Haakekonks matkaautole

Haakekonks matkaautole

12.10.2012 10:53
#1
Tere!
Kuna hooaeg on lõppemas,on mõistlik tegeleda auto hoolduse ja täiendamisega.Küsimus siis teadjamatele kaasvõitlejatele.Kus on võimalik lasta paigaldada matkaautole haakekonksu?(Tavakonksu paigaldajad jutule ei võta,keeruline olevat)Konks hädavajalik,muidu ei saa paati vedada.Kui auto reg.dokumendis pole haagise kohta märget,kas siis on võimalik see hiljem sinna saada,kui konks paigaldatud?
Tänud,kui keegi teab miskit.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

12.10.2012 12:04
#2
minu peas on mingi infokild mis vajaks endisest ARK´ist üle kontrollimist
aga millegipärast on mul teadmine, et kui numbreid passis pole siis pole ka konksu ette nähtud.
ja see kõik jäi mulle meelde kuskilt matkaautodega seoses.
ehk on seal lubatud ja mittelubatud autode vahel seos selles kellel on raam ja kellel kandevkere ? vms.
aga siiski peaks tänapäevase nimega maanteameti liiklusregistribüroost asja järgi küsima.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

12.10.2012 12:33
#3
Küsi konksu asja KONESKO-st

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

12.10.2012 12:39
#4
Tere!
KONESKO-st olen teadlik.Olen seal varem paigaldanud.Lootsin saada infot Lõunapoolsematest paigaldajatest,aga tundub,et EVs ongi see ainuke koht.
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

14.10.2012 22:08
#5
Korralik keevitaja ehitas minu matkabussile päevaga haakekonksu raami.Koneskos oli hind 6000 krooni,minul läks maksma umbes poolteist tuhat.Need hinnad olid muidugi ca 3 aastat tagasi.Eelduseks on muidugi tehnilises passis luba kärukonksule.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

15.10.2012 09:16
#6
ega siin siseriiklikult ehk polegi väga "hirmu" aga üle piiri nt. saksas (ma kujutan ette) on politsei tunduvalt teadlikum sellest mis autodel tõhib käru olla ja millistel mitte.
seega tasub uurida (ja ka siin siis välja öelda mis uurimistulemus andis)
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

15.10.2012 12:23
#7
villem kirjutas kirjutas: Korralik keevitaja ehitas minu matkabussile päevaga haakekonksu raami.Koneskos oli hind 6000 krooni,minul läks maksma umbes poolteist tuhat.Need hinnad olid muidugi ca 3 aastat tagasi.Eelduseks on muidugi tehnilises passis luba kärukonksule.
Villem,tee oma matkakas korda,siis pole minul enam konksu vaja.......:)
KNAUS VAN TI550 telef.5011352

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

16.10.2012 20:19
#8
Osta auto millel on konks küljes, minu rännubussi kuulutus auto 24 üleval.
Klubi Eesti Karavan 678

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

17.10.2012 16:09
#9
2-aastat tagasi lasin Fiat Ducatole ( 2005a. ) äravõetava peaga konksu ehitada ja paigaldada Kabli meistritel. siiamaani olen rahul. Kui vaja infot, siis kirjuta bassein@hot.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

07.12.2013 20:10
#10
Tehnilises passis viide kärukonksule? Pole kohanud kusagil,ei sõiduautol ega matkabussil,kas on uus nõue?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Re:Haakekonks matkaautole

08.12.2013 21:43
#11
tiit kirjutas: Tehnilises passis viide kärukonksule? Pole kohanud kusagil,ei sõiduautol ega matkabussil,kas on uus nõue?

ainuke viide konksule on siis kaks lahtrit passis: haagise lubatud suurim mass - "piduritega" "piduriteta"
need pannakse sinna kirja nn. tootja andmete järgi
kui neid kirjas ei ole siis tootja seda ka ette ei näe seega ei tohiks ka haagist vedada
mis muidugi ei tähenda et ei võiks nt. konksu paigaldada sinna võib pista ka nt. jalgratta hoidja :whistle:

võin eksida aga mingi generatsioon või paar tagasi oli selline auto nagu Opel Meriva mille (vähemalt ühes kere/mootori/kasti kombinatsioonis) polnud passis neid numbreid kirjas ja uurimisel olevat selgunud, et tehas ei luba ka paigaldada haagisekonksu.
Kui suureks saan hakkan ise sõitma - vohh!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev