Erinevad wc lahendused.

Erinevad wc lahendused.

29.09.2016 21:10
#1
Tehke arusaamatule selgeks kuidas matkakas see wc toimib. Saan aru, et on mingi anum mille siis mingil ajal kaenlasse võtad ja lähed tühjendama. Kas on ka variandid, et see sodi jookseb paaki ja siis selle tühjendamine käib kraani abil? Kuidas pildil erinevad ära tunda?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

29.09.2016 21:27 - 29.09.2016 21:30
#2
On tehtud spetsiaalsed õppevideod.

Viimati muutis: 29.09.2016 21:30 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 09:05
#3
Kas targemad oskavad öelda , kas see järgnev on lahendus sellele, et wc jookseks otse mustavee baaki? Või milleks see on?

www.reimo.com/en/66251-zerhackerpumpe_fuer_thetford_c2_c3_c4/
www.karavan.cz/images/navody/301_174-1.pdf

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 09:53 - 30.09.2016 09:54
#4
No see et, selleks peab ikka eraldi paak olema :( On siis nii suurt kogust vaja autosse korjata? :huh: Ega ma muidugi ennast targaks ei saa pidada.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.09.2016 09:54 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 11:37 - 30.09.2016 11:39
#5
Kui sa poti peal nr. 2-te teed, kas siis väljutatav produkt on alati nii väikese fraktsiooniga, et peenematest torudest läbi mahub? Mustaveepaagi väljavooluava ei ole just kõige jämedam ning üldjuhul ei tule sealt kraam välja nii suure survega, et pätsikesed ja paber sujuvalt kaasa voolaks. Lisaks loputatakse WC paak alati puhta veega ära, et see roiskuv kraam seal sees edasi ei mädaneks. Pluss veel WC keemia lisamine- heitveepaagil oma keemia, potil oma. Heitvesi on matkaautos üks teema, WC teine ja üldjuhul neid segamini ei aeta. Kanalisatsioonis võivad nad koos voolata. Veesõidukitel on vist küll mingi pumbaga süsteem, aga seal on ka sadamas üks suur voolik, millega heitmete paak tühjaks imetakse.
Viimati muutis: 30.09.2016 11:39 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 12:02
#6
Seda ma tahtsingi teada, nendel ülalpool toodud linkidel on olemas mingi pump, ja joonis, mis näitab nagu, et see pump käib wc poti alla. Mina ka ei mõista seda paksema asja liikumist läbi selle pumba?
Asi ei olegi reaalses soovis seda paigaldada aga põhimõttes et kas see seade on tõesti selleks nagu joonisel näha?
Iseenesest on olemas veel ka kasseti külge käivad tühjenduspumbad, kasseti tühjendamiseks ilma seda välja võtmata.
Nagu siin näha:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 12:07 - 30.09.2016 12:10
#7
Võib olla tõesti neile, kes ei kannata vaadata, kuidas käsitsi kallates kraam välja voolab, tehakse pumpadega süsteem. Eks mugavus nõuab tehnilisi arenguid.
Viimati muutis: 30.09.2016 12:10 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 16:03
#8
See pump pumpab kassetist lisa paaki ja täitsa toimib olen paigaldanud B)
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 20:37
#9
Kusagilt oli mulle selline mulje jäänud, et kasseti tühjendamine käib ainult läbi salongi. Siis komistad kusagil - nägu mossis - puhkus rikutud. Selline lahendus, et väljast tõmbad kassetti välja on ju päris ok.
See pump vist töötab nagu hunt. Hekseldab number kahe peeneks ja siis mustavee paaki.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 20:51
#10
On olemas WC potid koos selle pumbaga www.biltema.se/sv/Bat/VVS/Toalett/Toalett-med-elpump-2000036307/ mida paigaldatakse paatidele. See väljastab päris peene fraktsiooni nr.2-st koos paberiga. Kuid kahtlen selle väljastamises koos musta veega, mis peamiselt on ju seebi- ja nõudepesuvesi. Milline hais sellega koos levib!
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 20:58
#11
Miks see haisema peaks. Kasutatakse ju keemiat.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 21:40
#12
Mul küll haiseb kõvasti, kui välja valan, kuigi kasutan keemiat. Kas tõesti leidub sellist keemiat mis töötleb selle saaduse haisuvabaks?
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

30.09.2016 23:07
#13
Küll see hais mööda mustaveetorusid ka tuppa tuleb. Pole ju haisulukke.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Erinevad wc lahendused.

01.10.2016 01:21
#14
Ivar Kalev kirjutas: Küll see hais mööda mustaveetorusid ka tuppa tuleb. Pole ju haisulukke.
Minu autol küll on.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

01.10.2016 01:53
#15
Egau kirjutas:
Ivar Kalev kirjutas: Küll see hais mööda mustaveetorusid ka tuppa tuleb. Pole ju haisulukke.
Minu autol küll on.

Kõik pole Hymerid.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

01.10.2016 09:04 - 01.10.2016 09:09
#16
Matkasuvila kirjutas:
See pump pumpab kassetist lisa paaki ja täitsa toimib olen paigaldanud B)

Ma arvan, et Meelis ei pidanud lisapaagina silmas tavalist reoveepaaki, vaid spetsiaalset WC jaoks mòeldut.
Kui see kraam reoveepaagist läbi lasta, siis ilmselt esimeste suviselt soojade ilmadega ei kannata selles bussis enam ise elada - kui haisulukud ka olemas on, siis pikema seismise korral auravad nad kuivaks ja see lebra, ükskòik kas siis fekaali vòì keemia oma tulevad otse tuppa. :S

Kui Sul on reovesi ja wc eraldi, siis "hädaolukorras" lased veepaagi pimedal ajal suvalises metsaparklas allamäge minema, vòtad wc kasseti kaenlasse ja kallad selle tualetti ning pääsed hea ònne korral sealt ilma sanktsioonideta minema ka. Aga kui see 130 liitrine haisupomm vajab väljastamist, siis vòid kindel olla, et lähema 100 km raadiuses pole ühtegi kämpingut ega tanklat, kus on reisibussidele vastavad vòìmlused loodud, mida siis Sinagi kasutada saaksid...elu lihtsalt kipub selline olema...

Mina soovitaks soetada lisakassett, mille saad vajadusel lihtsalt ära vahetada. Ja kui selle käeotsas tühjendamisele tassimine tülikas tundub, vòta selline , lähed bussist tuima näoga peldiku poole, nagu penskar poodi. ;)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 01.10.2016 09:09 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

02.10.2016 14:16
#17
Illar kirjutas: Matkasuvila kirjutas:


Mina soovitaks soetada lisakassett, mille saad vajadusel lihtsalt ära vahetada. Ja kui selle käeotsas tühjendamisele tassimine tülikas tundub, vòta selline , lähed bussist tuima näoga peldiku poole, nagu penskar poodi. ;)
Odavam vist 'õllekäru' või muu selline, mille peale saab kasseti panna.
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

02.10.2016 15:22
#18
See hind on rattad sanga ja kassetiga.
MATKASUVILAD.ee - EESTI SUURIM MATKASUVILATE KESKUS
ADRIA HOBBY HYMER CARTHAGO MALIBU
Karavanitarvikud - REIMO, Movera, Frankana, Fiamma, DOMETIC, Truma, THETFORD, Alde jpm
Varuosad enamustele suvilatootja markidele
Paigaldus, remont ja hooldus meie TEENINDUSES
www.matkasuvilad.ee
+372 5209827

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

02.10.2016 15:23
#19
Kohandasin selleks otstarbeks tavalise 20l plastkanistri, st tegin lisaks vaid mõlema anuma külge sobituva torustiku ning hädavajadusel saan kraami ümber valada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

02.10.2016 18:03
#20
kaiz kirjutas:
Illar kirjutas: Matkasuvila kirjutas:


Mina soovitaks soetada lisakassett, mille saad vajadusel lihtsalt ära vahetada. Ja kui selle käeotsas tühjendamisele tassimine tülikas tundub, vòta selline , lähed bussist tuima näoga peldiku poole, nagu penskar poodi. ;)
Odavam vist 'õllekäru' või muu selline, mille peale saab kasseti panna.

Mul neid mitu tk üle, annan ühe ära 3 €.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

03.10.2016 16:05
#21
kui see üks veel alles, siis astuksin mõnipäev läbi :)
Ivar Kalev kirjutas:
kaiz kirjutas:
Illar kirjutas: Matkasuvila kirjutas:


Mina soovitaks soetada lisakassett, mille saad vajadusel lihtsalt ära vahetada. Ja kui selle käeotsas tühjendamisele tassimine tülikas tundub, vòta selline , lähed bussist tuima näoga peldiku poole, nagu penskar poodi. ;)
Odavam vist 'õllekäru' või muu selline, mille peale saab kasseti panna.

Mul neid mitu tk üle, annan ühe ära 3 €.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

03.10.2016 16:25
#22
Kui vaadata seda, millised näevad välja Itaalaste puhkealad ja rannad, siis ma väga ei imesta, kui nad paksema sodi sedasi peenemaks jahvatavad ja tänaval kanalisatsiooniresti kohal seistes paake tühjendavad. Pealegi olen Poolas näinud, kuidas Itaalane oma sõiduki tavalises linnaparklas otse kanalisatsiooni tühjendas. Siis arvasin küll, et laseb pesuvett välja. Aga mine tea, mida tegelikult ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

04.10.2016 00:14
#23
Alati kui tuleb juttu ainult keemilise WC tühjenduskohast, mõtlen huviga kuhu siis see toru sealt edasi läheb. Kas tõesti on seal maa all mingi spets mahuti? Kas keegi teab?
Kui spets mahutit pole, siis on kogu see jant paras tsirkus. Pesupulbrivesi sobib küll kanalistasiooni aga keemiline WC on justkui keelatud. Ainus loogiline seletus oleks puhastuseadmete bakterite eriline tundlikkus mingi keemilise ühendi suhtes.

Seda oleks hea teada oma suhtumise kujundamises. Musta vee paagi sisu lasen küll süümepiinadeta loodusesse, kui seal on ainult laste kätepesu või kohvitasside loputusvesi. Looduse kaitsmisel ja säästmisel tuleb ikka mingi kaine mõistus säilitada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

04.10.2016 00:43
#24
Kui tahad maailma säästa ära üldse sõida.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Erinevad wc lahendused.

04.10.2016 07:12 - 04.10.2016 07:12
#25
Ja kui keemia ära jätta, siis muu on seal ju puhas põlluramm või nagu vanasti öeldi et, s..t on leiva isa. :P
Viimati muutis: 04.10.2016 07:12 toto.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev