missugune haagisuvila osta?

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

23.03.2011 01:19 - 23.03.2011 01:20
#76
Minu esimeses bussis polnud ei kempsu ega pesemist. Naised tundsid viimase järgi suuremat vajadust. Aga saime aastaid hakkama. Ka Euroopas.
Aga siis tekkis rohkem raha ja sõbral kaks last ka. Ise saad oma kempsukäike planeerida aga lastele pole mõtet selgitustööd teha. Kui su kolmeaastane virila näoga on, siis katsu sa talle seletada, et ainult 10 minutit veel kannata.
Pigem alusta mingi kehvema variandiga ja mõned aastad hiljem tead täpselt, mis su uues haagise sees olema peab. Mina otsustasin alguses vana panni kasuks, sest kobedama bussi korral poleks pärast liisingu maksmist reisimiseks raha jäänud. Ma eelistan reisil mitte koonerdada ja lepin pigem nadima bussiga.
Viimati muutis: 23.03.2011 01:20 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

23.03.2011 09:16
#77
Seda minagi. Ausalt öeldes on euroopas enda olme probleemide lahendamine kergem, kui internetti pääsemine :) Samas ju, ega haagise külm vesi pole ju kraani külm vesi, suvisel ajal. Vetsu konkus on dussipõrand olemas, saab pisikese pesu teha ju õuetemperatuuriveega ilusasti ära. Ei mäleta nüüd ainult seda, et kumma sõelale jäänud suvila kraan käis pikendusega dussiks välja. Aga kolmikuga saab lisada ka selle klahviga dussi.Knaus ja Weippert on valikus praegu. Knaus on ees statsionaarse kahekohalise voodiga. keskel dussikas ja istumise koht, mis käib ka 1,5 voodiks ja taga lõpus on köök. Uks ka taga nurgas. Weippert siis selline nagu mobile lingil. Tuleb korra veel valida ilma ja minna uuesti neid vaatama, et siis lõplik otsus teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

23.03.2011 09:55
#78
Kas seda isendit oled vaatamas kainud? www.auto24.ee/used/822579
tundub olema selles kategoorias mida otsid.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

23.03.2011 10:05 - 26.03.2011 20:15
#79
Ei ole, vaadanud. Ta ei taha ilmselt müüa neid. Olen mõlemad korrad, kui on Tallinnasse asja olnud üritanud kontakti saada, aga kõnele pole vastatud ja tagasi ka helistatud. Ta soodustuse asemel tõstab hoopis hinda ka 250 tugriku võrra. ;) Tõnisel oli väga vinge suur Sävsjö, mida oleks tahtnud, aga see tänaseks maas A24 st.
www.auto24.ee/used/774966 Selline, aga seal pole ka samas boileri kohta juttu, nii et... Aa boiler olemas,topelt kraanid pesuruumis. Aga pott on teisaldatav ja pliidi kohal pole jälle tõmbekappi. Kinni ehitatud WC on suurema mahutavusega, samas on oht, et miinuses võib kinni tõmmata, oleneb muidugi kuidas soojus on juhitud. Palju muidugi tõmbekas akut sööb on ise asi. Kui 12V aku süsteem peale teha. Auto oma ei julge ainukeseks 12V allikaks jätta.
Viimati muutis: 26.03.2011 20:15 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

26.03.2011 20:14
#80
Mina LÕPETASIN otsimise ära. Pöördusin pangatädidepoole ja edasine sõltub nendest, et kas jään tulevaks suveks veel telkijaks või saan endale sobivat putkat järel vedada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

26.03.2011 20:21
#81
Väärt otsus!
Hoiame nüüd pöialt pangatädide ja -onude otsusele.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.03.2011 02:25
#82
Eestis on putkade valik kesine. Üks variant oleks putka Euroopast osta. Lähed ise järgi ja tagasitee venitad pikemaks, kui ainult sõidule kuluks. Saad kohe teada, mis ei tööta ja mida peaks kohendama. Siis paar nädalat nokitsemist ja suvi võib alata.
Hinnataseme kohta ei oska öelda. Pigem on Euroopast osta soodsam. Sama raha eest saad lisaks putkale väikse reisi. Muud võitu vaevalt et tuleb. Olen ise kordi Saksast sõpradele autosid toomas käinud. Odavamate puhul on kohalik hind ja saksa hind pluss reisikulu samas suurusjärgus olnud. Aga tagasi ei pea ju 24 tunniga kimama. Võib ka 5 päeva tulla. Kütusekulu tuleb sama aga näha saab mõndagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.03.2011 13:12
#83
Rein Hääleta:
Mina LÕPETASIN otsimise ära. Pöördusin pangatädidepoole ja edasine sõltub nendest, et kas jään tulevaks suveks veel telkijaks või saan endale sobivat putkat järel vedada.

Rõõm kuulda :) . Loodame, et pangatädid ikka positiivselt mõtleksid ja hooajaks vaguni järgi saad.

Otsustasid vist uue kasuks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.03.2011 22:48
#84
Ma selle ise järgi mineku matsin juba eos maha. Seal on neid kohutavalt palju. Hakka siis selekteerima, et milline, enamusel pole lisavarustus üldse kirjas, hakka siis igat üle helistama. Hoitakse sulle jee neid seal kinni, kuni kunagi sinna kohale jõuad. Sinna jõudnuna selgub, et see on tegelikult täielik peller, mis siis edasi? Lisaks on asjade korda nokitsemisel ka oma hind. Hakka lisaks veel juurde ostma geel akut, laadijat, ehita kast, siis vaheta välja vee voolikute süsteem, siis mitmel on nendel üles pööratavatel kraanikaussidel äravool põhja küljest lahti murdunud, osta uus kauss, siis külmakapp ei tööta võibolla mingis reziimis. Gaasiahjud võivad ka saba anda. Olen mitmel näinud märget, et uus ahi. Lõpuks olen pannud kasutatule sellise sumaka raha alla, et ei saa juba majanduslikult teda müüa. Aga paraku, mingil hetkel on põhja, karkassi, mille iganes aeg siiski läbi ja saad võtta veel sealt hunniku mööblit ainult.
Mul selles suhtes vaba aja sisustamisega probleemi ei ole ;) 3 hobi autot ja 2 tsiklit. Putitamist pea koguaeg. Aga puhkama tahan minna 2 kätt taskus.
Vend on käinud 2 korda saksas autot toomas ja mõlemad korrad on sakslane huiar olnud. 1 kord isegi Volvo ametlik esindus tõmbas käru, nii et ....
Kui on tarvis minna sinna mingi väga konkreetse asja puhul. Seal olen juba nagunii, võtan lisa nädala ja kui leian miskit, siis tarin kaasa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.03.2011 22:54
#85
Hea on lugeda mõistlikku juttu!
Jään ootama uudiseid.B)
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

29.03.2011 00:12
#86
Nüüdseks siis juba eilsed uudised on kehvema poolsed. Kuna haigusleht on viinud keskmise palga alla ja kindlustusest juurde laekuv raha on korvamine, siis on palga number 70% väiksem kui endisel ajal. Naisel ka 3 kuud laekumist pole kuna ema palk laekub alles mai kuus, siis sinnani peame ootama. Oleks võtnud laenu detsembris, mis sellest, et jääd kohe dekreeti ja siis emapalgale, oleks kõik olnud suva, kuna siis olid numbrilised näitajad korras :D:D:D. Keegi poleks köhatanudki raha välja andmisel. Uskumatu bürokraatia. Haldur ütles veel, et jah ta usub seda emapalga summat ja kõike, teoreetiliselt kõik sobib, kuid mitte reaalselt enne summa arvele laekumist. Proovin veel paar erinevat liini päeva-kahe jooksul ja siis on selge pilt, et kas tuleb jääda järgmist kevadet ootama, või mitte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

29.03.2011 00:29
#87
Kõige kaalukam tegur tundubki olevat see käte puhas hoidmine. Tahtmisest tõesti ei piisa, kui aega lihtsalt pole.
Saksast toomisega on tõesti igasugust nalja saanud. Sakslastest sulisid olen ainult korra kohanud. Nii peenelt pole ammu tillist saanud, kui oma bussi ostes. Teoretiline häving 3000.- EUR. Bussi valisin välja ja naaberkülas elav sõber käis ka vaatamas. Oli OK ja lubas mul ostu ära teha. Järgmisel hommikul bussi uurides oli otsus kindel- pole see buss. Hiljem selgus, et platsil oli müügis 2 identset bussi. Isegi küljedekoratsioonid identsed. Odavamal oli paar plastimõra ja veel mõned pisivead. Ühesõnaga nägi sitem välja. Näidati ilusamat ja müüdi sitem. Kogu asja traagika seisnes selles, et kui ost oli tehtud, tegi sõber õhtul kitsaks jäänud kõvakettale ruumi ja hommikul polnud tõendusmaterjali enam võtta. Käed sügelesid küll. Loomulikult ma ei tea, palju oli selle 3000.- EUR kallima bussi lõplik müügihind.
No sellist absurdset kokkusattumust esineb haruharva. Seega olen jätkuvalt seda meelt, et asju mõistlikult ajades ei pea sakslasi kartma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

29.03.2011 09:23
#88
Selliste tillikate jaoks tuleks lausa eraldi rubriik teha. Kena lugeda. See aga on pool asja ja praegu. Kui aga kusagile ise äri ajama minna, küll siis loetu uuesti ujub pinnale ja vat siis on suurem kasu. Kui kasvõi üksainuke tillikas jääb selle materjali lugemise tõttu tulemata, siis on juba asjast kõvasti kasu.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

29.03.2011 09:34
#89
Meelis, tsekka Varia teemat, copi-paste sinna ümber oma lugu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

06.04.2011 14:18
#90
Ise tõin uue haaqise Bodensee äärest, normaalne hind, sain käibeka ka 1,5 kuuga tagasi, ei olnud hullu midagi , ainult pealehakkamist vaja. Eestist sama asi + 40 prossa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

06.04.2011 15:18
#91
12V aku ja laadija ka sai peale? Kas käisid seal eraldi tal järel, või mingi muu sõiduga ühildatud. Mis marki. Kes, kus teema ainult liikmetele loetav, võiksid sinna täpsustava pikema loo kirjutada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

06.04.2011 23:20
#92
Meie oleme pesumasinaprobleemi Euroopas lahendanud külaskäiguga sõprade või sugulaste juurde. Mõnus kahepäevane kõrvalepõige ühendab meeldiva kasulikuga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

11.08.2011 22:38 - 11.08.2011 22:57
#93
Rein Hääleta:
Kas käisid seal eraldi tal järel, või mingi muu sõiduga ühildatud. Mis marki. ...

Enda suvilad olen eranditult ostnud ebayst. Seda just sellel põhjusel, et ei peaks mingit platsimüüjat kauplema asja hoidma või üle vaatamata asja eest mingit käsiraha maksma.

Eelmine nädal sai alles ühe Knaus suvila järgi käidud, kuigi oli kindel mõte, et enam ühtegi ei osta.

Asus Müncheni külje all ja mudel on Eifelland Holiday 500 TL

Samasuguse suvila pildid internetist Siin lingil

Mis puutub kuludesse, siis kogu reis oli 4700 km, aga umbes 400 kulus ühe teise koha peal akna järgi käimiseks.
Number koos kindlustusega umbes 60 eurot.
Kütusekulu kogu reis 9,5 liitrit diislit sajale , pole veel Statoili Routexi arvet näinud, aga 500 eur kütust kindlasti. Saksas sai tangitud ainult 23 liitrit, sellest jagus Austriasse tankima jõudmiseks, kus küte oli 10 senti odavam ja sealt sai ise juba 110 euro eest tangitud. (Lisaks veel Routexi kulud)
Eestis arvelevõtt 150 eurot, kindlustus 10 eurot, ülevaatus 20 eurot.
Käisime koos sõbraga, start teisipäeva alguses 00.20 ja tagasi laupäeval 7.00
Ühe öö enne tagasi tulekut olime kämpingus, lisaks veel viitsid aega poed Warssavis (minnes, tulles) ja Prahas ja Brnos.
Minek oli poolast otse saksamaale. Ühtegi poola tasulist kiirteed seekord ei kasutanud. Poolast saksa mööda A4, mis ka kiirtee, aga tasuta. Tsehhis ostsime 10 päeva kleepeka ja Austrias olime nii piiri ääres, et seal sai veel seaduslikult ilma hakkama.

Ehk siis ise järgi minnes kulud just eriti väiksed ei tule. Samas kütusekulu oleks ka väiksema saanud hoida, sest suvilani mineku kütusekulu oli 8,5 liitrit sajale ja keskmine kiirus üle 100km /h.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 11.08.2011 22:57 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

26.02.2012 22:57
#94
Suvine putka järgivedamine tõstis keskmise kulu 17,3 elt 17,4 le. Kilomeetreid ei löönud kokku, aga ikka päris mitutuhat tuli ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.02.2012 10:41
#95
Sihuke kütusekulu ikka päris koormav vist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.02.2012 10:48
#96
EI ole, paak on 110 liitrit, saab päris kaugele. Subarul kuramusel on 65 kanti, sellega ei saa ühe hooga Tartu-Tallinn-Tartu ära sõita. Mäos, või kui ainult lennujaamas käid, siis Põltsamaa tanklas peab uuesti peatuse tegema.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.02.2012 17:45
#97
Mina ka ei saa aru, mis kuramuse pärast need paagid järjest väiksemaks lähevad. Oletan, et väiksem paak on tootjale odavam, kuna materjali kulub vähem ja suure koguse pealt annab ikka tunda.
Ostsin ka uue auto ja nüüd Lõuna-Eestis ilma vahetankimiseta ära ei käi. Tüütu on see pidev tanklas käimine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.02.2012 23:06
#98
No see pole nüüd küll hull , vedela tankimine on ju käkitegu võrreldes elektri tankimisega EE-EE-Heee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

27.02.2012 23:10 - 27.02.2012 23:10
#99
Oojaa ja akude ostmiseks vaja uus liising võtta :)
Viimati muutis: 27.02.2012 23:10 Rein.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

29.02.2012 09:56 - 29.02.2012 09:57
#100
Sama mure paak väike, 65l. kõigest.
Teab keegi, palju on EU-s lubatud kütet, kanistriga kaasas vedada?
Tel. +3725073021
Viimati muutis: 29.02.2012 09:57 caravan.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev