Õhkpasun matkakale, soovitusi

Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 13:09
#1
Kas keegi on paigaldanud matkakale mõnda võimsamat õhkpasunat? Viimase reisi ajal oleks hea meelega mõned törtsud idikatele teinud. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 13:32
#2
... Viimase reisi ajal oleks hea meelega mõned törtsud idikatele teinud. 

Kummal pool klaasi?
Hää küll, see oli inetu märkus... Häbi sulle Peep 
Tegelikult saab ilma signaalita ka hakkma. Vahel on vajadus lihtsalt sidur lahutada ja mootorile pöördeid anda. Toimib palju paremini.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 13:36 - 30.04.2023 13:41
#3
Kas keegi on paigaldanud matkakale mõnda võimsamat õhkpasunat? Viimase reisi ajal oleks hea meelega mõned törtsud idikatele teinud. 
Siin on nüüd 2 erinevat lähenemist. Kas bussil on suruõhk olemas või otsid sellist, mis töötab 12V pealt? Kui suruõhk olemas, pole iseenesest midagi keerulist. Pasunal on endal küljes 12-24V töötav klapp ja suruõhu sisend. Ühendad sinna suruõhuvooliku ja lisad armatuuri lüliti, kust läheb vool pumba klapile ja tehtud. 
Suruõhuga variant:       

Elektriga variant:        

Elektriga variant eeldab muidugi veits tummisemaid kaableid. 
 
Viimati muutis: 30.04.2023 13:41 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 13:39
#4
Űks "kalluriproff" lasi autobaasi õues tõrtsu signaali. Teine kommenteeris, et ma käin Moskvas ära ühegi tõrtsuta, sa kallutajamees
tuled baasi õues lõugama.
Raivo Koppel
729

Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, dyyp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 13:47 - 30.04.2023 13:48
#5
Űks "kalluriproff" lasi autobaasi õues tõrtsu signaali. Teine kommenteeris, et ma käin Moskvas ära ühegi tõrtsuta, sa kallutajamees
tuled baasi õues lõugama.
Märkus on muidugi asjakohane, kuid bussil võiks olla ikka veidi soliidsem signaal, kui tavaline "mägrapeer"  :)  
 
Viimati muutis: 30.04.2023 13:48 Korvimees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 17:31
#6
Űks "kalluriproff" lasi autobaasi õues tõrtsu signaali. Teine kommenteeris, et ma käin Moskvas ära ühegi tõrtsuta, sa kallutajamees
tuled baasi õues lõugama.

See legend võiks olla täitsa minust, aga siis ma olin alles poisike. Mäletan häste, kuidas otsisin omale pasunat. Pasunaid oli lahve, aga põranda ventiili polnud kusagilt saada. Siiski õnnestus mul see kusagilt ärida ja ka minu kalluril oli lõpeks "hädavajalik" pasun küljes. Küll oli hää tüdrukuid linnavahel ehmatada. Ma küll ei mäleta selle riista sihtotstarbelist kasutust.
Kurit, hää, et pika laine peale ei lastud poisikesi. Muidu oleks seal Moskva vahel pasundanud ja mõne pruudigi leidnud.
Korvimehe pakututest valiks ma elektripumbaga versiooni. Nagunii tuleb vool juurde vedada, milleks siis veel voolikutega jamada. Selline pumbaga versioon oli mul täitsa olemas, aga kolme väiksema pasunaga. Ja nagu hääs muinasjutus ikka lõpp - seisab see pasun siiani kuskil kuurinurgas, kui ma pole teda just ära visanud.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 18:15
#7
Kumb variant see tõhusamalt töötab?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 18:59
#8
Kumb variant see tõhusamalt töötab?
 
Õhupaagi pealt on kiirem.

Teisel tuleb väike viivitus, kuni kompressor surve ülesse saab. Viimastel on töösurve ka madalam.
Ühel ka eestis müüdud prantsuse sõiduautol oli kunagi see pasunaga versioon lausa tehasest peal. Aga polnud suurem asi, või viga selles, et lammutusest.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 19:16 - 30.04.2023 20:19
#9
Kunagi eelmisel sajandil müüdi Biltemas " eriti tõelise lehma ammumise häälega" helisignaale, mul oli kindel plaan see soetada musta-valgekirjule Tuulale, aga projekt jäi teostamata.   Selle õhkpasuna aga koos kraaniga tõin kaasa vene kroonust ja see sai sõbra kraanaautole. See töötas küll sihtotstarbeliselt.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 30.04.2023 20:19 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

30.04.2023 21:56
#10
Selge, siis panen vast suruõhu pealt, meil paak põhja all.
Millisest kauplusest tasub kõvemat kisa tegev pasun vaadata?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 09:00 - 01.05.2023 12:36
#11
Ivar. Vaata ka AVSK poest, see SInu kodu läheduses. Saad viie pasunaga lasta sissemudjatele La Cucarachat .

avsk.ee/est/tooted/signaalid/suruohusignaal-5-pasunaga-12v-mangib-meloodiat-la-cucaracha_29090.html
Raivo Koppel
729

Lisatud failid:

Viimati muutis: 01.05.2023 12:36 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 09:50
#12
Ma olen vahest môelnud, et ette vôre vahele oleks vaja suruôhuga pihlakatoru, et vàikseid kuullaagreid lasta lollidele taha klaasi, kellel autokool longates tehtud sai :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 10:18
#13
No nii. Remol on pihlakatoru. Rekkamees paneb päris kuulipilduja ja mõni kõva mees tuleb vapsee tankiga teele sõitma. Mingi MadMax tuleb välja, sõda teedel. Keda siin lolliks või targaks nimetada?
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 12:08
#14
Me eelmine aasta tagasiteel mõtlesime, et võiks olla selline agregaat, kui keegi sulle signaali laseb, siis lendab vastutasuks muna esiklaasi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 12:28 - 01.05.2023 20:27
#15
Meenub mulle, et olen saanud ülevaatusel teada, et minu autol puudub sootuks toimiv signaal. :(  
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 01.05.2023 20:27 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 13:03
#16
Keskmisest korralikumat häält teeb Denali Soundbomb denalielectronics.com/collections/soundbomb-horns
Ma olen neid mootorratastel kasutanud, mõjub hästi
Saab otse neilt tellida aga saab ka Euroopa veebipoodidest ja kui googeldad siis kindlasti ka Eesti poed pakuvad

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 14:51
#17
Kas keegi seletaks, milleks neid hästi kõva häält tegevaid või asjaloopijaid vaja on? Ilmselt elukauge ma.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: olevtoom

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

01.05.2023 17:58
#18
Eks neid pasunaid vaja selleks, et oma suur ego läbi spetsiaalse häält tegeva toru kaudu kabiinist välja lasta. Kui ei suuda liikluses lolle taluda, siis ei erine ise ka nendest lollidest.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Motamees, Alex, kaminahi, olevtoom, dyyp, Telgivai

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

02.05.2023 07:45
#19
Kas keegi seletaks, milleks neid hästi kõva häält tegevaid või asjaloopijaid vaja on? Ilmselt elukauge ma.
 
Asjaloopijatest ei tea midagi. Aga pasun on vajalik.

Eestis on tekkimas kogu aeg juurde neid juhte, kes arvavad, et kaherealisel teel on teine rida ainult tema uue tranduleti jaoks ehitatud, sest maksis ikkagi üle 100 000 euro ja kus mujal seda ikka näidata, kui sujuvat liiklust takistades.

Kuigi liiklusseadus ütleb natuke teistmoodi teises reas kaherealisel teel kulgemise kohta, kui esimene rida on vaba.

Olles see jonnipunn, kes paremas äärmises reas mööda ei lähe, siis jääbki ainult teises reas sappa võtta.

Liiklusseadus lubab sel juhul sabas 2x tuledega vilgutada. Mõni on vahel ikka väga ninapidi telefonis ka sõidu ajal kinni, ega siis muud polekski, kui paar törtsu signaali.

Õnneks on praegu küljes sellised illegaalsed topelt Ledid täistule peal, et 10 meetri pealt teevad eessõitjal salongi ka päeval vilgutades  valgeks.

Aga kuna juba mõne päeva pärast lähevad need vahetusse lahjemate originaalide vastu, siis üks hea signaal kulub ilmselt tulevikus ära. Kusjuures aastaid sai sõidetud ka nii, et autodel tavaliselt signaal töötas ainult enne ülevaatust.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

02.05.2023 10:00
#20
Üle 100 k maksvad autod küll matkakale jalgu ei jää? Ei esimeses ega teises reas. Ega asulaväliselt tühjal teel teises reas liikujaid Eestis eriti leidu.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

02.05.2023 11:17
#21
Minul on pasun vajalik nendele tegelastele, kes sinust mööda sõidavad ja siis ette uinuma jäävad, peale viiendat möödasõitu laseks talle tähelepanu äratamiseks väikse törtsaka. Vahel on ka liiklussituatsiooni kõvemat häält teha, kuna selle originaal kurepeer ei kosta vist juhile salongi. Ja kui aus olla, siis mõnele rongivagunile, kes liiga kauaks rongi on jäänud, laseks ka ühe kõvema käraka, nad ju ei saa aru, et matkakas ei suuda sõidukas+rekka möödasõitu teha. Millegipärast selliseid vagonette kohtab eriti palju Leedus. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

02.05.2023 11:39
#22
Kes puhkab reisides, kes kulutab närvirakke. Igaühele oma.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

02.05.2023 11:47
#23
Üle 100 k maksvad autod küll matkakale jalgu ei jää? Ei esimeses ega teises reas. Ega asulaväliselt tühjal teel teises reas liikujaid Eestis eriti leidu.
 
Ikka leiab piisavalt. Tallinnast Pärnu poole väljasõidul kuni Saue teeotsani, Sauelt Jüri poole igas kohas, Jüri ringist Narva poole jne.

Minul on VW T5 akendega kaubik, kus on  arvestatud magamisvõimalusega. 132+ kW ja nelivedu suure piimapaki (2l) mootoriga. Endiselt N1 aga küll tast ükskord ka päris elamuauto saab. Kui mitte enne, siis pärast N1 autodele EU poolt kirjutusseadme kohustuslikuks tegemist kindlasti. Pidi tulema lähiaastatel.

Sellega polnud poolas eelmine suvi mingi probleem 150-160 tempos teiste autodega püsida. Eesti teede kiirustest ei räägi, vältimaks küsimusi, :"kuhu sul kiire on?" Tegelikult pean veel mõned kuud korralik olema, kuna eelmisel aastal sai Tartusse minnes 2+1 raja lõpus enne emajõe silda  140 km/h teisel pool 1 raja ääres peidus olevale radarile sisse sõidetud. 100 oli lubatud. Jäi 41 , mis transformeerus 160 euroseks automaksuks.

Eile olid teised umbes samas kohas Tallinna poole minejaid kiirust võtmas tunde, sest minul jäi Tartus 3 tunnine vahe ja ikka olid nad seal 2 rajalisel Tallinna  poolel.

Muide, klubis on ka vähemalt üks päris matkaauto, mis Tallinn-Tartu maanteel kulgeb 130 km/ h . Korra sabas üritanud olla, aga liiklus oli tihe ja erandkorras tol päeval tuli Tartus niigi oodata. Nii et nõrgem ja väiksem andis järgi ;)
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

02.05.2023 11:52
#24
Ühe mõtte võib-olla lisaksin...

Neile möödasõitjatele, kes 2+2 teel möödsõidu lõpetamisel kohe nina alla (10m nt) tagasi rivistuvad, laseks isegi kena törtsu. Otsin kunagi ostetud pasuna välja ja uue matkaka soetamisel installin.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Õhkpasun matkakale, soovitusi

02.05.2023 11:59
#25
Kes puhkab reisides, kes kulutab närvirakke. Igaühele oma.
 
Adrenaliin aitab sõites erksana hoida. Pealegi jutt, et närvirakkke ei saa  taastada, on iganenud.

Mänguasi -närvirakk 
[img


Siit tekib huvitav küsimus,miks rekkamehi nii vähe roolis reisides puhata lastakse, erinevalt näteks Austraaliast ja Ameerikast?
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev