boiler andis otsad

boiler andis otsad

26.06.2010 17:57
#1
Tere

Mul haagises selline soojavee boiler www.reimo.com/en/67045-truma_therme_5l_warmluft/ ja naine käis ennast dussiruumis kasimas ja unustas hiljem boileri korralikult vett täis lasta, kui veepaagist vesi otsa oli saanud. Selle tagajärjel jäi küttekeha kuivale ja kärsass läbi. Lisaks sellele sulas ka boileri plastik korpus üles ja vett enam ei pea. Plaan panna sinna haagisesse natuke suurem tavaline elektri boiler ca. 20-25L näiteks. Praegusel boileril on ka boilerit läbiv gaasikütte toru. Seda ma ei pea eriti vajalikuks vee soojendamisel. Originaali ka ei tahaks osta, sest ca. 180 eur on selle eest ikka jube kõvasti üle makstud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:boiler andis otsad

26.06.2010 19:45 - 26.06.2010 19:47
#2
jonn1 Hääleta:
Tere

...ja naine käis ennast dussiruumis kasimas ja unustas hiljem boileri korralikult vett täis lasta, kui veepaagist vesi otsa oli saanud. Selle tagajärjel jäi küttekeha kuivale ja kärsass läbi....

Kuidas see üldse võimalik on ? Boiler ei tohiks ju kuivale jääda, kui boiler on madalamal kui dussikraan ning veepaak madalamal, kui boileri sisselase. Ja seal boileril on veel ka 80 kraadi termokaitse.

Uus sisekorpus on ebays ilma küttekehata 50 euro ringis ja alla.
Kahjuks maksab küttekeha ka umbes sama palju. Kasutatud boilerid jäävad komplektsena alla 100 eur kindlasti.

Panin just hiljaaegu haagissuvilasse sellise kasutatud boileri ja mulle meeldib küll, et saab gaasiga kütmise arvelt ka vee soojaks. Kahjuks on 220V ventika ringi ajamiseks siiski samal ajal ka vajalik. Osadel ahjudel on seal ka 12V mootor.

Ilmselt jääb aga Sul nüüd üle üks originaal lüliti, sellega võib küll kaupa teha . Kui see alumiiniumjunn, kust õhk läbi käib samuti utiili laheb, oleks ka selle vastu huvi.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 26.06.2010 19:47 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:boiler andis otsad

28.06.2010 02:10 - 02.07.2010 20:40
#3
Seda gaasiga veesoojendamist läheb just siis vaja, kui kämpinguplatsilt teisele platsile ei liigu ja pikema sõidu teed. Soovitus sõltub ka sinu stiilist. Ise ma näiteks kämpaplatse ei kasuta ja seetõttu 220V nagunii pole.
Minu gaasiboileril on mingi kaitse peal. Kui lülitan gaasi peale ilma veeta, siis paari sekundiga on klapp kinni.
Viimati muutis: 02.07.2010 20:40 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:boiler andis otsad

02.07.2010 12:52 - 02.07.2010 20:40
#4
Uurisin boileri varuosade hindasid, küttekeha ca. 900 eek ja boileri korpus ca. 700 eek. Boileri korpuse saaks veel ära parandada, seda pole vaja uut muretseda aga küttekeha oleks vajalik. Ei ole siiani analoogset küttekeha ka kuskilt leidnud. Poes ei ole selliseid väiksemaid boilereid ka pakkuda, mille kannataks põrandale kinnitada. Kui on siis on ainult kiirboilerid, mis oleks võimalik panna aga need jube võimsad ca. 4,5 kw.
Viimati muutis: 02.07.2010 20:40 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:boiler andis otsad

06.07.2010 13:41
#5
Siin lingil oleval pildil on näha boiler, mille sakslane oli kunagi ühte mu suvilasse ise seinale paigaldanud.

www.osta.ee/i/objects/resized/y08/w23/d3/6818345.jpg

Märksõnaks on ikkagi see, et survevaba boiler ja küttekeha oli vist umbes 800 W

Selist saab kindlasti tellida.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:boiler andis otsad

26.07.2010 11:01
#6
Lammutasin boileri küttekeha otsa lahti, see oli vaiguga täis valatud. Selgus, et küttekeha ise terve, vaid termoregulaator oli käi kärssanud. sain selle ka uue oomipoest 60C -se. Nüüd panen selle küttekeha külge ja katsetan, mis temperatuuriga vett teeb. Boileri korpuse parandasin juba silikooniga ära. Tundub, et saab ka väikse remondika asjast asja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:boiler andis otsad

06.08.2010 17:00
#7
Boileri remont läks edukalt ja odavalt, termoregulaator maksis 60 eek+30 eek silikon+oma töö.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev