Kuidas passi kohti juurde saada

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

09.12.2018 13:50
#26
Kusjuures isegi turvavööd on kuuele inimesele olemas. Selle unustasin mainida. Nii õigetpidi istujatele kui ka tagurpidi istujatele mida meie seadustes kirjas pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Kuidas passi kohti juurde saada

10.12.2018 10:28
#27
Tere. Omandasin Eestist 2005 poolintereeritud isendi. Passis oli 4 kohta ,kuid reaalselt istekohti koos turvavöödega 5. Läksin siis arki koos sõidukiga kohale ja näitasin reaalset olukorda ametnikle, vaatas ja uurin , uuris masse (need justkui võimaldasid) seejärel tootmisaastast (kusagil 2005 kandis olevat küljega sõidusuunas istumine muutunud lubamatuks) aga täpselt ta ei teadnud ja soovitas mnt tehnoosakonnaga ühendust võtta. Käitusingi tema soovituse kohaselt ja jätsin esialgu omanikuvahetuse tegemata ja kirjutasin teh. osakonda. Esimene vastus sealt võttis lõua värisema ,,Saksas olevat antud isend sootuks 2 kohalisena arvel olnud" , kirja lõpuosa tõi siiski kergendust, sest saadeti tüübikinnituse järelepäring Saksamaale. Vahepeal möödus mitmeid nädalaid ,kuid vastust ei tulnud. Hakkasin juba arvama , et äkki teevad 2 kohaliseks :) ja vormistasin tagala kindlustamiseks sõiduki enda nimele (4 kohalisena). Möödus aega ja olin juba teema unustanud kui korraga helistas mnt ekspert vabandusega ,et protseduur Sakslastest tingituna kaua aega võttis , kuid nüüd vastus käes ja nagu ta ütles ,,Saksas oli registreerimisel täielik segadus ja on vähe asju mis selles passis õiged on " (valed olid reisijate arv, piduritega haagise mass , TOOTJA :) ja mõndagi veel :). Ametnik lohutas mind sellega ,et ainukese asjana teeb minu olukorda halvemaks piduritega haagise massi vähenemine 2000´lt 1200 ja kas ma olen sellega nõus. Pidasin 5 istekohta massierinevusest olulisemaks ja nõustusin kaotusega , mille peale ametnik teatas , et kui passis omanikuja kasutajate andmed ei muurttu, siis on passi vahetus tasuta! Ja nüüd siis ongi bussi passis 5 istekohta ! Vähemalt minus taastas see juhtum vahepeal lootusetult kaduma kippunud usu mei ametnikesse !!
PS!Mainin veel ära, et esimese pöördumise üritasin koostada võimalikult viisaka ja tiplomaatilisena :) , ehk aitas see kuidagi kaasa?
Parimatega Tom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev