lisaturvavöö

lisaturvavöö

12.06.2008 09:14
#1
Kas kellelgi on teadmisi või kogemusi - nimelt tahaksin matkabussis ühele istmele juurde panna turvavöö. Tehase varustuses sellele kohale seda ette nähtud ei ole.

Üks pool asjast on selle väljaehitamine. Äkki oskab mõni asjaarmastaja öelda, kuidas on seda parem teha. Sinna vist tuleb mingid raudraamid aretada ja kerega ära siduda?

Teine asi on asja seadustamine. Tegelikult tekib ju üks lisakoht, mida ei ole ei tehnilises passis ega ka mudelis ette nähtud.
Oskab keegi kommenteerida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:lisaturvavöö

12.06.2008 10:45 - 12.06.2008 10:48
#2
ford Hääleta:
Teine asi on asja seadustamine. Tegelikult tekib ju üks lisakoht, mida ei ole ei tehnilises passis ega ka mudelis ette nähtud.
Oskab keegi kommenteerida?

Kui tegu pole just unicumiga, siis nii lihtsalt passi ühte kohta juurde ei saa. Uuematel bussidel tohib seda minu teada teha ainult firma, kel on olemas vastav ümberehitamise luba. Eestis omavad sellist ümberehitusluba ainult mõned firmad. Näit. Avestark ja Bennet. Uuri näiteks www.bennett.ee/index.html
Viimati muutis: 12.06.2008 10:48 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:lisaturvavöö

12.06.2008 12:46
#3
tnx, Korvimees, uurin säält

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:lisaturvavöö

12.06.2008 13:36 - 12.06.2008 23:11
#4
Panin oma bussi just kolm istet juurde. Midagi keerulist seal polegi. Istmel peavad olema turvavööd ja iste peab olema auto tüüpi (mitte mingi diivan). Sain ühelt mahakantud kaugliini bussilt kaks istmepaari. Ühe lõikusin maha ja keevitasin teisele juurde. Ilusamaid istmeid otsides (terve bussi istmed olid kuuri all hunnikus) nägin järsku turvavöö otsa. Ja ennäe imet, müts seisis, ptüi, üks istmepaar turvavöödega. Mõtlesin, miks. Ahhaa esimene istmepaar turvavöödega. Siis peab ju teine ka olema. Leitsingi. ARKas vaadati mu kemüüse üle ja kirjutati passi kolm kohta juurde. Passi vahetus 200eek. Väga lahked onud olid (midagi on meie ARKas juhtunud) vaatsid, et mõned massi kirjad ka valesti passi kantud. Ka kirjutati mulle juurde erinevaid kummimarke, mida võib all kasutada. Piduritega käru kohal muutus 1,5 tonni järsku 2 tonniks.
Bussi istmetel on 2punkti rullrihmad. Mõlemad otsad kinnituvad istmeraami külge, just kannikate kõrval.
Ajutiselt, regamise ajaks, panin istme ettepoole. Vaheseina poleks vaja olnudki. Nagunii läheb see hoopis välja.

Proovin siis Kristi õpetust mööda vähendatud pilti panna. Natuke parem pilt läks vähendamise käigus vussi. :huh:
5o9279o

Lisatud failid:

Viimati muutis: 12.06.2008 23:11 Motamees. Põhjus: Pildi panek

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:lisaturvavöö

12.06.2008 13:46
#5
ah et nii lihtsalt käiski:) mul on see, et mul on istmed isegi olemas sees juba - et on 2+2 istet vastastikku, laud vahel ja teisel pool on 1+1 koos lauaga, aga need ühesed ongi ilma turvavööta. Paarisistmetel on all ja taga mingid metallraamid nelikanttorust, kuhu on siis kinnitatud need turvavööd. Põhimõtteliselt annab sellele ühele ka siukse konstrui vahele aretada.
Kardangi lihtsalt seda, et kuidas need "lahked onud" ARK-is sellesse suhtuvad ja kas nad ikka panevad passi selle juurde. Mõlemile ei tahakski panna, sest siis tuleb juba 8 kohta.
kus ARK-is sa käisid muidu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:lisaturvavöö

12.06.2008 13:58
#6
ford
kus ARK-is sa käisid muidu?
Siiani ühes eesti karmimas ARKas - Kuressaares. Sellepärast kiitsingi kangesti häid onusid.
Varem käisid paljud meie mehed mandril registreerimas. Isiklikult käisin omavalmistatud autot registreerimas Saue ARKas. Just meie karmikäelisuse pärast. Ilmselt oleks ka siin hakkama saanud, arvasin lihtsalt, et närvid maksavad rohkem, kui Tallinna sõit. Viimase kogemuse peale enam Tallinna ei sõidaks.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev