päikesepatarei

päikesepatarei

26.06.2008 15:15
#1
kas kellelgi on kogemusi päikesepatarei kasutamisega? kuidas see vigur ennast üldse õigustab ja mismoodi teda üldse ühendatakse? kas ta toimib ka pilves ilmaga (valgusega) või tahab ta ikkagi päris päikest saada?
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

26.06.2008 15:39
#2
Lihtsalt nii vahemärkusena, et mina ei saa aru miks seda päikesepatareid üldse vaja peaks olema? Kas elektriga kütmise jaoks või :) Selle päikesepatarei hinna eest saaks juba mitu korralikku akut. Mul pole veel kordagi voolust puudu tulnud (akusid on kaks 125Ah ja 95Ah) Või on tänapäevastes bussides nii palju rohkem igasuguseid tarbijaid, et lisapowerit vaja? Või on viga ehk hoopis selles, et kaalu säästmise huvides pannakse originaalis nii väikesed akud, et jääbki ampertunde väheks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

27.06.2008 11:17
#3
kusjuures täiesti õigustatud vahemärkus. ma selle pärast küsingi, et ma ei ole siiani sellest fenomenist aru saanud, miks nii paljud seda kasutavad. kui euroopas kämpades vaadata, siis on see väga paljudel küljes. ma lihtsalt jäin mõtesse, et mida kuradit see vidin siis juurde annab nii väga. sõidu ajal nagunii ju vool olemas ja kui juba kämpas oled, siis ju saab juhtme taha tõmmata.
tahtsingi kuulda mõne sellise inimese arvamust, kes seda on kasutand või teab sellest miskit tarka kõneldaB)
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

27.06.2008 20:24
#4
Eks see päikesepatarei üks friigindus ole. Paigaldasin endale ka aasta tagasi ja põhjusega et pargin suvilaga enamasti looduses kus pistikut pole. Kui vaadata asja rahalist poolt siis siin pole midagi rääkida, asi on täiesti mõttetult kallis - 20W max võimsusega komplekt maksis 6000.- Selle raha eest saab tõesti kolm korralikku püsitoite akut(või aasta tagasi sai) 110 Ah, mida siis kusagil laadimas käia. Päikesest odavam oleks isegi bensiinigeneraatoriga akusid laadida, ka see variant on mul olemas. Aga minu päikesepatarei ostu taga oli rohkem sportlik huvi et kuidas see toimib. Toimib aga nii et minul pole aasta jooksul olnud vaja akut (110 Ah) muud moodi laadida. Ega ma muidugi palju energiat aku pealt tarvita ka - valgustus (osad LED, osad tava 21W pirnid), raadio, TV, vahel harva gaasiahju vent. Laadimisvõimsuse kohta niipalju et talvel seda valgust mis laadiks eriti palju pole, samas pimedat aega rohkem seega kui pikalt suvilas elada, hakkas aku tühjaks ka saama. Samas suvel päikesepaisteliste ilmadega toidab päris hästi. Majanduslikus mõttes sellel päikesepatareil küll mingit põhjendust ei ole aga mulle meeldib tunda ennast võimalikult sõltumatuna - seega siis selline friigindus rohkem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

01.07.2008 11:56
#5
kas ma saan õieti aru, et suvisel ajal ühes kohas ankrus olles saab siis ilma vooluta hakkama küll? et patarei toidab majapidamise ära?
ja kas ta toimib otsese päikesega või kasutab ta ikkagi lihtsalt valgust laadimiseks?
mismoodi see ühendamise värk üldse käib - ta ju laeb päikesega akut, mitte ei kasuta seda energiat otse ära?
kõigile kirssidega!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

02.07.2008 15:20
#6
Selle päikesepatarei toodetud vooluga hakkamasaamisega on täpselt nii et jumal seda teab. Kõik sõltub ju sellest, palju kasutad. Laadib patarei akut ka ainult valgusega, ilma päikesepaisteta aga laadimisvoolu hulk sõltub tugevasti päikese intensiivsusest. Ma ei ole seda küll millegagi mõõtnud aga "kõhutunde" järgi on 22W nimivõimsusega paneeli päevane energiatootmine ca 150 Wh. Seda muidugi suvel, talvel on asi märksa nutusem. Paneel on mul kinnitatud suvila katusele horisontaalselt, tõenäoliselt saaks tublisti lisa kui see paigutada pidevalt risti päikesekiirtega. Aastaseks toodanguks pakun väga umbes 30...40 kWh, seega kui kogu see energia ära kasutada tuleks omahinnaks 10...15 EEK/kWh, edasi mõelge ise...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

28.04.2009 13:23
#7
metsamees Hääleta:
Selle päikesepatarei toodetud vooluga hakkamasaamisega on täpselt nii et jumal seda teab. Kõik sõltub ju sellest, palju kasutad. Laadib patarei akut ka ainult valgusega, ilma päikesepaisteta aga laadimisvoolu hulk sõltub tugevasti päikese intensiivsusest. Ma ei ole seda küll millegagi mõõtnud aga "kõhutunde" järgi on 22W nimivõimsusega paneeli päevane energiatootmine ca 150 Wh. Seda muidugi suvel, talvel on asi märksa nutusem. Paneel on mul kinnitatud suvila katusele horisontaalselt, tõenäoliselt saaks tublisti lisa kui see paigutada pidevalt risti päikesekiirtega. Aastaseks toodanguks pakun väga umbes 30...40 kWh, seega kui kogu see energia ära kasutada tuleks omahinnaks 10...15 EEK/kWh, edasi mõelge ise...

Kas paigaldasid ise kogu kupatuse?
Endalgi tõsisel kaalumisel kas haagissuvilale päiksepatarei või hoopis väike invertergeneraator (midagi sellist www.dethleffs.ee/est/tarvikud/invertergeneraatorid
Geneka pluss muidugi see, et võimalik 220V vajadusel kätte saada, päiksepatareil aga jälle, et on puhas ja hääletu. Suvilal peal 80Ah geelaku (ja päiksepatarei ühendus peal, mida see muidugi täpselt sisaldab :dry:) ja endamisi mõtlesin, et päiksepatarei peaks olema ca 70-100W. Nende hind ca 10-13000.-, nii et hinnaklass sama mis genekatelgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

29.04.2009 21:45
#8
www.elfaelektroonika.ee/ec/28a9b1c/paikesepaneelid
On ka odavamaid varjante akusid laadida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

29.04.2009 21:51
#9
www.elfaelektroonika.ee/artnr/24-540-06/paikesepaneel-kohvritaoline-ehitus
Tean ühte tutavat kellel se on, ta väga rahul nädal metsas ja kordagi ei pea mootorit käivitama.
Ega siis ärasõiduks muud teha tule et mootor käima ja tuld. Kasutuses on telku, külmik, sisevalgus Ledide näol ja läpar ka taga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

30.04.2009 08:31
#10
Olen sealt ka vaadanud neid. Hinnaklass ikkagi sama ca 10000.- (75w). Seal muidugi ainult paneeli hind, kuskilt tellides saaks täiskomplekteeritud (kinnitused, kaablid ja jne. koos kõige sinna juurde kuuluvaga).
See kohver 13w vist jääb küll natsa lahjaks minu arust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

03.06.2009 13:03
#11
Generaatori ja päikesepaneeli asemel soovitan vaatama hakat EFOY seadet. Endal plaan järgmisel aastal sellega tõsisemalt tegeleda.

www.efoy.com/en/mobile-homes-fuel-cell-and-solar.html
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:päikesepatarei

04.06.2009 00:05
#12
Huvitav oleks teada, kas kellelgi selle kasutamise kogemusi ka juba on.
Millised on hinnad?, ekspluatatsioonikulud?
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

04.06.2009 00:16 - 04.06.2009 00:17
#13
Pisut infot saab siit:
www.reimo.com/en/M72224-efoy_brennstoffzellen/

Mul on plaanis võtta kõige kallim.
Tellida saab Tallinnas Forelli tn-l Heidenline OÜ-st.
Ühe eksemplari olid nad müünud Tartusse mingile tüübile projektiautoaudio toiteks.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 04.06.2009 00:17 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: To: Matkasuvila

05.06.2009 23:27 - 05.06.2009 23:28
#14
Siin on vist Sinu käsi mängus;)
Äkki kirjeldad seda vidinat natukene pikemalt, kui Sul kogemusi on, see on päris hää asi vist.
On Sul omal tagasisisdet sellelt "projektiautolt", et kuidas nad rahul on ja kuidas asi ennast õigustab?
Viimati muutis: 05.06.2009 23:28 ford.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:päikesepatarei

05.06.2009 23:37
#15
Üks aku laadimistsükkel läheb siis umbkaudu 80 krooni maksma ja 10 liitri metanooliga saad 5-6 laadimistsüklit teha. Pikematel matkadel annab siis metanooli kaasa vedada!
Kas on selgunud ka kaua selles agregaadis see reaktor vastu peab? Seadme hind ilmselt ainult sellest koosnebki.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

05.06.2009 23:40
#16
Tegelikult ei ole siin minu käsi mängus. Ainuke kokkupuude selle teemaga on läbi Reimo kataloogi maaletooja Heidenline OÜ-ga, kes oli ühe eksemplari toonud sellele projektiauto tegelasele. Lisaks puutusid nad Saksamaal messil kokku selle toote tootjaga, kelle kogu boks oli mitu päeva järjest ainult selle seadme toitel.

Aga jah, hea asi tundub tõesti olevat ja kui "klõps" ära käib, siis tuleb prooviks ära võtta.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

07.06.2009 12:58
#17
Uurin selle metanool geneka kohta sealt Tartu kandist. Kuidas läinud ja toimib võtsid geneka ja 30l kütust veebruaris. Kui teada saanud siis teavitan ka siin.:cheer:
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

07.06.2009 13:04
#18
Kasuduses olnud suvilatel praktikas jagub 10l metanoolist keskmiselt 4 nädalaks.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

07.06.2009 21:32
#19
Matkasuvila Hääleta:
Kasuduses olnud suvilatel praktikas jagub 10l metanoolist keskmiselt 4 nädalaks.

See siis suve- või talvehooajal?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

08.06.2009 09:27
#20
suve perioodil.:)
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

09.06.2009 14:38
#21
Panen siia huvitava lingi selle EFOY kohta


ja tehase oma on siin www.efoy.com
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

09.06.2009 19:10
#22
Matkasuvila kirjutab...
Panen siia huvitava lingi selle EFOY kohta...
:woohoo: Reklaamid on ikke ühed huvitavad asjad. Ma ei teadnudki, et akude laadimiseks peab matkasuvilaga ringi kihutama. Sellel bussil oli vist generaator rehvi pealt käitamisega, nagu jalgrattal. ;)
Sama jama oli generaatori käivitamisega. Mootoriks vast mingi veneaegne D4 mootor. :P
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

09.06.2009 21:19
#23
Vidin on muidugi üsna suur investeering. Siin peab arvestama ka hinda, millega elekter kätte tuleb.
Olen nõus, et mugavus maksab ka ja tundub, et hilisem ekspluatatsioon on suhteliselt odav.
See vist on müravaba ka, nagu ma aru olen saanud?
Ega see väga mugav vist ei ole, kui mingi genakas kogu aeg kuskil põhja all podiseb;)
Seega on omad plussid asjal siiski olemas.
Ootan huviga Matkasuvila kommentaari paigaldatud seadme kohta.

Tavalise juhtmega voolu vastu ei saa vist miski, aga kust krt sa seda kuskil laanes võtad:side:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

10.06.2009 09:13
#24
Veidi teemavälist juttu ka vahele.;)
Mina ei saa hästi aru, mille jaoks seda elektrit nii palju vaja on? Küte töötab ju gaasi pealt, samuti külmik ning pliit. Elektrit tarbivad ju ainult valgustus, telekas ja veepum(p)bad. No mõned pisiasjad võibolla veel.
Kui pisike see kuudi aku siis on, et temast ei jätku? Mul on bussis 2x125A/h ja nendest samadest akudest jätkub veel käivitamiseks ka. Tõsi, üks kord oli vaja "täkku anda", kui sai kaks päeva läbi inverteri telekat vaadatud.
Ka motokrossidel kohtab vahel päris "põnevaid" tegelasi. Nimelt kasutavad sellised bussi kütmiseks varianti genekas+soojapuhur. Genekas veetakse pikendusega oma bussist võimalikult kaugele (ehk siis kellegi teise bussi külje alla) ja magama. Sellistele kuluks küll see metanooliga töötav aparaat ära, jääks vähemalt olemata see tüütu mürareostus (kes on pidanud kannatama tundide viisi plärisevat genekat, see kindlasti teab)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:päikesepatarei

10.06.2009 09:32
#25
Konkreetselt mind huvitab see ainult konditsioneeri pärast - suvel on lõunamaal ikka sigapalav, kui konti pole. Siin aga jääb akust ainult väheks. Sõidu ajal ei jõua genekas ka piisavalt voolu toota, et autos jahe oleks. Kämpades ei tohi aga genekat müristada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev