päikesepatarei

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:päikesepatarei

22.11.2011 22:45 - 22.11.2011 23:29
#51
No eBay APP ID and/or Cert ID defined in Kunena configurationNo eBay APP ID and/or Cert ID defined in Kunena configurationEi salvestanud neid lehti, kusagil oli suur tabel koos hindadega W-kohta.
Natuke kallimaid leiad siit:
partsonsale.com/ vaata lehe paremalt küljelt spetspakkumist.
www.simpleray.com/Solar-Panels-s/2.htm
www.affordable-solar.com/store/solar-panels/schott-poly-235-235-watt-solar-panel

Väga palju pakkumisi on e-bay's, kuid seal on nii uusi kui ka praake. Sealt leiab kindlasti midagi, kui otsida viitsid. Mulle jäi sealt silma (kuigi ?-märgiga):

ja


Ega see infotulvas orienteerumine kerge ole, kuid head surfamist!
Tervitustega
Egau
Viimati muutis: 22.11.2011 23:29 Egau.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

22.11.2011 23:56 - 29.10.2012 21:14
#52
Mina ostsin kohe auto järgi saksamaal käies sellise:
www.avaloid.de/product_info.php?info=p709_Solarmodul-Polykratallin-100W-Solarpanel-Solarzelle-Photovoltaik-12V-PV-AV-SOL100.html
Siis oli hind 235€ nüüd 189€. Kontroller on mingi Elfast ostetud lihtne.

Suvel päeval andis meie laiuskraadil ca 4 A voolu. Minul on tehtud nii, et laeb pidevalt kuudi akut. Lihtsa kontrolleriga kaotab kuni 30% max võimsusest.
See nimetatud paneel anab max võimsuse 5,81A ja 17,2 V juures. Lihtne kontroller lihtsalt piirab lühistamise teel väljundpinge ~14v peale,Targad kontrollerid hoiavad paneeli väljundit täpselt seal 17,X V juures andes ise välja suuremat voolu kui paneelist saab.
Suvel lõunapool käies igal juhul jõudis paneeliga teleka ja raadiojaama ära toita.
Ma ei tea kas on kinnikatmisel mingit mõtet, võibolla talvel jää ja lume eest.
Samas kui on kõntsakiht peal, siis ikka effektiivsus kukub järsult, ehk puhastama ikka peab.

Praegu näeb välja selline:
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Lisatud failid:

Viimati muutis: 29.10.2012 21:14 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

23.11.2011 00:03
#53
See juba avardab. Need e-bay asjad tunduvad kahtlased, selliselt ostmisega ei teki küll soovi jännata.
Esimesed lingid asjalikud aga valdavalt suured statsionaarsed paneelid. Esimeselt lingilt leidsin ka spetsiaal matkaautode osa: partsonsale.com/campers2.html
Hinnad muidugi samad, mis ma eespool kirjutasin. Minu kogemus on, et päris madala hinnaklassiga asi pole päris hea asi.
Garantiiküsimus on ka oluline. Tavaliselt vaja ei lähe aga kaugelt tellides on juhtumil kahju suur.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

23.11.2011 00:06
#54
Kinnikatmisjuttu peab veel uurima. Seda kuulsin ühelt müüjalt, võib olla rääkis lihtsalt "tarka" juttu.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:päikesepatarei

23.11.2011 00:11
#55
Paljud tootjad garanteerivad 25 aasta pärast veel 80% esialgsest võimsusest. Teen järelduse, et see eeldab et paneel on kogu aeg töös ja keegi seda vahepeal ei kata!
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

23.11.2011 08:46
#56
See loogika tundub tugev ja pigem õigem.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

17.02.2012 00:05
#57
Kas on tekkinud lähivälismaal või kodumaal usaldus väärseid ja sootsaid paneeli müüjaid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

17.02.2012 01:02
#58
Mul ikka ka soov paneelid peale pann ; aga millised , kelle toode . milline skeem jne. Ei saa vist ( või pole otstarbekas ) kodukatuse paneele kasutada , peaks ikke spetsiaalsed matkamasinatele mõeldud olema REIMO kül pakub midagi kuid , ma ei sa Saksast midagi aru - ei skeeme ega midagi täpsemalt - KEELEOSKAMATU.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 13:07
#59
sain aru et muud ei ole vaja kui paneel ja aku ?
aga sel juhul peavad nad olema valitud sobivad ?
mis on reeglid aku ja paneeli valikul/sobitamisel?
paneel ei tohi olla aku jaoks liiga võimas ?
millised on ohud selle süsteemiga?
siiski miks siis need regulaatorid?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 16:55
#60
Vaja on ikka paneel ja regulaator. Aku(d) on nagunii olemas.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 19:54
#61
ja jah lugesin uuesti ja leidsin, et ikka kontroller kah olemas
aga akud kellel on kellel mitte - mul veel mitte

et siis uurisin oma mätta otsast ehk panna tulevikus käru katusele paneel ja ka aku ei miskit suurt tarbimist vahel ehk metsas tel. laadida või läpakat, mõned led valgustused jms.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 19:57 - 01.03.2012 19:57
#62
Aga tava happe akut ära ikkagi pane, mis siis et vääga vähe tarbid. Kas sa kogud neid sittuvaid kaursid ;)?
Viimati muutis: 01.03.2012 19:57 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 20:07
#63
ei tavalist akut ma poleks sinna pannud
ikka mingi "deep cycle"
mis karusid sa mõtled ?
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 20:09
#64
Neid pisikesi Fiate, kusagilt pildilt paistis taustaks samasugune Mitsu, millega sa oma haagise karkassi vedasid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 20:19
#65
väike OT: aga jah sellist nime polnud ma veel kuulnud, rohkem on teada nimetus "tatitops" "tõkkisking" jms. ehk jah minu teiseks hobiks on saanud pisike "Fiat 126" ja planeerin oma haagist rihtida kaaluliselt sinna, et saaks ka fiati selle ette panna. piduriteta haagis 300kg !

aga räägime neid jutte edasi näiteks minu käru ehitamise teemas.

päikesepaneelide kohta teemakohane küsimus - mitu kaablisoont ühe paneeli kohta käib või on seal sektsioonid või oleneb see millegist jms.
eks ma pean ette mõtlema ja näiteks kaablid igaks juhuks seina/katuse sees ära vedama
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 20:30
#66
Mul on spets haagiseakulaadijas eraldi pesa, kuhu ühendad pistikuga ilusasti paneeli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.03.2012 22:05 - 01.03.2012 22:07
#67
MeelisV kirjutas: päikesepaneelide kohta teemakohane küsimus - mitu kaablisoont ühe paneeli kohta käib või on seal sektsioonid või oleneb see millegist jms.
eks ma pean ette mõtlema ja näiteks kaablid igaks juhuks seina/katuse sees ära vedama

Tavaline 2 sooneline kaabel on ühe paneeli ühendamiseks vajalik.Natuke voolu peab ikka ka kannatama.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 01.03.2012 22:07 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

14.03.2012 03:25
#68
On keegi oma masinale ise päikesepaneelid paigaldanud ??? Puhuks sellel teemal juttu .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

14.03.2012 08:23
#69
Jaan03 kirjutas: On keegi oma masinale ise päikesepaneelid paigaldanud ??? Puhuks sellel teemal juttu .
www.matkaauto.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=27&func=view&id=171&catid=12&limit=20&limitstart=40#5565
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

14.03.2012 13:01
#70
No jah ma neid lugesin , kas ostsid valmis komplektina või kombiinisid ise skeemi kokku. Jah kui on püsiaku ja paneel ja siis skeem vist suht lihtne - kuid kui sul on veel generaator laadijaks ( süsteemis sellekohane inverter ) , kas nüüd toimetavad generaator laadijana + paneelid laadijana üheskoos või mis siis toimub või toimuda võib. Kas tehtud analüüse või võrdlusi erinevate tootjate vahel - ja kui su püsi akupark on pea 500Ah,
Mul muidu nagu elektripuudust pole Geneksas 8kW kuid , mugavuse pärast sooviks neid akusi laadida ka siis kui genekas ei tööta - kuskil linnas või kämpas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

14.03.2012 13:05
#71
www.reimo.com/de/85021-carbest_solar_regler_mpp_150_duo_12v_150wp/
mingi selline pudin vaja vahele visata ja peaks korras olema laadimine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

14.03.2012 18:15
#72
Rein kirjutas: www.reimo.com/de/85021-carbest_solar_regler_mpp_150_duo_12v_150wp/
mingi selline pudin vaja vahele visata ja peaks korras olema laadimine.

See on see targem kontroller (MPP), mis annab kogu paneelist saadud energia aku laadimiseks, minul on selline öko variant www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/init.do?item=69-433-02
oli nati võmsam, aga seda ei leidnud enam valikust.

Pole seal mingit erilist tarkust, vähemalt selle lihtsa kontrolleriga, väljund on ühendatud otse elamu aku ahelasse. Kui on midagi tulemas siis kas laeb akut või käitab tarbijat.

Osadel elamutel on elemuu elektrikontrolleril eraldi sisend päikesepaneelilt tulevale voolule, aga vähemalt Rimori kontrolleril on see otse ühendatud akuga. Targemad elamute elektrikontrollerid ilmselt suudavad mõõta ka seal kaudu laekuvat voolu.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

14.03.2012 23:23
#73
Reimost ma ka ise vaatasin, kuid kas on mõtekas osta komplekt või jupid kõik eraldi - mida ma selle paneeli juures vaatama peaksin / mis on ned näitajad millele tähelepanu pöörata - ka tootjad on erinevad mõned paneelid on paksemad mõned õhemad jne /
Mul on kuudis seadmeid mis kasutavad- 40A ( või vähemalt on paigaldatud 40A kaitsmed ) . Kui genekas töötab siis inverter võimaldab tarbida kuni 100A/12V - laadida akusid ja anda võrku samaaegselt - kui nüüd siia on ( akude laadimiseks ) lülitatud ka solarpaneel - kuidas käitub solari kontroller- või milline peaks se kontroller olema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

14.03.2012 23:38 - 14.03.2012 23:39
#74
Kui nüüd ma peaks autole selle ostma, siis võtaks küll juba koostatud komplekti, siis pole hirmu, et midagi ise tuksi keerad valede arvutustega. Aga ma elektri osas ise paras koolieelik, nii et kogenud kalad avaldage omad saladused.
Viimati muutis: 14.03.2012 23:39 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

15.03.2012 17:03 - 16.03.2012 09:50
#75
Jaan03 kirjutas: Reimost ma ka ise vaatasin, kuid kas on mõtekas osta komplekt või jupid kõik eraldi - mida ma selle paneeli juures vaatama peaksin / mis on ned näitajad millele tähelepanu pöörata - ka tootjad on erinevad mõned paneelid on paksemad mõned õhemad jne /
Mul on kuudis seadmeid mis kasutavad- 40A ( või vähemalt on paigaldatud 40A kaitsmed ) . Kui genekas töötab siis inverter võimaldab tarbida kuni 100A/12V - laadida akusid ja anda võrku samaaegselt - kui nüüd siia on ( akude laadimiseks ) lülitatud ka solarpaneel - kuidas käitub solari kontroller- või milline peaks se kontroller olema.

Lihtsam vist on osta kogu komplekt koos, mina ostsin küll eraldi. Kui endal pole igasugu materjale ja viitsimist jännata, siis on mõttekas osta paneelikinnitused mis on juba matkaautole ette nähtud. Mina leiutasin ise oma CB antenni vastukaalu plaadi külge.

Paneelidest arvan, et peaks vaatama polykristall tehnoloogiaga ja tugev raam.

See, kui palju seadmed tarbida võivad pole siinjuures oluline, see on akude ülesanne kindlustada neile vajaminev vool. Kui geneka inverter annab 100A/12V siis 100W paneeliga annab MPP kontroller umbes 8a/12v ja tavaline kontroller 5,7A/12V
Voolu kasutatakse samamoodi, kas otse tarbimiseks, või kui üle jääb siis aku laadimiseks.

Aku liigtühjenemisel tarbijate väljalülitamise jätaks siiski juba elmu kontrolleril hooleks, mis on seal juba olemas.
Lühidalt on solar ja kontroller nagu iga teinegi akulaadija, mis on sisse lülitatud, kui väljas valgust.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 16.03.2012 09:50 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev