veed välja ...

veed välja ...

07.12.2020 16:27
#1
Tere, käes "ootamatult" järgmine talv ja järgmine auto, millel eraldi asetsev suurem veepump (filtri ja mingi paisu või survepaagiga), kas seda vaja kuidagi eraldi tühjaks imeda või puhuda? Klapp on ja käib lahti ka aga sisse-välja torud poole pumba peal ja ilmselt ei valgu kõik vesi ise välja.
Truma6 ehk valgub tühjaks läbi külmaklapi (kunagi ei mäleta, kuidas töötab)? Segistid puhusin tagurpidi läbi, haisulukkudesse olen varasemalt jahutusvedelikku valanud.
Midagi on kindlasti veel soovitada teadmameestel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

07.12.2020 17:22
#2
Kas kasutaja käsiraamat ei anna sel teemal infot?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

07.12.2020 23:01
#3
Küsisin, kuna meie bussil (Hymer) on lausa lumehelbekestele arusaadavas stiilis kirjas, mida bussiga teha enne külmade saabumist seisma jätmisel. Mis kuudi tootja sul on?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

08.12.2020 13:00 - 08.12.2020 13:00
#4
Pane miski kauss alla ja keera filtri korpus lahti, siis peaks oht olema likvideeritud. Aga tuletades ühest teisest vanasõnast, siis hea vesi tuleb ise ka kevadeks välja :)
Viimati muutis: 08.12.2020 13:00 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

08.12.2020 17:16 - 08.12.2020 21:34
#5
Mul on sarnane paagivälise pumba ja survepaagiga süsteem, mis ise päris tühjaks ei jookse. Kuna auto ka vahest talveti sõidus, siis kasutan filtri lahti keeramisest ja läbipuhumisest lihtsamat varianti:

1) kõik klapid ja kraanid lahti, kuni enam kuskilt ei tilgu
2) kõik klapid, kraanid kinni ja veepump tööle
3) tõsta dušisegisti põrandale ja keera külm vesi lahti(ca 10sek pärast tuleb sealt veel üksjagu vett välja) kui enam ei tule, keera kraan kuuma vee asendisse ja oota, kuni vesi väljub. Sulge kraan.
4) korda seda protsessi vannitoa ja köögi kraanidega.
5) tee lahti Truma ahju juures olev külmakaitseklapp
6) kui klapist enam vett ei tule, lülita pump välja ja tee kõik kraanid lahti.

Kogu protseduur võtab 4-5 minutit.
Olnud kasutusel palju talvi ja pole kunagi ühtegi külmumist kaasa toonud.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 08.12.2020 21:34 Illar.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, liikur, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 11:20
#6
Sügisel oktoobri alul lasin haagisel kõik veed korralikult tühjaks, haisulukkudesse valasin aknapusuvedelikku -40°C. 
Küsimus, kas see ära ei aurustu? Või on parem glükooli valada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 13:17
#7
Kas juurde ei saa valada kui ära aurustub?
Ja kui aurustub, siis on ju haisulukk tühi ja kui on tühi, siis ära ei külmu seal enam midagi. Või mis eesmärgiga seda üldse sinna valatakse?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 14:11
#8
Juurde saab alati valada, eesmärgiks oli sealt vesi välja uhada, et ei külmuks ja lahti võtta ei soovi.
Klaasipesuvedelik koosneb veest ja metanoolist. EI TEA, kumb aurustub kiiremini?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 14:40 - 29.11.2021 14:44
#9
No siis võta instrument ja löö viimanegi vedelik sealt haisulukust välja ning siis ei ole seal enam ühtegi külmuvat ega aurustuvat vedelikku sees. Või võta suurem süstal ning ime haisulukk tühjaks. Või kalladki lihtsalt vahel tilga juurde. Kas tänapäeval on oma mõistuse kasutamine tõesti keelatud?
 
Viimati muutis: 29.11.2021 14:44 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 15:47
#10
Kas tänapäeval on oma mõistuse kasutamine tõesti keelatud?
Kas tänapäeval on teiste arvamust küsida tõesti keelatud?
See viimane rida oli teil ülearu!
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis, Vamm

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 16:39
#11
Lugupeetud Arvo A olen Sinu nähvamisi teiste inimeste suhtes juba väga ammu lugenud ja kannatanud,lõpuks saab mõõt täis.Mine ja tee omale oma jututuba,kus saad hiilata ja teisi alandada,siin jututoas oled väga tabavalt tühi tool mille oled oma nime alla paigutanud
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: eavp, meelis, Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 17:22
#12
Kuut66 kirjutas: Sügisel oktoobri alul lasin haagisel kõik veed korralikult tühjaks, haisulukkudesse valasin aknapusuvedelikku -40°C. 
Küsimus, kas see ära ei aurustu? Või on parem glükooli valada?
Ära muretse, ei juhtu midagi.
Räägin omadest kogemustest, vana matkahaagis ja vana matkaauto "suvised" variandid mõlemad, et olen ainult veed välja lasknud. Teema väliselt ka, et ei ole niiskusekogujaid kasutanud, sõidukid õues, lund lükkan katustelt vastavalt olukorrale jne.
 
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 19:33 - 29.11.2021 19:38
#13
Arvo.A kirjutas: No siis võta instrument ja löö viimanegi vedelik sealt haisulukust välja ning siis ei ole seal enam ühtegi külmuvat ega aurustuvat vedelikku sees. Või võta suurem süstal ning ime haisulukk tühjaks. Või kalladki lihtsalt vahel tilga juurde. Kas tänapäeval on oma mõistuse kasutamine tõesti keelatud?
 


Harva olen ma nõus postituse tegijaga, aga lülitage elementaarne mõtlemine sisse. Miinus kraadidega aurustumine matkamajas, 14a pole kuhu ega midagi valanud, äkki peaks tõesti tühjaks lööma?(viimast ka pole teinud aga äkki peakski?)



p.s. kas uutel matkamajadel jääb haisulukku vesi sisse?Tekkis kohe huvi...

Arvo on minu jaoks vastikult otsekohene, aitäh talle selle eest! Aitab mõista, kes on kes.


Küsija ei peaks muretsema selle puhul, mida kirjeldas. Vee osa oleks olulisem :)


 
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 29.11.2021 19:38 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 19:46
#14
Tuleb karmil talvel valmis vaadata allikas, kus vesi ei külmu ka suure pakasega ja seda vett saabki talvel tankida. Saaremaa autojuhid kasutasid vanasti Odalätsi allika  vett.
Raivo Koppel
729

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Alex, meelis, Kanakuudi Aadu

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 20:07
#15
Alex kirjutas:
Arvo.A kirjutas: No siis võta instrument ja löö viimanegi vedelik sealt haisulukust välja ning siis ei ole seal enam ühtegi külmuvat ega aurustuvat vedelikku sees. Või võta suurem süstal ning ime haisulukk tühjaks. Või kalladki lihtsalt vahel tilga juurde. Kas tänapäeval on oma mõistuse kasutamine tõesti keelatud?
 


Harva olen ma nõus postituse tegijaga, aga lülitage elementaarne mõtlemine sisse. Miinus kraadidega aurustumine matkamajas, 14a pole kuhu ega midagi valanud, äkki peaks tõesti tühjaks lööma?(viimast ka pole teinud aga äkki peakski?)



p.s. kas uutel matkamajadel jääb haisulukku vesi sisse?Tekkis kohe huvi...

Arvo on minu jaoks vastikult otsekohene, aitäh talle selle eest! Aitab mõista, kes on kes.


Küsija ei peaks muretsema selle puhul, mida kirjeldas. Vee osa oleks olulisem :)



 
Liigne otsekohesus ei ole tarkus, vaid halvustamine küsija kohta.
Kõik me oleme alustanud nullist!
Jõudu ja tublidust kõigile!

NB! Arvo A., omab väga häid teadmisi ja on olnud palju minule abiks. 
Interneeduse võlud ja mured ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

29.11.2021 20:48
#16
No näed kui tore- diskussioon läks käima ja inimesed saavad emotsioone maandada. Ei olegi enam nii sinine esmaspäev.
Eks selle tarkusega ole nagu on- vaatad neid Rakett 69 noori ja mõtled, et ise küll seda ei oskaks lahendada, samas jälle tahaks hüüda, et kuulge, saab ju ka hoopis lihtsamalt. Kõigil meil oma tugevad ja nõrgad teadmised. Aga vahel tulebki otse öelda- kasvõi läbi solvumise võib see kellegi just trotsist tegutsema panna. Pea kasutamine on inimkonnale toonud nii kasu kui kahju, vahel vaid ka mütsitootjatele kõlisevat. Niiet edaspidi võib lihtsamad asjad alati kõigepealt oma peas läbi raalida, sest kui näiteks tekib olukord, kus pole ei netti ega foorumit ja tuleb otsus vastu võtta, on töötava pea omamine eeliseks.
Üks soovitus veel- kalla sadakond milliliitrit klaasipesu mõnda topsikusse, pane sinna haisulukuga ruumi ja pea silma peal kui kiiresti ta aurustub ja mis järgi jääb- siis saad teada, mis haisulukus toimub. Ma mõned päevad tagasi lahendasin klaasipesuvedeliku kanistris oleva olluse saladuse- piirituse hais oli küll juures aga ma ei teadnud tema külmakindlust ja selleks panin sutsu kopsikuga sügavkülma ning peagi sain teada, et kannatab autosse valada küll.
Mis puutub pildilolevasse tühja tooli, siis sai paar aastat tagasi auto maha müüdud ja järgi jäi hunnik kola- toolid, laud ja muu seesugune mida me kõik oleme kaasas tassinud ja tassime edaspidi ning mõtlesin, et paneks pildile tooli, sest kuigi ma ise olen ajutiselt pildilt kadunud, siis tool on ikka alles ja alati saan tagasi tulla.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Alex, Kalmer, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

30.11.2021 11:46 - 30.11.2021 12:28
#17
Tühja sellest emotsiooni maandamisest, tolku võiks ka olla teemast.

Kuna ma vastust ei saanud oma küsimusele tänapäevaste masinate kohta, siis ajasin laiskuse kerest ja läksin õue pilte tegema oma 30  ja peale aasta vanusest tegelasest. Vee äravoole leidsin seal kolm: köök, vannitoa kraanikauss, dushi alus.


Kuna lapsepõlves tuli kümmekond aastat tööta santehnikuna(arvuti värk oli kättesaamatu mulle), siis minul jäi asja uurides õhku küsimus: kas uuematel matkamajadel on miskit teistmoodi? No ei leidnud mina klassikalist "haisulukku" mida täita? Arvo pandud pumbale leidsin töö ja leivateenimise võimaluse, aga palun seletust, et kus ja mis saab külmuda? Fotodel siis... dushi alusest võin eraldi tasu eest pildi teha...tegelikult olen teinud, haisulukku seal pole.


Teeks äkki kambaga asja selgeks, vastupidiselt hr. Peljo arvamusele, ei alusta suurt keegi nullist, kõigil on mingit laadi kokkupuude asjadega, mis on esindatud ratastega majas.

Tihti selgub vaidlustes tõde, kui on argumenteeritud vaidlused, isiklik rünnak ei vii kuskile tavaliselt.

Kui moderaatori jaoks otsekohesus võrdub halvustamisega, kas ikka on õige amet?

Lugupidamisega

Alex







Ehk jätkuvalt palun fotosi tänapäevasest värgist. Muidu tekib taas vaidlus, kus kõigil on õigus. Peale olukorra nägemist saaks ehk keegi ka vastavalt ajastule õiget nõu anda, muidu on lihtsalt tühi vaht ja selgitamine"kellevanemvendonsuurem"


Ja isiklikult minu hinnangul, on see kummikork ainus "haisulukk". Heameelega ootan selle väite põhjendatud ümberlükkamist, aitäh!



Eraldi Totole ja ka teistele: minu fotodel pole ühtegi "haisulukku", on vaid kaks äravoolu kraanikaussidest.
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Lisatud failid:

Viimati muutis: 30.11.2021 12:28 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

30.11.2021 11:56
#18
Oskan öelda, et mu eelmisel masinal, Rimoril oli samamoodi nagu sul, polnudki midagi vahel, Adrial on haisulikk kraanikausist eemal, lihtsalt toru vahel, toru horisontaalosas.
Vähemalt köögikraanikausil ja wc omal, ilmselt ehk on ka duzzil vahel, topeltpõranda osas.
On olemas ka korgid, nii duzzil kui kraanikaussidel, mille võid pikemal ajal seistes siis ette panna. Ei oska kurta, et oleks vaja olnud, ei haisenud.
Ja kas see tilk vett nüüd sel haisulukus midagi teeb, tal on ju ruumi kuhu paisuda kui külmub, ei ole kinnine surveall toru ju.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

30.11.2021 13:21
#19
Üks pilt ütleks rohkem kui tuhat sõnavõttu kui Kuut66 viitsiks haisulukust pilti teha. Klassikalist lukku nagu meil kodus kraanikausi all, ilmselt sealt vist ei leia.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

30.11.2021 18:34 - 30.11.2021 18:36
#20
Tere, milleks leiutada jalgratast kui saab otse küsida aga tundub, et ise leiutama hakata ja googeldamisele aega kulutada on siiski targem!
Kui veed sai välja lastud (terve oktoober ja enamus novembrist oli ju väga soe), siis valasin ka kanget klaasipesuvedelikku sifoonidesse,
parem karta kui kahetseda. Ja, et nende sifoonid on ilma vesilukuta poleks uneski arvanud.
 Kevadel ostetud "Adria Aviva" haagissuvila kraanikausside sifoonidel (maakeeli haisulukud) on tõesti otsene vee äravool,
mis dušhikabiini all, ei tea aga arvatavalt sama ehitusega. Reimo kataloogist leidsin ühe sellise sifooni pildi.
 
Minu kraanikausside all on sellised.
Viimati muutis: 30.11.2021 18:36 Kuut66.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: veed välja ...

01.12.2021 01:21
#21
Ehk teeb moderaator selle teema näiteks-kleepekaks vms.mõistliku peakirjaga muidugi. 
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev