Mis oleks normaalne kämpa hind?

Mis oleks normaalne kämpa hind?

23.04.2023 10:11
#1
Vahin siin erinevaid kämpade hindasid välismaal ja mõtlen endamisi, et milline võiks olla kämpa hinnalagi, kui veel sisse keeraks? Madalsesoonil ongi tegelikult kõik asjad piiratud ja on loogiline, et hindasi lastakse alla aga kui vaadata nn normaalsel ajal hindasi, siis pea kergelt plahvatab. Kas tõesti 60€ ja rohkem on õigustatud hinnad? Võttes, et Eestist pead vähemalt 2000 km eemale sõitma, et miskit saada, siis edasi tagasi 4000km = vähemalt 500l kütust, praegusel ajal umbes 1,5€ ehk kokku 750€ Lisame siia umbes 10 päeva majutust, saame kahe inimese hinnaks 600€ majutust ja 750€ kütuse kulu, natuke peaks lisama autokulu, mis on laias laastus 150€(oma auto), ehk kokku saame 1500 eurot kahe nädalase reisi eest. Tegelikult peaks lisamam ka 4 päeva autojuhtimise-/ajakulu aga eks igaüks liidab siia enda suuruse. Kui vaadata reiside pakkumisi, siis umbes samas hinnavahemikus on nädalasi reise jalaga segada, pikema ajaga(10p või 2 nädalat) hakkavad hinnad kerkima, võib leida aga on keeruline. Vaadates lennureise, siis paljudel on seal sees vähemalt hommikusöök aga osadel ka AI, hotellides tehakse sul voodit ja vahetatakse pesu ning koristatakse.
Kõik see arvutus on tehtud kahe inimese pealt ja omades oma sõiduvahendit, kui aga peaks veel sõiduvahendit rentima, siis väga pikka reisi nagu ei saaks üldse ette võtta, eriti kui kämpas last eest ka pappi lisaks küsitakse.
Pika jutu lõpetuseks siis teema alustuseks pandud küsimus. Mis oleks normaalne kämpa hind, mis ei tekitaks puhkuse ajal mõrudat maitset suhu. Minu hinnalagi jääb kuskile 40€ kanti, kui ma hakkan tõsiselt lennureisile mõtlema, ok paar päeva võib ka kallimas kämpas olla aga siis peab seal midagi sellist olema, mis oma hinna kompenseerib(nt hea resto).
Kuulaks huviga lastega reisijate numbreid. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind

23.04.2023 10:48 - 23.04.2023 18:17
#2
Meie oleme kasutanud kogu matkaauto aja ACSI offseason kaarti, sobib meile hästi, jaanipäevast augusti keskpaigani pole lõunapoole kippunud, ongi liiga palav ja Eestis on palju ilusaid kohti, kus saab ilma kämpinguta olla küll ja veel. 
Teema juurde, siis 23€ päev ( auto, elekter, 2 inimest, laste lisa ei tea) oleks sel aastal paras hinnalagi. Kämpingute edasisel valikul vaatan review-sid ja näit tasuta interneti olemasolu. 
Edit.
500 l. 4000 km kohta on nats palju, meil on pikaajaliseks keskmiseks kujunenud ~10 l. sajale, aga me väga ei kiirusta ka , 90 on lagi üldjuhul kiiruses.
Tervitustega,
Arvo
Hymer BMCI 550
Viimati muutis: 23.04.2023 18:17 Arvo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

23.04.2023 11:26 - 23.04.2023 11:27
#3
Mulle kõige lähemal on Vanamõisa Caravan Park

Soodushind-Karavanikoht öö / 2 inimest*: 26 €  , lapsed  üle 2 aasta ja lisa täiskasvanu +5 € laps/inimene.
On mitmeid riike, kus olen olnud kämpingus märksa odavamalt.
 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Viimati muutis: 23.04.2023 11:27 eavp.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

24.04.2023 22:18
#4
Varasemalt oli 20.- EUR pigem odav hind. Täna siis peaks see 30.- EUR olema.
40.- EUR tundub selline igapäevane olevat. 50.- on pigem juba selline, mis emale peletab. Aga nagu ikka, mingid detailid võivad arvamust mõjutada.
Samas pole ma kunagi bussi lennureisiga võrrelnud.  Suvel puhkama minnes on mul suht savi, kas oleks lennukiga odavam või ei.
Õnneks ma väga tihti kämpingusse ei sattu.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

25.04.2023 08:11 - 25.04.2023 08:21
#5
  Suvel puhkama minnes on mul suht savi, kas oleks lennukiga odavam või ei.






 
Kas lennukiga odavam või ei, seda olen kaalunud Tenerifele reisimiseks. Aga Eestistki käiakse matkakaga seal ja Aafrikas, Maroccos. Meie oleme siiani lennanud. Hiljutine rehkendus andis, et Euroopas oleme peale kohalelendu rentinud sõidukit 9 korda, Aafrikas ja Ameerikas ühe korra. Ja matkakaga reisides ei saa mõelda, kumb siis odavam on. Just lugesin, et lennureisid kallinenud 25-30 protsenti, Kord oleme lennanud Tenerifele  edasi-tagasi alla 100 euroga.  ACSI kämpinud sel aastal euro võrra kallimad kui mullu. 13-23 eurot. Kämpingus ei pea meie jaoks olema mitut restorani, piisab lihtvajadustest,  mõne väikelinna ja mere lähedusest. 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 25.04.2023 08:21 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

25.04.2023 23:53 - 25.04.2023 23:57
#6
Tenerifel on kuuldavasti ka Eestist matkaautoga käidud. Aga ise seda ei kaaluks. No kui ehk ainult siis kui aega ja raha ei pea eriti lugema.
Ma pole siiani Hispaaniasse ja Portugali sattunud. Saksamaa piiri lähedal on juriidiliselt küll Prantsusmaa aga teise serve pole trehvanud. Kui üle 3 nädala aega pole, siis ei hakka punnima ka.
Lennukiga minnes pole ma kunagi kohapeal matkaautot rentinud. Aga kui järgi mõelda, siis ma pole kunagi suvel lennukiga puhkusel käinud.
Viimati käisin Rhodosel ja seal nägin 10 päeva jooksul umbes null matkaautot. Üks puu all seisev rümakas karavani vare ei läinud arvesse.

Kämpingusse minnes ootaks sealt tiba rohkem kui WC-ga plats kus magada. Kui harva käid, siis väga ei mõjuta, kas maksab 25 või 35. Võimalusel vaatad loomulikult odavamat.
Lihtsalt askeetlikult saab mujal päris rahulikult ära olla. Park4night pakub tihti väga häid ja mõnusaid kohti.
Viimati muutis: 25.04.2023 23:57 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

01.05.2023 13:32
#7
Austriast tulin just. Viinis oli 30€ hinnaks. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

01.05.2023 14:25 - 01.05.2023 14:29
#8
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 01.05.2023 14:29 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

01.05.2023 15:34
#9
ACSI kaardiga võibolla see kühvel, et standard kohad on otsas ja siis pead võtma suurema platsi, mille pealt saad nn ACSI soodustust ja siis võib see hind ka 40€ olla. Samuti paljudes kohtades ei ole just selles kohas, kus vaja ACSI kämpingut. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mis oleks normaalne kämpa hind?

01.05.2023 20:53
#10
ACSI kaardiga võibolla see kühvel, et 
Igas teemas leiab kühvli. Ka ilma ACSI kaardita saad kühvli.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev