LED päevasõidutulede kasutegur

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 16:03 - 18.02.2014 16:04
#26
Imre kirjutas: On Sul mingit viidet ka, et DRL ei sobi?
Ise vastan :)
Niipalju kui tuulanud olen netis nüüd, siis tundub, et seadus on kas mõtlematult tehtud või ajale jalgu jäänud :cheer:

Et mõistlik ongi paigaldada sellised tuled millel E ja RL tähistus peal.
Vaatasin enda autod kõik üle ja nii ümarad kui piklikud õige tähisega :)
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 18.02.2014 16:04 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 21:57
#27
www.autokaubad24.ee/et/tooted/autotarvikud-akulaadijad-tuuning-tuled-autopirnid-led-paevasoidutuled/paevasoidutuled-ummargused-18led-margistusega12v-90x36mm-automax
Viimati paigaldfasin eelpool vihjatud tuled. Väga lihtne ühendada.
Mul on ka DRL märgistusega päevasõidutuled kasutusel. Juba aastaid ees olnud ja keegi pole jorrama hakanud. Enne paigaldamist küsisin matkabussi ümberehitust kontrollivalt eksperdilt ja ülevaatuspunkti mehelt. Mõlemad andsid rohelise tee. D seal RLi ees pidi tähendama, et valgustuselemente ei või eraldi vahetada (nagu tavalist gabariidi pirni).
Viimasele autole pannes gabariitulesid päevasõidutuledega koos põlema ei ühendanud. Niipalju on vahepeal seadus muutunud. Renu bussil põlevad koos gabariitidega ja ümber pole ka viitsinud teha.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

18.02.2014 22:30 - 18.02.2014 22:32
#28
Ei usu mina ka, et keegi torisema hakkaks, aga tegelasi kes kontrollivad on muidugi erinevaid :)
Küsisin ka ülevaatuspunktist ja nemad ei näinud küll takistust sellest DRL märgistusest, põhiline et E ka peal on. Mulle muidugi väitsid, et D tähendab led-i, saa siis aru :P
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 18.02.2014 22:32 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

19.02.2014 10:51
#29
Ülevaatuspunkti mehed on üks teema. Nendega on tavaliselt lihtne, kui ei meeldi lased ülevaatuse teha teises punktis. Põhiliseks probleemiks võib osutuda seadust tõlgendamata jättev sauamees. Siis on võimalik teepeal vaielda, et kas tohib või ei. Millegi pärast on mul eelaimdus vaidluse lõpptulemuse osas.
DRL peaks tulenema Daytime Running Lights lühendist ja peaks vastupidi väga täpne tähis päevasõidutuledele olema. Samal ajal on mulle kunagi tehtud trahvi vilkuri paiknemise eest universaali pagasiruumis nähtaval kohal olemise eest. Seadus oli tollel ajal selline, et vilkuri luba pidi olema kantud tehnilisse passi ja vaidle end kasvõi katki aga vaidlus käib alati sinu raha eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

03.06.2014 11:54
#30
Imre kirjutas: www.maroli.ee/pood/product_info.php?products_id=251&osCsid=1a897dd2b3ae4f12f33398dc88deced1

Matkakale panin sellised ette, komplektis oli lülitusplokk ka kaasas ja hind oli miskine 40 eurot.

Ostsin endale ka sellised ja jõudsin veel enne reisi bussi külge ka panna. Kuidagi sobitasin udutulede kohale.
Nad suht kerged, kinnitasin ainult pamperi külge. Eks paistab kuidas asi toimib ja kas reaalset pikaajalise keskmise kütusekulusse muutus tuleb ;) , vähemalt tavaliste pirnide kulu peaks vähenama. Mul lülituvad LED-d välja juba parktulede sisselülimisel (oli lihtsam ühendust teha).
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

03.06.2014 12:14
#31
Jään huviga kütusekulu tulemusi ootama.
Esipirnide kulu ei ole mulle suur argument, neid olen kuue aasta jooksul ainult mõned vahetanud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

03.06.2014 12:40
#32
Ega see kütusekulu vähenemine ka palju suurem argument pole, kui näiteks 1000 km kohta 2-3 liitrit vähem kütust kulub.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: LED päevasõidutulede kasutegur

03.06.2014 12:52
#33
Eks ta nii on.
Kodus ka suurem jagu välja vahetatud LED-de vastu. Vanemad (3 ja rohkem aastat) hakkavad mõned juba tuhmuma. Esialgne eluea lubadus ka alati ei pea paika. Elektri kokkuhoidu tekib vaid siis, kui öö läbi põlevad (õues).
Osalt pseudoteema.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev