Mootori pöörded maantesõidul

Re: Mootori pöörded maantesõidul

24.08.2018 22:19
#26
Loen ja loen ja sain lõpuks aru, et siin on ikka tehnikavõõrad inimesed. Peaülekanne on see, mis võib olla erinev, mitte käigukast...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

24.08.2018 22:43
#27
Täpselt!
Lähen septembris vahetusele kiirema vastu, millega peaks 90 km/h kiirusel pöörded 3000 pealt 2460 peale ning kütusekulu vähenema 15 protsendi jagu (ca 2,4 l), võibolla veidi rohkem.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

24.08.2018 22:58
#28
Tagasillaveoga masinatel võib rääkida tõesti peaülekandest, kuid esivedused Ducatod ja nende derivaadid on kõik ühises korpuses oleva käigukasti ja peaülekandega.
Ehk siis peaülekannet vahetada ei saa, vaid on erinevad käigukastid. Lühidalt, pole mõtet rääkida eraldi peaülekandest kui sellisest. Mersul - Transitil saab tagasilla reduktoris hammasrattaid vahetada ja nii muuta ülekandearve.

Enimlevinud selle 2,8 Iveco mootori otsas on MG5T koodiga käigukast, kuid vähese googeldamise tulemusena võib leida et läbi aegade on neid sinna mootori otsa pandud vähemalt 10 erineva koodiga - ja ka siis erinevate ülekandearvudega käigukasti. Reaalselt olen ma näinud (kunagi kui boxeril käigukasti hammasrattad koostööst loobusid, siis käisin erinevates romulates pakutava materiaalosaga tutvumas) sellist tüüpi masinal kolme erinevat käigukasti.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

24.08.2018 23:04
#29
kaminahi kirjutas:
Kui ahjutöödes vahe saan tekitatud, siis ma vaigistamiseks midagi ka ette vist võtan. Aga seniks ikka 100-ga ;) Tänan informaatoreid, kaasamõtlejaid!
Üks võimalustest on rain@pakiautokeskus.ee
Saada talle vin, saad teada, mis ülekanne Su bussil on, millised oleksid alternatiivid ja kui palju need kiiruse/pöörete vahekorda muudavad. 2,8-sele JTD mootorile on 3 erinevat peaülekannet ja kindlasti pole Sinu oma kiiremate hulgast.;)
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

24.08.2018 23:05
#30
Ivar Kalev kirjutas: Täpselt!
Lähen septembris vahetusele kiirema vastu, millega peaks 90 km/h kiirusel pöörded 3000 pealt 2460 peale ning kütusekulu vähenema 15 protsendi jagu (ca 2,4 l), võibolla veidi rohkem.
Kas oled kindel, et probleeme ei teki kui taga diffri ära vahetad? MB-l kipub kast avariisse kui kiirused ei klapi!
Autode elekter ja diagnostika. Webasto diagnostika/remont, kliima hooldus ja remont.Puksiirabi +37255558678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

24.08.2018 23:15 - 24.08.2018 23:17
#31
Ei ole kindel aga väidetavalt on nad neid töid teinud ja ma ei oleks esimene. Eks garantii korras saavad nad ju vana reduktori tagasi panna, see ei ole enam siis minu mure.
Käigud peaksid vahetuma pöörete arvu järgi.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 24.08.2018 23:17 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

24.08.2018 23:35
#32
ifffff kirjutas:
Ehk siis peaülekannet vahetada ei saa, vaid on erinevad käigukastid. Lühidalt, pole mõtet rääkida eraldi peaülekandest kui sellisest. Mersul - Transitil saab tagasilla reduktoris hammasrattaid vahetada ja nii muuta ülekandearve.
Kõik õige, vahetus on pisut keerulisem, kui tagasillas teo ja taldriku vahetus, aga iseenesest on erinevad peaülekandes täiesti olemas. Samuti on olemas hulk erinevate ülekannetega (käigu pikkusega) kaste, aga kõnealuses kiiruse/pöörde vahekorras mängib põhirolli siiski diferentsiaali ülekanne.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 07:58
#33
Selleks, et muuta mingit ülekandearvu, on vaja vaid kahe hammasratta hammaste arvu muutmist- vedava ja veetava. Mitte midagi ei pea sealjuures muutma ei kasti korpuse ega ka võllide osas, seega samasse korpusesse saab sisse laduda väga erinevaid ülekandeid. Imelihtne on muuta difri suhet või viienda (kuuenda) käigu suhet. Kastid komplekteeritakse vastavalt auto kandevõimele, mootori võimusele ja ka rataste suurusele. Kuidas muidugi Fiat oma koosteliinil asju ajab, ei tea- ehk võetakse riiulist see, mis parasjagu võtta on ning pärast tekivadki üle maailma foorumites teemad, et ühel on pöörded kõrged, teisel sama mootoriga autoga madalad. Natukene googeldades on need teemad leitavad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 09:26
#34
Viiekäigulisel olen näinud et esindus vahetas 5 käigu ära.. miks või mis suunas ei mäleta enam. Ma arvan et esiveolisel see peaülekande vahetamine lihtsalt keerulisem. 5 käigu oma vahetati lihtsalt autot üles tõstes ja otsakaan lahti. Aga tavaline varuosa kataloog vist ei paku neid eraldi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 10:01
#35
Illar: Võimalik tõesti, et on olemas ka veel lisaks eri käigukastidele erinevaid kastisisusi samasse korpusesse. Nii spets ma ka selles teemas pole ja ka google ei tea sellest midagi. Peaülekande vahetamine peaks siis tähendama ühe võlli ja hammasratta vahetust.

Nootsii: www.ebay.co.uk/p/Fiat-DUCATO-2-8-Diesel-Mg5t-Complete-5th-Gear-Kit-35-58-Teeth-1994-to-2002/7004621964 Need viienda käigu hammasrattad on suht laiatarbekaup. Omalajal tahtis esindus selle komplekti eest 700+ euri saada.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 10:06
#36
Siin on kolm erinevat kasti, mis kõik olnud 2,8/94kW mootorite otsas.
20KM79
20UM04
20UM18

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 10:22
#37
Pean kindlamaks vahetada sisse uued hammasrattad. Tundub, et lahendus toimib.

Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 10:27
#38
Ducatol kindlasti toimib ise oma silmaga näinud, fiati esinduses töötades, et vahetati 5 käigu hammasrattaid nii et masin oli ainult tõstukil. Aga neid pakkus kataloog erinevaid, koodid ei klapinud teiste kastidega, tuli orginaal varuosakataloogist sobiv tellida. Aga see kui 3000rm 100kmh tunnis võib muidugi tähedada et käigukast on mingi tundmatu suurusega kasti vastu vahetatud. Enne tuleks siis kast tuvastada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 22:59
#39
kaminahi kirjutas:
Pean kindlamaks vahetada sisse uued hammasrattad. Tundub, et lahendus toimib.]
Näikse, et siin kisub jutt 5 käigu hammasrataste vahetuse peale. Ma igaks juhuks mainin, et see pole probleemile lahendus.:( Sellega muutub 4-5 käigu vahekord - 5 käik muutub kas aeglasemaks, nii, et pole suurt vahet, kas sõidad 4 või 5 käiguga, või siis nii kiireks, et mootor ei pruugi jaksata 5 käigu algust vedada... Nagu mitme postitaja poolt eespool juba mainitud, peab vahetama diferentsiaali vedava ja veetava poole. Sel pole 5 käiguga midagi pistmist...
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Ivar Kalev

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

25.08.2018 23:21
#40
Illar kirjutas: ... Ma igaks juhuks mainin, et see pole probleemile lahendus...
Ma igaks juhuks mainin, et see on probleemile üks lahendustest.
Paigaldasin K750ele kiirema neljanda käigu. Sai isegi üle 100km/h vabalt sõita, kartmata, et mootor laiali lendaks. Muidu ei kannatanaud see vana motikas eriti üle 80km/h sõitmist. Jah, 3 ja 4 käigu vahe oli pikem st. pidi kolmandaga venitama suuremate pöörete peale ja siis neljas sisse. Käiguvahetuse eripäraga aga harjus päris kiiresti. Tagasi poleks küll enam aeglast neljandata tahtnud.
Mainin ka igaks juhuks, et mul oli olemas ka kiire tagasilla reduktori hammakad, mis jäidki seisma. Selle kasutaja nii head tulemit ei saanud.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

26.08.2018 00:31 - 26.08.2018 08:25
#41
Motamees kirjutas:
Ma igaks juhuks mainin, et see on probleemile üks lahendustest.
Ma K750 -tega pole enam ammu kokku puutunud ega taha siin mingeid väiteid õhku visata, aga minu mäletamist mööda oli neil ka kolm erinevat difrit, rahvakeeli aeglane, kiire ja kiire-kiire. Viimane oli kasutusel miilitsa soolo Uraalidel ja seda üritati ka teinekord K750-tele külge pookida. Neid sai kasutada paraku vaid ilma külgkorvita sõites, sest korvi nad selle ülekandega lihtsalt ei jaksanud vastu tuult vedada...;)

Mis puutub nüüd kõnealusesse teemasse, siis mingisuguse tulemuse võib see anda juhul, kui Raivol on 4-5 käigu vahe väga väike ja kasutuses pole juba kõige kiirem 5 käik...Esimese "muutuja" tuvastamine on vaid testisõidu kaugusel, teise saab ilmselt kuskilt vin´i järgi välja sorida. Aga soovitud 1000 rpm´i langust ei tule sealt kindlasti.
Ma ei tea, kui kiire on minu bussi 5 käigu ülekanne võimalike valikute hulgast, aga 4 - 5 käigu vahe on umbes/täpselt 1000 pööret, mis on tegelikult niigi väga, väga palju. (Minu 5 käigulisel sõiduautol on see näiteks 200). Suuremaks ei tohiks seda kindlasti ajada, sest sel juhul jääb kiiruse vahemik, mil 4 käik on palju kasutada ja 5 ei jaksa vedada väga suureks. Mis omakorda on kohutavalt ebamugav.
Ma pole küll sugugi veendunud, et Itaalia insenerid neid käigukaste kokku lapates mingit erilist novaatorlikkust on ilmutanud, aga tõenäoliselt käikude ülekanded just päris juhuslikud ka valitud pole... Seetõttu ma ei saagi päris täpselt aru, miks peaks ühte asja paremaks tegema teise arvelt, kui samas on võimalik lihtsalt peaülekanne välja vahetada... :unsure:
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 26.08.2018 08:25 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

26.08.2018 09:10
#42
Peaülekande saadavus? Töö hulk? Minu kunagisele Lanciale ei olnud saada erinevaid peaülekandeid küll aga 3-4 erinevat 5 käigu komplekti. Inimene kes natuke rohkem kodus, kui mina auto ehituse ja müügiga arvas et erinevate riikide jaoks erinevad käigukastid tehakse. Et kui mnt kiirus on 80kmh siis viies käik optimeeritakse 80kmh peale kui 100 siis sinna. Aga kas see ka tõde on ei tea aga oma loogika on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

26.08.2018 09:26
#43
Sinna peaks sobituma 3 erinevat ülekannet. Saada on tänasel päeval õnneks kõike, nii uuel, kui kasutatud kujul. Aega kulub niipalju, et kast maha võtta, differ ära vahetada ja kogu kolakas alla tagasi toppida. Minu bussi siduri vahetus, kus töömaht oli umbes sama, tehti poole päevaga. Oskajal selle tööga vast üle päeva ikka ei lähe...
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

26.08.2018 09:47 - 26.08.2018 10:01
#44
Minu auto 4. ja 5. käigu vahe tõesti suur ei ole ja olen unustanud auto tavateel lausa neljandaga sõitma. Tean juba hea Illari ;) varasemast jutust, et temal see vahe ebamugavalt suur.
Mulle jääb jätkuvalt meeldima matkata just mägedes ja kuna seal need senised käigud on väga ok siis äkki ikka teeks selle viienda nn. kiirkäiguks, millega sõita mägedeni? Hiljuti Alpides sõites ma iga päev viiendat sisse ei saanudki :P Tegelikult aga enne ei otsusta kui saan vastuse Rainilt, @pakiautost. Mulle meeldiks kiire viies ja 16 tolli.

PS. Illar, kuna minu auto on Sinu omast 2 tonni :) kergem, siis usun, et just Sinu auto ülekanded talle meeldiksidki.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.08.2018 10:01 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

26.08.2018 21:05 - 26.08.2018 21:07
#45
Homsest kodusaarele tööle ja südamerahulduseks tegin testi. 3000 pm annab gps 1. käiguga 20km/h, teisega 38 km/h, kolmandaga 58km/H, neljandaga 86 km/h ja viiendaga juba mainitud 102 km/h. Mida ma oskan arvata? Vaid seda, et kuni 2500 pm -ni on kõik ok, üle selle enam ei meeldi. Kiirendab hästi ja siis tahaks seda vaikset viiendat. Minu kerge autoga, mis kindlasti ei hakka kaaluma üle 3,5 tonni, on nagu põhjust loota pihtasaamist soovitud tulemusele. Noh jah ja äkki panen käikude pikenduseks need 16 tollised siis ka ikka kui muidu rahu ei anna.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.08.2018 21:07 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

26.03.2019 22:30 - 26.03.2019 22:34
#46
Tere,

Saime masina kiiremaks- paigaldasime oluliselt kiirema 5- käigu paari. Arveks saime 345.- (koos km-ga)

Tervitades

Rain Tarasov
PakiAutoKeskus


Selline teade potsatas postkasti. Neljapäeval lähen autole järgi ja siis maanteekatsed.
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 26.03.2019 22:34 kaminahi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

27.03.2019 00:11 - 27.03.2019 00:11
#47
kaminahi kirjutas: Tere,

Saime masina kiiremaks- paigaldasime oluliselt kiirema 5- käigu paari. Arveks saime 345.- (koos km-ga)

Tervitades


Rain Tarasov
PakiAutoKeskus


Selline teade potsatas postkasti. Neljapäeval lähen autole järgi ja siis maanteekatsed.

Kuhu sul kiiret on?
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Viimati muutis: 27.03.2019 00:11 Ivar Kalev.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

27.03.2019 12:11
#48
Ivar Kalev kirjutas:
kaminahi kirjutas:
Kuhu sul kiiret on?


Käigukast sai kiirema ülekande ehk sama kiirusegs liikudes teeb mootor vähem põõrdeid. Vähem müra ja kütust. Kulub ka vähem.
Raivo Koppel
729

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

27.03.2019 19:55 - 27.03.2019 20:05
#49
No mis me räägime. Mina olen tulemusega ikka täiesti rahul. Tõin auto koju. Kui spido kell näitab 90 siis põõrete kell 2000. Vaikus on kuldne.
Tänan kõiki juhendajaid ;)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 27.03.2019 20:05 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Mootori pöörded maantesõidul

27.03.2019 20:20
#50
kaminahi kirjutas: No mis me räägime. Mina olen tulemusega ikka täiesti rahul. Tõin auto koju. Kui spido kell näitab 90 siis põõrete kell 2000. Vaikus on kuldne.
Tänan kõiki juhendajaid ;)

Kas neljanda ja viienda vahe liiga suureks ei jäänud?
CARTHAGO CHIC E-LINE I 50 YACHTING EDITION
Klubi Eesti Karavan liige nr. 670; 999

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev