on, et vali võimalikult silma paistvad. Tavaliselt on sellised ka kallimad, aga mitte alati.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

30.10.2011 11:12
#7
Kas ledidel veel ei ole mingisugune kraadidega nurk ka, et kas näitab laiali, või punkti? LED spetsid, ehk oskate vastata, kuna see ju ka mõjutab nii öelda heledust, kuna vastu tulev auto on ju nii öelda nurga all.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

04.11.2011 11:00
#8
S.T. Hääleta:

Verfügbarkeit
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

04.11.2011 14:51
#9
Siin paistavad samasugused olema aga odavamad.
www.parim.ee/?goto=3935

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

07.06.2012 12:08 - 07.06.2012 15:06
#10
Jõudsin ka arusaamisele, et seoses avaneva elektrituruga on aeg kokku hoidma hakata.Põhipõhjus on taas lepingu üles ütelnud generaator.Masinal mis minu kätte jõudes oli kilomeetreid ees 80 000 oli juba taastatud generaator peal ja nüüd 30000km hiljem oli see jälle otsa lõppenud.55A on ikka narrilt vähe ja ainus asendus mida kataloogid pakkusid oli 65A.Eks peab nüüd minema ka led päevasõidu tulede peale kuna see tundub kõige suuremat kokkuhoidu pakkuvat.Oleks nüüd ka huvitatud kogemustest ja müügikohtadest kus on saadaval seadusele sobiva märgistusega led tulesi.saaks ehk pidevalt põleva 140+w asemel ehk 10-ga hakkama.


Tänud Motamehele...trükikurat ajas jah näpuka sisse :)

Ja hetkel ei otsigi sellist nõrgukest kuna asi sai korda tehtud vaid vaatan pilguga tuleviku, et sarnast olukorda ei tekiks(kuramuse raske on maja muideks käima joosta:woohoo: )
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 07.06.2012 15:06 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

07.06.2012 12:49
#11
Avatari pildiga sarnasele FIAT SCUDOLE sai pandud üldse volkari bussi 130W diiselmootori generaator (rihmaseib on koos vabajooksu siduriga) Sisuliselt sai panna poole võimsam (vna oli 70W) ja ainult natuke oli vaja kinnitust ümber teha.

Seega miks otsida samasugust nõrgukest genekat, kui nagunii juba geneka vahetus ees seisa ?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

07.06.2012 14:51
#12
Ilmselt käib jutt kahes viimases postituses ikke Ampritest, mitte Wattidest.
Muidu räägiks me mopeedi generaatoritest. ;)
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:LED päevasõidutulede kasutegur

17.02.2014 21:41
#13
Ma olin selle teema ära unustanud, suvel reisil käies üritasin välja selgitada kui palju kulutvad energiat päevasõidutuled. Minu autol siis lähituled, veidi rohkem kui 120W kokku. Korduvkatsete järel jõudsin arusaamani, et tulede väljalülitamine vähendas auto kütusekulu ~0.3l /100km. Tegin üsna mitu katset. Auto konditsioneer + ventilaator lisasid samas suurusjärgus. (neid aga õues +30 juures juba välje ei lülita)
Siit järeldus, et tasub küll panna LED tuled, mis ilmselt kokku tarbiksid ca 10x vähem voolu. Säästab mitte ainult generaatorit vaid ka kütust.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

17.02.2014 21:54
#14
Lisaks sellele pole vaja teisi pirne, lisaks lähitulepirnidele, nii tihti vahetada. Oma autodele olen kõigile led päevasõidutuled pannud ja teisi pirne kulub oluliselt vähem kui varem :)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

17.02.2014 22:16
#15
Palju sellised kõlbulikud hetkel võivad maksta? Lisaks ka paigaldus.
Küsimus on tasuvuves. Iga 100 km pealt 0,3 l = 0,4 eur umbes.
Kui pikemaid reise teha, siis peaks kaaluma.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

17.02.2014 22:20 - 17.02.2014 22:21
#16
Imre kirjutas: (teisi pirne kulub oluliselt vähem kui varem :)
jah see ka lisks veel, ma olen ühe ringi vahetanud juba. Siiamaani pole leidnud mõnusa kujuga tuld, mida oma autole panna, aga ükskord panen niikuinii...
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 17.02.2014 22:21 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

17.02.2014 23:11
#17
Arvo kirjutas:
Imre kirjutas: (teisi pirne kulub oluliselt vähem kui varem :)
jah see ka lisks veel, ma olen ühe ringi vahetanud juba. Siiamaani pole leidnud mõnusa kujuga tuld, mida oma autole panna, aga ükskord panen niikuinii...

Võta palun mind ka siis kampa ehk saab ka siis see tehtud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

17.02.2014 23:27
#18
www.maroli.ee/pood/product_info.php?products_id=251&osCsid=1a897dd2b3ae4f12f33398dc88deced1

Matkakale panin sellised ette, komplektis oli lülitusplokk ka kaasas ja hind oli miskine 40 eurot.
Fiatile muidugi natuke lihtsam kohta leida, sobisid täpselt udukate kohtadesse.
Ühendatud on nii, et kui auto käima läheb ja genekas laadima hakkab, hakkavad ka päevatuled põlema.
Nagu lähituled põlema panen, siis kustuvad päevakad ära, parkidega jäävad põlema. Panin lisaks ka lüliti vahele, et saaks päris pimedas ka istuda kui mootor käib :P
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 00:10
#19
Hakkasin huvi pärast vaatama ja paar varianti jäi kohe silma:

variant 1

variant 2

Ainult ei ole mingit ettekujutust kvaliteedist ja kuidas sellest keskkonnast osta saab. Hind on ka kahtlaselt väike.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 08:52
#20
LED päevatulede hinnavalik on päris lai.
alates nt. 12.- kuni 240.- sellel lehel www.autokaubad24.ee/et/tooted/autotarvikud-akulaadijad-tuuning-tuled-autopirnid-led-paevasoidutuled .
aga usun, et saab veel kuskilt odavamalt (nt. Hiinast) ja ka kallimalt.

arvestades aga seda, et neid võib kasutada ainult valgel ajal s.t. vastand pimedale ajale mis on ehast koiduni nähtavusega kuni 300m. ehk siis valge aeg on seega päikese tõusust loojanguni.
siis ei ole vist väga vahet mis seal ees põlevad ?
pimeda saabudes pead nii kui nii ümber lülitama ja sellel ajal oma tarbeks nähtavust nad ju ei mõjuta.

mina valiks odavaima sellise mis tundub näpu vahel piisavalt "tugev" tükk olema
sobiva kinnitusviisi ja reguleerimise võimalusega ning sobiva väljanägemisega loe: sobima auto külge juhi ilumeelt arvestades :)
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 10:04
#21
Täitsa nõus Meelise mõttekäiguga, "tugev" tükk ja vastavalt nõutekohased E tähised.

Ivarile, vaata ehk on sinu autol mingisugune lisatulede kinnituse valmidus olemas, sellisel juhul oleks tulede mudelivalik lihtsam.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 10:12
#22
tekis küsimus päevatulede kohta
ehk on keegi rohkem uurinud

meie liiklussseaduses on punkt.

(2) Valge ajal võib lähitulede asemel kasutada päevatulesid. Päevatuled võivad põleda ilma ääre- ja numbrituledeta.

seega ei pea valgel ajal taga põlema ühtegi tulukest
aga kuidas on juhul kui sabas on haagis ?

sest sama peatüki esimene punkt ütleb

(1) Sõidu ajal peavad mootorsõidukil põlema lähi- või kaugtuled ning ääre- ja numbrituled. Trammil peavad sõidu ajal põlema lähi- ja ääretuled. Haagisel peavad sõidu ajal põlema ääre- ja numbrituled.

aga kui autol päevatuledega tagumised ei põle siis ei ole suurel enamusel juhtudest ka haagisel toidet !?

ja teine küsimus

kuidas on mujal euroopaga kus on ette nähtud tulede kasutamise nõue
kas seal on samad võimalused s.t. tagumised tuled ei pea põlema
ja kuidas on haagistega - teab keegi ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 10:15
#23
Lisaks vaid niipalju, et tähised peavad olema E ja RL. Olen lugenud, et tähisega DRL pidid jorrama hakkama.
E-Bayst ostes ei või kindel olla, et selliste tähekombinatsioonidega variandid kohale tulevad. Kui aga otsida kindlate tähistega on kohe ka hind soolasem. Endale leidsin Eestis pika otsimise peale soodsa variandi ja hakkan nädalavahetusel ilmselt stanget lõikama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 11:50
#24
On Sul mingit viidet ka, et DRL ei sobi?
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 14:51
#25
midagi loeb välja sellest

ehk on olemas Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ning nõuded varustusele
www.riigiteataja.ee/akt/116062011008?leiaKehtiv

ning selle lisa - lisa 1
Nõuded alates 1. jaanuarist 1997. a liiklusregistrisse kantud või kantavale sõidukile, välja arvatud enne 1. jaanuari 1984. a valmistatud või esmakordselt kasutusele võetud sõidukid ning 30-aastased ja vanemad sõidukid

www.riigiteataja.ee/aktilisa/1240/7201/2016/MKM42_lisa1_parand.pdf#

mis siis räägib tuledest palju

ning päevasõidu tulede tähistuse kohta on öeldud nii

7) lubatud on kasutada "E" tähisega päevatulelaternat ja sellele peab olema kantud tähis RL. Päevatule valgusvihk peab olema valge või valikkollase värvusega;

kas see määrab vaid selle ja kuskil mujal pole veel mingit konksu ma ei tea.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev