Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

24.05.2013 13:48
#1
Oli plaanis haagissuvila rentida aga kohapeal vaadates oma liikurit ja haagissuvilaid (suuremaid, et 4-lja liikmeline pere end vabamalt tunneks) ning ikka vaadates oma liikurit ja haagissuvilaid ja ikka vaadates jne., otsustasin lõpuks hoopiski matkaauto kasuks :) aga sain ka soodsalt selle matkaauto :)

Nimelt on mul liikuriks 2005a. citroen c4 (2.0 bensukas, 100kw, manuaal, tühimass 1337kg ) ja tundus teine nii armetu haagissuvilate kõrval. Kahju oleks olnud talle anda haagissuvilat vedada :(
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

24.05.2013 14:57
#2
pole mul teab mis suvila aga haagis siiski (tõmban vahest ka kõrgeid "tikisid" ja tõstukit)

mul siis Mitsubishi Grandis 2.4 bens. 120kw ja massi on sinna 1700-1800 kg juures
käigukast saab automaatselt hakkama oma ülesannetega.
Üldse ei kurda ja saab hakkama küll ka siis kui on 7 inimest autos.

eks selle auto "tõmbe" võime määrab ära see kw/hj ja ka mass mis lisab stabiilsust ja kindlust.

samas, et vältida üllatusi võiks uut autot valides kindlasti tutvuda nende numbritage mis on passis kirjas haagise kohta ilma piduriteta ja piduritega.
need on vägagi kaootilised.

usun et see C4 oleks väiksema haagisega päris kenasti hakkama saanud - jah mäkke ja kiirteele poleks suurt asja ja suurema haagisega poleks nii stabiilne samas "tark ei torma" :lol:
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

24.05.2013 18:26
#3
Tirin oma vana MB bussiga veel vanemat Eifelland 380. Buss kaalub tühjalt 2,7t, saba koos varustusega kusagil 730kg kanti.
Saba on narsa laiem aga madalam. Bussi mootor on 3.0 65KW (ei ela, aga ei sure ära kah). Suvilat on kergem vedada kui Respo kerghaagist 1,5rm kuivade küttepuudega. Kokkutulekule tulles ja minnes sai ikka maanteel keskmine ca. 82,5 km/h hoitud ,kütusekulu ca. 12l/100km. Ökonoomsest sõidust oli asi kaugel.
Tähtsust omab: veduri mass, haagise mass,mootori tüüp,töömaht ja VÄÄNDE moment. ;)
Solifer 5602I
Klubi liige 839

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

26.05.2013 10:04 - 26.05.2013 10:06
#4
Cadillac Escalade 6,0 Bensiin, automaat AWD. Mitte 4x4, kuna keskdifrit plokeerida ei saa. Veab hästi, ilma lisa peegliteta saab hakkama, kuigi putka laius 2,5 meetrit. Kütusekulu haagisega mmm vast nii 20/ 100 le.
Ettevaatust Jeep Wrangleriga. Vaadake lubatud haagiste massid üle, enne ostmist ;)
Viimati muutis: 26.05.2013 10:06 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

27.05.2013 10:36
#5
Rein kirjutas: Ettevaatust Jeep Wrangleriga. Vaadake lubatud haagiste massid üle, enne ostmist ;)

Ja ettevaatust ka Chrysler Voyager'dega, eriti automaat kastidega ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

27.05.2013 11:02
#6
Kuumenevad üle, või hakkavad libisema?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

27.05.2013 12:01
#7
passis oli vist kirjas, et max haage 450kg.

jah, libisema hakkab.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

27.05.2013 15:07
#8
Lahe :D Kusjuures üks jutt oligi, et Wrankut vaja jahi vedamiseks ja müügimehed ei juhtinud ostjale kordagi tähelepanu haagise kohta. Kusjuures Eesti ja Läti Jeep esinduse lahel pole juttugi haagise massidest, kusjuures Saksa omas ilusasti olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

27.05.2013 17:22
#9
Rein kirjutas: Lahe :D Kusjuures üks jutt oligi, et Wrankut vaja jahi vedamiseks ja müügimehed ei juhtinud ostjale kordagi tähelepanu haagise kohta. Kusjuures Eesti ja Läti Jeep esinduse lahel pole juttugi haagise massidest, kusjuures Saksa omas ilusasti olemas.

Mul töökaaslane valis ka suht võimsa mootoriga Chrysler'i et jahti vedada. alles hiljem, kui käruke koos jahiga kuidagi autole liiast oli, vaatas ta reg.tunnistuselt, et mis sel haagete kohta kirjas :(
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

28.05.2013 02:51
#10
Vaatasin ka oma Grandi passi. On jah ilma piduriteta ainult 450 kg. ja piduritega 1050 kg. Kuramus küll. Mul oli just nädalavahetusel 3m. käru taga palke triiki täis ja libisemisest küll juttu polnud. Või ei saanusd ma aru??? Samas hullult ei vajutanud ka.
Ardus andis eessõitev rekka künka otsas suunatulega märku ja poolel sirgel(Tallinna suunal) olin juba oma reas tagasi. Ja rekka küll ei tundunud pidurdavat. Äkki AWD puhul pole see nii hull koormus kuigi kast on vist sama. Siin tekkib küll ERROR. Kuna tulin öösel, siis oli ainult paar möödasõitu. Ilma käruta on küll mõõdasõit nagu nuusata ja kui käru tagant ära haakisin, siis auto minek oli küll kergem.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

28.05.2013 09:25
#11
mingitel chrysleritel vist sebring oli piduriteGA lubatud 455kg !
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

07.07.2013 10:32
#12
Mul 2007 aasta Grand Voyager 2,8D automaat. Veab 1300 kg suvilat nagu siidi. Ainus probleem kiiruse valikul, 80-90km/h vahel jääb neljas käik liiga pikalt libisema, nii et valida on kas sõita kolmandaga või siis 90 ja kiiremini.
Autol passis haake piirangud - piduriteta 450kg, piduritega 1600.
Imestan, millest see ilma piduriteta 450g piirang tuleneb, autol endal massi ju 2635kg ning vedada jaksab nagu loom. Ilmselt peitub põhjus kas kehvades pidurites (registripidaja arvates) või on keegi lihtsalt midagi kusagil kunagi sassi ajanud. 450kg piirang tähendab sisuliselt, et 213kg tühimassiga Tiki-treilerit vedades ei tohi sellele 237kg raskemat koormat ladudagi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

07.07.2013 10:37
#13
Käigukastis ja pidurite kompunnis ei esine järsku see probleem?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

30.03.2015 19:54
#14
Kas keegi ka mõne pisema autoga oma suvilat veab? Ja kuidas on siiani hakkama saanud?
Pean silmas siis selliseid 1000+- kg haagiseid näiteks ja autodest selliseid pisemaid keskklassi masinaid või suuremaid väikeautosid , mis alla 100kw.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

30.03.2015 20:02
#15
Kas mõtled midagi sellist?

Eks pead lähtuma eelkõige sellest, mida reg tunnistus lubab, arvestades ka samas sihteliselt suurt külgtuule ohtu ja ka parajat vastutuult. Nu ma ei oska öelda. Paati vedades Subaru Outbackiga läks kütusekulu igatahes sinna 25 kanti, Escalade taga nii paat, kui haagis kulu oluliselt ei mõjuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

30.03.2015 23:02
#16
Meie veame 1500 kg haagissuvilat erinevate sõidukitega, millest 2 on varuga alla 100 kW - Nissan Primastar 74 kW ja Pajero Sport 73 kW. Veavad ilusti.
Matkabuss Mercedes Sprinter 110 kW on muidugi kõige tublim vedaja, sellel jõudu jagub.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

31.03.2015 13:35
#17
Aga kas keegi ka näit Golfi või Corolle vms veab või mõne suurema sõidukaga Avensis, Passat, Mazda6 klassist ja bensukaga?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

31.03.2015 21:02
#18
Kirjuta asjast, kas tahad autot osta, millega kannataks vedada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

31.03.2015 21:19 - 01.04.2015 11:50
#19
Kui sul B-katt ainult , siis veduki tühimass peab olema suurem või võrdne kui veetava täismass piduritega haagise puhul (mitte kerghaagis kuni 750kg)
Kõik nõuded on liiklusseaduses kirjas ja liikurite andmed on reg.dokkides kirjas :)
B 》3500kg autorong
B96 》4250kg autorong. B Kategooriale liasks vaid platsil sõit ilma autokooli läbimata
BE 》7000kg autorong B kategooriale lisaks vaja läbida autokool ja teooria ning platsi eksam MNTs
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 01.04.2015 11:50 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

31.03.2015 22:00
#20
Selguse mõttes, et B on ka veduk kuni 3500 kg ja kerghaagis (kuni 750 kg).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

01.04.2015 00:27 - 01.04.2015 00:29
#21
Huvitab lihtsalt, kas pisema/nõrgema auto saab piisavalt hästi vedamisega hakkama. Kuna mul autod suht tihti vahetuvad, siis ei oska täpselt öelda, mis seal ees alati on. Samuti ei oska ka öelda , mis seal järel alati on. Sellest ka siuke umbmäärane mulli ajamine minu poolt siin:)

55kw bensuautoga olen tavalist 1000kg haagist vedanud ilma takistusteta, seega eeldan, et ei tohiks ka vaguniga mingeid hullemaid muresid olla.

Kõigist kategooriatega seonduvast olen ka teadlik. Sellega seoses meenus , kas on tõsi, et 1.1.16 enam tava b-kat loaga üle kerghaagise vedada ei tohi ja on vajalik .96 lisaeksam teha?
Viimati muutis: 01.04.2015 00:29 alambe.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

01.04.2015 00:39
#22
Ei ole hullu midagi, vaata suvel lahtiste silmadega, sakslased, hollandlased siin tarivad neid isegi Opel Astratega. Lihtsalt arvestama pead ilmastiku eripärade ja kiirusega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

01.04.2015 06:25
#23
55kw vabalthingava diiselautoga olen vedanud kõrge tendiga sõiduautohaagist. No tavaline rendihaagis, mis tanklates saadaval. Koormaks olid vaid mõned lauajupid, aga üllatuseks endale ei suutnud auto üle 70ne minna, sest ainsaks takistavaks teguriks sai hoopis kõrge tendi poolt tekitatud tuuletakistus. Suvila on küll väheke aerodünaamilisema kujuga, kuid siiski piisavalt suure lauppinnaga, seega nõrgema mootoriga vedur liigutab teda kindlasti edasi, iseasi vaid, millise kiirusega ja millise kütusekuluga, sest vaevalt, et viiendat käiku eriti tihti kasutada annab kui autos reisijad ja taga veereb tonnikene. Ehk ka muud sõlmed saavad rohkem vatti- sidur näiteks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

01.04.2015 09:17
#24
Oleneb kuhu sa oma sõitusi plaanid, baltikumis, põhjapool euroopas võib ehk isegi 55-75kw punniga liikuda, kui plaanid, Norra mäed või Alpid siis mina ei hakkaks katsetama.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Milliste liikuritega veate haagissuvilaid?

01.04.2015 10:24 - 01.04.2015 10:29
#25
Ma pakun, et vähegi mõistlikuks elamiseks sobiva haagisega alla 100kW vedukiga pikemale reisile ei tasu minna. Liigutavad haagist muidugi ka väiksema võimsusega vedukid, aga mis hinnaga? nii vedukile kui ka reisile üldisemas mõttes. Paar minu tuttavat, vähemalt peale haagise ostmist suht kiiresti vahetasid omal vedukid välja, kuigi alguses kiitlesid , et käib vana küll :) , ühe veduk oli enne 110 KW ;)
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 01.04.2015 10:29 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev