Rehvid

  • Rippuv Sammal
  • Rippuv Sammal avatar Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja

Rehvid

05.11.2009 14:39
#1
Plaan talvel Euroopasse põrutada.Kuidas nende naast rehvidega on.Kas keegi oskab öelda kus on lubatud kus mitte.
Juba tekib arusaamatus Lätiga.Ühed ütlevad ,et on lubatud teised ,et ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvid

05.11.2009 15:23
#2
minu teada on Poolas ka keelatud, sealt juba üle ei lenda:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvid

05.11.2009 19:31
#3
Lihtsam oleks vist kirjutada nimekiri riikidest, kus nad lubatud on.
Ei kujuta küll hästi ette, et naelrehvidega euroopas midagi teha oleks.
Nii mitmedki on sinna siiski nendega eestist jõudnud :P

Mägede jaoks võid muretseda parem ketid.

Poola, Saksamaa ja Austria on kindlalt keelatud, seega pole sinna euroopasse suurt kuskilt kaudu minna.

Poolas trahv naelrehviga sõidu eest 150 zlotti.

Soome, Rootsi , Norra on lubatud. Taanini pole kunagi talvel sõitnud.

Ise hoian talviseks sõiduks kahte komplekti lamelle. Nii suvilaautole, kui bussile omad.

Mõned aastad tagasi jaanuaris saksamaalt tulles läbi poola sõites ei näinud teedel lund ega libedat mitte kuskil. Esimene libedus oli Leedus.
Saksamaal õnnestus tol korral lumega sõita lõuna saksamaal (neil oli tavalisest erinevalt talv ) See lumi oli ka juba lõunaks teedelt koristatud.

Järgmine koht lund maitsta oli Potsdamis poes käies ja linna servas bussi ja suvilaga ümber keerates.

Toimetas väga hästi all olnud kasutatud lameelrehv, mis eestis kõlbas pärast ainult uisutamiseks või talvise vihmaga.

Ilmselt pead reisikuludesse ikka komplekti lamelle sisse planeerima.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Rehvid

05.11.2009 20:17
#4
Taani kohta oskan mina siiski täpselt vastata, kuna olin selle probleemi ees üle-eelmisel talvel ja lõpuks küsisin seda Eesti saatkonnalt Taanis. Sealt sain tookord siis alljärgneva vastuse:

Jah, tohib. Naastrehve tohib Taanis kasutada 1. novembrist kuni 15. aprillini. Kui naastrehve kasutada, siis peab neid auto all olema terve jooks ehk 4 tükki. Lamell- või suverehvidega naastrehve kombineerida ei ole lubatud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev