fiati Ducato kas ja millist tasub osta

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 07:33
#26
See täismass on tõepoolest halb näitaja... Mõni aasta tagasi käisin üht meie registris olevat täpselt sama Knausi mudelit vaatamas, sellel oli 3500...
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 08:02 - 04.11.2014 08:03
#27
Mida see täismass siis määrab- veoauto kategooria? C-kati luba? Hetkel ei ole seadused silme ees.
Kuskilt on silma jäänud, et eestis on võimalik täismassi vähendada kui regama lähed.
Viimati muutis: 04.11.2014 08:03 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 08:23
#28
see tähendab jah C-kati luba ja teemaksusid mis on kordades kallimad kui B-kati autol

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 08:30 - 04.11.2014 08:32
#29
ise tõin ka auto soomest need andmed mis on soome teh passis eriti neid ei huvitanud. Soome teh passis oli auto pikkuseks 5,95 m ja kuus kohta aga meie registri töötajad mõõtsid 6 meetriliseks ja kirja läks neli kohta kuna oli neli turvavööd, kaal võeti vist soome teh passist
Viimati muutis: 04.11.2014 08:32 UrmasV.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 10:22
#30
Tjah, väike jama selle massiga tõesti. Endal mul c-kat olemas, aga kui tahan näiteks välja rentida, siis seab see rentijatele piirid. Maanteeametisse helistasin ja seal oli vastuseks, et kui sõiduki valmistaja paigaldab uued andmesildid, siis on vähendamine teostav, ise nad maanteeametis oma suva järgi seda ei tee. Ehk siis võtta ühendust eesti ivecomüüjatega jne. Ok, mõtlen edasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 10:26
#31
Ma sain enda Ducatole 6 kohta kirja (8 oli Soomes), kuna nägin hästi loll välja, ja lollidega ei kipu keegi eriti vaidlema. Tegelikult, kui oleks enne taibanud taha 6 rihma panna, oleks tõenäoliselt 8 kohta saanud. Need olid nagunii kõik oma pandud. Soomes olid need registris 80 km/h piiranguga, ilma rihmadeta vist tegelikult. Kiiruspiirangut ei pandud, lenda, kui suudad. Aga noh, 8 inimesega ei lähe ma vist tõepoolest sellega kuskile, 5 mahub mööndustega magama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 10:58
#32
Äkki on see 3520 n-ö. trükiviga? 20 kg pärast ostjate arv kahaneb kordades
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 10:59 - 04.11.2014 11:08
#33
Silma jäi ka see masin
bestcaravan.fi/kohde/?3422&location=2

Aga saatsin oma mehele havannas kirja ja lasen tal müüjatelt täpsemalt järgi uurida, et kas näpukas või ei.
Viimati muutis: 04.11.2014 11:08 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 11:15
#34
Selle auto hind tundub küll üle mõistuse kallis(minu arvamus).Passi andmeid ei kipu ka ARK eriti muutma(vähemalt Tartus).
Kui rohkem kasutatud matkaautode kohta infot tahad,võin jagada.Üks näidis ka Tartus olemas.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 11:26
#35
Eks ta tundub jah kallis. Aga kogu muu euroopa suhtes peame arvestama seda, et nende sissetulekud on siiski suuremad kui meie omad ning nad saavad ka korralikuma kauba eest rohkem küsida ehk siis inimestel on ostujõud suurem. Ja kui ükskord tahad eestis seda maha müüa, siis iial enam sellist hinda ei saa. Eesti turg on nagu on- kasutatud matkakaid ju nagunii eriti keegi sisse ei too nagu siia tavaautosid veetakse, ringlevad siinmail kasutuses olnud bussid ja peale kasutamist pannakse müügiks hind, mis eesti ostjale taskukohane. Ka mõni eesti müüja pingutab hinnaga natukene üle, aga eks seda ole ka kuulutuse järgi näha- ripub aasta otsa ja keegi ei osta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 11:50
#36
Arvan, et mujal Euroopas osatakse ka raha lugeda, kohati paremini kui meil. Turg suurem ja pakkumiste arv ehk paneb hinna paika?
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 12:31 - 04.11.2014 12:34
#37
Eks ma olen neid kuulutusi igal pool juba pikemat aega jälginud ning mingi arusaam asjast tekkinud- küsitakse igasuguseid hindu, kohati tõesti ka vist natukene liiast, aga samas on ka odavamat kraami, aga odavam siiski risum. Loomulikult on hinnad kõrgemad vahendajate juures, sest ka nemad peavad kasumit teenima, aga ka eraisikud virutavad vahel kirve selga, seega jutt suuremast turust ja selle mõjust hinnapoliitikale (vähenemise suunas) ei pea minu arust sugugi paika. Ja kuidas siis saab soomlasest automüüja eesti keskmisest kõrgemat palka- ikka ilmselt juurdehindluse arvelt.
Loomulikult osatakse ka mujal raha lugeda, kuid ehk iseloomustab muud maailma see, et ostetakse pigem kallim ja korralikum asi ning odavam kraam jääb arengumaade osaks. Just see näitabki rahalugemisoskust, et ei osteta kokku odavat saasta. Nagu inglased ütlevad- ma ei ole nii rikas, et osta odavat asja.
Näiteks neid üheksakümnendate alguse ducatosid vedeleb saksas ikka lademetes ja tundub, et keegi neid ei taha isegi kolme tonni eest. Aga ega selle raha eest eriti midagi vist ei saa ka- hunnik roostet ja hallitust.

Aga soomest laekus mulle inf, et see täismass oligi näpukas, kuid et juba paberites sees, siis muuta saab vaid tootja kaasabil
Viimati muutis: 04.11.2014 12:34 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 12:40
#38
See kaalu "apsakas" paberites on küll halb. Nagu osadel bussidel, mis on 7m ja mõni cm - laeva pilet Soome 50 % kallim, kui 7m sõidukil.
Iseenesest kiirteedel keegi seda kaalu ei küsi. Kui buss ise nii väike, siis keegi huvi ka reeglina ei tunne.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 13:00
#39
Nüüd laekus info, et nad on võimelised ise selle vea parandama ja mingid paberid korda ajama, kuid teades eesti autoregistri meeletut bürokraatiat ja vastuvõtmatust igasugu näpukatele, ei riski ma hakata asju ajama- kui siin selgub, et miski ikka veel valesti, siis on kogu edasine teema minu kaelas. No poleks muidugi ka midagi hullu, saan oma juhiloaga sõita, aga see taandab kõik teised roolist, sest kui politsei peaks tee peal miskipärast huvi tundma, siis on jama. Ilmselt kiikan pigem seda, mis viimati lingile panin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 13:08
#40
Eks nende vanade seest ka leiaks, aga hirmus aeg läheb. Vana ostmine on mõtekas ainult siis, kui endal aega ja ise remondid. Muudel juhtudel on lõpuks renoveerimine kallim. Lisaks jääb risk, et pooleks murdub. Töötav inimene võiks pigem laenu võtta ja uue osta. Ja enne võiks vähemalt ühe reisi rendiautoga käia, kas üldse sobib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 13:42
#41
Vot miks ma endale uut (sõidu)autot ei taha osta ja pole ka siiani ostnud- meeletu hinnalangus ja ma ei kasuta iial seda uue auto väärtust ära. Siiani olen kasutatutega läbi ajanud ja täiest probleemivabalt sõitnud- kõik kulud puhtalt vaid kulumaterjalide tasemel + kütus. Lihtsalt ma ei hinda ühtegi autot ega tema poolt pakutavat tarbimisväärtust nii kõrgelt, et tema eest poehinda maksta. Osta uus matkabuss ca 40- 60 000 eest- siis peaks temaga ikka väga palju sõitma või saama tulu rendist, mitte et seisab sul suurema osa ajast aia ääres. Ja mis puutub vana bussi renoveerimisse, siis peab selleks olema koht kus teha, kõik riistad tegemiseks ja loomulikult aeg. Eks raha ka, aga see on enda jaoks tegemiste puhul küllalkti teisejärguline- esmane on see fiiling. Ja osta renoveerimist vajav asi ning viia kuskile teiste kätte tegemiseks- mõttetu. Töökorras kasutatud asja omades on elu tunduvalt mugavam- osad tööd suudad ise ära teha, mõningad spetsiifilisemad teevad teised, aga üldkokkuvõttes on sul heas korras sõiduriist ja põdema ei pea. Esimeseks korraks rentida- jah, olen ka sellele mõelnud, aga ma olen kohati kiiksuga ning kui midagi endale tahan või vaja on, siis ostan, mitte ei laena :) Ja kuna hetkel on kiiks bussi peale pidama jäänud, siis püüan selle kiiksu lõpuks ära maandada. Küll hiljem näeb, mis edasi saab :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 15:03 - 04.11.2014 15:12
#43
Saksa olen hetkel kõrvale jätnud, sest sealt toomine ka maksab. Ise ma sinna minema ei hakka ja toojad võtavad vähemalt tuhat teenustasu. Üks pakkumine oli vist 1300 ringis. Mobile ee vahendustasusid näete ise nende lehelt. Oleks need autod siis kuskil poola piiri ääres rivis, st eestile lähemal, aga kõik laiali üle suure saksamaa. Nagu ka soomes- kuskile lapimaale küll ei viitsi järgi ronida. Mingi inimlik laiskus ja mugavus istub ka minu sees :)
Ahsoo, lingil on hoopis leedu. Olen ka leedu kuulutusi jälginud ning ka see on variant, kuigi valikut seal siiski vähem ja paljud tunduvad romudena.
Ja ka teatud istmeteskeem on minu jaoks üks kriteeriume, seega ei lähe loosi kõik bussid, mille puhul nt mootor ja aastaarv vms sobilikud oleksid. Eks ma ilmselt mingid kompromissid pean lõpuks tegema, aga pigem pikemalt valida kui hiljem nentida, et pole ikka päris see.
Viimati muutis: 04.11.2014 15:12 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 15:41
#44
Tagantjärgi sain targaks, et ka Soomest toomine (ca 500 km) muutus omaette ettevõtmiseks, 3 päeva, 2 inimest. Lihtsalt sellist istumised eesotsas lahendust ei olnud ligemal mulle jõukohase hinna eest.
Ja talverehve ei pruugi all olla, kui nüüd toomist planeerida. Mõni sõidab ainult suvel. Minu omal olid tutikad naelad all.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 15:54
#45
Soomega sain pildi selgeks- müügimehega kokku rääkida, teevad ettemaksuarve ca 10% osas, kannad üle, siis võetakse auto registrist maha, valmistatakse paberid ette jne, siis kannad ülejäänud summa ja lähed järgi. Mul sõber seal tegi täna asjad selgeks, suhtles müüjaga. Ise mõtlesin ka, et lähen sinna, sularaha taskus ja tehtud ongi, aga nii lihtne siiski pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 16:04
#46
Arvo.A ei pea arvelt maha võtma,vormistad ostu-müügi ja sõidad koju.See auto on 7 kohaline,võtad ühe koha vähemaks ja täismass ka korras kohe.Soomes pole tihtilugu turvavöid kõikidel istmetel.Elan ise selle poe lähedal ,kui tuled anna teada.Toomas (vamm) tel Eesti 5112298 Soome +358 408675467
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 16:21 - 04.11.2014 16:25
#47
Jah, Soomest auto siiatoomiseks pole vaja sealsete asutustega midagi vaja ajada. Saad nende paberid, kus ka Sinu nimi kirjas ja minema. Siin jätad paberid ja Soome numbrid meie Autoregistrisse, olles enne käinud esmasel ülevaatamisel siinses registris. Olemasoleva ülevaatuse kannavad isegi üle, kuigi seda teinekord vaja meenutada. Tähelepanu vast vaja pöörata sealsete maksude maksmise kohta eelmisel omanikul, kuigi siin vist ei puuduta see kedagi.

P.S kas hiljti ajakirjanduses jutuks olnud välismaalt toodud autode arvelevõtmise viiteaeg ka kehtib käesoleval juhul?
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644
Viimati muutis: 04.11.2014 16:25 tohoh.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 16:43
#48
Vamm kirjutas: .See auto on 7 kohaline,võtad ühe koha vähemaks...

On see ikka nii lihtne, et mutrivõti kätte ja keerama? Eesti register peaks ju vaatama vin koodi järgi auto andmed üle? Iseasi jah, et kui soomes regamisel keegi kunagi näpuka tegi ning 20kg juurde kirjutas, siis ehk vin peaks andma õige tulemuse. Või millisest andmebaasist nad üldse neid auto parameetreid kontrollivad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 16:48
#49
tohoh kirjutas: Jah, Soomest auto siiatoomiseks pole vaja sealsete asutustega midagi vaja ajada.

P.S kas hiljti ajakirjanduses jutuks olnud välismaalt toodud autode arvelevõtmise viiteaeg ka kehtib käesoleval juhul?

Teoreetiliselt peaks ju olema nii nagu meilgi- ostumüügi leping, müüja võib teha arki eelteatamise võõrandamise kohta ja asi korras. Saad teh passi kätte ning tulema.
See arvelevõtmise viiteaeg oli vist teatud segasema taustaga sõidukite puhul. Ajakirjandusest leiaks artikli üles kui otsida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: fiati Ducato kas ja millist tasub osta

04.11.2014 17:51
#50
Ise ja ka sõbrad on toonud Eestisse ostu-müügi lepinguga mitmeid autosid ja siia maani pole küll mingeid probleeme olnud.ARK saadab Soomele teatise et autu nüüd eesti registris.Kui võtad soomest arvelt maha ja tood eestisse siis maksad ajutiste nr eest ja ka kindlustuse ise.Pealegi ei saa soome ajutise nr eestis sõitta,ei kehti.Soome eelmise omaniku kindlustus kehtib peale ostu 6 päeva.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev