Rehvivahetus

Rehvivahetus

22.04.2009 14:33
#1
Käisin mina siis eile omale suverehve alla panemas ja sattusin probleemidesse nagu alati:)
Selle suure bussiga on üks pidev jama rehvivahetusel, ta kurivaim ei mahu ju kuskile sisse:dry:
Haabersti Prisma ees on see vabaõhu rehvivahetus. Panin siis aja kinni ja veel küsisin üle, et kõik ok jne. Pidin rehvi augu diameetri ja mutrite suuruse ära mõõtma ja helistama. Telefoni teel oli kõik ok ja sõitsin siis kohale. Keriti tagumised (topelt)rattad alt ära, tõmmati uued rehvid pääle ja siis... ohoo... need ei lähe tasakaalupinki:silly:
Mingi tund aega nad aretasid seal igasugu jubinaid ja vidinaid, kuni lõpuks sai selgeks, et mingi nipiga pole see siiski võimalik. Ma nagu ei tahnud väga sellise hüppava autoga, kus 4 ratast balansist väljas ära ka sõita.

Aga rehvivahetusmees oli aus partner. Leksuse maastur aeti ette, laeti kuus ratast pääle ja sõitis kuskile teise linnaotsa neid tasakaalustama. Aeg oli mul kinni pandud pool 7 ja läksin vahepeal siis minema. Kell 9 läbi arvasin, et nad ehk kaotasid mu numbri ära ja läksin siis tagasi. Buss seisis tunkide otsas ja kedagi polnud:) Lõpuks ilmus ikkagi mees taas välja oma autoga ja oli saanud ka rattad tasakaalu. Aitasin siis oma jõuga ka kaasa ja saime asja ära lõpetada:)

Kokkuvõttes jõudsin koju kell pool 11, ehk siis 4 tundi puhast rehvivahetust:laugh:
Aga pole midagi öelda, teenusepakkuja tuli puhtalt asjast välja ja müts maha, et asja korda ajas. Tubli mees ja viisakas firma. Raha küsiti ka ainult 500.- krooni, mis ju üsna soodne rehvivahetuse hind:)
Soovitan teistelegi:)

Aga kus te ise rehve vahetate, kuhu kõrge bussiga sisse mahub?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvivahetus

22.04.2009 14:54
#2
Bussiga on targem minna kohta, kus veoautodega tegeletakse. Mul pole õnneks selles suhtes probleemi st. et pole mingit ohtu, et sõidukate rehvitöökoda mind üldse jutule võtaks :)
Näiteks Rehvimeister lagedil saab hakkama nii siselohviga rehvidega, kui ka tänapäevastega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvivahetus

23.04.2009 14:37
#3
Isiklikult ei soovita minna sellisesse rehvivahetuskohta, mis asub Ülemiste keskuse juures . Tartu maanteelt keerates kollase IT bussi kõrval olev putka.

Ainus soodne asi on järjekorra puudumine.

Minu T4 kaks 16" ratast alt ära kruvida, teised juba velgedel olevad 2 ratast tasakaaustada ja alla panna oli 100.- eek ratas.

Soovitan aga Mustamäe haigla lähedal garaazide juures olevat, kus saab 4 sellist ratast rehvid velgedelt maha, tasakaalu ja uuesti alla bussile samuti 500.- eest.

Hea asi ka see, et seal on ainult elav järjekord.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Rehvivahetus

23.04.2009 18:47
#4
Kummimees Peterburi teel.
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvivahetus

23.04.2009 20:59
#5
Ei ole see Kummimees ka kõikvõimas sääl Peterburi teel. Eelmisel kevadel käisin seal vahetamas. Ukse kõrgus oli nii täpi-täpi, et sissesõitmisel rippus 2 venda taga redeli küljes raskuseks ja kaks meest hoidsid harjavartega vihmaplekki ukse kohal üleval:D. Katuseraamid kriimustas ikkagi ära:( Kõrgus on mul 3.05

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Rehvivahetus

23.04.2009 21:17
#6
ford Hääleta:
Ei ole see Kummimees ka kõikvõimas sääl Peterburi teel. Eelmisel kevadel käisin seal vahetamas. Ukse kõrgus oli nii täpi-täpi, et sissesõitmisel rippus 2 venda taga redeli küljes raskuseks ja kaks meest hoidsid harjavartega vihmaplekki ukse kohal üleval:D. Katuseraamid kriimustas ikkagi ära:( Kõrgus on mul 3.05

:(
Sõidad teisele poole maja, tunkedes mehed tulevad hüdrotungrauaga ligi ja vahetavad/taskaalustavad rattad ära. Ei mingit sissesõitu!
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvivahetus

24.04.2009 11:43
#7
mulle millegipärast seda varianti ei pakutud. Eelistati mässata varem kirjeldatud viisil:)
Õues võin ma siis ju ikkagi pigem juba Prisma ees vahetada:)
Näiteks Kummimehes läks mul vahetus 1200.-, Prisma ees 500.-. Muidugi mässamist oli ka viimases rohkem, aga nad lubasid oma pinki kohandada (ühte koonust tulevat natukene maha freesida) ja siis peaks ka sääl kõik ok olema. Hinnavahe on ju ikkagi olemas

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvivahetus

07.02.2010 11:43
#8
Minu soovitus antud teemas on hankida omale teine jooks ja aastateks kaob ära vajadus rehve ringi lapata. Paljudel on ka tagavararehv olemas koos veljega, 3 tk tuleks siis juurde hankida.

Jääb ainult tasakaalustamine 2 korda aastas. Seda saab siis ilusasti sättida ajale, kui rehvitöökojas järjekorda pole.
Ja rehvivahetust 2 korda aastas on lihtne ka oma kodus teha;)
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Rehvivahetus

07.02.2010 13:52
#9
Läksin üle lamellrehvidele ja ei kavatse neid üldse vahetada. Kui läbi saavad, siis saab kokku rehkendada, mis on kasulikum, kas pidada kahte jooksu ja neid vahetada pidevalt või sõita ainult lamellidega ja natuke vähem. Usaldusväärsete rehvimeeste andmetel ei tohiks matkaautodele sobivate lamellide kulumine palju suurem tavalistest olla. Eks näe!
Tervitustega
Egau

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvivahetus

07.02.2010 14:12
#10
Lamellrehve on erinevaid (erinev kummisegu) - Põhjamaade omad ja lõunapoolsemate maade (mitte lõunamaade:laugh: ).
Kuulnud olen, et läbi suve lamellidega sõites kaotab lamell on põhimomadustes ehk siis talvel ei ole tema kasutegur enam sama, mis sihipärasel kasutamisel.

Arvan lisaks, et lamell ei saa soojal ajal vastu korralikule suverehvile, mis on ka suurema vihmaga turvaline.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvivahetus

18.11.2014 20:53
#11
Egau kirjutas: Läksin üle lamellrehvidele ja ei kavatse neid üldse vahetada. Kui läbi saavad, siis saab kokku rehkendada, mis on kasulikum, kas pidada kahte jooksu ja neid vahetada pidevalt või sõita ainult lamellidega ja natuke vähem. Usaldusväärsete rehvimeeste andmetel ei tohiks matkaautodele sobivate lamellide kulumine palju suurem tavalistest olla. Eks näe!

Kas oled saanud mingi tulemuse juba teada rehkenduse osas?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Egau
  • Egau avatar
  • Pole saidil
  • Foorumi guru
  • Foorumi guru
  • t. 5030540 fotograafiateenused, raadioinsener
  • Postitusi: 426

Re: Re:Rehvivahetus

18.11.2014 22:10
#12
Ivar Kalev kirjutas:
Egau kirjutas: Läksin üle lamellrehvidele ja ei kavatse neid üldse vahetada. Kui läbi saavad, siis saab kokku rehkendada, mis on kasulikum, kas pidada kahte jooksu ja neid vahetada pidevalt või sõita ainult lamellidega ja natuke vähem. Usaldusväärsete rehvimeeste andmetel ei tohiks matkaautodele sobivate lamellide kulumine palju suurem tavalistest olla. Eks näe!

Kas oled saanud mingi tulemuse juba teada rehkenduse osas?
Ja.
Sel suvel sain lõpptulemuse. Sõitsin nende kummidega ca 55 500 km 7 aasta jooksul. muster oli veel väga hea peal, kuid läksid pauguga lõhki.
Üks läks varem, eelmine aasta Itaalias. Pidasin selle põhjuseks kõrget temperatuuri (ca 40 varjus) ja ei kontrollinud ka rõhku. Kuid teisest sain lahti tänavu ja täiesti normaalsetes teeoludes. Pidasin ka kummimeestega nõu ja nende üksmeelne vastus oli, et nende rehvide iga sai lihtsalt täis, nii läbisõidu kui ka aastate poolest. Matkaauto all on neil ikkagi küllalt suur koormus taluda.
Kuid sõita oli nendega oli hea.
Kuna 2 rehvi lendas vastu taevast, siis vahetasin lõpuks kogu jooksu ära, et ei peaks teepeal enam ebameeldivusi taluma.
Tervitustega
Egau
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvivahetus

18.11.2014 22:38
#13
Mul on bussil 82 tuh.km läbisõit ja järgmise aasta veebruaris saab 7 aastat vanuseks. Igal hooajal olen vahetanud ise rattad all (suverehvid ja talverehvid on eraldi velgedel). Suverehvid on nüüd juba sellised, et ühe hooaja panen alla ja siis tuleb uued osta. Lamellrehvid on veel päris kobedad. Nendega sai 2 korda ka Marokos ära käidud (1 ots 11 tuh.km). Tundub, et mingi kõvem kummisegu on.

Kokkuvõttes tundub, et korralikud M+S rehvid alla panna, siis asi on üpris mõttekas!

Kui mu suverehvid ära lõppevad, siis sõidan olemasolevad lamellid lõpuni ning seejärel on plaanis omale järgmiseks kõige kangemad rehvid panna: LINK

Goodyear CARGO VECTOR
285/65 R16C 128N kahekordne tähistus 118R

Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvivahetus

01.12.2014 08:58
#14
Kas 285/65 läksid tõesti alla? Või on ikkagi 235/65 R16 ainult tugevam variant? Teadaolevalt pole MB sprinterile laiu 16" velgi.....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvivahetus

01.12.2014 10:00
#15
Need 285 on tulevikus plaanis. Kui selleks ajaks sobiva laiusega velgi ei saa, siis tuleb ikka 235 panna.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Rehvivahetus

01.12.2014 12:36
#16
Kahjuks neid velgi ei olegi olemas v.a. koos poolassidega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev