missugune haagisuvila osta?

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

29.02.2012 11:19
#101
EU-s ju piire pole, pane tsistern taha ja sõida VÕI-MIS, Vist tuleb se ohtliku veose märk taha riputada , Kui sul diisel siis ära muretse hinnad pea samad mis Eestis - põika kiirteelt kõrvale, siis saad isegi odavamalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

29.02.2012 23:54
#102
Mul bensiini läheb sisse 140l ja gaasi 88l,vajadusel saab ka lisa gaasipaagi panna aga rahaliselt tuleb kasulikum gaasi tihemini tankida.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

06.08.2013 11:50
#103
Tere,

Plaan osta haagissuvila. Selline odavama otsa oma. Ehk siis hinnaga alla 2000 EUR. Tean, et selle eest head asja ei saa, kuid vast sellise ikka saab, mis vett peab ja veel mõned aastad kannatab taga vedada.

Aga palun abi...

Nimelt äkki tuleb isu kesk-Euroopasse ka minna - kas seal on mingid vanuselised/keskkonnaalased piirangud ka? Ehk milline peab olema pott jne.

Ja äkki oskate soovitada, millisest markidest tasub eemale hoida, milliseid jällegi vaadata?

Muid suuri nõudmisi ei ole. 4 inimest peaks magama mahtuma.

Hetkel on silma jäänud 90 aastate alguse Dethleffs - tahab kõpitsemist ja tegemist, kuid veel täitsa nägus ja koos telgiga - kas seda tasub vaadata? Esmased vead - katuseluuk katki ja tagaaken katki. Mõned praod.

Tänud igasuguse info eest,
T.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

06.08.2013 12:41
#104
vaata hoolega katust ja akende/uste ümbrust
aja näpp sisse sinna kuhu mahub ja otsi niiksut või juba selle tagajärgi
iga auk/pragu katuses, seinas vms. on põhimõtteliselt suureks häirekellaks sellises vagunis.
veermik nagu ikka - praod raamis, pidurid, laagrid jms. kindlasti ka veopea olukord (kulumine).
akendele ja luukidele leiab asendust kas originaalist või universaalsetena mis pahatihti on palju odavamad.
salongis kappide/riiulite kinnitused jms.
Poola teed pole aukus aga nad pole ka siledad, samuti ka nt. Slovakkia - seepärast väntsutavad nad autot/haagist isuga.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

06.08.2013 13:02
#105
Kindlasti on see suur probleem - kuid küsimus selline, et kui haagis on kunagi saanud kerge kõpsu eest ühte nurka - väljast muidugi ei saa miskit aru - siis kas väike pragu (mis on "täis silikoonitav") all servas on suur probleem? Et peaks sellisest kaarega mööda käima?

Oskab keegi ehk ka konkreetsete markide/mudelite kohta miskit öelda - mida tasub vaadata, mida mitte?

Valgas pakub Kaheri nimeline ettevõte inglismaalt toodud ABI vaguneid - kast tasub vaadata uurida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

06.08.2013 13:21
#106
Väike-Maarjas ka kasutatud haagiseid. www.caravanpluss.ee/index.php?option=com_wrapper&Itemid=57

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

11.08.2013 23:37
#107
Inglismaa asjadel on uks valel küljel. Seega kui koduõuest kaugemale sõita tahad, ei soovita.
Hea kerge peaks olema järgi vedada seda
www.auto24.ee/used/1485366

omal on neid erinevaid mudeleid kolm tükki olnud (kaks sama pikka ja üks lühem) Neli inimest mahub tavaliselt magama ja seda suvilat seal müüakse juba kindlalt teist aastat- seega hea kauplemise korral saad ehk 2000 eest kätte.

Hinnad on praegu vanematel suvilatel suhteliselt all nii saksas, kui ka meil, võrreldes eelmise aastaga. Müüsin hiljuti väljast samasuguse Knausi hinnaga 2220 ja hea meel, et müüdud sai. Eelmine aasta pakkusid kaks ostjat 2500 aga lootsin natuke rohkemat. tinyurl.com/mthcj7u Aastaarv on kuulutuses 10 aastaga eksinud, õige on 1994

Oli aeg, kus sai krooniajal müüdud ka see isend tinyurl.com/k2m7kkd , ostetud saksamaalt hooaja alguses hinnaga 3500 (oli vaja kohapeal 10 päeva elada) ja sügisel oleks saanud sealt samasuguse ja lisadega 2500 eest.
Hinnad ja valmistusaastad on aga vanadel suvilatel jäänud tänaseks saksamaal umbes samaks.

Suvilat ostes vaata seda, et WC oleks väljast tühjendatav (piltidel näha luuk) Igasugused Porta Potti mudelid ei ole suvilas mugavad. Akende rulood võiksid töötada ja külmkapp ja ahi gaasi pealt korralikult toimida.

Samuti on nõrk koht ja kergelt sisse jooksev esimene gaasikasti põhi. Kui see ikka mäda on , jäta parem ostmata või arvesta 400-500 eurose remondikuluga (odavas firmas)
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

30.10.2013 13:49
#108
Olen ka neid haagiseid igasuguseid vaadanud ja on ka silma jäänud Inglismaalt toodud haagised. Võibolla on rumal küsimus aga mis vahet sellel on, kummal pool uks on? Kui muidugi välja arvata see, et tee ääres seistes on ohtlik haagisesse siseneda või sealt väljuda.
Hobby 560 CFE Premium 2012
Klubi Eesti Karavan liige nr 742

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

30.10.2013 17:46
#109
Pikk, üks ohtudest on kindlasti see, et pimedas napsuse peaga ei leia ust ülesse.
Klubi Eesti Karavan 678
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre, Pikk

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

30.10.2013 21:43
#110
võibolla oleks soovitav vaadata haagist üldse mitte eestist, väike sõit soome või saksamaale ja ama raha eest tunduvalt parem valik. kindlasti peaks kodutööd ka tegema internetiga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

30.10.2013 23:35
#111
Janec kirjutas: Pikk, üks ohtudest on kindlasti see, et pimedas napsuse peaga ei leia ust ülesse.

5+ :silly: :woohoo:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

21.12.2013 21:50
#112
Nüüd vist minuni on ka jõudnud soov omada ühte pärakäru...kas kellegil on isiklike kogemusi nende iglismanide maalt siia veetud asjadega? Soovid on kindlad ja äärmiselt tagasihoidlikud- telgi asendaja kahele inimesele ja kaugemale kui Läti-Leedu, Soome-Rootsi ei lähe...kaugemale lähen olemasoleva majaga :whistle: .Pliit, kraanikauss, külmik on neil vist kõigil? Nendest olulisem on kütteseade ja piisab täiesti gaasi omast kuna talvised sõidud on ca kaks ööbimist järjest. Rahaliselt ei näe mõtet rohkem kulutada kui paartuhat raha aga hetkel müügis olev valik on...nagu on.Kui muud varianti ei jää, tuleb kevadel Hollandisse tulpe minna nautima:)On kellegil veel mõtteid millele peaks kindlasti tähelepanu pöörama või on infot nende vale uksega kärude kohta?Purjus pead ma ei karda ja usun, et ukse leian ka üles... seon nööri enne pummeldamist varba külge :)
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

07.01.2014 22:42
#113
Hollandi omasid võid uurida siit. www.marktplaats.nl/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:missugune haagisuvila osta?

08.04.2015 22:54
#114

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

30.09.2015 22:35
#115
tonn kirjutas: Kindlasti on see suur probleem - kuid küsimus selline, et kui haagis on kunagi saanud kerge kõpsu eest ühte nurka - väljast muidugi ei saa miskit aru - siis kas väike pragu (mis on "täis silikoonitav") all servas on suur probleem? Et peaks sellisest kaarega mööda käima?

Avariiline nurk on ohumärk, eriti kui on tegemist puidust sõrestikuga.
Otsi kas on kohti, kus vesi saab sisse pugeda, see mahub ka väga väikesest praost sisse.
Soovitan selle nurga väga hoolega üle vaadata, ning kontrollida ega see ei ole ära mädanenud, üles pundunud.
vihjed apuks minemise kohta on , kui sein on katsudes pehme kohtades kus peaks olema tugev ja roostes kinnitus kruvid/naelad on ka heaks kopituse indikaatoriks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: missugune haagisuvila osta?

10.06.2016 02:32
#116
Pikk teema, kus palju olulist pulkadeks lahti räägitud, aga avaldaks hea meelega ka mõned sellised mõtted enda poolt, mida oleks tahtnud lugeda enne, kui ma juba aru hakkasin saama, mida ise tegelikult tahan. Ja ega ei muutu ainult tahtmised, vaid ka vajadused. Minul on tänaseks lähtekohaks ka kolm last ning kaks suurt koera.

Esmalt valik haagissuvila vs elamuauto. Mulle meeldib vaieldamatult elamuauto rohkem, kuid kaugemale reisidesmeeldib sõita pigem haagisega, jätta see siis kuhugi turvalisse parklasse vedelema ning kolistada kitsastel linnatänavatel tavamõõdus haagiseta autoga. Kui keegi äkki veel ei tea, siis lennujaamade juures tõkkepuude taga saab haagissuvilaid peaaegu tasuta turvaliselt parkida - sõidad sisse, haagis sabast ära ja sõidad välja, maksad mõned sees oldud minuti eest (paljudes kohtades mingi veerand tunnikest tasuta). Ja kui õhtul järele tuled, siis maksad jälle sissesõidu eest, haagis kiirelt sappa ja loetud minutite pärast välja tagasi. Ei julge rääkidagi, kui kaua ma mõnes kohas niiviisi haagissuvilat hoidnud olen :) . Samas on mõnes kohas olnud näha juba ka liiklusmärke, mis keelavad haagisega tõkkepuu alt sisse sõita, aga seda ei kohta õnneks veel igal pool.

Järgmiseks siis haagissuvila - siin räägitakse pigem haagissuvilatest, aga ma vaataks haagist alati pigem koos veduriga. Kunagi nooremana oli mu unistus selline, et võimalikult tagasihoidlik (öko) liikur ja sellele siis sappa võimalikult suur haagis. Juhtus muidugi see, et ökoauto polnud suure kaheteljelise haagisega enam sugugi nii öko ja eks sellisega sõitmine on üksjagu väsitav, kuid puhkamine ning väsitamine ei käi hästi kokku... Praegu mõtlen täpselt vastupidi, et vedur peab olema võimalikult suur ja raske ning haagis võimalikult kerge. Selline käru tuleb alati mugavalt sabas, sõitmine ei väsita. Suurel autol on peeglid laiemad, kaubiku/bussi aerodünaamikat ei riku ära üks sama kõrge kuut seal sabas. Ehk siis tänapäeval vean kõige parema meelega bussi sabas kerghaagist, kuna haagis ise ongi vaid pigem magamiseks-pesemiseks-söögitegemiseks, mitte selles "elamiseks".

Haagise veduri komplekti kui tervikut vaadates ei saa üle ega ümber ka võimsusest. Eks alati saab ju öelda, et võimsust pole kunagi liiast, aga kuna see võimsus on pigem osa sõidumugavusest, siis ma eelistan sõita pigem nõrga kaubiku ja haagissuvilaga, kui võimsa väikese autoga ja raskema suvilaga. Ennetades järgmist küsimust, et miks peab siis kaubik/buss olema nõrk - need ei ole reeglina nii kohmakad. Näiteks Chevy Expressiga häiriski mind kõige rohkem see, et viskan küll haagise sabast ära, aga auto on endiselt väga kohmakas - ideaalne vedur vaid teoorias, mitte praktikas. Samas täispikk Transit on praegu 3x nõrgema mootoriga, tühimass tonni võrra väiksem, maanteel saavad hakkama ühtviisi hästi, kuid ilma haagiseta on isegi suur Transit palju sõiduautolikum, rääkimata siis veel väiksematest Traficutest jms.

Mu isikliku eelistuse põhjus on osaliselt seotud ka teadlike valikutega, nimelt reisin alati enne ja pärast tipphooaegasid ning tiheda liiklusega ülipikad tõusud, kus võimsus on oluline, ei kuulu nagunii mu huvipiirkondade hulka. Ja kuna need olukorrad on pigem erand, siis ma vaatan ka veduki puhul rohkem seda, et mootor taluks piinamist ning (üle)kuumenemist - et saaks selles olukorras tegeleda sõitmisega, mitte mootori temperatuuri jälgimisega ja hiljem võimalike probleemide lahendamisega.

Need on minu silmis esmased valikud, mida teha tuleb. Kõik muu on juba detailid, mida saab reeglina ka hiljem varieerida. Näiteks vetsulahendus, küte, söögitegemisvõimalused, voodid jne. Tänu neile valikutele ongi mul kaks äärmustesse kalduvat vagunit tänaseks, üks on kerge ning pigem suviseks tarbimiseks sobiv uunikum Inglismaalt, teine aga keskküttega suur ja raske kaheteljeline. Mõlemat vedanud pigem suurte maasturitega (Patrol, Pajero jm) või bussidega (erinevad Chevyd, Transit, Hiace 4x4 jt), kuigi peres on ka kaks selleks sobivat ja oluliselt võimsamat sõiduautot, mida mujal Euroopas kasutatakse just sageli vagunite vedamiseks. Reaalselt siis seisab see suur kaheteljeline pigem vaid hoovis ning majutab vajadusel külalisi ja olen tänasel päeval valmis oma 850kg uunikumile lisaks valmis ostma ühte 600-700kg vahemikku jäävat kerghaagist.

Kui siin mõned kardavad välismaalt ise tooma minna, siis ma olen ostnud elus suure osa autodest ja haagistest välismaalt. Ei ole hirmusid, kehva asja võib jätta ostmata. Lisavarustuse listis näpuga järge ei aja, ostan pigem emotsioonist lähtuvalt, kuna just emotsiooni ma sealt ju hiljem leida püüangi. Ja kui siis hiljem selgub, et midagi sobi, saab lisavarustust reeglina juurde osta või kui ei saa, panen müüki ja ostan midagi muud asemele. Need pole ju elus lõplikud valikud, valede valikute kaudu suurenevad jällegi kogemused ja mina võidan igal juhul :)

Ahjaa, üks asi veel, ma armastan mugavust. Üks oluline komponent mugavuse juures on ka see, et ei pea muretsema. Ehk siis mulle ei meeldi omada nii väärtuslikke asju, mille puhul hakkaksin muretsema, et kas keegi midagi kusagil ära lõhub vms. Sellepärast on ka autod ja haagised valitud nii, et misiganes tõsisema probleemi tekkimisel võin sõita südamerahus jäätmejaama, lunastada oma "emeksigarantii" ning osta asemele järgmise samasuguse. Õnneks ei sunni sellised valikud tegema järeleandmisi töökindluses, kuna see on samuti üks väga oluline osa mugavusest. Esimese vaguni ostjatel, eriti veel piiratud eelarve juures, soovitaks sellised küsimused eelnevalt läbi mõelda ja mõelda kõigi soovituste puhul ka sellele, mis on enda jaoks oluline ning vajalik.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Alex

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev