Piduriklotsid

Piduriklotsid

14.06.2023 15:18
#1
Tere
Kuidas teada saada millised on õiged esipiduriklotsid 2007 aasta Fiat Ducato põhjal matkaautol. Kataloogidest vaadates on neid erinevaid, Poodi ostma minnes ei saa kaasa ka võtta..
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

14.06.2023 18:14
#2
100% kindel saad olla alles siis, kui klotsid paigas on.
Miinimum, mis teha. Auto mark, mudel, aastanumber, VIN, pidurisüsteemi mark, kas on ABS, ventileeritavad kettad, kulumisandurid... Need asjad saab kätte välisel vaatlusel.
Pidurisüsteemi margi vaatad peasilindrilt. Reeglina on see ikka originaal ja sama firma asjad ka rattas.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

14.06.2023 20:22 - 14.06.2023 20:25
#3
Viimati muutis: 14.06.2023 20:25 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

14.06.2023 20:37
#4
Vali siit oma auto ja saad õiged.

 
Ise valides võid eksida. Lase neil VIN koodi kontroll teha. 
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

14.06.2023 20:51
#5
Nomaitea... Eesti on täis varuosamüüjaid, Ducato levinuim kaubik. Mis kataloogidest jutt käib? Kui muidu ei saa, tuleb ivplussi minna. www.ivpluss.ee/ettevottest/tallinna-osakond/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

14.06.2023 21:47 - 14.06.2023 21:55
#6
Ega ma eelmist varuosa kohta maha ei teinud. Seal on selline võimalus, et kontrollida VINi järgi ja miks siis mitte kindlustada ennast. Olen sealt palju tellinud (lõin huvi pärast kokku ja hollalllaaa 3000 euri) ja ikka eksin vahel erinevate pakkumiste vahele ära. Just eile tellisin Jumpyle summuteid alla ja tuli välja, et viimane pütt oli valesti läinud. VINi järgi loodi kord majja - alla pannes näen, kelle majja.
5o9279o
Viimati muutis: 14.06.2023 21:55 Motamees.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

14.06.2023 22:34
#7
No just nädal tagasi telliti mu Chryslerile VIN koodi järgi piduriklotsid. Mis arvate, kas tulid õiged?? Just, väga sarnased olid. Eelmine omanik oli ka ilmselt VIN järgi tellinud ja jõuga paika surunud. Kärmelt telliti uued ja nüüd asi OK.
 Minu kogemus väidab, et 100% kindlust ei saagi olema. Tuleb käia töökojas, kus on olemas kiire ümbervahetamise võimekus. Mul reeglina saavad sellised üksikud vead päevaga likvideeritud ja õhtuks auto käes.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

17.07.2023 20:23 - 17.07.2023 20:50
#8
See on nii hea teema, et patt oleks see lõppenuks lugeda. Seda, kas piduriklotsid paika lähevad, sellest tahaks ikka ka enamat teada. Esmalt, mis vahe on klotside materjalil. Siin olen uurinud ja püüdnud ennast harida, mida siis kasutada Eestis sõiduautol ja mida kasutada matkaautol, mis peab ka mägedes suitsemata alt üles ja ülevalt alla jõudma. Teemakohane on ka pidurdusmetoodika mägedes. Mõtlen ikka päris mägesid, Alpides...ja mujal.
Kui pidurite kuumenemise kontrolliks peaks kummarduma, siis on küll piduritega kõik ok.:) 
Kui aga silmaga nähtav suits lahti, on midagi vägagi ohtlikult valesti tehtud.

www.autodoc.ee/info/piduriklotsid-kuidas-valtida-vale-valiku-tegemist

Kuidas valida sellele kaubikule:

www.avaruosad.ee/et/varuosad/fiat/ducato-bus-250/2.3/brake-disc-pads/?page=1

Laos olemasolevatest hinnalisemad:

www.avaruosad.ee/et/varuosad/fiat/ducato-bus-250/2.3/brake-disc-pads/?page=14

 
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 17.07.2023 20:50 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

17.07.2023 23:36
#9
.... Just eile tellisin Jumpyle summuteid alla ja tuli välja, et viimane pütt oli valesti läinud. VINi järgi loodi kord majja - alla pannes näen, kelle majja.

Lõpetan siis oma teema ka korrektselt. 
Jah, neil oli õigus ja mina olin eksinud. Kogu saabunud komplekt istus ilusti alla.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

18.07.2023 09:37
#10
Jah, see küsimus on natuke laiem. Lisaks mõõtudele-anduritele lisaks veel katte materjal...
PS suutsin hiljuti Alpides korra lasta pidurid tossama... Püüa sa pikal 16% langusel mootoriga pidurdada või pidurit harva aga tugevalt vajutada (nii vististi peaks tegema?). Tahhomeeter ikka üsna punase lähedal käigust olenemata. Aga õnneks oli langusel ka tasku ja sain seal kena tunnikese veeta jahtudes.
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

18.07.2023 10:36
#11
 Tahhomeeter ikka üsna punase lähedal käigust olenemata. 
 "Rohepööre" ja väikesed mootorid. "Normaalmõõdus" mootor suudab käiguga kiirust piirata küll :) 
 
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

18.07.2023 11:13
#12
Nii umbes 10% langusel ei olnud probleemi, aga sattus pikem ja 16% langus, siis oli probleeme. 
FIAT SEA P200 `2007
Klubiline 644

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

18.07.2023 11:47 - 18.07.2023 15:17
#13
Olen matkakaga kasutanud langustel üldjul kolmandat käiku. Lasen põõrded 3000-ni, kiirus ca 60  ja siis pidurdan üpris järsult maha ja siis veelkord, nii, et hoog üsna napp. Käiguga ekstreemselt pidurdades tuleb ka siduri tervisele mõelda.
Pidurid saavad jahtuda vaid siis, kui klotsid lahti. Mida pikemalt klotsid lahti, seda rohkem jahutust. Suitsema pole küll saanud. Kui jääda seisma, et pidureid jahutada, siis vältida käsipiduriga klotside  peale tõmbamist  tulistele ketastele. Toimub siis väga ebaühlane jahtumine, mis kettad kiiva kisub.
Aga ikkagi tahaks teada, millised klotsid ma valin. Klotside vahetus on suht lihtne, kui oled korra seda Youtube või mõnu muu spetsialisti  juhatusel teinud. Esimesed, või ka tagumised, võib ju reisulegi varuks kaasa võtta.

www.youtube.com/results?search_query=ducato+breiks

PS. Panin hiljuti tähele, et neljas käik ei taha enam vedada... ja tuli ette märk 16% tõusu. ;) Eks mägedes saavad ikka kõik madalamad  käigud kasutust. Samas oli mul päev, mil kuues oli puhkusel. :)
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 18.07.2023 15:17 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

27.07.2023 20:46 - 27.07.2023 21:27
#14
Piduriteemast seda, et kogemustega automehaanik reastas klotsid nii:

1. Vilistavad
2.Tahmavad
3. Pidurdavad.

Mida siis oma matkaautol eelistate?
Raivo Koppel
729

Viimati muutis: 27.07.2023 21:27 kaminahi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Piduriklotsid

31.07.2023 09:50
#15
Hea pidurdamine on ketaste ja klotside valiku kompromiss. Võib sõita korraga läbi nii kettad, kui klotsid ja ketas võib üle elada ka mitu paari klotse, kui pehmem materjal. (ehk siis "tahmavad" klotsid)

Kuu tagune kogemus värskelt soetatud 2013 Pössl Roadstaril, Citroeni baasil, millel hoolimata 169 000 läbisõidust ja varasemast mootori vahetusest, oli taga vahetatud senini ainult klotse.
Nüüd muidugi vähemalt teab, et keritud vast autot ei ole (pidi sellel mudell väga lihtne olema)  , aga poleks uskunud , et ühed pidurikettad isegi taga üldse nii kaua vastu võivad pidada.
(On veel võimalus, et mu lukksepp eksis ja see mida ta pidas tehase keermeliimiks oli sakslaste korralik töö, sest 109 tuhandeni oli auto saksamaal.) Sel juhul jääb vahetatud tagumiste ketaste läbisõiduks 60 000 , mi on täitsa normaalne nii suure kulumise jaoks ja pideva koormaga sõites pidurdamise puhul.

Ehk siis väga palju sõltub ka sellest, kes roolis on ja kuidas pidurdab.
Siiani on vilistavad klotsid mul edukalt teistel autodel pidurdanud ja tavaliselt on olnud klotsi ja ketta tootja üks ja sama firma.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev