Osooniga vee/paagi puhastamine

Osooniga vee/paagi puhastamine

25.04.2021 12:26 - 25.04.2021 12:40
#1
Tank O3  nimeiline toode siis turule tulnud või nüüd siis leitud. Pidi olema kaua tuntud meetod vee ja paagi puhastamiseks. Selge et see mingit liiva veest välja ei saa aga Bakterid peaks siis ära hävitama ja paagi puhta hoidma. Ma tean et UV-lapmidega puhastatakse paake ka "tavalises" kodus ja see on tõesti laialt levinud või vähemalt on erinevad tootjad google otsinguga leitavad. Samas osooniga vee puhastamisest ei suuda kiire otsinguga eriti midagi leida. Meil siin äkki mõni spetsialist antud valdkonnas kes ütleb et see tõesti töötab. Ja ma tean on olemas need hõbeda tilgad ja "platted" jne. aga ega neid väha tervislikeks ei peeta ja joogikõlbulikus vett peale nendega töölemist ei loeta. Ma isiklukult leian et O3 võiks paak paremini töödeldud olla kui UV mis ei pruugi ju igasse nurka paista. Hind ka natuke parem. Samas on Püsikulud mingi otsiku näol aastas aga mingi aja tagant peab ka UV lampi/ledi vahetama.

Edit: Vahest tuleb googlele "jõuga" öelda mis keeles infot tahad
Viimati muutis: 25.04.2021 12:40 nootsii.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

25.04.2021 17:56
#2
Mind on kah antud teema huvitanud. Asja uurides leidsin, et on olemas veepuhastus filtrid mis töötavad osooniga. tapab kogu niiöelda bioloogilise elemendi. Seda siis eramutele kaevuvee tarbeks näiteks.
Mõte oli väiksem osooni pump panna enda bussi paaki puhuma et vältida biokile teket soojade ilmadega. (pmst vetikas mis muutub aja jooksul rohekaks, limaseks ja hakkab haisema)
Leidsin igast teooriad, kui palju peaks selleks osooni tekitama jne. aga info oli vastukäiv ja segane. 
Lõpuks tellisin ehku peale hiinast odava osooni pumba ja tegin sellega loomkatse. selline pump muidu: www.aliexpress.com/item/32868480206.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dq1Ubg
Katseks panin 2 Liitrist purki kraaniveega kapi peale seisma, üks niisama, teist ergutasin iga päev (Või siis kui meelde tuli) 10minutit osooniga.
Kuu aja pärast oli kinnise purgi veel *seisnud* vee maitse ja lõhn, aga osooniga versioonil täitsa värske. Selles mõttes asi toimib. Oleks päikese kätte akna lauale pannud, oleks ka tulemus selgem/kindlam.
Pump pole paika pandud kahel põhjusel. 
1: Ma kahtlen kas nii väike O3 kogus 100 liitri paagile mingit mõju avaldab. 
2:Pumba manual ütleb, et see ei võiks üle 10minuti järjest töötada. Muidu kuumeneb üle. See aga minu plaanidesse ei sobi. Kuna see pump põriseb üksjagu, siis oli see plaan panna süüte pealt tööle, ehk kui sõidan siis paak osoneerub ja siis seda väikest põrinat ei kuule anyway.

Kui saaks kuskilt kelletki oma mõtetele kinnitust, kas antud teooria töötab, ja kui palju peaks osooni tootma et mingitki mõju saavutada, ju paneks selle siis miski aeg releega tiksuma, näiteks 10min käib, ja 20 seisab....

UV koha pealt ma oleks ettevaatlik. desinfitseerimiseks on UVC kiirgus hea, aga samas lagundab see ka paljusid plastikuid ja kumme...
pole just huvitav kui veepaak ühel heal päeval rabeduse tõttu pooleks läheb....
 
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

25.04.2021 18:56
#3
UV jaoks on ka kaks erinevat tootjat läbi jooksu süsteemiga turul. Tootja kes muidu kah veepuhastus seadmeid teeb andmetel vajab aga 1.2A  kui vesi voolab. Ootel oli kah mingid mA vajalikud.  Ka on võimalik alati kasutada veefiltreid mis mehaaniliselt 99.99% puhta vee tagavad. 
Tehnika ülikoolist kellegi magistri tööd lugedes jäi mulje et hea asi peaks olema. Et kasutatakse ka tavalistes puhastus jaamades jne. Hollandlased muidugi kiidavad taevani. Hetkel nagunii autot ööbimiseks kasutada ei saa siis võin ka natuke teiste kogemusi oodata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

26.04.2021 09:34
#4
Jah, läbijooksu filter sobib küll ses mõttes et saad puhta vee kraani, küll aga ei hoia see veepaaki puhtana.
minu mure oli sinna suve jooksul tekkiv bioloogiline elu.
Tangin küll alati joogivee kohtadest, aga ükski vesi pole 100% puhas ju. 
Paar aasta tagasi läks lõuna euroopas paak niimoodi haisema, et pidin keemiaga läbipesu tegema poole reisi peal.
ses mõttes oleks osooni süsteem paagis mugav.... kui see muidugi niimoodi töötab nagu ma mõtlen seda asja....
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

26.04.2021 19:56
#5
Tundub et vähemalt eespoollingitud Tank-O3 töötab. 
Youtube  
Peab siis olale ka listi panema 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: dyyp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

27.04.2021 10:12
#6
No seda hea näha. püüan oma hiina ime siis kah paika monteerida, ja suve poole vast saan tulemusest raporteerida....
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

28.04.2021 08:13
#7
Kaua teil see vesi seal paagis seisab, et sellist imepuhastamist vajab? 3-4 päevaga ei juhtu paagis oleva veega mitte kui midagi. Kõlbab juua isegi kui algselt paaki lastud vesi joogikõlbulik oli. Palju hullem on osta poest mingi 2 nädalat tagasi villitud 5 liitrine veepudel ja seda joogiveeks kasutada. Seal juba "elu käib" kuigi silmale veel nähtamatu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

28.04.2021 22:56
#8
Elud ja olud ongi erinevad.
Tulen sõidust, pargin bussi ära. Siis näiteks tuleb 5 tööpäeva. 
Seejärel on reedel selge, et nädalavahetusel kuhugi ei sõida. Siis jälle 5 tööpäeva. 
2 nädalat nagu naksti täis.
Kui elu ei käi täpse plaani järgi, siis ei teagi ette, kuna täpselt sõiduks läheb.
Ja nii ka ei saa, et sõidust tulles kohe süsteem tühjaks. 
Siis hakkad paari päeva pärast jälle täitma.
Keegi ei viitsi pidevalt selle veega mässata.
Mul on näiteks lausa 3 nädalat buss lihtsalt parklas seisnud.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: liikur

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

29.04.2021 07:39
#9
Kui isegi paagi põhjakorgi eemaldamine liigitub juba mässamiseks, siis jah. Vee m3 hind ei tohiks keskmisele matkaauto omanikule küll põhjuseks olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

29.04.2021 08:30
#10
Tootjatele võiks olla siin mõtlemise koht, et teha ka veepaagid analoogselt WC kassetiga ratastega ja luugist välja võetavad ning jääks paljud mured olemata. Kunagi sai tehtud külmavee süsteem nö. ajutine 30l kanistritega, kuid elu on näidanud, et pole sellel süsteemil häda midagi. Tünne on lihtne pesta ja ka täitmiseks pole tarvis mingeid kastekanne ega voolikusüsteeme aretada. 
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

29.04.2021 11:18
#11
Minu autos on veepaak 137 liitrit. Ma olen rohkem kui kindel, et ma ei suudaks seda täidetuna kusagilt luugist sisse- välja upitada. Isegi dopinguga mitte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

29.04.2021 11:46
#12
Nagu Meelis kirjutas, siis vahest pole 2-3 nädalat miski küsimus kui vesi paagis istub. Samas pole see kodumaa kliimas ka eriline mure, kuna ööd on meil siin suht jahedad.
Aga mõni aasta tagasi Horvaatias läks mul nii puhta kui musta vee paak CA 3 päevaga niimoodi haisema, et pidin täieliku pesu tegema keemiaga. Selle vastu ma siin tahakski võidelda.
Ja pole see siin teab mis ime lahendus. Mõni paneb hõbe lusika, mõni hõbekäsna, keegi kasutab keemiat jne. Võimalusi on mitmeid. Ka osoon ja UV on päris tavapärased vee puhtuse tagamisel. on veel igast elekrtolüüs ja magnet lahendusi olemas, aga need on vast suurematele süsteemidele.
Aga kui Priidul pole seda probleemi, või meie poolne lahendus huvi ei paku, siis scrollib rahulikult edasi....
Mind huvitab erinevate lahendustega tutvumine ja katsetamine.
PS, süsteemist vee välja laskmine on minu bussil nii kuradi koplitseeritud, et seda teen ma ainult sügisel, 1 kord.
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

29.04.2021 11:53
#13
Priit Käos kirjutas: Minu autos on veepaak 137 liitrit. Ma olen rohkem kui kindel, et ma ei suudaks seda täidetuna kusagilt luugist sisse- välja upitada. Isegi dopinguga mitte.
Kõik õige, sellepärast kirjutasingi, et tootjatele mõtlemise koht. Alati jõust ei piisa, mõelda on vaja. :) 

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

29.04.2021 21:54
#14
Düsseldorfi messi videode seas on ka selline kus sprinerisse on ehitatud elamine ja vesi on just 50l paakises millel rattad all. Nägin taolist  "käru" vist ka viimases Campingwagner kataloogis. Minul tekkib ka probleem talvel kui kütte peab kõvasti tööd tegema ei ole tehase seades enam külma vett vaid 80l 40-50 kraadi. Kui ma jõuan sinna maani siis vaatan mis teha saan selle vältimiseks aga mingi paagi soojas hoidmine peab säilima.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

30.04.2021 00:56 - 30.04.2021 00:57
#15
Priit Käos kirjutas: Kui isegi paagi põhjakorgi eemaldamine liigitub juba mässamiseks, siis jah. Vee m3 hind ei tohiks keskmisele matkaauto omanikule küll põhjuseks olla.
 Ma ei väidagi, et see mässamine mingi überraske oleks. 
Meie elus on väga palju asju, mida saab lahendada lihtsalt või keeruliselt.
Kes tahab endale/teistele pidevalt oma pädevust tõestada, see läheb keerulisemat teed. 
Põhjakorgi lahtikeeramine on mul lihtne. Selleks kulub minut. Siis veel umbes 5 minutut ja paak on tühi.
Paagi täitmine võtab jah alla kümne minuti aga see täitmise koht pole mul parklas bussi kõrval.
Ma pean selleks eraldi kuhugi sõitma. Saad paagi täis, lased pumbal natuke aega müdiseda ja lööd surve üles. Kah kõigest paar minutit.
Palju kokku tuleb? Alla 15 minuti kohe kuidagi ei saa. Pigem 20-30 minutit.
Nüüd küsimus, kas peaksin iga kord selle aja kulutama, kui oleks mingi toimivam lahendus?
Ja jälle jõuan ma välja mõisteni, mille nimi on mugavus. Vot just sellepärast ma ei viitsigi kogu aeg veega mässata. Mitte, et ma ei oska või veehind käib üle jõu.
 
Viimati muutis: 30.04.2021 00:57 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

30.04.2021 01:01 - 30.04.2021 01:10
#16
Eraldi teemana lisan, et siin foorumis oli mingis teemas juttu tablettidest, millega keemiline pesu teha.
Müüjaks oli mingi Tartu ettevõte ja eraisikule nad ei tohigi müüa.
Ostsin ettevõtte nimel.
Suurem tablett ligunes ööpäeva ja siis loputasin läbi.
Lisaks ostsin ka mõned pisikesed, mis visatakse paaki. Seda just kuuma kliimat silmas pidades.
Mul on ainult üks haisev paak 20 aasta kohta olnud.
Aga ometi loksub nüüd kaasa kilekott ühe suure ja kolme väikse tabletiga.
 
Viimati muutis: 30.04.2021 01:10 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

30.04.2021 11:00
#17
Kas kasutad seda paaki ka joogivee jaoks?
Anna palun täpsem vihje ettevõtte/tableti kohta :)
Mul pole (vähemalt seni) haagise paak haisema läinud, ehk põhjus ka selles, et pole Eesti lõuanpiiri ületanud, aga ühes teises mahutis kipub vesi aeg-ajalt haisema ja peseks hea meelega teda veidi läbi.
Elddis Hurricane 2000 GTX
Klubi Eesti Karavan liige #984

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

30.04.2021 15:22
#18
Tere!
Olen aastaid toiminud järgmiselt:
Sügisel, kui "hooaeg" läbi teen puhtavee paagi ja -süsteemi puhastamise, kasutades firma WM Aquatec toodet Hygiene-Trio. See sisaldab paagi ja torustiku puhastuslahuste komplekti, mis tapab kõik bakterid, viirused ja muu võimaliku tekkinud olluse... kui seda on üldse tekkinud ja eemaldab paagi sisepinnalt ka sinna sadestunud kelme. Kogu protseduur võtab küll aega mingi pool päeva (põhiaeg läheb leotusele ja süsteemi puhastusjärgsele loputamisele). Kevadel esimese veega läheb veepaaki komplektis olev hõbevõrk, mis aitab vee puhtana hoida. Pole mul veel vesi või paak haisema läinud ja suve jooksul pole paaki üldjuhul tühjaks lasknud, värske vesi enne sõitu peale ja kõik, isegi kui kahe sõidu vahe on olnud 2-3 nädalat. Ainult siis kui olen kuskilt lõunamaa reisil käinud, siis tagasi tulles lasen sealt tangitud vee välja ja panen meie kohaliku asemele :).
Jäätmevee paak. Selle jaoks on olemas Thetford Grey Water Fresh puhastuslahus. 80mL lahust tuleb kallata kraanikausi ja duši ärajooksu, natuke vett peale ja kõik. Siinsetel laiuskraadidel lisan seda lahust paaki iga 3-4 nädala tagant, on olnud täiesti piisav, lõunasse reisides kord nädalas. Kui siis seal on olnud ikka pikalt väga kuum, siis võib seda lahust paaki lisada iga kord pärast jäätmevee paagi tühjendamist. 

Tervitades
Urmas
 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

30.04.2021 15:25
#19
Ei saa sellest veeprobleemist aru. Mul matkakas juba pea 20 aastat ja ja pole veega kunagi mingit jama olnud. Panen sisse ainult puhast joogivett ja kui Nõmme vesi sees, siis see võib seal seista kasvõi pool aastat, ikka joodav. Mujalt tangitu puhul pesen paagi peale kojujõudmist tavaliselt puhta veega üle. Arvan, et kõik veemured sõltuvad nii paagi kui ka torude materjalist. Olen seda ka ise katsetanud. Joon alati otse paagist võetud vett. Nii paak, kui torustik peavad olema tehtud joogivee tarbimiseks testitud materjalist. 
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

30.04.2021 17:10
#20
Isegi kui see kämping platsil olev vesi on "joogivesi" ei tea ju tegelikult kunagi.  Kuna hetkel auto ainult laupäeviti kasutuses, kuna ööbimine on ju keelatud Saksamaal, siis ei ole vett isegi paagis. Nõmme vesi oli vanasti väga hea aga tihti on see vesi ju ennem puhastatud ja siis võib mis iganes elu seal sees käia. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

01.05.2021 01:24 - 01.05.2021 01:25
#21
Mul on üks paak ja sealt võtan ka joogivee ja pesuvee.
Lappasin postkastis ja leidsin arve üles.
Tegemist on Dutrion tablettidega.
Koduleht www.dutrion.ee
Tegeleb sellega Oleg Pavlov aga räägib ka eesti keeles.
aadress info@dutrion.ee
Arutasin temaga veel täpsemalt telefonis ja sain piisavalt juhendatud, mida ja kuidas teha.
Viimati muutis: 01.05.2021 01:25 meelis.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: reimo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

01.05.2021 01:32
#22
Egau kirjutas: Ei saa sellest veeprobleemist aru. Mul matkakas juba pea 20 aastat ja ja pole veega kunagi mingit jama olnud. Panen sisse ainult puhast joogivett ja kui Nõmme vesi sees, siis see võib seal seista kasvõi pool aastat, ikka joodav.  
Mul  läks paagi haisemiseni kõigest 18 aastat. Sul on lihtsalt rohkem õnne olnud.
Aga Nõmme vett kiidan ka. Kui seal sõbra juures käin, siis paaki täita ei unusta.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

01.05.2021 08:30
#23
Nõmmelgi surub Tallinna Vee nimeline monopool oma veelaatset toodet peale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

23.08.2021 09:37
#24
Jahtidel , ja matka veefiltritel kasutatakse vee puhastamiseks tablette või pulbrit, ise kasutan micropuri  pulbrit , müügil matkatarvete poodides, mahuti jaoks pakikesed 1 pakk 100 liitri kohta , hind on talutav kui ringi sõitmise ajal seda kasutada ei juhtu veega midagi, kuna see sisaldab mingil määral ka kloori , tõsi maitet ja lõhna veel ei ole,siis joogiveeks seda vett ilmselt ilma filtreerimata kasutada pidevalt ei tasuks ja kui süsteem jääb pikemaks ajaks seisma ,siis lastakse korra suurema konsentratsiooniga läbi töötada ja on ilusti puhas ja korras ainuke mis häirib on raud või rooste vees , mis tuleks enne sisse laskmist välja filtreerida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Osooniga vee/paagi puhastamine

17.10.2021 11:28 - 17.10.2021 11:29
#25
Tere.

Olen nüüd oma bussile teema alguses mainitud Osooni generaatori paika pannud (Kevadel) ja terve suve kasutanud.
Osoon suunatakse otse veepaaki, samasuguse pihusti otsaga nagu akvaariumi veepumbad töötavad. Käivitan seda käsitsi, 8 minuti kaupa, või siis automaatselt igal bussi käivitusel töötab 1x 8minutit.

Tundub et toimib, isegi selle suve kuumalainega, miskit haisema küll ei läinud. ja nüüd talvekorteriks ettevalmistades, katsusin paaki seestpoolt, siis biokilele iseloomulikku libedust pole pinnale tekkinud.
Eesti Karavan klubi liige nr - 1615
Raul Jürgenson
Viimati muutis: 17.10.2021 11:29 dyyp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev