Matkaautoga kämpingus

Matkaautoga kämpingus

01.02.2018 11:06 - 01.02.2018 11:08
#1
Tere
On plaan minna suve algul matkaautoga Horvaatia suuremasse kämpingusse ning hetkel käib kämpingu valimine. Kuna puudub varsem kogemus siis oleks mõned küsimused.
Osadel kämpingutel on kirjas, et on olemas ka „Drainage connections“. Kas siis sellel platsil kus sa auto paned on mingi kanaliauk kuhu saad oma reovee lasta? Kas selleks peab siis endal voolik kaasas olema? Kui seda „Drainage connection“ ei ole siis peab sõitma kuhugi restile et vesi välja lasta või äkki saab kuskilt võta mingi paagiga käru kuhu see tühjendada?

Ühel nägin, et oli kirjas ka et oli „SAT-TV connection“ Kas ka selle jaoks peab endal ka kaabel kaasas olema et panna see välise pesa ja teleka vahele? Plaan ei ole väga telekat vaadata aga igaks juhuks küsin ikka.
Kas sellistes kämpingutes kus kõik on üksteisega tihedalt kõrvuti on oma grilli kasutamine lubatud või ei? Või saaks kasutada ainult neid mis on kuhugi eraldi rajatud?

Tänud ette!
Viimati muutis: 01.02.2018 11:08 Vilkuj.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

01.02.2018 13:31 - 01.02.2018 13:32
#2
Olen näinud platsi, kus vaguni peatuskohas turritavad maa seest välja (oli vist ca 30 cm) vee ja kanalisatsiooviühendused. Ilmselt just sellise pikemaajalise seismise jaoks. Ilmselt peab endal mingi pehmem vahetükk kaasas olema. Jääb ka võimalus, et lähed seal kohapeal lähimasse suurde ehituspoodi ja ostad juba täpselt sellise, nagu platsil vaja. Pole välistatud variant, et lisaraha eest saad ka selle vahetüki rentida. Seda viimast tuleb platsi omanikulkt eelnevalt uurida.
Viimati muutis: 01.02.2018 13:32 meelis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

01.02.2018 14:37
#3
Igas normaalses kämpsis on võimalused puhta ja musta veega tegelemiseks ning wc sisu tühjendamiseks. Mingit voolikut üldiselt olema ei pea, kanaliluugid on maas ja ajad auto lihtsalt sinna niimoodi peale, et toru ots jääb luugi kohale. Kui ka pole spetsiaalset tühjenduskohta, siis saab ka kuskile metsaserva või maanteekraavi tühjendada- natukene seepi ja hambapastat ning mõni makaron või kartulitükk seal halli vee sees ei ole loodusele mingi surm. Viisakas muidugi seda teha inimtühjas kohas, mitte tihedama liiklusega maantee ääres või suvalises parklas-bussipeatuses. Kõiksugu grillimised ja muud toimingud on paljudes kämpside sisekorrareeglitega paika pandud, üldjuhul lubatud, aga elementaarne viisakus ka see, et oma grillisuitsu sa naabrite aknast sisse ei ajaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

01.02.2018 14:56
#4
Ma Itaalias nägin ka esmakordselt, et iga kahe-kolme koha kohta oli vee ja kanaliühendus.
Kui ikka nädala(te)ks sisse sead, siis on tõenäoliselt ebamugav eemal 'potil' käia.
Veeühenduste kraanipunt oli elektrikapi juures.
Mul küll see häda, et konksu raam jookseb täpselt halli vee augu alt, ehk sinna toru hästi otsa ei sobita. ;)
Bürstner T620 1992
EKK nr. 800

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

01.02.2018 16:28
#5
Olen Saksamaal näinud paari tavalist parklat, kus keset platsi on maksuautomaat. Maksad parkla eest ja eraldi saad maksta vee ja elektri eest. Sarnaseid kombosid olen näinud paari suurema rekkaparkla servades, natuke eemal suurtest veokatest.
Neid torusid viiakse seisuplatsile just selleks, et sa ei peaks paari nädala jooksul oma kuuti liigutama. Kerid tugijalad maha, paned telgi ette paika jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

02.02.2018 08:43 - 02.02.2018 08:49
#6
Ma mõtlesin seda olukorda kui lähed kämpingusse ja sätid ennast pikemaks ajaks paika. Siis ei hakka ju bussiga seal ringi sõitma, et seda vett kuhugi lasta.
Kas olukord võib olla seal selline

Lisatud failid:

Viimati muutis: 02.02.2018 08:49 Vilkuj. Põhjus: Pilt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

02.02.2018 09:33 - 02.02.2018 09:42
#7
Jah, loomulikult on ka selliseid.
Each plot has electricity, water and drainage access, as well as a satellite TV connection to offer to the guests the possibility to engage in a modern camping experience (a holiday in the nature).
www.campingcroatiapag.com/en/18/camp-parcels-%28camping-spaces%29/

Every pitch is equipped with connections for water, electricity, sewer,
www.kampnjivice.com/en/pitches-at-the-campsite-njivice.aspx

www.hoteli-punat.hr/en/campsite-pila/plots-28/
Viimati muutis: 02.02.2018 09:42 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

02.02.2018 11:57 - 02.02.2018 11:58
#8
Kui pikemalt peatud ja bussi liigutamine reoveepaagi tühjendamiseks on tülikas, näiteks telk on bussi küljes, siis alternatiiviks on mõni selline abivahend . Või lihtsalt ämber.:) Kuna Sa kämpingus olles tõenäoliselt bussis duši all ei käi ja nõusid ei pese, siis reovee tekkimine pole enamasti kuigi valus teema.
Grillimise jaoks oleks mugav soetada mõni väike gaasigrill, kuna need peaksid olema enamus kämpades lubatud, aga söegrillid on enamasti keelatud. Või siis pead sellega kolima kuskile laagri serva selleks ettenähtud kohale.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 02.02.2018 11:58 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

02.02.2018 14:42
#9
Olen Horvaatias olnud nii Novalja/Strasko kui ka Cikat kämpingus. Kui valid piiridega piiritletud kohad (hekk, kiviserv... ja nats kallimad), siis seal on nii elektri, vee kui ka kanalisatsiooni (halli vee) otsad. Tundub, et nii kõikides nede suuremates kämpingutes. Kanalisatsiooni voolik tuleks endal kaasa võtta, sest need mida seal kasutuses nägime olid kõik isesorti, seega ilmselt receptionist ei saa.
Söegrille ei lubata kasutada, gaas või elekter.
Cikat on suur kämping veekeskusega, Novaljas on spordikeskus + mageveega välibasseinid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Matkaautoga kämpingus

20.02.2018 10:57
#10
Kolm korda, mis olen Horvaatias olnud, olen alati peatunud Galebi nimelises kämpingus www.kamp.galeb.hr/en/
Minu jaoks on olnud superluks koht seepärast, et seal on olemas kõik eluks vajalik, kaasa arvatud võimalus lasta vesi tuppa ja hall vesi välja ilma haagist kohalt liigutamata. Ühendused peavad omal olemas olema. Lisaks on see olnud hea koht selleks, et hommikul välja sõites jõuab autoga käia kus iganes ja õhtuks tagasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev