Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

03.11.2022 22:23
#1
Tere kõigile!
Vaatasin internetti mööda ringi, missugusi raadio-navigaatoreid Ducatole pakutakse. Ja muuhulgas jäid silma (ka hinnaga)
XZent X-F275 ( www.xzent.com/produkte/x-f275-infotainer-naviceiver-fur-fiat-ducato/ )
ja
Zenec Z-E3766 ( www.zenec.com/produkte/ego-navi/fiat/z-e3766/ )

Mõlemat müüb näiteks movera.de, küsides esimesest 679 ja teisest 979 eurot. (Mõlemale tuleb juurde osta ka navipakett, mis on orienteeritud autoelamuga sõitmiseks -- ei aja sind parkimismajja vmt.).
See hinnavahe hakkas mind täitsa huvitama, sest kirjelduste järgi näikse umbes võrdsete võimalustega aparaadid olevat. Et asja veel segasemaks ajada, leidsin ühe tšehhi lehe , mis justkui ütleks, et Zenec ja Xzent on üks firma kõik. Noh, nagu veneaegses anekdoodis, kus jutustaja sai teada, et Uljanov ja Lenin on üks ja sama inimene...
Kas keegi oskab mind hinnaerinevuse osas valgustada?
Või selgitada, kas säärrase suurusjärgu hindadel on ka mingi mõistlik põhjendus?
Aitäh!

P.S. Võite ka teistsuguseid aparaate soovitada. Peale autoelamu-spetsiifilise navigeerimise peab helitugevuse sättimine pöördnupust käima. Pluss-miinus-nupud tekitavad mul allergilise lööbe.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

03.11.2022 23:57 - 04.11.2022 00:06
#2
Tere,

Alustuseks soovitan esiustele pigimatid kleepida, ise vahetasin ka need tehase kõlarid koos "kõrgetega" ukse piilaris. See liigutus maksab ca 300.- aga vahe on tuntav. Keskuse võid osta selle raha jagu odavama ja tulemus kuulamiseks on parem.

Kuid ikkagi on määrav maksumus, kui palju ollakse valmis kulutama. Keskuse hinnaga kasvab ka suurus, kvaliteet ja võimalused. Tänaste hindade juures julgen välja öelda, et alla tuhande eurone lahendus "ajab asja ära", 2-3 tuhat siis saab juba võimendi - subwooferi ja tagumised kõlarid, 9+ tolli ekraani ja navid, korraliku gps anduri, DAB ... 3+ tuhat see jääb juba friikidele.

Soovitan kaaluda ka keskkonsooli alla sobivat subwooferit  - sobib kenasti nende joogitopside hoidja alla ning tegelikult saab mõistliku raha eest hea asja.

Kui kusagil näed hea hinnaga pakkumist Alpine X903D-DU2 - ei ole halb variant ja volume nupp on täitsa olemas. Sinu valik ei ole halb, kuid mõistlik oleks selleks väljaminekuks planeerida min tuhat euri.

 
Viimati muutis: 04.11.2022 00:06 Egert.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 09:40
#3
Aitäh viitamast, see Alpine on huvitav. Kuid mis tema hea hind võib olla? Ma leidsin esialgu Alpine'i enda soovituse -- 1880 €.
Pisut kardan seda liigutatavat ekraani, sest -- nagu seaduseraamat ütleb -- mis saab katki minna, see katki ka läheb.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 12:29
#4
Ostsin ise selle koos kõikide vajalike vidinatega ars24.com kaudu. Kõik kokku läks maksma 2072.- (keskus, subwoofer, subwooferi kinnitus, juhtmesari, esikõlarid, võimendi ja postikulu). Lisaks ostsin eestist tagumised kõlarid + 160.- ja paigaldus Matkasuvilates 990.- (paigalduse käigus tehti ka veidi teisi elektriga seotud töid - tahavaatekaamera paigaldus koos kaameraga).

Hea hind võiks olla 1200.- , see ars24 müüb seda hetkel mingi 1570.-.   See, et saad ekraani kallutada on väga hea ja ergonoomiline. Kinntus on ülikõva ja saan kinnitada, et ükski kaasreisija ega juht, ei suuda seda oma "kannikaga" paigast lüüa. Enda poole keeramiseks tuleb seda sujuvalt kahe käega pöörata.

Kehva oli minu jaoks vaid see, et üheaegselt ei saa kasutada roolilt nupude juhtimist ja pulti. Kui sul roolil nuppe pole siis ongi kaasasolev pult mugavaks kasutamiseks. Tasub kindlasti osta usb pikendus kaabel ja tuua usb ots armatuurile (endal usb + hdmi pesa). Muidu, kui tahad navi kaardiuuendust laadida tuleb kaevuda keskuse tagaküljele. 

Hea heli on siis, kui saad seda vaikselt kuulata ! Uljanovi ja Lenini vahel valides saad täna Putini ... minu valik oli "jaapanlane". 

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 13:25
#5

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 14:54
#6
See välja turritav raadio on moe Värk nii et kõigil tootjatel olemas. Eks saadavusega võib esineda probleeme.  Kui aga mingi asi on spetsiaalsel margi põhine siis see lisab hinnale 30% . Eton kõlarid nt 150 või 230€ Ducato jaoks, tehniliselt sama aga esimesele peab adapterseti  juurde ostma. Omal veel lahendamata kuhu ja mis kõlarid panna tagumisele istmereale.  Ja kuidas nende suurte ekraanidega raadiotel ekraani välja lülitanud ega lood on ma kasutan raadiot ka "bt kõlarina" tableti jaoks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 16:55
#7
Sai siuke ca 8500 km tripp tehtud ja kasutasin 99% telefoni ja abiks 13" iPadi. NAVI oli käigus ainult paarsada kilomeetrit, Ja ma ei näe üldse vajadust statsionaarse NAVI järgi, seda enam et sealt ei paista ju midagi välja(nägemine on siuke +3). Nii et kas tahvel keskkonsooli ei sobiks? Lisask ostaks mõne välis GPS mooduli(pidavat oluliselt täpsemad olema, ise võin kiita Garmini GLO2). Sellise lahenduse peale ei ole mõtelnud?

 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 17:38
#8
Kas tõesti kolm ekraani on parem, kui üks ? 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 17:51
#9
Apple carplay või Androidi auto tugi on minu jaoks täna olulisem kui sisse ehitatud navi. Kuna kodus otsid nt koha valmis siis telefoni seda saada on oluliselt mugavam kui nt Garmini navisse mis autosse ehitatud on. Kui saab tuppa kaasa võta võiks ju lihtsam olla ei tea. Android auto jaoks olemas ka navi äppide mis mõõte peaks arvestama ja camping äppist navigeerimiseni on ainult paar kolm klikki. Ja kaarte saab ju telefoni laadida ja need on värsked.  Mul lihtsalt sellised mõtted et ma ei kavatse Garmini litsentsi pikendada. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

04.11.2022 17:55
#10
Egert kirjutas: Kas tõesti kolm ekraani on parem, kui üks ? 
Jah, telefoniga saab helistada, iPadiga saab isegi tööd teha ja nn raadiost saab muusikat kuulata, samuti oskab raadio sul telefonist  või iPadist tulevat heli esitada. Kui peaks tulema autovahetus, siis saab kõik need asjad kaasa võtta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 10:50
#11
Ronny: aitäh soovitamast, aga ei sobi. Ühelgi mudelil pole helitugevuse pöördnuppu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 11:00
#12
Seda helitugevuse nuppu pannakse ka lisaks kui ikka miskit muidu ei saa. Kui roolilt reguleerimise võimalus raadiole olemas siis peaks saama. Pole ise huvi tundnud aga DIY teemades foorumites olen teemat näinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 11:07
#13
Ma olen juba nii vana, et kasutan telefoni peaaegu ainult helistamiseks ja SMS-suhtluseks. Seetõttu jään selle juurde, et raadio ja navigaator olgu üks aparaat ja telefon (ja/või) arvuti teine-kolmas. Muusikat ma kuulan niikuinii oma andmekandjate pealt (alates 1968. aastast, ainult siis olid makilindid, eksju). Lõustakaustikus jmt. kohtades ei käi. Uudiseid võin õhtul paikajäänuna arvutist lugeda. Jne. Seega Android Auto mulle huvi ei paku (meie pere ühel autol on see juba kolm ja pool aastat põhivarustuses; proovisin ära, et töötab, ja unustasin :P). Ja näritud õuna masinatest on mul niikuinii ainult 1983. aasta Apple II, kes jällegi ise Carplayst midagi ei tea.
Siin mainiti Garminit. Kas sellel on ikka veel see haige eesti keel "kolm.. sada... meetri pärast"? Omal ajal oli see põhjuseks, miks TomTomi valisin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 11:24
#14
Garmini puhul Eesti keelt ei kasuta sakskeeles mind keelekasutus ei häirinud.
Häirib aga seadme olematu jõudlust(2018aasta toodang) 1000km marsruuti ei suuda arvutada. Tegemist siis Kenwoodi sisse ehitatud seadmega mis autoga kaasa tuli.  

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 11:51
#15
Ma nii huvi pärast küsin: mismoodi ta seda marsruuti ei suutnud arvutada? Kas ei saanud üldse hakkama või läks liiga palju aega? Proovisin oma 16. aasta TomTom Go 610-ga: käskisin tal sõita Tartust Barisse (ca 3 Mm). Arvutas küll üle minuti, aga välja arvutas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 19:42
#16
@nootsii -- jah, eks selle nupu maketi saaksin isegi mõnel puhkepäeval koodri ja Arduino abiga tehtud, aga siis tekiks mul küsimus, mispärast peaksin maksma raha sellele firmale, kes mulle (minu seisukohalt) puudulikku aparaati tahab müüa,
(Jah, ma olen teatud asjus pirtsakas :P)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 20:08
#17
Garmini navil läks 15-20 minutit et seda 1000km arvutada. 
Noh seda nuppu on lihtsalt vöimalik lisada kui köik ülejäänud asjad sobivad ja muidu ei saa. Mul mölemal autol keeratav nupp ja ikka kasutan roolinuppe. Täna vöiks üldse puutettundlik olla kui roolil nupud olemas ja suurem ekraan. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 21:14
#18
Tere,

Kenwoodil on vist Olevi soovidele vastav mudel olemas, suht lihtne ja mis vaja on olemas:  www.ars24.com/autoradios/kenwood/kenwood/17831/kenwood-dnr4190-dabs?c=1009726 ning hinnalt jääb ka soodsamasse hinnaklassi.

Selle "kolm ekraani" lahenduse kohta on mul oma arvamus ning kui kellegile see meeldib - siis jumala pärast.
1. See iPad on juba vaateväljast nii palju kõrval, et see on sõiduohutuse küsimus;
2. Kui üks isend nt tel heliseb siis tuleb hakata teisi seadistama kinni-lahti-vaiksemaks
3. iPad on juba küll selle kohapeal, et mingi ajapärast saab keegi ikka selle "kannikaga" või põlvedega maha pööratud;
4. Juhtmeid oma jagu sellel lahendusel (endal 100% juhtmevaba lahedus - tel kontaktalusel laeb)
5. Avalikus kohas ja/või pikemalt parkides tuleb seda "laagrit" kokku-lahku pakkida;
6. "iPadis saab tööd teha" - küsiks, et mis töö see on, mida seal rooli taga iPadis teha?
7. iPad varjab ka osa armatuuri - konditsioneeri
...

Aastast 2004 olen matkabussi omanud ja hetkel 2 aastat vana Adria Matrix. Viimase kahe aasta jooksul olen oma bussi elektriga seotud lahendustele kokku kulutanud ca 12.4k sealjuures oli buss uus ja normaalse varustusega. Kõike olen teinud üks kord ja korralikult. Olen ka võimalik, et ise mõningad asjad ülepingutanud - kuid tänaseks on üle telefoni äppide kogu vajalik info nähtav, juhitav ja kontrollitav, Nt. matkabussi asukoht, uste ja akede kinni/lahti olek - jälgimisseade, kõik temperatuurid: salong-vesi-mootor-akud, vajadusel saan panna kütma-jahutama, palju on gaasibaloonide jääk, kui palju päikesepaneelid toodavad ...    Katusele lasin panna 4g/5g antenni, interneti ühendus piiramatu mahuga ruuter, Telia digiboks ning 28 tolline teler koos soundbariga on käima pandud kogu ulatuses 12V pealt. Salongiaku LiFePo4 - 300 Ah , inverter 2,5/5,0 kW ning taga garaazis veel 3,3 kW mobiilne genekas. 

Kogu loo mõte on et igal asjal on oma funktsioon aga ei mingit mõttetut dubleerimist. 
 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: WoWa

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 21:22
#19
olevtoom kirjutas: @nootsii -- jah, eks selle nupu maketi saaksin isegi mõnel puhkepäeval koodri ja Arduino abiga tehtud, aga siis tekiks mul küsimus, mispärast peaksin maksma raha sellele firmale, kes mulle (minu seisukohalt) puudulikku aparaati tahab müüa,
(Jah, ma olen teatud asjus pirtsakas :P)
 
Lihtsalt huvi pärast küsin, mismoodi Sa televiisori heli reguleerimisega ilma allergiata hakkama saad? Mingi spets lahendus?

Mingil kodukino võimendil oli meil kunagi küll teleka järel ka keeratav nupp, aga pult oli talle juba  kahe nupuga. Sealt vajutades keeras mootor siis potekat kaasa.

Mul raadiol on keeratav  nupp ja roolil + / - nupud. Kuna teistel autodel on roolil rullik hääle reguleerimiseks, siis tahaks ka sellele roolile pigem rullikut.

Meile on kõige tähtsam ikkagi "mute" nupp, kui juhtub helisema telefon, mis ei ole raadioga ühendatud ja see mute käib kõige kiiremini roolilt mikrofoni märgi alt.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 21:38
#20
eavp kirjutas: Lihtsalt huvi pärast küsin, mismoodi Sa televiisori heli reguleerimisega ilma allergiata hakkama saad? Mingi spets lahendus?
 
Vägagi spets lahendus -- ma ei vaatagi telekat :P. Või, noh, vahel harva vaatan, aga siis kannatan üles-alla nupud kuidagi ära.
Nero Wolfe, kui mäletate, vaatas ka telekat. Õigemini tegi selle lahti selleks, et saaks uuesti kinni panna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

05.11.2022 22:13
#21
Egert kirjutas: Tere,

Kenwoodil on vist Olevi soovidele vastav mudel olemas, suht lihtne ja mis vaja on olemas:  www.ars24.com/autoradios/kenwood/kenwood/17831/kenwood-dnr4190-dabs?c=1009726 ning hinnalt jääb ka soodsamasse hinnaklassi.

Selle "kolm ekraani" lahenduse kohta on mul oma arvamus ning kui kellegile see meeldib - siis jumala pärast.
1. See iPad on juba vaateväljast nii palju kõrval, et see on sõiduohutuse küsimus;
2. Kui üks isend nt tel heliseb siis tuleb hakata teisi seadistama kinni-lahti-vaiksemaks
3. iPad on juba küll selle kohapeal, et mingi ajapärast saab keegi ikka selle "kannikaga" või põlvedega maha pööratud;
4. Juhtmeid oma jagu sellel lahendusel (endal 100% juhtmevaba lahedus - tel kontaktalusel laeb)
5. Avalikus kohas ja/või pikemalt parkides tuleb seda "laagrit" kokku-lahku pakkida;
6. "iPadis saab tööd teha" - küsiks, et mis töö see on, mida seal rooli taga iPadis teha?
7. iPad varjab ka osa armatuuri - konditsioneeri

 
1. Põhiline "nool" jookseb telefonis, iPad on üldise pildi saamiseks. Üldiselt pidasin silmas iPadi sinna keskkonsooli paigutamist, mul 13" ja see ei mahu sinna.
2. Ei saanud poindile pihta, kui rääkida händsfreega, siis teised on ju automaaselt vait.
3. Kannikaga küll pihta ei saa aga põlvega küll, aga kuna see on ainult sõiduajal seal, siis erilist probleemi meil ei olnud. Isegi kui sinna vastu minna, siis ainult keeratkse iPadi kuskile mujale asendisse.
4. Saab ka kasutada juhtmevaba lahendust aga nii palju kui mina tean, siis päeva sõidu puhul, see juhtmevaba ei suuda telefoni "elus" hoida, tahvlist rääkimata.
5. Telefon läheb taskusse ja tavaliselt läpparid ja tahvlid on mul seifis.
6. Miks peaks rooli taga tööd tegema? Pigem ikka tehakse tööd siis kui rooli taga ei olda. 
7. Keeran natuke kõrvale kui mingit erilist näppimist vaja aga mul sellega probleeme küll ei olnud.

Eks igaüks valib endale sobiva lahenduse nagu nii ise, minule meeldib praegune lahendus väga hästi, seetõttu pakkusin ka teistele vaatamiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

06.11.2022 12:46 - 06.11.2022 12:57
#22
Teema huvitav. Nimelt teemaalgataja "volume" nupule oleks minu prioriteet veel lisaks pult. Hetkel kasutusel Alpine vanakooli 1DIN pill (teises DIN-is on lällar), puldiga. Tahavaate kaameral eraldi monitor ja naviks kasutan suure ekraaniga telot. Ei ole välja vahetanud just selle puldi ja lisaks hea heli pärast. Samas hoian silma peal uutel mudelitel, kõiksugu tilu-liludega suure ekraaniga pillidel, kuid minu õnnetuseks paljudel uutel automakkidel enam pulti komplektis ei pakuta. Ehk siis küsimus, nagu eelpool ka mainiti, et nupu on võimalik juurde aretada, aga kas ka pulti on võimalik? Loomulikult on roolilt juhtimine juba olemas.
Puldi olulisus tuleb esile siis kui ei ole rooli taga ja näiteks kokpiti kohale on voodi alla lastud, et mitte roomata armatuurlauas asuva raadioni, või ka voodis lebotades mugav. Pult töötab isegi õues, ukse ees-markiisi all istudes.
Viimati muutis: 06.11.2022 12:57 WoWa.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

06.11.2022 14:03
#23
Kui nt Kenwoodi kodulehelt vaadata siis lisavarustese all on pult. 2018 aasta mudelil töötav pult peaks töötama ka 2021 aasta mudelil. 1din raadioid pole vaadanud jutt siis 2din raadiote kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

06.11.2022 20:06
#24
WoWa kirjutas: Teema huvitav. Nimelt teemaalgataja "volume" nupule oleks minu prioriteet veel lisaks pult. ...
 
Lõime alguses mainitud Zenec Z-E3766 pidavat tulema lausa kahe puldiga. Vt. www.movera.com/multimedia/navigation-rueckfahrsysteme/navigation/96069/naviceiver-z-e3766?number=9955779&c=1917
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Xzent ja Zenec: kas nagu Uljanov ja Lenin?

07.11.2022 23:58
#25
Vanasti oli puldiga mudeleid piisavalt saada. Avastasin üllatuseks, et nüüd paljud kobedamad raadiod ilma puldita. Poes üritati seda alguses suure plussina näidata. Viitsin ma jee enne magama jäämist hakata mingi äpiga nikerdama. 
Lõpuks sain miskit Järve Noorest Tehnikust. Kaamera jaoks oli ekraan olemas ja nii jäingi 1DIN mudeli juurde.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev