Kuidas passi kohti juurde saada

Kuidas passi kohti juurde saada

17.05.2018 12:54
#1
Tere,

Soetasime endale lõpuks matkaauto ja tekkis küsimus istekohtade teemal, kas ja kuidas keegi on saanud tehnilisse passi lisakohti.
Auto hetkel arkis eelmise omaniku nimel ja 4 kohalisena arvel. Olen tänulik heade soovituste eest :)

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

17.05.2018 14:59
#2
Ma arvan, et kõige lihtsam - pöördu mõne ümberehitusega tegeleva ettevõtte poole. Avestark, Bennet jne.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

17.05.2018 16:48 - 17.05.2018 16:51
#3
Mitu kohta tehas on ette näinud?
Minu bussil passis hetkel 5 kohta, kuigi on 6 kohta koos turvavöödega.
Tehasest sain teada, et esimene omanik tellis bussi B kategooria lubade jaoks 5 kohalisena ja täismassiga 3500 kg.
Samasugused bussid on täismasiga 3800 kg ja kuuekohalised.
Kui saan aega, teen ilmselt endale C kati load ja üritan täismassi tõsta. Hetkel kandevõime väike ja tuleb vaadata, mis reisile kaasa võtta.
Viimati muutis: 17.05.2018 16:51 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

17.05.2018 20:36 - 17.05.2018 20:42
#4
Kohti jagab siiski Maanteeamet ja selleteemalist arutelu tuleb alustada nendega. Kandevõime on sel 450kg, seega võib isegi kuus kohta välja pigistada kui turvavöid jätkub või õnnestub neid nõuetekohaselt lisaks panna. Aga seal kuuekesi elada on suht kitsas kui neli neist just väiksemad lapsed ei ole.
Viimati muutis: 17.05.2018 20:42 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 08:58
#5
Bürokraatia rada on selline
Maanteeametile ümberehituse avaldus
Kui avaldusele tuleb eitav vastus, on mäng läbi.
Kui tuleb positiivne vastus, leiad ümberehituseks koha. Tuntud tegijate töö kallal ei norita, ise tehes tuleb valmis olla tagasi saatmiseks.
Peale ümberehituse lõppemist toimub Maanteameti Liiklusregistri büroos sõiduki ülevaatus. Norimisega või mitte (vaata eespool).
Kui tulemus on negatiivne, tuleb ümberehitust parendada.
Kui ülevaatuse tulemus on positiivne, antakse uus registreerimistunnistus.

Tark on lasta avaldus ja ümberehitus teha mõnel tuntud tegijal. Avestark näiteks. Minu maastiku sõiduauto ehitati Avestarki poolt maastikukaubikuks. Alla viiesaja euro eest sain täisteenuse. Üksnes registreerimistunnistuse vahetamisel olin ise tegevuses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 09:36
#6
Tänud vastuste eest.
Käisin arkis, vastus sama , mis eelnevates kommentaarides kirjas. Ümberehitus firmadega suhtlesin, nende kommentaar on et originaal istmeid nad panna ei saa, kuna nende sertifikaadid ei võimalda seda.
Arkist sain veel kommentaari et rihmade kinnitused ei tohi ajas deformeeruda, st metallile kinnitused, mis sellise kerega suht võimatu teostada. Aga eks ma veel otsin võimalusi, enne kui hakkan vormistama.
Terv,
Andre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 11:15 - 25.05.2018 11:17
#7
Lihtsam oleks kohe ostes olnud mõelda, et kohti vähe ja vaja rohkemate istekohtadega matkaautot. :laugh:
Mõni siin MA-ga võitlust pidanud.
Aga miks need kinnitused võimatu teostada?
Turvavöö kinnitub metallile ja metall omakorda siis autu külge?
Mul Rimoril see viies istekoht, üksik, kõrvalistuja seljataga ja seljaga sõidusuunas mõeldud. Kahepunkti turvavööga. Muidugi oli nii juba tehasest.
Kas muidu on Teil paremal pool see istekoht olemas?
Viimati muutis: 25.05.2018 11:17 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 11:35 - 25.05.2018 11:39
#8
Sisu on vist selline ja see on viiekohaline- üks kahepunkti turvavööga koht on küljega sõidusuunas. Kuuendat kohta ilmselt ei lubata.

Lisatud failid:

Viimati muutis: 25.05.2018 11:39 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 18:38
#9
No mul ka midagi sellist, see viies koht on tegelikult seljaga sõidusuunas, see diivan käib pooleks ja muutub istmeks.
Algataja kirjutab et tal 4 kohta arvel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 19:14
#10
See oli ka viiesena arvel kuni eelmise aasta ülevaatuseni, kuni öeldi et turvavöö pärast peab passi muutma. Ja nii eelmine omanik ka tegi, läks arki ja nüüd neli kohta. Lisaks öeldi et kui panna kaks metallplaati läbi seina kokku omavahel ja sinna külge kinnitada turvavööd siis sobib. No ilmselgelt ei sobi. Aga eks inimesed on erinevad, kuna pole eestlane, siis kuulas kohaliku ülevaatuspunkti jutu ära ja tegutses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 19:46
#11
Kuna meil on kombeks pidevalt seadusi muuta ja loomulikult idiootsuse suunas, siis on ka nõuded turvaöödele muutunud ja kõige parema ülevaate asjast saad siis, kui lepid maanteeametiga kohtumisaja kokku, sõidad bussiga sinna ning vaatate koos üle, kas saab või miks ei saa. Lisaks palu neil näidata vastavat punkti seaduses, mis lubab või keelab. Minul näidati ülevaatusel isegi selle peale näpuga, et tagurdustuleks olin pandud vähe vingema laterna, mis kvalifitseerus töötulena ja ei tohi lülituda tagurpidi käiguga koos. Paraku on ülevaataja kodanik, kes peab täitma seadust, kuigi inimesena saab ta aru, et see tuli valgustab paremini kui mingi 20W hõõgpirnike. Lisaks mainiti mulle seda, et järgmisest aastast ei tohi armatuuril olla midagi sellist, mis on armatuurist kõrgemal- kõiksugu asjade alused, mida matkakate tarbeks toodetakse ja annab armatuurile paigaldada, on meie seaduste silmis saatanast.
Siin miskit hetkel vist vananenud seadusest. Kõik need eurodirektiivid tuleb endal kuskilt välja otsida.

Kood 112. Turvavöö
Nõuded: 1) M ja N kategooria sõidukite istmetel, millel istuja on näoga või seljaga sõidusuunas, peavad olema E-reegli nr 16 või direktiivi 77/541/EMÜ nõuetele vastavad turvavööd.

5) turvavöö kinnituskohad ja nende arv peab vastama E-reegli nr 14 või direktiivi 76/115/EMÜ nõuetele;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

25.05.2018 21:23 - 25.05.2018 21:26
#12
Võin öelda, eti MNT Tehnoosakonna ja registriosakonna ametnikud on silmakirjalikud eesotsas.... Nimed jätan mainimata.
Ära kunagi lase MNT-l (ega ühelgi teisel ametkonnad) teha endale selgitusi telefoni teel... nõua kirjalikku vastust.

Kogemused nii tööalaselt kui isiklikult.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 25.05.2018 21:26 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

27.05.2018 10:52 - 27.05.2018 10:55
#13
Kui auto on nii tehasest tulnud siis pole vaja midagi ümber ehitada. Auto vastab ikka nendele reeglitele mis kehtisid siis kui see toodeti. kui autol ei ole turvavöösid siis nii ongi. Kui nüüd hakkad ümber ehitama midagi siis loomulikult peab kõik olema nende reeglite kohane mis kehtivad ümberehituse hetkel, ehk täna siis.

Ehk kui ajada asju siis peaks saama "taastada" tehasest tulnud olukord mida keegi on omavoliliselt muutnud. Vaja orginaal turvöösid ja mingeid orginaal müügipabereid, katalooge.
Viimati muutis: 27.05.2018 10:55 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

28.05.2018 16:01
#14
Minu arvates on 4 koha asemel 5 kohta saada täiesti võimalik. See, et eelmine omanik kuulekalt midagi muutis, see ei tee olematuks seda algset viite kohta. Katsugu keegi mulle tõestada, et pean oma 56 aasta Pobedale turvavööd paigaldama...
Makkaautole tehakse tehasest väljumisel tüübikinnitus ja seda ei saa sundida muutma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

28.05.2018 20:23
#15
Ma arvan, et kui Sa soovid enamat, kui oma aega ja närvirakke (kumbagi on meil teadupärast piiratud kogus) lõputult MA uksepakku kulutades raisata, siis soovitaks alustada selles majas "kontakti" leidmisest. Ja seda enne, kui oled omal algatusel torkides sealt eitava vastuse saanud.
Edasi on kaks varianti - kui see viies koht on vähegi võimalik, siis saad mõistlikel tingimustel passi vahetatud. Kui mingil põhjusel võimatu, võid olla kindel, et pole rohkem mõtet üritada.
Muidu tõded ükskord kolme aasta pärast, peale korduvaid ümberehitusi ja meeletut paberimäärimist oma endiselt 4 kohalist bussi vaadates, et oluliselt lihtsam olnuks see omal ajal maha müüa ja 5 kohaline soetada. Nii on. :unsure:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

28.05.2018 20:49 - 28.05.2018 20:55
#16
Milleks seda viiendat sinna passi üldse vaja on?
Kas keegi tunneb kedagi, kes tunneb kedagi, kellel on bussis istekohad ja inimesed üle loetud ning kui on rohkem inimesi olnud, siis trahvi tehtud?
Ja mis seis seal praegu üldse on- mille külge on turvaöö kinnitatud? Istme puitraami külge?
Kui teha iste ümber ja koostada ta metallist raami peale, mis kinnitatakse läbi põranda ja vöö raami külge, siis peaks ju toimima.
Viimati muutis: 28.05.2018 20:55 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

28.05.2018 21:01
#17
Ise mõtlesin sama, et alustuseks kui ei saa passi rohkem kohti, siis tulevikus väga ei süvene sellesse enam. Eesmärk on ikkagi proovida elu matkaautoga ja kaks lisakohta mis on olulised sõitmiseks, saan turvavööd ikkagi kinnitada korralikult , mis hoiab ka kinni järsu pidurduse korral. Eks ostmisel ma ka arvestasin sellega, et võib juhtuda et ei saa kohti juurde. See eest hind oli hea, mis ma välja käisin ja arvestades turul pakutavatest autodest , siis pole kahtlustki, et soovi korral lahti ei saa sellest.
Eks muidugi vana auto on vana auto, täna panin veepumba tööle, avastasin et põrand läks märjaks. Kerge lammutamine andis tulemuse et dušši kraan pooleks. Selleks tuli muidugi pool vannituba laiali lammutada, et vahetada. Aga nüüd vähemalt lõbusam osa ees.

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

29.05.2018 02:04
#18
Vanasti matkakaid ei kaalutud ega kontrollitud. Kaalumiseni on natuke jõutud.
Kui liigud ringi lähikonnas, siis pole muret, kui mõni liigne reisija "maha tõstetakse". Keset Euroopat on natuke keerulisem.
Miks peaks eeldama, et kindlasti tehakse lihtsalt trahvi ja sõidad liigsete reisijatega edasi?
Samas tõesti ei tea kedagi, kellel oleks politsei bussi peatanud, et inimeste arvu kontrollida.
Kõik me mäletame lauset: jänes sampat ei joo.

Aga veelkord- mis number on algses tehase tüübikinnituses?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

29.05.2018 09:28
#19
Mina olen olnud matkabussis kus reisijaid oli üks üle ja juht sai selle eest ka trahvi.See oli muidugi mingi 10 aastat tagasi Saaremaa Rallyl, kus vilkurimehed aktiivsed. Sai natukene jala käidud kuni, politsei nurga taha kadus. Trahv jaotati reisjate vahel :laugh:
Eelmine aasta sain trahvi 100 euri kui politsei kaalus ära mu sõiduki ja haagise, kus olid peal küttepuud.
Minu küsimusle, et kas ta roolijoodikuid püüdme ei peaks vastati, et kui minusuguseid ka ei kontrolliks poleks tal mõtet kodust välja tullagi.
Sõiduki kaal oli OK, kärul oli vist 400 kg üle.

Kui on ikka halb päev siis võib kõike juhtuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

29.05.2018 10:46 - 29.05.2018 10:47
#20
Üldiselt võiks siiski selgeks teha, mis põhjusel üks koht tookord elimineeriti. Kui auto on tehasest väljunud tolleaegsetele nõuetele vastavalt ja registris arvele võetud, siis hilisemad seadused üldiselt ei tühista tookordseid nõudeid. Võib olla oli tegu mingi üliagara ja asjadest valesti aru saava ülevaatajaga. Siin need eurodirektiivid on. Pikk ja igav jutt, arusaadav vaid tõelisele büro- või tehnokraadile.

Lisatud fail:

Faili nimi: 31976l0115-ee.doc
Faili suurus:80 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Lisatud fail:

Faili nimi: 31977l0541-ee.doc
Faili suurus:199 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT

Lisatud failid:

Viimati muutis: 29.05.2018 10:47 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

30.05.2018 10:40 - 30.05.2018 10:40
#21
Mina käisin enda Bürstnerit regamas, siis öeldi esialgu, et täis ja tühimassi vahe jagatuna 75kg keskmiste eurooplaste peale annab 4 kohta.
Kuna miskipärast jäi regamine Hollandi vastuse taha, uurisin elu ja sain selgeks, et tühimassis on ikka juht ka sees.
Teisel korral sain ikka 5, e. 4+1.
Leidsin autost mingi Hollandikeelse paberi, kus oli 3+1 peal :P
92 autol muidugi pole turvavöödega muret, kohti ja kandevõimet peab jaguma.
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800
Viimati muutis: 30.05.2018 10:40 kaiz.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

15.06.2018 11:01
#22
olen oma haagisega ÜV punktis 1h veetnud . kuna 6,5 m haagisel polnud külgmisi ääretulesid, vaid kaks helkurit.onu tahtis panna korduva kuna tuled puuduvad. ma ei jätnud jonni ja onu luges tunni seadusi ja tuli vabandades , et jah kui haagis on vanem kui 94´ aasta väljalase ja tehases pole tulesid küljes siis on ok.
millegipärast on eestis jah nii , et inimesed kes peaks seaduseid ja fakt teada seda ei tea. ja tõestama pead seda sina mitte tema, kelle töö see on
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Imre

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

09.12.2018 12:00
#23
Siin lugesin seda teemat ja mulle tuli meelda mu onu bussi ost soomest. Ostis ta selle soomest hea hinnaga ning tehnilises passis oli kirjas 6 kohaline tehase seadega. Eestis arvele võttes tuli ametniku onu ja ütles, et tema paneb 4 kohta ja kogu moos, ometigi oli tehas ette näinud 6 kohta ka magamiseks. Õigustuseks tuli, et tühimassi ning täismassi vahe on nii pisike ja kuna tema teada eestlase keskmine kaal on selline ja selline siis rohkem sinna vahele ei mahu kui 4. Ja nii jäigi, suur buss ning kuue voodiga bussis ongi nüüd 4 kohta. Vot sellised ametnikud on meil ja muudavad oma suva järgi tehase andmaid. Seega kaks inimest peavad matkale kaasa tulema kas oma autoga või bussiga. Aga samas on hea, saab rohkem lisa varustust ning muud sodi kaasas tassida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

09.12.2018 12:27
#24
Teadmata nüüd midagi sellest, kas antud juhtumil oli ametnikul õigus või mitte, on tavaliselt mu nõudlik küsimus palvega esitada konkreetne viide kehtivale seadusele või ministri määrusele igasuguste ametnikest jupijumalate kuraasi vähendanud küll.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

09.12.2018 12:40
#25
usmin kirjutas: ... Aga samas on hea, saab rohkem lisa varustust ning muud sodi kaasas tassida.
Kuidas see võimalik on, kui kandevõime otsas?
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev