Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:32 - 14.01.2015 14:34
#26
Mis autoga sõidad ja kas või mida sooviksid teisiti sina?

PS Neid ühe tagasilla ja topeltratastega variante aga võib nagu samastada ...
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 14:34 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:36 - 14.01.2015 14:45
#27
Arvo.A kirjutas: Nojah, ega ju vahet pole- kui rahalised võimalused lubavad sellise koosluse kokku panna, siis miks mitte selle peale välja minna- saab sõidetud, pargitud ja elatud. Haagisega muidugi manööverdamine keerulisem.

Ma vaatan ise, et rahaliselt just see variant tulebki võimalikum kui mitte arvestada kohe seda kallist platet, vaid saab ise selle ehitada. Mul riistad olemas ja amet ka veel meeles :(
Ja just see mudel paistab olema selleks isegi kõige sobilikum kui aevestada ka minu võimalusi.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 14:45 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:45
#28
See nüüd võibki olla keerulisem osa- suured tootjad on asja kooskõlastanud ning vastavad sertifikaadid saanud ja taoline plate on liiklusesse lubatud kui ohutu jne, aga isetehtuga võid kuskil väljamaal hätta jääda kui dokumente pole- vaatab polizei peale ning küsib- was ist das? Maanteeametist võib ju ka nõu küsida, aga teades eesti bürokraatiat, siis võib selle seadeldise loomine üsna keeruliseks osutuda.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:51 - 14.01.2015 14:53
#29
Siis tuleb välja käia nõks üle tuhande. Aga ma arvan, et kui ma teen selle siia väga korralikult, siis kes teab. Äkki ikka võib :whistle: Huvitav muidugi, mis selle, juba olemasoleva raami kohta on olemas, paberites.

Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 14.01.2015 14:53 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 15:00 - 14.01.2015 15:03
#30
Omal tandemsildadega kokkupuude puudub. Näinud olen ja kuulnud, et on sõitmisel head stabiilsed. Eriti siis veel täislastis. Aga arvata on, et kütusekulu vahe on märgatav, seda peaksid uurima. Kindlalt on teemaksud kõrgemad. Tavalisel matkabussil on teemaksudes vahe juba topeltratastega bussil ja ilma.

Haagisesga reisimisest veel.
Haagist saad kasutada ka muul ajal, kui ainult reisides (meie kasutame pidevalt), motoplatet nagu ei saa.
Enamuse ajast sõidad ikka edaspidi ja haagis tüli ei tekita.
Tagurdamisel saab reisikaaslane alati välja julgestama minna.
Meie pikkade reiside kogemus oli - kuhu pääsed matkabussiga pääsed ka haagisega.
Kui häda käes tagurdamisel, siis kuidagi saab ikka hakkama. Väike näide meie viimasel Maroko reisil oli laeval ainult 1 uks ja välja tuli kõigil tagurdada. No nalja oli palju, kuigi kohapeal väga lõbus ei olnud:
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 14.01.2015 15:03 Ivar Kalev.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 15:12 - 14.01.2015 15:59
#31
Ivar Kalev kirjutas: Omal tandemsildadega kokkupuude puudub. Näinud olen ja kuulnud, et on sõitmisel head stabiilsed. Eriti siis veel täislastis. Aga arvata on, et kütusekulu vahe on märgatav, seda peaksid uurima. Kindlalt on teemaksud kõrgemad. Tavalisel matkabussil on teemaksudes vahe juba topeltratastega bussil ja ilma.

Kütusekulu tõuseb ka haagisega, ka haagisel on sild all ja ka haagise eest tahetakse vist teemaksu?

Kui palju Maroko reisil teemaksudeks kulus?

PS Ma ei ole haagise järele siiani vajadust "muul ajal" tundnud, seega see jääks pluss-miinusena võrdlemata.

Soome nettikaravaanist leidsin infoks sama malli auto kohta: Tehtiin 5000 kilometrin reissu pohjois norjaan, jossa sekalaista vuoristo ajoa n.1500 km ,keskikulutus oli 10,25 litraa

10,25 pole küll paha :)
Arvan, et koos motikaga taguotsal saab ikka alla 12 litraa sõidetud. See mulle ka sobiks veel.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 15:59 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 15:57
#32
Ivar Kalev kirjutas: Tavalisel matkabussil on teemaksudes vahe juba topeltratastega bussil ja ilma.
Ei ole küll täheldanud erinevust kuni 3.5 t kategoorias.

Ivar Kalev kirjutas: Meie pikkade reiside kogemus oli - kuhu pääsed matkabussiga pääsed ka haagisega.

Mägedes on väga paljudes kohtades haagistega sõitmine keelatud!
Tervitustega
Egau
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 16:05 - 14.01.2015 16:07
#33
Haagisega varianti plaanisin kasutada ma vaid siis kui oleks kaks tsiklit sinna peale panna ehk reisiseltskond suurem. Lastel ka need rattad all :P Aga ma arvan, et "olgupeale" see haagis mulle olemata vähemalt alguses.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 16:07 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 16:58
#34
Egau kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Tavalisel matkabussil on teemaksudes vahe juba topeltratastega bussil ja ilma.
Ei ole küll täheldanud erinevust kuni 3.5 t kategoorias.
Poolas teemaksuputkades vaadatakse, mitu ratast tagasillal all on. Ei ole kindel, miks nad seda uurivad alati. Võib-olla tähendab see nende jaoks >3,5T sõidukit.
Egau kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Meie pikkade reiside kogemus oli - kuhu pääsed matkabussiga pääsed ka haagisega.

Mägedes on väga paljudes kohtades haagistega sõitmine keelatud!
Meie reisidel pole selliseid mägesid ette jäänud B) aga hea teada.
Pidasin silmas eelkõige tavaliiklust, parklaid, linnu, tänavaid.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 17:02
#35
10,25 liitrit matkaauto kohta on küll hea saavutus. Vaatan hiljem üle meie Maroko reiside teemaksukulu. Igatahes ei olnud see suur, kuna läksime läbi Madriidi, mistõttu Hispaania oli maksuvaba erinevat läbi Barcelona sõites.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 17:18
#36
Selle soomlase jutu kohta Norra mägedest ja kütusekulust, tsiteeriksin siitsamast foorumist klassikat: mäed kütusekulu eriti ei suurenda kuna mäest tuleb ka alla tulla, mis aga vähendab keskmist kulu.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 17:38
#37
Kui huvi helista mulle 56 911 611 võin seletada neid autosuvilate erinevusi pikemalt.
Kahjuks kirjutades ei suuda seda ära seletada B)
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 17:56 - 14.01.2015 18:10
#38
Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 14.01.2015 18:10 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 18:01 - 14.01.2015 18:18
#39
tohoh kirjutas: Selle soomlase jutu kohta Norra mägedest ja kütusekulust, tsiteeriksin siitsamast foorumist klassikat: mäed kütusekulu eriti ei suurenda kuna mäest tuleb ka alla tulla, mis aga vähendab keskmist kulu.

Seda olen sõiduautodega sama kogenud. Kõige rohkem ikka siis kui kiirteel tallad teistega koos. Tenerife pole just suur, võtsin seal väiksel autol paagi täis ja ei suutnudki kõiki ära kulutada sellel saarekesel :)
Mulle üldiselt meeldib reisul ikka sõita just nii, et ka roolitaga olles vaatamiseks aega jääks. See aga oleks max 90. Kui on kiire, tuleb lennata...lennukiga.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 18:18 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 20:38
#40
Matkasuvila kirjutas: Kui huvi helista mulle 56 911 611 võin seletada neid autosuvilate erinevusi pikemalt.
Kahjuks kirjutades ei suuda seda ära seletada B)

Tänud asjaliku info eest, mis minu otsustamise selgeks tegid.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

15.01.2015 00:31
#41
kaminahi kirjutas: ...
Kui palju Maroko reisil teemaksudeks kulus?
...

Vaatasin reisipäevikust üle, et Poolas laadisime minnes VIATOLL boksi 120 zlotti ja sellega saime Varssav-Görlitz suunal edasi tagasi sõidetud. Lisaks maksime Prantsusmaa-Hispaania piiri lähistel minnes umbes 13 € ja samapalju ka tulles. See oligi kõik Euroopa osas.
Marokos Marrakechini jõudmiseks läks pisut üle 300 dirhami ehk siis nats alla 30 € ja hiljem tagasi tulles sama.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

20.01.2015 00:20 - 20.01.2015 00:21
#42
Mina eelistaks võimalusel seda 3 teljelist, kui load ja rahakott lubavad. Olen aru saanud, et igale pole mahtumise asemel on mitu nädalat lahedamat elamist päris hea. Kui kavatsed koos naisega kahekesi seal elada, siis võtaks ise ka väiksema. Kui võrdlen naisega kahekesi tehtud reise suurema seltkonnaga, siis kahekesi oli ruumi piisavalt aga rohkema inimeste puhul läheb lihtsalt kitskas. Sõidetud saab ja keegi ei virise aga....
Ja siis veel see koormamine. Kui tahad Saksamaalt tulles veini ja muud kola kaasa tuua, siis kolmeteljeline on parim. Minu kaheteljeline on alati tagasitulles viimase piirini täis laotud. Ja tahaks veel laduda aga ei saa.
Viimati muutis: 20.01.2015 00:21 meelis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

25.01.2015 22:59 - 26.01.2015 13:11
#43
Kaheteljelisele ei jõudnud jaole ja see otsustas otsustamise. Tõin ära väikse. Võimu jätkub reipalt ja kahekesi reisimiseks väga normaalne. Kuna tegime esimese reisu kohe koos naisuga, siis lõuna Saksamaa tipust läbi Müncheni, Salzburgi, Viini, Budapesti ja sedasi siis koju. Pimedal ajal ja suvekummidega sõita oli lihtsalt väsitav. Kui puhkan, ...pikemalt.








Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 26.01.2015 13:11 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

29.01.2015 01:24
#44
Jah, see isend ikka pigem kahe inimese elamu. Mul sama väike ja jääb perele nüüd kitsaks. Mõtlen juba hirmuga, mis raha tuleb suurema eest maksta.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

29.01.2015 09:57 - 29.01.2015 10:01
#45
Jah, sai otsustatud, et eelkõige eelistavad kõik pereliikmed reisida omapäi. Rihmadega kohti on neli ja teen ehk ette põiki teisaldatava lavatsi kahele magamiseks. See aga ebakorrapäraseks kasutamiseks.
Auto juures oli mulle üllatuseks aga tagasild :( Esialgse kummirõhuga, mis oli ligi 5 poleks küll leppida suutnud. Kui rõhk sai 3,8 peale, muutus juba üpris talutavaks.
Üks tuttav semu küsis, kas on kahetoaline :) Kaks välisust ju .


Nüüd uued numbrid küljes ja täiesti OK.

PS Puudub varikatuse avamise "seadeldis". Kuidas ja kust saan abi?
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 29.01.2015 10:01 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

29.01.2015 10:46
#46
Mul on taga rehvirõhk 4 ja kui Saksast suurema kolahunnikuga tulin, lõin sisse 4,5. Rohkem ei julgenud. See 5 on juba nagu puust rattaga sõidaks. Ma küll ei tea, mis on selle C tähistusega kaubiku rehvi max lubatud rõhk. Väidetavalt igal mõõdul erinev ja seda saab lugeda rehvilt. Seal võib olla mõõtühikuks PSi. 1 atmosfäär peaks olema umbes 15 PSi.
Transiitnumbrite järgi käisid sa Ravensburgis. Ilus kant.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

29.01.2015 11:30
#47
Reimos on neid väntasid müüa
www.reimo.com/en/43034-omnistor_markisenkurbel_f_serie_6_ausser_510/
Samas on ka saksa ebay neid täis ja tunduvalt odavama hinnaga, saatmiskulu muidugi teeb omad korrektiivid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

29.01.2015 14:10
#49
Mulle laekus hiljuti üks rehvilink kodumaiselt laevaehitus doktorandilt.

www.reifendirekt.co.ee/Reifenbezeichnung.html
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

29.01.2015 14:21
#50
Vägev kuut sinu matkakal, vaat ainult, et jokkis peaga kapiuksest sisse läheks!
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev