Uued liikmed

Tere matkajad!

Tere matkajad!

24.09.2016 19:44 - 26.09.2016 10:55
#1
Senimaani olen väiksemaid matku teinud oma maasturiga, küll jah Eestis aga siiski.
Maasturis ruumi vähe aga saab hakkama. Sai sisse ehitatud magamisaseme, sahtlid ja isegi köögi pool. Kuid see suvi sai käidud seiklemas Šotimaal rendiautoga. Ja nüüd ei saa kuidagi peast mõtet, et tuleks maastur maha müüa ja asemele osta väikekaubik. Mõte on VW Caddy pikendatud kerega kuni 2011a. Väikekaubiku ostu mõte just sellepärast, et kütusekulu mõistlik ning ruumi juba piisavalt minu jaoks. Tõenäoliselt ka tehnilise poole pealt vastupidavam. Maasturiga ei julge lihtsalt Eestist kaugemale sõita :)


Siit ka küsimus VW Caddy kohta.
Kas Eestis keegi müüb ja paigaldab sellist tõstetavat katust? Reimo


Üks pilt siis ka praegusest matkamaasturist:) Pole midagi erilist, aga toimib. Ise tehtud hästi tehtud. Tõenäoliselt teeks ka enamuse Caddy sisu ise. See on nagu teraapiline tegevus minu jaoks.






www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165
Viimati muutis: 26.09.2016 10:55 UrmoP.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

24.09.2016 20:01
#2
Tere tulemast! :)

Ilmselt saad abi Matkasuvilad.ee -st.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

24.09.2016 20:08
#3
Kui pildil sinu kätetöö, siis ainult 5 pihku. Tubli!
Uue liikuri, mida ehitada tahad, puhul vastavad targemad.
Mina arvan et oleks targem juba valmis liikur tõstetava katusega osta?
NB! Tere tulemast!
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

24.09.2016 20:20
#4
Tänud :) Ise tehtud ikka. Jooniste tegemiseks kasutasin Sketchup 3d programmi. Jooniste järgi lasin ühes mööblitehases vineerist detailid välja lõigata, kuna endal ei ole korralikku saagi. Olen ülirahul tulemusega.

www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

24.09.2016 20:20
#5
Tänud :)
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 01:19 - 26.09.2016 01:25
#6
Oli mul sellise autoga varuplaan. Auto mul ikka on edasi, aga pottsepasaaniks. Kliima, mõned muud vidinad olid hinna sees, sünniaasta 2004, 66 kW. See on selline keskeltläbi auto vandersellitamiseks. Caddyst avaram. Minul madalam, kõikjal sõiduauto mõõtu mahtuv variant.

www.google.ee/search?q=ford+transit+connect+camper+plans&rlz=1C1GGGE_enEE429EE436&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwib_5DFxavPAhUI_iwKHfpgCW4QsAQIGg&biw=1600&bih=804
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.09.2016 01:25 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: UrmoP

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 08:27
#7
Tänud vastamast.

Vaatasin just Mobiles neid kaubikuid. Odavam on küll kui Caddy. Huvitav, et läbisõit on kõigil ikkagi väga madal seal. Kuid jah valikut on. Selline versioon oleks ideaalne.

Mobile link.

Saan aru, et tobe küsimus ja ühest vastust pole, aga oled rahul valikuga? Tehniline pool üllatusi ei paku (halvas mõttes)? Selles suhtes, et kestab ilusasti ja julgeks vabalt kasvõi homme Horvaatiasse sõita? :)

Kuna minu hobiks on loodusfotograafia siis tahaks see talv veel maasturiga matkata. Võtan asja rahulikult ning otsustan kevadel peale lume sulamist mis masina kasuks otsustab.
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 08:55 - 26.09.2016 08:57
#8
UrmoP kirjutas:
Saan aru, et tobe küsimus ja ühest vastust pole, aga oled rahul valikuga? Tehniline pool üllatusi ei paku (halvas mõttes)? Selles suhtes, et kestab ilusasti ja julgeks vabalt kasvõi homme Horvaatiasse sõita? :)

.

Ühene vastus on, et mis need teised autod siis paremad. On selline keskeltläbi, pole kaubik aga mahukas, kaubikust mugavam on sõitmine küll. Erakordselt avar väljavaade. Soovitan enne ostma hakkamist mõnel kodusel müügiplatsil tutvuda. Neid on heleda sisuga, mida soovitan.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.09.2016 08:57 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: UrmoP

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 09:10
#9
Eks vastupidavus sõltub paljudest teguritest, aga kirja on pandud selline jutt
www.autoleht.ee/testid/kasutatud?id=2430
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: UrmoP

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 09:53
#11

Väga kena sisu. Eks see vastupidavus sõltub jah ikka eelmistest kasutajatest. Aga lugedes seda artikklit mis eelmises postituses oli siis tuleb meelde see aeg kui olin Audi kasutaja. Peale Audi müüki ei tahtnud poolteist aastat ühtegi autot omada :)Tundub, et Ford oleks selliseks väikseks matkakaks parem, kuna on selline suhteliselt sirgete seintega, saab rohkem ruumi ära kasutada.
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 10:16 - 26.09.2016 10:19
#12
No ja läbisõit on ka meeldiv ja top zustand ;)
Auto Austrias.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.09.2016 10:19 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 10:35
#13
Üks küsimus veel.
Kas ARK silimis on vahet kummast matkakas teha, istmetega nii öelda mahtuniversaalist või istmeteta kaubikust, et probleeme ei tekiks ülevaatus punktis. Maastur mida praegu kasutan on passis kirjas seitse koht, aga minul on alles ainult kolm. On olnud probleeme ülevaatusel, et neli istekohta puudu.
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

26.09.2016 10:42 - 26.09.2016 10:57
#14
Kui nad tõesti probleemi otsivad, siis tuleb see probleem paberil vormistada ümerehitus normide järgi, mida teavad ainult nemad :) Tegelikult on kõik ikka kirjas. Siin pole mina just teadja. Aga mulle see hele variant meeldib ja aknad tal ka tumendatud, tagumised. Väline värv jälle peitub looduses ju hästi ;)

Leidsin ka märke, et mootor ikka uuem mudel, TDCI ehk vaiksem üheanumapritsega suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=231914520&scopeId=C&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&maxMileage=150000&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=61&pageNumber=1 . Teine pilt, iluvõrel.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.09.2016 10:57 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 11:21 - 28.09.2016 11:22
#15
Mina reisisin siiamaani VW T4 Multivan-dega, aga pere polnud enam nõus nii väikeses autos ööbima. Tuli ikka lõpuks ka Kuut juurde soetada. T4 Multivan on ka sellespoolest hea, et läheb oma 1,9 m kõrguse ja alla 5 m pikkusega kõikidel praamidel (vähemasti Eestist lähtuvatel) sõiduauto alla. Voodi on ka juba olemas. ;)
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800
Viimati muutis: 28.09.2016 11:22 kaiz.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 13:08
#16
kaiz kirjutas: Mina reisisin siiamaani VW T4 Multivan-dega, aga pere polnud enam nõus nii väikeses autos ööbima. Tuli ikka lõpuks ka Kuut juurde soetada. T4 Multivan on ka sellespoolest hea, et läheb oma 1,9 m kõrguse ja alla 5 m pikkusega kõikidel praamidel (vähemasti Eestist lähtuvatel) sõiduauto alla. Voodi on ka juba olemas. ;)

Multivanne olen vaadanud küll. Aga jääb minul nats suureks. Enamus sõite teeksin nagunii üksi, kuna naine ei kannata näiteks mägiteid :) Aga jah, mis siin salata, Multivan ei mahu eelarvesse ka.

Oskab keegi soovitada ettevõttet või eraisikut, kes saaks aidata elektritöödega? Minu jaoks elektriteema on kõige keerulisem. Tahaks võimalikult palju infot koguda, et kui kevadel kaubik olemas siis läheks see ehitamise pool võimalikult lihtsalt, et plaan oleks paigas.
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 16:43
#17
Sa pead lihtsalt võtma paberi ja esmalt kirja panema kõik elektrisse puutuvad mõtted. Siis saad sinna järgi hakata sobivaid seadmeid ja lahendusi koguma. Enne ehitamist peab selgus olema, sest hiljem on paha juhtmeid juurde toppima hakata. Sama kehtib ka muu kola kohta. Kõigele peab olema koht valmis mõeldud. Esmalt paigutad mööbli ja suuremad asjad.
Ideede saamiseks tuleb lihtsalt mingi hulk busse ja haagiseid seestpoolt üle vaadata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 19:49 - 28.09.2016 20:11
#18
meelis kirjutas: Ideede saamiseks tuleb lihtsalt mingi hulk busse ja haagiseid seestpoolt üle vaadata.

Siin suht teisitine lähenemine ja vaid vastavalt autole saab sellesse ka neeb vajalikud asjad integreerida. Samas, kas on vaja hakata arendama elektrisüsteeme kui auto on üksinda seiklemiseks...Ma olen seda mini camperi teemat uurinud ja silma peal hoidnud. Väärt teema. Aga ei tasu üle ehitada või siis valida auto, kuhu tõesti mahub juhtmeid vedada...aga milleks seda voolu kasutad? Väike generaatorike oleks igas olukorras kindlaim viis end vooluga turvata.
1000+ ideed minicamperi maailmast.
www.pinterest.com/explore/mini-camper/
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 28.09.2016 20:11 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 20:23
#19
meelis kirjutas: Sa pead lihtsalt võtma paberi ja esmalt kirja panema kõik elektrisse puutuvad mõtted. Siis saad sinna järgi hakata sobivaid seadmeid ja lahendusi koguma. Enne ehitamist peab selgus olema, sest hiljem on paha juhtmeid juurde toppima hakata. Sama kehtib ka muu kola kohta. Kõigele peab olema koht valmis mõeldud. Esmalt paigutad mööbli ja suuremad asjad.
Ideede saamiseks tuleb lihtsalt mingi hulk busse ja haagiseid seestpoolt üle vaadata.

Eks ma pean jah sedasi tegema. Googlis olen päris palju uurinud erinevaid variante. Ei ole leidnud lahendust mis meeldiks. Ilmselt teen sedasi nagu tavaliselt. Hakkan otsast ehitama ja vaatab kuhu välja jõuan.
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 20:32
#20
kaminahi kirjutas:
meelis kirjutas: Ideede saamiseks tuleb lihtsalt mingi hulk busse ja haagiseid seestpoolt üle vaadata.

Siin suht teisitine lähenemine ja vaid vastavalt autole saab sellesse ka neeb vajalikud asjad integreerida. Samas, kas on vaja hakata arendama elektrisüsteeme kui auto on üksinda seiklemiseks...Ma olen seda mini camperi teemat uurinud ja silma peal hoidnud. Väärt teema. Aga ei tasu üle ehitada või siis valida auto, kuhu tõesti mahub juhtmeid vedada...aga milleks seda voolu kasutad? Väike generaatorike oleks igas olukorras kindlaim viis end vooluga turvata.
1000+ ideed minicamperi maailmast.
www.pinterest.com/explore/mini-camper/

Põhjus miks ma tahan natukene suuremat matkaautot on see, et saaks normaalselt olla a'la nädala või kaks näiteks lapimaal. Otseselt matkamine ei ole minu esimene hobi, kuigi ma naudin seda väga, pigem ajab kodunt välja ikka loodusfotograafia.
Lisa voolu on vaja sellepärast, et saaks laadida nii kaamera akusid, kui ka õhtuti sülearvutis pilte üle vaadata, võib-olla paigaldaksin ka graafikalaua. Loomulikult külmkapp jne. Eks panen ideed ja soovid paberile kirja ning siis arutan mõne elektrikuga läbi, et kui reaalne on ka täita minu soove. Lihtsalt jah, see elektri pool on minu jaoks kõige keerulisem :)
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 21:02
#21
Kui elektri tarvidus on suur ,siis esimene asi on päikese patareid.Väiksema kaubiku katusele mahub neid umbes 200-300 W.
Külmik ja soendus kindlasti gaasi peale,siis peaks elektrit jätkuma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 21:10
#22
REMA kirjutas: Kui elektri tarvidus on suur ,siis esimene asi on päikese patareid.Väiksema kaubiku katusele mahub neid umbes 200-300 W.
Külmik ja soendus kindlasti gaasi peale,siis peaks elektrit jätkuma.

Tänud. Uurin kindlasti. Soenduseks mõtlesin webastot esialgu. Selles suhtes, et autoostu üks kriteerium oleks webasto olemasolu.
www.hetkedloodusest.com

Klubi Eesti Karavan liige nr 1165

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 21:43
#23
Mina pooldasin 750/1500W soojapuhurit ja vajadusel sellele toiteks 1/2kw vaikset genekat.
Mõlemat saab vajadusel ka autost väljas kasutada, puhur odav ka.
Webastot hea muidugi eelsoojenduseks kasutada, kui vedelikku soojendab.
Aga siis tühjeneb aku kiiresti ja jällegi oleks laadimist vaja, milleks on väline võrk või genekas või päike, ehk võiks ka otse kütta. :blush:
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 21:56
#24
Matkamiseks kohendatud VW Caddy Maxi pargib umbes 15.00-17.00-ni iga esmaspäev ja neljapäev Saku gümnaasiunis parklas. Janec 56 25 00 52
Klubi Eesti Karavan 678
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: UrmoP

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Tere matkajad!

28.09.2016 22:01
#25
Webasto puhul võid kaaluda ka matkaautode jaoks mõeldud mudelit. See on meil statsionaarselt (kuudi tootja poolt) peal. See ei tühjenda akut nagu mootorisoojenduseks mõeldud mudel.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev