Sateliitantenn

Sateliitantenn

10.04.2011 00:56
#1
Mul USA masin , ning selle telesüsteemi viskasin p-mäele. Paigaldasin sobiliku . Kõik nagu ok , kuid ostsin odava sati ( käsitsi pigaldada ja käsitsi häälestada ) jube tüütu ja kui väljas tibutab ei kipu kogu ettevõtmist ette võtma.
Nüüd siin Reimost vaatan puha automaat ja isegi internet-i võimalustega.

Kas keegi teab kedagi kes soovitusi annaks. Või mõnel kogemused omast käest võtta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

10.04.2011 15:25
#2
Kokkutulekul võib juhtuda, et näed reaalselt töötavat automaatikaga seadet.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

11.04.2011 01:27
#3
Ma olen neid näinud ; Rohkem huvitab mida tähendavad lühendid CI / CI+DVB-T / CI+SKEW / HDCI+DVB-T+SKEW või Internetan I / Internetan H ( siin vist Hertzingeri internet ? ). Ja kas kellegil on infot satelliit-interneti kohta.:blink:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

11.04.2011 11:18
#4
DVB-T peab olema MPEG-4, et Eestis pilti näha, mõnedes riikides on see nr 2. Krdi idiootsus. Saime paraja laksu sellega, et Eestisse pidi tulema algul MPEG-2, telliti siis meil hunnik telereid, kui ERR muutis määrust ja mindi üle MPEG-4 le. Maaletooja saatis meid kuuotsa, et tema tellis need sel ajal, kui määrus oli kehtiv kahe peale. Pidime siis ise digiboksid juurde muretsema neile ja müügi eest peale maksma :(
Igaks juhuks on vaja mõne SAT süsteemidega igapäevaselt tegelejaga nõu pidada, enne kui midagi osta. Tsekkasin ise ka seda lehte, mitte muffigi ei saa aru.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

12.04.2011 14:23
#5
digi-tv.ee/viewtopic.php?f=10&t=10311&hilit=s%C3%B5idu
Viskan sellise lingi siia, kui aega saan, tudeerin ka selle läbi. EHk saab teadmisi juurde.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

12.04.2011 21:40 - 19.04.2011 13:01
#6
Natuke mööda põhiteemast aga...
Mõni aasta tagasi sai renditud Zuumbox kuna haagismajas polnd muud võimalust pilti telekasse saada,nüüd kasutan sama düünerit(12v toitel) bussis mingi pituumen antenniga mis seal kohe sees oli. Kui seistes on signaal piisav, on pilt väga hea, sõites pole võialik vaadata, pilt jääb kaadrina seisma ja hakkab taas liikuma kui seisan.
Tihti ei näe ka siis kui antenn jääb lahjaks, saatejaam liiga kaugel selle antenni tööraadjusest. Tavaliselt mereääres, näit. Altjal ei näe muffigi, samas Tallinnas ja Läti piiril pilt väga hea.
Mõtle roheliselt, sõida gaasiga!

www.usaraud.ee/?id=5_5_20_1276
Viimati muutis: 19.04.2011 13:01 Gulfstream.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

13.04.2011 08:35
#7
Ega tavalise toaboxiga hakkagi sõiduajal pilti näitama vist.
Selleks vaja spets autoboxi millel kaks antenni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

13.04.2011 08:40
#8
toto kirjutas: Ega tavalise toaboxiga hakkagi sõiduajal pilti näitama vist.
Selleks vaja spets autoboxi millel kaks antenni.

Täpselt nii!
Ma vahetasingi paari aasta eest zuumboxi sel põhjusel välja, et oleks tv pilt ka sõidu ajal. Samuti õnnestus vabaneda katusel antennist. Kole suur oli ka see zuumbox.

Kokkutulekul saan näidata, kuidas asi välja näeb.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

13.04.2011 09:07
#9
Siin üks odavamaid saaadaolevaid variante, eitea kas ka parim muidugi.

www.auto24.ee/products/detail_product.php?id=515480

ja siin veel.

www.steelway.ee/index.php?CID=59

Kui keegi proovib, annab äkki siin ka teada tulemustest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

13.04.2011 22:17 - 13.04.2011 22:23
#10
EI EI Need rohkem kodumaise kino vaatamiseks. Ma uudistan taevakanaleid / osadel on Astra2-ga võimalik internetiühendus Seega uudised CNN ;EURO NEWS ; BBC jne otse taevast + internet ( 1Gb 29 EUR ) . Välamal on internetiga suht kehvad lood / EMT pulk on mõtetu : kehv side ja üüratum hind / otsi kohta kus on . Kus on siis maksa . Lihtsam oleks kui satt+internet suvalises peatuskohas olemas. / Jah seadmed kallivõitu 3000---4000EUR , aga mugavus + töövajadus ka maksab. Vot siin ongi minu teadmatus 3000 või 4000 EUR Satipannid väliselt kõik ühesugused Erinevad vaid lühenditega toodud tähistused ( Lühendid ei ütle aga mulle midagi NB ühe sain teie abiga DVB-T : Digital Video Broadcasting - Terrestrial.
Viimati muutis: 13.04.2011 22:23 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

13.04.2011 22:21
#11
Aga proovi sellest digi-tv foorumist. Seal hirmsad spetsialistid koos, vast teevad puust ja punaseks ette ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

14.04.2011 12:23 - 08.07.2011 10:08
#12
Jaan03 kirjutas: Ma olen neid näinud ; Rohkem huvitab mida tähendavad lühendid CI / CI+DVB-T / CI+SKEW / HDCI+DVB-T+SKEW või Internetan I / Internetan H ( siin vist Hertzingeri internet ? ). Ja kas kellegil on infot satelliit-interneti kohta.

Üritan siis nati neid termineid lahti seletada
CI - on Common Interface (Sisuliselt siis pesa vastava kodeerimissüsteemi mooduli paigalduseks) Vajalik näiteks Zoom TV vaatamiseks :)
DVB_T - juba tead
SKEW - polarisatsiooni sujuv reguleerimine
HDCI - täpselt ei tea, aga pakun et HD kanalitega CI
Internet siis kaks providerit IPcopter või HErzinger

Mõni sõna nendest ka. Hertzinger kasutab Astra3 satelliiti ja selle kiir peaaegu jõuab ka Eestini. Vähemalt sealt teleprogrammid on siin vaadatavad.

IPcopter kasutab (oli vist) Hellas (Kreeka) satelliiti ja selle kiir kindlasti meieni ei ulatu.


Nende 4000€ automaatpannide puhul on vist kaasas liitumine ühe valitud Ineterneti provaideriga. Maksustatakse Interneti kasutamist erinevalt, aga eks vaatad ise.
Põhiline on veel see, et need systeemid ei võimalda koos vaadata telekat ja olla internetis. Tegelikult peaks muidugi saama kui internet ja teleprogramm on samal satelliidil.
Teema on tegelikult väga lai ja ei viitsi pikalt kirjutada.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 08.07.2011 10:08 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Sateliitantenn

14.04.2011 23:35
#13
NO tänan, midagi mis meele hääks teeb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev