musta(pesu) vee paak

musta(pesu) vee paak

03.10.2014 21:39
#1
kuna oman vanemat caravani, siis must pesu- ja nõudepesuvesi väljub kahest avast mis asuvad paremal tagaküljel.teeäärde parkides ja muruplatse kasutades pole nagu probleeme tekkinud , aga asfaltplatsidel on kuidagi hell tunne solistada.oma viimasel läti reisil sain kahh kuidagi hakkama, aga kuidas laias euroopas selle peale vaadatakse??? kuhu see reovesi kämpingutes lastakse??? naisega kahekesi on meil päevane veekulu ca. 30-35 l. pole eriline probleem teha põhja alla samasuur samasuur mahuti, aga....aga ikkagi kuidas???
esimese idee ma olen juba saanud...pilsipump tühjenduseks..
paluks ideid, nõuandeid, kogemusi...tegemisega saan hakkama :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

03.10.2014 23:05
#2
üks lahendus on teisaldatav kanister
nt. selline

Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

04.10.2014 09:27
#3
Karralikes kohtades ikka olemas kohad, kuhu baake tühjendatakse. Isegi osades tanklates euroopas olen näinud. Idee järgi ei peaks loodusesse otse tühjendama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

04.10.2014 10:55
#4
Kas need paagid on siis statsionaarsed või eemaldatavad tavaliselt??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

04.10.2014 12:15
#5




Selline kott ei võta reisu ajal palju ruumi. Vedamiseks sangad küljes.
5o9279o

Lisatud failid:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

08.10.2014 22:48 - 08.10.2014 22:49
#6
Mina olen küll pidevalt mustaveepaaki looduses tühjendanud. Suvalises parklas ma seda ei tee.
Kui paagi enamus sisaldab käte ja näopesuvett, siis milles küsimus? Ok hammmaste pesemine ka. Kohvitassid on ka klaasist ja neid pesen ka. Mingit keemiat sinna paaki ei sattu. Vahel harva tõrts pea pesemisest. Inimesed peaks säilitama kaine mõustuse ja ise selekteerima, mis on loodusele ohtlik. Tahaks näha seenelist, kes jalad ristis metsast koju WC-sse tormab.
Viimati muutis: 08.10.2014 22:49 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

09.10.2014 00:12
#7
meelis kirjutas: Mina olen küll pidevalt mustaveepaaki looduses tühjendanud. Suvalises parklas ma seda ei tee.
Kui paagi enamus sisaldab käte ja näopesuvett, siis milles küsimus? Ok hammmaste pesemine ka. Kohvitassid on ka klaasist ja neid pesen ka. Mingit keemiat sinna paaki ei sattu. Vahel harva tõrts pea pesemisest. Inimesed peaks säilitama kaine mõustuse ja ise selekteerima, mis on loodusele ohtlik. Tahaks näha seenelist, kes jalad ristis metsast koju WC-sse tormab.

Õige jutt!

Aga kuskil avalikus kohas võiks musta pesuvee jaoks (haagistel pole ju paaki) olla teisaldatav tühjenduspaak või -kott, nagu eespool näidatud.
Olen varem uurinud ka haagisele sellise paagi tegemist ja paigaldamist aga hind suhteliselt kõrge ja jätsin mõtte pooleli (talvel niikuinii ei toimi, kuna soojustus puuduks, aitaks ainult kilo soola).
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

09.10.2014 09:06 - 09.10.2014 10:27
#8
Pilsipumba võimes, halli vett tõrgeteta pumbata, pole ma kindel.

Kui masinal põhja all ruumi on, võiks ikkagi paagi panna ja tühjendus toruga (+kraan) põhjast.
Kui paagile ruumi pole, siis vaese mehe lahendus oleks 50l plastkanister või see pehme kott, mida näidati.
Torud oleks mõistlik statsionaarselt ära ühendada põhja all.

Mis halli vett puudutab, siis probleeme on. Kui hall vesi suvel metsa või murule lasta, ei tee see midagi. Peaks vaatama, et see kiirelt veekogusse ei jõua. Veekogu jaoks on tegemist siiski arvestatava reostusega. Ikka vähemalt 200m veest eemal lopsakas looduses peaks tühjendama ning kõnnumaal peaks otsima vähemalt 500 m veekogust eemal lopsakama koha. Asulas asfaldile lastes jõuab see üsna ruttu veekogusse, enamus Euroopa tänavate ja platside sajuveest lastakse otse või läbi liivapüünise veekogusse. Kui sajuveesüsteemi pole, saab määravaks veekogu kaugus.
Viimati muutis: 09.10.2014 10:27 aff. Põhjus: viga

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

12.10.2014 22:24
#9
Kas lihtsamas lähenduses paarist meetrist voolikust poleks abi, et kui proovida murule ligi parkida, et asfaldile ei soliseks ja suvel on peaaegu iga muru veetilga peale tänulik. Ma küll olen keskmise Euroopa kämpingu kujunduse suhtes täielik võhik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: musta(pesu) vee paak

16.10.2014 23:19
#10
50 L kanister oleks liiga suur. Üle 30 ma ei paneks. Esiteks on suurt keerukam ära mahutada ja ka kinnitada, et ära ei pudeneks. Oma esimsel bussil ei jõudnudki esimeseks reisiks seda kanistrit paigutada. Saime ka ilma hakkama. Kuna ei ööbinud kämpingus, polnud ka hommikuse näopesuga muret. Tuli lihtsalt meeles pidada, et linnatänaval vett ei lodista.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev