Varjualuse ehitus

Varjualuse ehitus

15.10.2022 11:11
#1
Tere, on soov haagissuvilale varjualust ehitada u. 8 x 4 x 3 m. Mõttes oleks teha alumiiniumkarkassile kaarja katusega, millele paneks peale läbipaistva kihtplastiku, seinad jääks avatud. On ehk kellegil midagi pakkuda või kust leida alumiiniumkarkassi? Eelarve peaks jääma alla tonni. Olen avatud igasugu infole ja soovitustele.
Kuna haagisel on peal päiksepaneelid, siis tekib küsimus, kas läbi UV kindla kihtplastiku päiksepaneelid ikka toodavad voolu või kui palju see pärsib tööd? Olen uurinud siit - sealt, vastused seinast - seina, kindlat tõde pole saanud. 

55kuus04kuus79.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Varjualuse ehitus

15.10.2022 14:06 - 15.10.2022 14:09
#3
10mm kihtplast on ca 300 raha 24 ruutu, õhemat mina ei paneks kindlasti. Küll aga näen väga suurt probleemi nö. purjepinnas, alu puhul on kaal väike(ise teeks kindlasti terasest), hind ja lumekoormus. Vahetasin kasvuhoonel kolm aastat tagasi ühe rea katuseklaasidest 4mm kihtplastiku vastu...kolm korda olen käinud külapealt teda taga otsimas ning enamusest koosneb tugevdustest. Terasest ise tehes ehk mahuks eelarvesse...

Kui on huvi, võin päiksega panna paneelile 10mm kihtplasti ja hiljem raporteerida tulemustest...
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006
Viimati muutis: 15.10.2022 14:09 Alex.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Varjualuse ehitus

15.10.2022 18:19
#4

Kui on huvi, võin päiksega panna paneelile 10mm kihtplasti ja hiljem raporteerida tulemustest...
Kui tüli ei tee, oleks sellisest katsetusest huvitatud küll, väärt info teistelegi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Varjualuse ehitus

25.10.2022 15:21
#5
Pean vabandama, eile oli päikseline ilm ja läksin katsetama, aga kahjuks kontroller ei soovinud koostööd. See aasta uut kontrollerit ei osta, teine, töötav, on olemas, aga sellel puudub võimalus "numbreid jälgida".
Knaus Traveller Fiat Ducato 1990
+3725012367
VW Transporter " Ambulance" 2006

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Varjualuse ehitus

26.10.2022 11:49
#6
Mul seisab suvila ühekordse trapetsprofiil plastik katuse all. Päikesepaneelid toodavad väga vähe läbi katuse. 
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Varjualuse ehitus

27.10.2022 10:29
#7
Rainer kirjutas: Mul seisab suvila ühekordse trapetsprofiil plastik katuse all. Päikesepaneelid toodavad väga vähe läbi katuse. 
Kas katus on kirgas või on toonitud (pronks) plastik?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Varjualuse ehitus

27.10.2022 11:00
#8
Kuut66 kirjutas:
Rainer kirjutas: Mul seisab suvila ühekordse trapetsprofiil plastik katuse all. Päikesepaneelid toodavad väga vähe läbi katuse. 
Kas katus on kirgas või on toonitud (pronks) plastik?
Kunagi oli kirgas, u 15a tagasi pandud katus.
nr 921

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev