Terasvelg vs valukas

Terasvelg vs valukas

21.08.2016 19:26
#1
On keegi kunagi reaalselt kaalunud sama mõõduga plekk- ja valuvelge? Paraku ei leia ma hetkel ka internetist kindlaid andmeid.
Ühel päeval bussi oma alt ära võttes ja tagasi pannes tekkis mõte, et see kobakas võiks siiski tunduvalt vähem kaaluda. Teemaks pole käterammu puudus, vaid hoopis bussi sõiduomadusi ja ilmselt mingil määral ka kütusekulu mõjutavad tegurid- teada on, et kergem ratas, tulenevalt tema väiksemast inertsist, kiirendab ja pidurdab väiksema energiakuluga ja ka kurvisõit peaks olema lihtsam, kuna suunamuutusel on güroskoobiefekt väiksem. Ehk saab ka veermik kergemalt hingata. Ühesõnaga kui sõiduauto all ma eriline valuvelje fänn ei ole, siis bussi puhul peaks sellest siiski ka praktilist kasu olema ja boonuseks ka kenam välimus.
Iseasi muidugi, et valuvelgede hinna tasateenimine eeltoodud argumentide valguses võtab ilmselt üsna pika aja, kuid see pole hetkel oluline :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Terasvelg vs valukas

21.08.2016 21:10
#2
Kui saad helista Andresele www.drewsauto.ee/

Ta on mul hea tuttav, teab kõike velgedest.

Meie bussil on suverehvid eraldi valuvelgedel, siis ei pea neid rehve kogu aeg velgedel vahetama. Soovitan teistelegi. Samas ei ole ma pead kaaluküsimusega vaevanud, buss nagunii ülekaaluline.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Terasvelg vs valukas

21.08.2016 21:16 - 22.08.2016 10:17
#3
Ega vist taoliste kaalukate ja ülekaalukate sõidukite puhul jääb see väikene kaaluvahe ilmselt üsnagi märkamatuks. Aga siis on sul täitsa reaalne võimalus oma rattad ära kaaluda ning uute teadmiste võrra targemaks saada :)
Edit: Kaalusin plekkratta ära, oli 25,5kg, kumm eraldi kaalus 13kg, see oli küll teise tootja oma, aga ega suurt vahet ehk ei ole. Seega velg ca 12kg. Polegi kõige hullem. Tavaline valuvelg ilmselt suurt kaaluerinevust ei oma kui tegu pole just sepistatud veljega, mis aga tunduvalt kallim.
Viimati muutis: 22.08.2016 10:17 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Terasvelg vs valukas

21.08.2016 21:41
#4
Tihti on plekkveljed kergemad.
Valukad rohkem moeasi. Kerguse jutt tuleb võidusüidu masinatest. Seal on valukas kaalu pärast. Kasutusel aga hoopis teine Al segu ja hinnaklass ka hoopis teine.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Terasvelg vs valukas

23.08.2016 01:13
#5
Kuna Euroopas kaalutakse kuuldavasti matkabusse üha tihedamalt, siis kaalu teemat ei tohi alahinnata. Kahjuks on ka minu buss tagasiteel koju tugevas ülekaalus. Korjan enne reisi maha kõik, mis võimalik. See kümme kilo võitu pole just suur aga abiks ikka. Päris teaduslikus vormis pole kaaluteemale lähenenud. See võib hakata reisimist kui sellist juba segama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Terasvelg vs valukas

25.08.2016 14:56
#6
Mina olen just hinna pärast kahele autole valukad ostnud. Sealt samast Drewsist. Kui saad neli valukat odavamalt kui plekk siis edevam välimus on puhas boonus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Terasvelg vs valukas

25.08.2016 18:28
#7
Siin teemas natuke juttu ka velgede vastupidavusest:
matkaauto.com/forum/muu/7921-velgede-lagunemine-ulekoormusel

Sõnum on see, et suurema kaaluga bussidel soovitatav kasutada valuvelgi, mida pakutakse suurema koormustaluvusega, kui plekkvelgi. Valuvelgedel puudub võimalus õhulekkeks nagu plekkveljel keevise kohalt.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev