UV stopiga esitule pirn.

UV stopiga esitule pirn.

06.07.2022 08:54
#1
Juba ammu olin teadlik, et sellised pirnid on olemas. Naersin omaette, et isegi seal hoitakse vastutuleva juhi silmi UV kiirguse eest - mis see minu asi on. 
Tõde selgus minu jaoks alles paar aastat tagasi, kui leidsin auto manuaali lugedes, et sellel autol peab kasutama just UV stopiga pirne. Miks just nüüd hakkas kelluke ajusopis helisema. Aga selle pärast, et eelnevalt olin poleerinud, plastik esitule klaasilt, ajaga tekkinud jälgi. Igal plastikust klaasil (pikema tarbimise järel) on näha esitule põlemisest tekkinud kahjustused. Kuni selleni, et esitule klaas muutub pragude pärast kasutuskõlbmatuks. Kasutatakse ka plastikust reflektoreid, aga selle kahjustusi me sageli ei näe.
Siit soovitus kõigile, kel plastikust esitule klaasid. Kasutage ainult UV stopiga pirne või paigaldage oma autodele päevasõidu tuled.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: UV stopiga esitule pirn.

06.07.2022 13:15
#2
Jutt muidugi õige, samas ei maksa tähelepanuta jätta muid tegureid, mis plasti vanandavad- kasvõi teedel lenduv tolm ehk õhk täis abrassiivseid osakesi ja autode tuules liiguvad need üsna suure kiirusega. Lisaks talvine sodi, mis lihvib tuled ja esiklaasi, eriti kui pikivahet hoida ei viitsi. Samas oleks huvitav teada, kui suur on päikeselt siia jõudva UV kiirguse mõju. Inimeste puhul on seda igatahes ühe päevaga näha kui mingit kreemi ei kasuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: UV stopiga esitule pirn.

07.07.2022 23:15
#3
Muidugi mõjutavad klaasi ka kõik teised loetletud tegurid, aga need muudavad kogu klaasi tuhmiks. Seda nähtust on võimalik välja poleerida. Tegin oma masinal nii.







Tegin pilti ühe tuttava auto tuledest, kus konkreetselt valgusvihk on rikkunud esitule klaasi. Ta üritas teibiga natuke takistada vee sisse imbumist. Pirni põlemisest rikutud tule klaasi ei ole võimalik taastada.

   


 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: UV stopiga esitule pirn.

08.07.2022 02:02
#4
On veel üks tegur.Pigiplekieemaldi ei mõju ka plastklaasile hästi. 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: UV stopiga esitule pirn.

08.07.2022 06:47 - 08.07.2022 07:34
#5
On veel tegureid- näiteks tuledepesurid. Siis veel vihm, lumi, lörts ja jäävihm. Kui klaasi taga istub pisuke garini hüperboloid ja väljastpoolt tabab klaasi külm sahmakas miskit ollust, siis kaua sa puhtana särad. Lisaks ongi mõned tootjad teinud tulede projekteerimisel väikese vea ning muutnud nad väsimusele vastuvõtlikumaks. Suvalise kaubanduskeskuse parklas võib saad hea ülevaate tulede olukorrast.
Viimati muutis: 08.07.2022 07:34 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev