horvaatia-pass v ID kaart?

horvaatia-pass v ID kaart?

28.06.2009 17:41
#1
Juhtusin täna raamatupoes sirvima Horvaatia kohta käivat teatmiku. Muuhulgas kirjutati seal, et riiki pääseb üksnes passiga ja 48t joosul tuleb enda riigis viibimine politseis registreerida. Lisaks kirjutati raamatus, et riiki sisenedes tuleb tollis deklareerida sellised väärtuslikud esemed nagu videokaamera, läpakas, fotokas jms.
Oskab keegi kommenteerida?
Ise olen siiani arvanud, et tegemist EL liikmesriigiga, kus kehtib dokumendina siiski ID kaart ja deklareerima igast pudi-padi ei pea?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:horvaatia-pass v ID kaart?

28.06.2009 21:08
#2

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:horvaatia-pass v ID kaart?

28.06.2009 21:09
#3
Käisime eelmisel sügisel Horvaatias. Minnes ja tulles näitasime piiril ainult ID kaarte. Midagi me ei deklareerinud ning kuskil polit-
seis me ennast ei registreerinud. Horvaatias olime üle kahekümne päeva.
Ford Transit Eura Mobil

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:horvaatia-pass v ID kaart?

28.06.2009 22:13
#4
Horvaatia ei kuulu Euroopa Liitu, seega pass on kohustuslik kaasa võtta. Kas seda küsitakse või mitte, see on juba iseasi.
Muudest ajsdest nagu registreerimine jne kuulen küll esimest korda, kuigi olen seal kolm korda käinud. Võimalik, et seal selline seadus on, aga kui palju seda täidetakse...;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:horvaatia-pass v ID kaart?

07.08.2009 14:03
#5
Täiendaksin seda teemat veel oma viimaste kogemuste põhjal: Sisenemisel (Ungarist) ei tundnud mitte keegi meie vastu mingitki huvi ja sõistime piiripunktist lihtsalt aeglaselt läbi. Kui nüüd sõita mööda rannikut Dubrovniku poole, siis tuleb vahepeal läbida mõne km pikkune vahemaa Bosnia ja Hertsegoviinat, kus on küll olemas üks ühine piiripunkt, aga reaalselt ei taha keegi erti midagi näha. Väljas olid küll mõlema poole esindajad, aga kuna autode vool oli seal lakkamatu, siis minu nähes küll kedagi ei peatatud ega kontrollitud. Horvaatiast ärasõidul jäin piiripunktis seisma ja andsin piirivalvurile passid. Ta tegi ühe lahti, samal ajal teise mehega juttu ajades ja sama kähku pani ta selle ka kinni, pilkugi sisse heitmata ja ulatas need mulle tagasi. Seega reaalsest kontrollist eriti rääkida ei saa.

Küll aga juhiksin ma siin tähelepanu ühele teisele probleemile, mis tuli mulle omalegi üllatuseks: nimelt kui tegime vahepeal ühe kõrvalpõike Bosnia ja Hertsegoviinasse, siis piiril juhiti meie tählepanu sellele, et meie rohelisel kaardil ei ole Bosnia ja Hertsegoviinat märgitud ja see ei kehti. Pidime ostma 20 eurise lisakindlustuse. Aga minu jaoks suurem probleem oli hoopis see, et seal ei ole ka Horvaatiat märgitud. Konsulteerisin ühe kindlustajaga ja tul välja, et nii tavaliselt ongi.

Et siit väike moraal - kui keegi läheb Horvaatiasse, siis kontrollige kindlasti üle oma roheline kaart, et kas Horvaatia on seal olemas. Kui ei ole, siis on soovitav see ikkagi vormistada või siis Horvaatia piiril teha kohalik kindlustus. Meil jäi veel paar päeva olla ja ei hakanud seda enam tegema, aga oleks alguses teadnud, oleks igaks juhuks küll ära teinud. Mine krt tea, mis kõik juhtuda võib ja siis on häda suur, kui liikluskindlustust pole:huh:

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:horvaatia-pass v ID kaart?

07.08.2009 18:11
#6
Rohelise kaardi asjus küsisin kindlustusest (Salva) öeldi ei ole probleem teeme kohe ringi ja saigi kõik need riigid sisse. Mingit raha juurde ei küsitud.
ID-kaardiga täiesti läbitav kant ei tekkinud mingeid probleeme.
Läbi Bosnia sõites kasutage transiit koridori
siis vaadatakse auto nr. ja vibutatakse käega.
Meil küll õnnestus näha kui Bosnia pool võttis ühe Horvaatia auto ette põhjalikult kontrolli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev