Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

09.01.2010 20:43
#1
Ühe sellise võimaluse ma omale tekitan ja hea, et saab oma kiiksu enne teistega arutada kui juba jäägitult oma autogaelamisega eurooplaseks saan.

Ma küsin täna esimesese küsimusena siis üldse, et kas ei oleks tark valida auto alates 70 kw-st ja kas ruumirohkus on väga oluline kui reisiseltsiliseks oma naisu( s.1954) ja ise siis ka(s.1952)?
Kindlasti ei huvita autod alla s. 1990 ja üle kolme korra ta ümber ilma ei saa olla ajanud.Aga see oli lisateave esimestele küsimistele.

kena köik
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

09.01.2010 21:04
#2
Teretulemast uus foorumlane. ;)
Ruum muutub aja jooksul probleemiks ka kahekesi. Lihtsalt nõudmised kasvavad.
Kunagi ostsin omale Skif käru. See oli ÜLIM LUKSUS. Praegu ei tahaks sellega küll enam rändama minna. :unsure:
Aga edu. :)
Ütleks ka "kena keik", aga see on vast patenteeritud.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

09.01.2010 22:37 - 22.11.2010 18:54
#3
Meeldib hind jõud ja maht
[pilt eemaldatud - aegunud müügikuulutus]

Sellega kassid sõidaksid! Aga kas nurrub piisavalt jõuliselt?
[pilt eemaldatud - aegunud müügikuulutus]

Sellise kineskoobi tagant ei jääks midagi nägemata.
[pilt eemaldatud - aegunud müügikuulutus]
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 22.11.2010 18:54 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

25.01.2010 22:38
#4
Muidugi ilusad ja....Aga parem ikka osta tänapäevane.Ise ka läksin hinna lõksu odav asi ei ole hea asi....Putitamisele kulub vaheraha ära,nõrk mootor võtab palju kütet j.n.e.Kui järgmist vaatan siis alates 2004a,hind alates 200tuh.Esimisega selgub palju aega ja võimalust on.Kui eluviis sobib siis kallima autoga jätkan.Ostsin 95a transiti 85tuh.eest,sellest 35tuh on muusikasüsteem,aga ikkagi vist sain tünga...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

07.02.2010 14:30
#5
Soovitan alustuseks paika panna see maksimaalne summa,
mis oleks võimalik välja käia sõiduki soetamiseks.
Eks selle järgi saab ka hakata valikuringi koomale tõmbama.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 09:15 - 14.01.2015 09:17
#6
Nüüd on aeg läind ja lumi jälle mitmendat korda maas. Mul aga mõte teravam kui kunagi varem.
Pole just palju kitjutatud kandevõimest. Aga kõik paremad, mida suudaks ka osta on ebameeldivalt väikse kandejõuga, no 300 on ikka vähe ju...
Nüüd tekkis sellest mõte ja tandemsillamõte. Esiteks, panen tähele, et hind sellest isegi langeb kuna see nõuab nii kõrgema kati lubasi (C1) kui ka pisut enam sohvrikogemusi. Mõlemad on mul olemas. Kandejõud oleks autol lausa tonna. See sobiks. Ja ruumikus samuti. Kui valiksin väiksema siis kohe väiksema, mitte natuke väiksema.

suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/niesmann-bischoff-flair-6700-ita-2-5tdi-org-84000km-doppelklima-hilpoltstein/189486658.html?lang=de&pageNumber=1&action=eyeCatcher&__lp=8&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT&categories=Integrated&axles=THREE

VÄIKSEM
suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/dethleffs-bus1-fahrrad-rollertr%C3%A4ger-leutkirch/202731330.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=100&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=75&minPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT&categories=PartlyIntegrated&minConstructionYear=1995&axles=TWO&noec=1

Kolmas variant
www.nettikaravaani.com/knaus/i-580-traveller/1414685
Ilus tore kena auto. Käisin vaatamas. Kõik lisad. Aga kandejõud 300 kg. Kolm inimest ja taha garaazi ei olegi võimalik midagi varustust lisada ja veinikoormaga koju tulla ;)

Pealegi, ega ühekordse silla detailid ka ei hõiska kui koorem oleks suurem :(

Mida kalad asjast arvavad? Mida teie rinkondades kuuldukse. Motamees mind konsulteerib ja isegi hirmutab :)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 09:17 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 09:53
#7
Esimesed kaks on äärmusest-äärmusesse, soovid suuremat kannet, miks? Kui soovid tõesti garages vedada 300-400 kilost tsiklit või paari rollerit + tõsine kogus veini ja õlli siis ehk veel, aga tava koormamisel ei näe põhjust.
Tel. +3725073021
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 10:10 - 14.01.2015 10:13
#8
Jah, tõesti on natuke äärmused ja otsustamine tekitab raskuseid :( Tsiklit vedada tahaks küll, aga mul on üks mis kaalub 155 kg ja teine on Honda Deauville, kaalub juba vist 240. Seda vaevalt taha saab riputada?
Kuidas nede kaalumistega ka on? Läheb ju see Knaus kolme inimesega kindlalt ülekaaluliseks ilma veini või õlleta. Vaevalt ma neid muidugi vedama hakkan.Tegelik tandemauto oleks hetkel, mis huvi ka äratas just see ja tonn tuleks sellest hinnast veel veebruari lõpuni alla.
suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/niesmann-bischoff-i-6700-2-5tdi-doppelklima-garage-ahk-doppelboden-hilpoltstein/202636174.html?lang=de&pageNumber=1&action=eyeCatcher&__lp=15&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18600&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&negativeFeatures=EXPORT&categories=Integrated
Kliimad, kuidas neid eelistada? Mulle küll meeldiks rohkem +20 kui +40. Porugalis olime kolm päeva üle 40 kraadises päevas ja oh kui hea oli autosse ( rendi sõiduauto) tagasi ronida :) Tegelikult on suure "ekraaniga" autos ikka päikseküte väga tulus ka madalamatel tempidel.
Väikse Dethleffi variandis veaks tsiklit käruga. Aga alati ei veaks ka. Ja no hea on parkida ja kerge sellega ka edasi astuda.
Mis peaks aga teadma siis tandemsillaga autost, et poleks just hiljem üllatusi?
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 10:13 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 10:19 - 14.01.2015 11:38
#9
Kriteeriumid oleks sellised:

Alates 1995

alates 80 kW

Max 150 000 km, väga hea pakkumise puhul kuni 200 000

Väga hoolin kliimast ja kõigist juba integreeritud lisadest.

Alkovenist ei hooli.

Leidsin pildi ka motika vedamisest nn. päralaual :) Kas on ka mingid kindlad normid kaalu suhtes? Palju on kirjas, et kuni 120 kg.

suchen.mobile.de/wohnwagen-inserat/andere-ducato-jumper-sprinter-vw-motorrad-wechselk-nassenfels/203989945.html?lang=de&pageNumber=2&__lp=100&scopeId=MH&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Motorhome&segment=Motorhome&fuels=DIESEL&negativeFeatures=EXPORT&minConstructionYear=2004&noec=1
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 11:38 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 11:38
#10
Seda haagise varianti tasub tõsiselt kaaluda. Paar korda Marokos ära käidud haagisega. Moto peal ja hirmus hunnik matkavarustust. Kütusekulu lisandumine oli minimaalne. Ainult teemaksu pidi mõned korrad maksma, mida tavalise matkaauto puhul poleks pidanud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 11:39
#11
Tundub küll, et pigem elamiseks sobiv auto ja tsiklid haagisel.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 11:44 - 14.01.2015 12:03
#12
Kui on sellised kogemused, siis kuidas teie kaaluksite, kas suurema ja mugavama olmega, või paindlikuma ehk väiksemaga ja vajadusel tsikkel haagisel? Olen ise vist korda 6 reisinud rendiautoga, väikese sõiduvurriga ja ikka pikemad otsad ja ööd siis hotellis ja mõned ööd ka autos.Nende kestus olnud 4-8 päeva. Ma mõtlen nüüd reiside pikkuseks ikka +- kuu aega.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 12:03 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 12:33 - 14.01.2015 12:34
#13
Milline on teie pere elustiil- kas toitu tarbida söögikohtades või teha ise autos, ihulised vajadused alates pesemisest ja lõpetades seeditud kraami väljutamisega määravad auto vajaliku varustuse dušinurga ja tualetipoti näol. Magamisase peaks pikal reisil siiski mugavamat sorti olema jne. Matkaautod enamvähem kõik ju standardvarustusega- gaasipliit, külmik, tualettruum, veepaagid, erinevus lihtsalt interjööris. Kahekesi sõites ei pea ju liiga suurt eluruumi kaasa vedama.
Viimati muutis: 14.01.2015 12:34 Arvo.A.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 13:05 - 14.01.2015 13:07
#14
Elustiil on täiesti tavaline, kiiksuvaba. Mingeid erikohtlemisi ei vaja ja hind määrab ka palju ära. Söögiga peame piiri ehk püüame säilida normaalkaalus. Köögid on neis üldjuhul samad. Eelistame tõesti korralikku laia ja mugavat magamisaset. Liikumise ruumi ei ole ka 7 meetrises autos kunagi liiga palju kui seal veeta kuu ja kaks või enamgi. Ära elab ka väiksemas. Mõelge, mida suudavad mehed sejljakotiga, telkides, mägedes, metsades jne. :P
Mind huvitab hetkel eelkõige info tandemteljega autost. Ja kuidas on kogemused kaalujatega? Millised on lisakulud autole pikkusega 6930 võrreldes 5930. Kas on vaja üldse sellega arvestada? Pakun, et küttekulu on ca + 1 liiter sajale? Kui sellele tandemile aga saab taha riputada ka Deauville, siis on minu otsus väga lähedal. Keskteed ei valiks. Jääks kaks äärmust.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 13:07 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 13:12
#15
Niipalju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Väga harva need üks-ühele kattuvad.
Seepärast võrdle matkaauto valimist naisevõtuga:
- kas tahad uut või juba pruugitut
- kas tahad noort või vana
- kas tahad ilusat või ...
- kas tahad temaga ka kaua koos olla
- mis temaga siis peale hakkad, kui korra suve jooksul pikal reisil käidud. Jätad nurka seisma või leiad veel mingisugust tegevust

- või veeta hoopis iga suve uuega?
- jne.

Kuna nendele küsimustele ei saa Sinu eest keegi teine vastata, siis pead selle vastuse ise leidma. vaevalt teiste "tarkade" nõu siin palju aitab.
Ja oma kogemusest - mida hoolikamalt valid ja teisi ei kuula, seda kauem oled "temakesega" koos.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 13:15 - 14.01.2015 13:28
#16


Selline ratas peaks autoga kaasa matkama.

Kas keegi tead mingit konkreetset normi või seadust millise max kandevõimega võib, saab, olla tagumine plate, millelele motikas laaditakse?
Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 14.01.2015 13:28 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 13:17 - 14.01.2015 13:20
#17
Mul on üldjoontes soovid ikka lahti seletatu :dry:
Egau kirjutas: Niipalju, kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi. Väga harva need üks-ühele kattuvad.
Seepärast võrdle matkaauto valimist naisevõtuga:
- kas tahad uut või juba pruugitut
- kas tahad noort või vana
- kas tahad ilusat või ...
- kas tahad temaga ka kaua koos olla
- mis temaga siis peale hakkad, kui korra suve jooksul pikal reisil käidud. Jätad nurka seisma või leiad veel mingisugust tegevust

- või veeta hoopis iga suve uuega?
- jne.

Kuna nendele küsimustele ei saa Sinu eest keegi teine vastata, siis pead selle vastuse ise leidma. vaevalt teiste "tarkade" nõu siin palju aitab.
Ja oma kogemusest - mida hoolikamalt valid ja teisi ei kuula, seda kauem oled "temakesega" koos.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 13:20 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 13:35 - 14.01.2015 14:05
#18
alfred-weih.de/motorradtraeger-sonderanfertigung-300kg.html

Seda hakkan nüüd uurima :woohoo: Mõtlen just seda 300 kg võimalikkust. Mulle piisab ka veidi vähemast, aga tähtis on, et oleks ka lubatud.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 14.01.2015 14:05 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:04
#19
3000€ selline asi? on sel kõigel nüüd ikka nii sügav mõte- suur kolmeteljeline buss, suur kaadervärk taga- minu praktiline meel valiks siiski normaalmõõdus bussi ja väikese tendiga järelhaagise, kuhu ka muud kola saab sisestada. bussi külge võib ju neid asju riputada, aga siin hakkavadki rolli mängima esiteks bussi konstruksiooniomapärad sellise seadeldise kinnitamisvõimalusteks ja muidugi tagatelje suurim lubatud koormus. topeltteljega see ilmselt mahub piiridesse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:09
#20
Jutt kehtibki vaid topelteljega variandi puhul ja ma usun, et saan lihtsama variandiga ka ise hakkama, nii ehitamise kui ka sikliga sellele peale ja maha sõitmisega.

Näitatud autol on ka veel piisavalt panipaika ja kandejõudu kõigeks muuks elamiseks vajalikule. Seega, kas on ikka mõtekas haagisega, kuna sellega ju omad mured liiklemisel, parkimisel, maksmisel :whistle:
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:12
#21
Kogemust motoplatede osas pole aga vaist ütleb, et nende tootjad annavad ise kandevõime andmed. Pakun, et probleem võib tekkida veel selle plate kinnitamisel matkabussi tagaotsa külge. Olen näinud eri tootjate bussidel erinevaid tagaotsa lahendusi. Pean silmas seda osa, mis alusvankri tootja orginaaltagaotsast edasi on aretatud matkabussi tagaotsa ülevalhoidmiseks. Halvemal juhul on seal all õhukesed metall-latid, mille külge enam motoplatet ei kinnita.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:16 - 14.01.2015 14:17
#22

Sellise autoga sõidan ma tihti , ka kitsastel tänavatel ja hoovides.
Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 14.01.2015 14:17 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:24
#23
Nojah, ega ju vahet pole- kui rahalised võimalused lubavad sellise koosluse kokku panna, siis miks mitte selle peale välja minna- saab sõidetud, pargitud ja elatud. Haagisega muidugi manööverdamine keerulisem.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:25
#24
Ivar Kalev kirjutas: Kogemust motoplatede osas pole aga vaist ütleb, et nende tootjad annavad ise kandevõime andmed. Pakun, et probleem võib tekkida veel selle plate kinnitamisel matkabussi tagaotsa külge. Olen näinud eri tootjate bussidel erinevaid tagaotsa lahendusi. Pean silmas seda osa, mis alusvankri tootja orginaaltagaotsast edasi on aretatud matkabussi tagaotsa ülevalhoidmiseks. Halvemal juhul on seal all õhukesed metall-latid, mille külge enam motoplatet ei kinnita.

Täiesti loogiline ja nii ma seda uurimist võtangi ehk selleks ma uuringi. Arvan, et kuna sellel autol on taga see suur kauba või mis iganes ruum, siis peaks ka seal vastav raam all olema. Ja üldse, peaks see olema ilma pikendamata raamiga? Samas, ma tõesti ei kujuta ette, et ilma tandemita saaks hakkama.
Tule ka ARK-i spetsialistidelt üle küsida. Äkki keegi ikka midagi ütleb ;) Neilt mul erinevad kogemused. See kollane MB kästi kohe Rootsi tagasi viia :)
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Väljakannatamatu huvi matkaautoga elada

14.01.2015 14:28
#25
Taga plate/raan see mille piltidega esile tõid, sellel tundub olevat ülestõstmiseks veel hüdraulika olema, muidugi see ei tähenda seda, et seda ei saa sinna autokülge aretada. Niipalju kui olen käinud matkaautode kokkutulekutel pole märganud ühtegi 3 teljelist kellelt oleks sinul hea nõu küsida, parandage kui eksin.
Tel. +3725073021

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev