Ehituspoest segisti?

Ehituspoest segisti?

01.06.2021 15:23
#1
Kas suvalise poesegisti saab majasse panna? Mulle ei sobi köögisegisti(väljavoolu(toruots) kaugus liiga väike ja soe/külm regulaatror vales asendis) ja sooviks selle välja vahetada. Mingis foorumis oli kirjas, et augud ei sobi aga ma ei saa küll pihta, mis auk see ei peaks sobima. Kas keegi on pannud tavalise segisti automajale? Tegemist siis eelsurvestatud süsteemiga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

01.06.2021 15:50
#2
Sõber pani mul tavalise, Bauhofist ostis.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

01.06.2021 19:34
#3
Kui sul on survepumbaga süsteem, st.ilma 12v klemmideta siis sobib iga "tavaline" segisti sinna. Need mis tehases pannakse on ka "tavalised segistid" aga ebatavalise hinnaga.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

02.06.2021 00:39 - 02.06.2021 00:48
#4
Segisti teema jätkuks hiljutine kogemus.
Kui sügisel süsteemist vee välja lasen, siis üritan natuke puhuda ka, et ikka võimalikult tühjaks saaks.
Enne ja pärast sooja angaari võib ikka juhtuda, et miinuskraad sisse poeb.
10 aastat pole jama olnud.
Seekord lasin ka paagi täis, pump tööle ja surve üles.
Mingi aja möödudes avas laps ukse ja seal oli paras fontään. Kõik märg.
Mis siis ikka, pump kinni, vesi välja.
Sobival hetkel hakkasin lammutama aga kogemus puudus.
Kuna polnud ennem segistit osadeks võtnud, eemaldasin ka plastdekoori. Asjata, nagu hiljem aru sain.
Oleks piisanud kraani hoova eemaldamisest ja sisu väljavahetamisest.
Algul üritasin kolme kinnituskruvi pingutada aga see ei andnud tulemust.
Siis harutasin algosadeks.
Lõpuks jäi pihku selline silindriline vidin:
www.k-rauta.ee/p/segisti-sisu-thema-lux-40-mm-2-pha/36bp?cat=arr&index=2
Oli küll valget värvi aga see selleks.
Loksus natuke ja suuga õhku tõmmates õhku ei pidanud.
Läksin Espaki poodi ja panin selle vidina letile.
Müügimees leti taga naeratas laialt, et neil see vidin kevadine müügihitt.
Suvilaomanikud riburada käivad talvel viga saanud osa välja vahetamas.
Maksin küsitud 2,5 EUR ja sain fontääni kontrolli alla.
Seega olen ka kindel, et enamuses ikkagi need mingid tavalised segistid matkaautol aga ilmselt oma nimi peale ja hind ka siis vastavalt "meeldivalt" kõrgeks.
Loodetavasti on sellest minu kogemusest ka teistel natuke kasu.
Mul ka muideks segisti korpus suht suure diameetriga ja liited punane ja sinine ning natuke liiguvad korpuse suhtes.
See viimane köögisegisti, mis maamajas paigaldasin kohe kindlasti bussi ei oleks sobinud.






 
Viimati muutis: 02.06.2021 00:48 meelis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

02.06.2021 08:31
#5
Mul on täiesti tavaline kodumajapidamise segisti. Mingit probleemi ei ole. Süsteem on üles ehitatud vaakumpumba ja survepaagile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

17.07.2022 16:25
#6
Kui suur hüdrofoor sul seal vahel on? Mul on Seaflo pump mis ootab asendamist kuid pole suutnud otsustada kas panna 0.75l, 2l või hoopis 8l hüdrofoor. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

18.07.2022 21:16
#7
ErlendR kirjutas: Kui suur hüdrofoor sul seal vahel on? Mul on Seaflo pump mis ootab asendamist kuid pole suutnud otsustada kas panna 0.75l, 2l või hoopis 8l hüdrofoor. 

 
Kuna Sa tahad dušši all käia, on vaja pumpa mis oleks survega vähemalt 2 bar ja tootlikkusega alates 10 liitrit minutis.
All olevas videos on uus pump 25  liitrit minutis. Vahe eelmisega on märgatav.

 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

19.07.2022 12:46
#8
Mul on seal Seaflo 17l, 2.8bar pump. Hüdrofoori vajadus tuleneb sellest, et siis saaks voolu kokku hoida, pump ei undaks iga tilga vee peale. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

19.07.2022 13:56
#9
ErlendR kirjutas: Mul on seal Seaflo 17l, 2.8bar pump. Hüdrofoori vajadus tuleneb sellest, et siis saaks voolu kokku hoida, pump ei undaks iga tilga vee peale. 

 
No see on väga tore, kui hüdrofoor aitab võidelda energia jäävuse seaduse vastu.

Kui tagasivoolu klapp on korras, ei hoia hüdrofoor küll mitte üks raas vee pumpamiseks kulunud elektrit kokku. Suuremates kodustes veesüsteemides säästab ta pumba mootorit, aga suvilas on vee kogus nagunii piiratud.
Ma saaks veel aru, kui WC vesi oleks sama pumba  pealt, siis päästaks hüdrofoor pumba käivituse poti loputuse ajal ja öö oleks vaiksem. Pildil olnud pott seda aga ju ei ole ja kasutab oma pumpa. Nii et ka siit  võitu ei tule.

Kõige lihtsam oleks elektri süsteem ehitada selline, et elektrit jagub kõigile ja pole vaja kulutamise pärast muretseda.

Teine võimalus on jalg- ja käsipumbad. Hea tootlikkus, puuduseks ainult  lokaalne tarbimine.
Hüdrofoor aitab pigem suurtes ja pikkades voolikusüsteemides rõhku tasakaalustada, et ei peaks ootama pumba järgi. Kui aga kraanikausid on kummalgi pool seina, siis vist väga pikk süsteem ei ole?

Väiksem kogus vett läheks ka klaasitäie vee joomiseks, kuigi isiklikult ei soovita suvila veesüsteemi vett keetmata juua. Nii et olen üsna kindel, et enamus vee tarbimise juhtudel käivitub pump ka hüdrofoori olemasolul.

Näiteks minu praegune suvila boiler isegi ei kannata 2,8 bar, kuna tehas lubab 1.4 bar maximum. Aga ta oli juba ostes peal (on ka paljudel praegustel uutel suvilatel) ja ei soovi välja vahetada. Ostsin küll omal ajal suure huraaga Lilie "targa" pumba www.lilie.com/en/products/watertuning/pumps/pumps-for-caravanning/
ja veel hulka enne seda ostsin Truma gaasiga statsionaarse boileri ja Matkasuvilatest 6m terastoru gaasile aga seisavad siiamaani. Põhjuseks ikka see, et tavaliselt peatun ikka pesemisvõimalustega kohtades.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Ehituspoest segisti?

19.07.2022 19:22
#10
 Bauhofist ostetud kõri. Vana oli samuti liiga lühike.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev