Musta vee paagi hais

Musta vee paagi hais

23.07.2018 08:59
#1
On tekkinud selline kummaline mure, et sõiduaeg ajab autosse sisse solgihaisu. Ma eeldan, et põhjuseks on solgivee paak (mitte wc) ja õhu liikumine toimub kuidagi suunal wc kraanikausist sisse ja köögi kraanikausist välja. Vesilukkusi kanalka torudel ju pole. Kraanikausile sõiduajaks punn ette aitab, kuid tekkis küsimus kuidas härrased kaaskannatajad on võidelnud halli vee paagis tekkiva haisuga. Ma miskipärast eeldan, et läbi aja see mure ei leevene, vaid vastupidi. Aegajalt paaki seest pesta? On mingit keemiat olemas?
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Musta vee paagi hais

23.07.2018 09:02
#2
matkaautodest saab desinfitseerimiseks kõik vajaliku ja ka õpetuse.Enda autule sai tehtud ja ei mingit haisu.
+372 5112298 MB-Challenger 315

Nr 745

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Musta vee paagi hais

23.07.2018 09:13
#3
Tere!
Õhk ei saa liikuda wc kraanikausist köögi kraanikaussi, sest mõlema kanalisatsiooni torud lõpevad samas musta vee paagis. Enamusel matkakatel on haisulukud olemas kuid nad on väga väikesed ja sooja ilmaga aurab sealt vesi kiiresti välja, samuti loksutab haisuluku kiiresti tühjaks ebatasastel teedel sõitmine. Minu lahendus on see, et tihedamini vett mõlemasse kraanikaussihaisulukku (samuti duai ärajooksu) ja sõidu ajaks kummikorkidega ärajooksud kinni.
Halli vee paak läheb jah haisema, eriti kiiresti suvel sest bakterid hakkavad kasvama seal. Seda paaki (koos kraanikausside ärajooksudega) tuleb regulaarselt puhastada/desinfitseerida. Selleks on olemas selline lahus nagu Thetford Tank Freshener, pudel 1,5 liitrit.
Tule Autocamper OÜ, Urda tee 3-5, Laagri Stockoffice, meil see täitsa olemas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Musta vee paagi hais

23.07.2018 09:21
#4
No seda ma mõtlesingi, et see õhu liikumine on ühest kraanikausist teise läbi paagi.

On plaan täna linna poole korra tulla, astun läbi.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev