Uued liikmed

Heippa-hei foorumlased

Re: Heippa-hei foorumlased

22.08.2017 20:46
#26
Arvo.A kirjutas: ... Aga vene ajal külmusid enamike gaasiautode karbussid ka suvel ära. Rohkem topiti neid süsteeme vist veokatele...
Ei pole enamusel külmunud midagi. Sõitsin hulga aega Nivaga, millele panin gaasisüsteemi. Kordagi pole ära külmunud. Üldistusi ei saa teha rikkis seadmete näitel.
Reduktor kipub kergesti külmuma, kui vedelgaasi satub reduktorisse (tavareduktoril seda ei tohi sinna sattuda). Auto balloonist ei saa gaasi kasutada muuks otstarbeks, sest auto reduktorisse suundub vedelgaas. Sellepärast peabki seal olema soendus peal. Matkabussi asjade toiteks tuleks auto balloon ümber teha. Oma Renaulti ehitades uurisin neid asju ja tegin auto balloni ümber. Peale seda pole reduktor enam külmunud, ka kõiki asju korraga kasutades. 15 kraadise külmaga kulutas katel 50liitrit kahe päevaga. Ka sellise kulu juures pole probleeme olnud.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

24.08.2017 16:06
#27
Kui gaasiballooni tanklas täidad, siis pole 5-te vaja kaasas kanda, piisab 2-st.
Mul Matkaajal Soome tavade kohaselt radikatoru läheb läbi gaasikapi ja siis ei külmu midagi (korstent pole külmununa näinud).
Mul muidugi Alde vedelikküte, puhuriga nii lihtsalt ei saa. :P
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

24.08.2017 16:47
#28
Kui istud ikka talvel kämpingus nädala või paar, siis ei käi sul neid balloone keegi täitmas.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

24.08.2017 21:58
#29
Kui see diisel Webasto nii hea on, siis miks on suurel enamusel gaasiküte peal :dry:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

24.08.2017 22:43
#30
Imre kirjutas: Kui see diisel Webasto nii hea on, siis miks on suurel enamusel gaasiküte peal :dry:

See on odavam tootjale. Sellepärast on enamus matkaautosid ka FIAT.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

24.08.2017 22:59
#31
:laugh:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 07:52 - 25.08.2017 07:55
#32
Süüa vist diiselkütte peal ei tee, külmkappi samuti külmaks ei aja, seega on gaasiballoonid vajalikud. Kui nad juba on, siis saab ju ka kütte ning sooja vee gaasiga ära teha. Seega on vist tõesti odavam ja lihtsam kasutada ainult gaasi, mitte et üks asi töötab gaasilt ja teine diislilt.
Ja miks Fiat- mitte et see oleks odavam tootjale, vaid see on odavam toote tarbijale. Sarnase pealisehituse puhul valib vist enamus ostjaid odavama auto, sest ega ka see kallim igavesti kesta ja vaevalt ka 2x kauem.
Viimati muutis: 25.08.2017 07:55 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 08:32 - 25.08.2017 09:25
#33
Webasto vs. gaasiküte, siis Webasto kindlasti kallim pole.
Kindlasti on Webasto mõnes mõttes mugavam, aga on tal ka omad miinused. Tarbib rohkem elektrit, on lärmakam, vett ei soojenda(pean silmas tarbevett ;)) ja kindlasti mingi hetk ikkagi eritab diisli põlemise lõhna. Pole mõtet vaielda, et diisli põlemine mingit haisu ei eralda, mul kogemusi erinevate Webastote ja Eberitega 93-st aastast. ;) Viimasel ajal ka kõikidel sõidukatel lisasoojendina peal, väga super asi kui saad sooja autosse istuda :whistle:
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999
Viimati muutis: 25.08.2017 09:25 Imre.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 10:42
#34
Saab webastoga sooja vett!

Lisatud fail:

Faili nimi: rv-dual-top-evo.pdf
Faili suurus:649 COM_KUNENA_USER_ATTACHMENT_FILE_WEIGHT
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 10:50
#35
Natuke vaidles. Kui webasto "haiseb" siis üldjuhul segu paigast. Tegelen webastote remondi ja hooldusega ca 10 aastat ja kui ütlen kliendile, et vaja vahetada põkemiskamber (170-460€) siis paljud esialgu loobuvad. Kui webasto hooldatud ega ikka ei "haise"! Igasugused põletamistega seotud seadmed tahavad hooldust, ka gaasi seadmed.
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 14:00
#36
Aga miks ma pean kannatama ööbides seda, et ei ole viitsitud hooldada?! Aga no on toorem põlemise lõhn, kui siis, kui mootor käib!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 14:12
#37
Imre kirjutas: Webasto vs. gaasiküte, siis Webasto kindlasti kallim pole.
Kindlasti on Webasto mõnes mõttes mugavam, aga on tal ka omad miinused. Tarbib rohkem elektrit, on lärmakam, vett ei soojenda(pean silmas tarbevett ;)) ja kindlasti mingi hetk ikkagi eritab diisli põlemise lõhna. Pole mõtet vaielda, et diisli põlemine mingit haisu ei eralda, mul kogemusi erinevate Webastote ja Eberitega 93-st aastast. ;) Viimasel ajal ka kõikidel sõidukatel lisasoojendina peal, väga super asi kui saad sooja autosse istuda :whistle:

Matkaauto toa Webasto on olemas vesi (boiler ahju sees 11 l) + õhk. Ära seda võrdle auto mootorite eel soojendajatega.

Võtad näiteks Reimo kataloogi lahti ja Webasto mudel DUAL TOP EVO 6 (varem oli mudel RHA 100, mul on see peal). Hind 2499 €. Tallinnas KGK Veoautokeskusest võib saada sama asja muidugi odavamalt. Nüüd pakub Webasto sellele lisaks ka digitaalset juhtpaneeli mingi 200-300 € aga seda ma ei hakka endal vahetama.
Võrreldav gaasi seade Truma Combi 6 maksab Reimol 2429 €. Selles suhtes eksisin, see ei tule odavam ja see ilmselt siis pole argument tootjatel.

Aga mingist diisli haisust ma ei saa aru, miks sellest räägitakse. Kui oled külma ilmaga (pakasega) ja see käib, siis pole ju kämpingus ka õues kedagi, kes seda tossu tunneks. Tegelikult korras seade tossu ei aja nagu meego juba kirjutas. Tulge vaadake järgmisel kokkutulekul, kes pole seda näinud.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 14:13
#38
Gaasi seadmetega on ju sama, kui düüs kulunud, haiseb samamoodi ja kaugelt tunda. Kuigi gaasiga on vähem probleeme. Olen olnud haagissuvila kõrval millel ilmselgelt probleem kuna külmiku väljalaske ava alt pruunikas nire. Küsimuse peale miks korda ei tee vastati et düüs kallis ju. Düüs koos põletiga maksab 45€ :blink: Ja samatmoodi on sõidukite hooldusega. Suhtumise asi!
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 14:18
#39
1 vastu argument gaasile on ummikutes nende seadmete kasutamine keelatud vähemalt osades riikides. Ise asi, palju seda keegi järgib, eriti Eestist reisijatest.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

25.08.2017 21:20
#40
Kas äkki motorstv matkaauto videos oli väide et diisliga sind kämpingus näha ei taheta? Saksakeelsest infost jäänud mulje et ainuke viga on suur elektri tarbimine. Kas webasto pump enam siis ei plõksi nagu auto eelsoojendi puhul? Aga muidu saab ju ka pliiti diisli peal. Ainult et vaikset generaatorit pole kohanud, gaasi pealt ju 51db ainult.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

26.08.2017 07:54
#41
meego kirjutas: Natuke vaidles. Kui webasto "haiseb" siis üldjuhul segu paigast. Tegelen webastote remondi ja hooldusega ca 10 aastat ja kui ütlen kliendile, et vaja vahetada põkemiskamber (170-460€) siis paljud esialgu loobuvad. Kui webasto hooldatud ega ikka ei "haise"! Igasugused põletamistega seotud seadmed tahavad hooldust, ka gaasi seadmed.
Ega ma ei väidagi, et koguaeg haiseb, aga mingil hetkel haisevad nad ikkagi :D
Isegi uuel autol mul mingil hetkel tegi seda. :O
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

26.08.2017 08:00
#42
Ivar Kalev kirjutas:
Imre kirjutas: Webasto vs. gaasiküte, siis Webasto kindlasti kallim pole.
Kindlasti on Webasto mõnes mõttes mugavam, aga on tal ka omad miinused. Tarbib rohkem elektrit, on lärmakam, vett ei soojenda(pean silmas tarbevett ;)) ja kindlasti mingi hetk ikkagi eritab diisli põlemise lõhna. Pole mõtet vaielda, et diisli põlemine mingit haisu ei eralda, mul kogemusi erinevate Webastote ja Eberitega 93-st aastast. ;) Viimasel ajal ka kõikidel sõidukatel lisasoojendina peal, väga super asi kui saad sooja autosse istuda :whistle:

Matkaauto toa Webasto on olemas vesi (boiler ahju sees 11 l) + õhk. Ära seda võrdle auto mootorite eel soojendajatega.

Võtad näiteks Reimo kataloogi lahti ja Webasto mudel DUAL TOP EVO 6 (varem oli mudel RHA 100, mul on see peal). Hind 2499 €. Tallinnas KGK Veoautokeskusest võib saada sama asja muidugi odavamalt. Nüüd pakub Webasto sellele lisaks ka digitaalset juhtpaneeli mingi 200-300 € aga seda ma ei hakka endal vahetama.
Võrreldav gaasi seade Truma Combi 6 maksab Reimol 2429 €. Selles suhtes eksisin, see ei tule odavam ja see ilmselt siis pole argument tootjatel.

Aga mingist diisli haisust ma ei saa aru, miks sellest räägitakse. Kui oled külma ilmaga (pakasega) ja see käib, siis pole ju kämpingus ka õues kedagi, kes seda tossu tunneks. Tegelikult korras seade tossu ei aja nagu meego juba kirjutas. Tulge vaadake järgmisel kokkutulekul, kes pole seda näinud.

Nendega kogemus puudub. Võivad olla muidugi hoopis teisest maailmast kuna ongi loodud matkakatele.
Vahetasin endal just see hooaeg kütte võimsama vastu ja kaalusin ka seda Truma mudelit mis diislilt töötab www.reimo.com/en/721907-truma_combi_d6e_cp_plus__diesel_heizung_boiler_tannenbaumans/ .
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

29.08.2017 11:51
#43
Arvo.A kirjutas: Süüa vist diiselkütte peal ei tee,

Süüa teeb diisli peal küll, odav lõbu muidugi pole, ca 1100€ kanti:
www.webasto.com/int/markets-products/recreational-vehicles/comfort-solutions/cooking-solution/

Külmkapiga on vist jah kõige keerukam.
McLouis Menfys Van 3
#949

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Heippa-hei foorumlased

29.08.2017 21:34
#44
Eks see üks arvutamise koht ole. Suurem generaator ja köök ning kliimaseade elektrile või siis eraldi kõik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev