Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 19:54 - 08.02.2023 20:05
#1
Tere

Kogemusi kellelgi selle Krown  teenuse ja tootega?

Sellest  TEEMAST  sain põhjuse küsida.
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 08.02.2023 20:05 Priit Peljo.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 20:06
#2
Lugesid eelmist postitust ja tekkis küsimus, jah?
Isiklikku kogemust pole, kuna mul pole ükski auto crowni näinud. Küll aga on ette sattunud mõni uuest peast väidetavalt korralikult crownitatud masin, mille raam ussitas samamoodi nagu ilma crownita masinal, siis juurdus mõte, et pole pointi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 20:31 - 08.02.2023 20:31
#3
boob kirjutas: Lugesid eelmist postitust ja tekkis küsimus, jah?


 
Ei boob
Minule küsimust ei tekkinud. Uue teema tegin teistele.
Tahan lihtsalt teemad puhtad hoida et algsetesse teemadesse ei tuleks uusi teemasid, tahan et erinevad teemad oleks eraldi ;)
Tervitades,
Priit Peljo
Klubi Eesti Karavan liige nr 748
★★★ Mobile office on road ★★★
www.teeseeise.ee/et
Tel 53315713
Viimati muutis: 08.02.2023 20:31 Priit Peljo.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 21:33
#4
Suvel soojaga tilgub korralikult, soovitav kõvakattega parklas mitte hoida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 21:44
#5
Sellepärast soovitavad iga aasta uuendamas käia 
Samas kõvakattega aluse pealt saab kokku korjata ja tagasi möksida

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 22:33
#6
Ivar Kalev kirjutas: Miks valisid Krowni?

Vastus on väga proosaline - "Krown on parim kaitse Sinu autole". 
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 22:43
#7
Illar kirjutas: Ivar Kalev kirjutas: Miks valisid Krowni?

Vastus on väga proosaline - "Krown on parim kaitse Sinu autole". 
 
Kui see oli reklaami ohvriks minemine, siis on küll kahju. Äkki oleks tasunud asja enne uurida? Küsi enne ikka mujalt ka, kasvõi naisteka foorumist.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 23:01 - 09.02.2023 07:27
#8
Ikka uurisin - kõik kiitsid. Ilmselt polnud kellegi auto veel jõudnud pooleks roostetada..., et veenduda. 
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 09.02.2023 07:27 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 23:05
#9
Huvitav Krown oli esimene asi, mille eest mind hoiatati.
Klubi Eesti Karavan liige nr 652

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

08.02.2023 23:15 - 09.02.2023 00:43
#10
Samas võiks ju kasvõi siinsamas teemas jagada meeldivaid alternatiive pealkirjas mainitule. Kunagi mu buss ju ometi valmis saab, siis teaks kuhu seda möksima minna.

(Ivarile: kogemused lähevad kalliks, tahaks ka targaks saada. Eilseid filosoofiaid parafraseerides. :))
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.
Viimati muutis: 09.02.2023 00:43 Illar.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 00:42
#11
Olen elus täheldanud ühte seaduspärasust, et kui midagi hullumoodi reklaamitakse, siis see on juba ohumärk.
Või siis teistpidi lähenedes, hea asi reklaamib ennast ise ja sinna pole vaja meeletut summat tutvustamiseks sisse tampida.
Saan aru, kui alguses on asi tundmatu. Aga nüüd juba aastaid hiljem??
Kõik kohad on seda nende reklaami täis. Tänu sellele pole mul tekkinud mingit soovi asja katsetada.
Aga tunnistan, et olen sellisele möksimisele mõelnud küll. 
Nüüd tekkis ka küsimus, et äkki peaks  mõnel nädalavahetusel minema bussi alla roomama. 
Illar, rikkusid mu rahuliku une ära...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 01:13
#12
meelis kirjutas: ...
Nüüd tekkis ka küsimus, et äkki peaks  mõnel nädalavahetusel minema bussi alla roomama. 
Illar, rikkusid mu rahuliku une ära...
 
Ära torgi töötavat Moskvitshit!
/oluline vanasõna/
Klubi Eesti Karavan liige nr 652
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 07:22
#13
Ehk Ivar viitsib valgustada hoiatuste sisu ?

Ja Illaril on aus küsimus: kuhu kadus "õli"?
ehk kui asi on õli siis see mitte ei peaks kuivama.
Ja kui raam oligi roostes siis oleks see õli pidanud sinna rooste vahele imbuma ja sinna ka jääma. Ei saa ju olla et tilkus kõik välja ja kuivas ära ka.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 07:44 - 09.02.2023 08:09
#14
"ehk kui asi on õli siis see mitte ei peaks kuivama."

Kui see ei peaks kuivama, siis mis põhjusel soovitatakse iga kahe aasta tagant käia uuesti pritsimas?
Mina valasin (suure süstlaga pritsisin) kunagi ühe Honda uurded tavalist mootoriõli täis ja sai see auto müüdud 17a vanusena ja ühegi roosteplekita, eestis selleks ajaks sõitnud 7a- peaks nagu piisav olema, et sool tööle hakkaks. Honda kui japs teatavasti ju metsik roostetaja.
Aga millaski hakkasin ka eesti turult odavama otsa kaubikut otsima, et voodi sisse teha ja ringi tuuritada, aga peagi jõudsin järelduseni, et kõik need kuudid on tegelikkuses ussi täis ning loobusin mõttest.

Natukene googeldamist tegi selgeks, et tegu niivõrd vedela möksiga, mis tekitab vaid õhukese kaitsekihi ja ilmselt seetõttu tulebki pidevalt uuendada. Ses mõttes hea äriidee, et kui juba konksu otsa satud, siis sinna jäädki. Kindlasti ei ole probleem välja mõelda vähe paksem ollus ja teha sellega üks kord, aga siis ei oleks ka stabiilset kliendibaasi. Vene ajast tuleb meelde kahurimääre, millega möksiti, tänapäeval see vist tehnilise vaseliini nime all ja pidada ussi eest hästi kaitsma.
 
Viimati muutis: 09.02.2023 08:09 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 07:55
#15
Seal viga ikka tegijates, lastakse suvalt üle määrdega ilma süvenemata. See möga ise küll kuskile ei "haihtu", pigem pole karpidesse lastudki. Uste ja luugi seest suvel valgunud nirede pidev puhastamine näitas, et püsib kindlalt küljes.
Täna alternatiiviks teenusele ise möksida ja mässata, olen erinevaid kemikaale kogunud (ka crowni tooteid) ja aegajalt kasutanud aga eks selle vedeliku õigesse kohta laskmine ikka kuradima tüütu ja ebateadlik.
Miks kunagi valisin? Ikka selleks, et teada saada, mis maitsega si...nk on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 10:02
#16
Nõustun Eltmaaga-viga on tegijates/teostuses kuna sellist tööd ei saa teha ühe päevaga nagu Crowni tegijate puhul praktika on näidanud
Märjale/niiskele pinnale kantakse korrosiooni aine peale-ehk siis hommikul sõiduk töösse ja õhtul kliendile tagasi.
Kunagi kui Termaki Autopargis tehti korrosiooni tõrjet siis võttis see töö aega 3-4 päeva,auto pesti põhjalikult puhtaks,lasti kuivada korralikult ja see järel kanti ained peale.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: meelis, Priit Peljo, Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 10:25
#17
Illar kirjutas: Samas võiks ju kasvõi siinsamas teemas jagada meeldivaid alternatiive pealkirjas mainitule. Kunagi mu buss ju ometi valmis saab, siis teaks kuhu seda möksima minna.

(Ivarile: kogemused lähevad kalliks, tahaks ka targaks saada. Eilseid filosoofiaid parafraseerides. :))

 
Mina lasin VW T5 ära mõksida Tallinnas Tähetornis endise ETKVL koondis auto hoovil.

Väravast sisse, teine vahe vasakule ja siis lõpuni. Kontor paremal, töökoda vasakul viimane suur uks. Tegelevad küll rohkem "meerikamaa" autode taastamisega, aga olid nõus ka ära mõslama. Sai ka kõik põhjakatte plastikud lasta uued tellida ja alla panna.
Oleks tulnud sügisel minna parandusi  tegema, aga ei jõudnud kuidagi ümberehituste kõrvalt.

Samas seal meestel nagu hunt kriimsilma 9 ametit. Tegelevad lisaks ka  autode järelpõletitega, mootorile jõu juurde kirjutamisega ja ilmselt ka muuga.

Ütlen kohe ette ära, osad kiruvad nende tegemisi, teised kiidavad. Proovimata teada ei saa.
 
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Illar

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 10:50
#18
Tõenäoliselt tekivad suure matkaautoga paljudes korrosioonitõrjega tegelevates kohtades samad probleemid, nagu töökodades - liiga madalad uksed, nõrgad tõstukid jne. Peab uurima. Natuke on veel aega.
Ära sõida kiiremini, kui su kaitseingel lennata suudab.
Klubi Eesti Karavan liige nr. 700
Illar Algma
EuraMobil 2004
Tel: 5072560
Tallinn, Kristiine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 11:06 - 09.02.2023 11:12
#19
"Ütlen kohe ette ära, osad kiruvad nende tegemisi, teised kiidavad. Proovimata teada ei saa."

Peale sellist avaldust võiks valgustada seda kirumise teemat, mitte mainida, et tuleb minna proovima elik oma p..se tulle panna. Üldiselt minu elukogemus ütleb, et tee ise ja püüa teha hästi ja siis saad ka tulemusele rohkem kindel olla.  Tasulised teenused sellistelt, kes justkui iga asja peale mihklid, aga 99% kliendirahulolu ette pole näidata, ongi kõigest vaid rahale rajatud ettevõtlus. Ja teine elukogemus ütleb, et keevitad ära küll, aga mõne aasta pärast hakkab järgmistest kohtadest ussitama, niiet möksita palju tahad, aga rooste elab oma elu edasi. Võib olla küsida heade möginamaterjalide kohta ladaklubist, nemad seal endiselt võõpavad oma liikureid.
Viimati muutis: 09.02.2023 11:12 Arvo.A.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

09.02.2023 13:26
#20
Kiruvad rohkem nende lisateenuseid. Rohkem võib leida VW klubi foorumis, võimalik, et ka teistes.
Kuna mina nende katalüsaatori teenust ei vajanud ja mootorit võimsamaks kiejutada ei lasknud, siis pole ka kogemust.

Järelpõleti tühjendamisel pidi neil olema kasutusel ainult osaline tühjendamine keskelt, konkurendid aga lõikavad lahti, teevad üleni tühjaks ja keevitavad kokku. Pole kogemust, seega ei oska ka hinnata, kumb õigem lahendus on.

Küll aga teab üks mu elektrikutest  BMW,  millele  lasti olemasolevale peale veel teine tuuningufail, mis auto puhta peesse keeras. 
Teises kohas sai küll abi, aga nagu ikka, kirjutati sobiv fail valmis väikse raha eest välismaa foorumis. Eelmine tegija oma viga ei tunnistanud.

Korrosioonitõrjel läks küll lubatud nädala asemel pikem aeg, aga see tuli sellest, et üks win koodi põhiselt tellitud  põhjaplastik ei sobinud pikkuse poolest.

Uksed, ruumi kõrgus ja tõstuk on minu hinnangul sobivad ka kuni 3,5 tonnise matkaauto jaoks.
Igal juhul on neil töödele järjekord, seega on parem juba varem uurida.

Korrosioonitõrjele pole mul midagi ette heita, said nii karbid, uksed, kui luugid. Väiksemad keevitused tehti ka ära.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

10.02.2023 01:28
#21
Vot seda kahurimäärde nime mäletan ma nõukaajast. 
Kogemust pole aga toona räägiti, et see mögin imes ennast külge.
Tõde võib peituda Rummu kommentaaris kirjutatul. Niiskele pinnale ei jää peale ükski mögin.
 

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

10.02.2023 15:21
#22
Leidsin sellise koha nagu Corrosion Free Estonia. Kas keegi on nendega kokkupuutunud? Neil on päris korralikud tutvustavad videod ja kasutatav keemia tundub üpris tummine :D Väidetavalt pesevad ühel päeval ja järgmisel päeval läheb löga peale laskmiseks.
corrosionfree.ee/index.php/et/korrosioonivastane-toeoetlemine/vaeikebussid-ja-veoauto-kuni-3-5t

 
L4H3 Ducato, Tallinn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

10.02.2023 22:07 - 10.02.2023 22:09
#23
Ma uurisin ka alguses Krowni aga kuna Tartus neil on lagi madal ja Tallinna ei tahtnud selle pärast sõita siis natuke uurisin veel eri variante ja lõpuks tegin ise.
Põhja alt tegin sellega - KENT Underbody Wax must aerosool 500ml - läks 3 purki.
Igasugused vahed jms kuhu andis vahele lasta, lasin sellega -  KENT Waxcoat kereõõnsuste vaha 500ml - läks 1 purk. Sellel oli kaasas poolemeetrine peenike painduv kõrs, mida sai igaltpoolt aukudest sisse ajada.
Mõlemad ei tilkunud eriti kuskile midagi. Ostsin Kevamerist ( www.kevamer.ee ) kuna vend töötab seal.
Alt lasin esmalt korralikult leotuspesu ja siis survekaga puhtaks, paar päeva kuivas ja siis keemia peale. Autot kuskile tõsta ei olnud, panin matid maha ja roomasin selili all, kaitseprillid peas.
Nüüd olen aeg-ajalt auto alla vaadanud aga kuna ainult 1 aasta katmisest möödas siis mingit erinevust veel ei näe st pole veel kuskilt maha tulnud.


 
Viimati muutis: 10.02.2023 22:09 KalleU.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

10.02.2023 22:11
#24
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Krown Nr. 1 korrosioonikaitse Eestis?

11.02.2023 13:27
#25
Ma arvasin ka, et teen ise korrosioonitõrje (kompressor ja vastav püstol olemas), aga esimene kord peaks kasutatud sõidukil laskma kuskil mujal teha.
Krown ütles, et neil pestakse 250 barise survega põhi üle. Endal pole seda kuskilt võtta (vaatasin, et alates a'la 1400 eurine Kärcher suudab alles sellist rõhku toota). Sellega peab lahtise rooste, vana pudeda põhjamastiksi jms enne kätte saama, et peale lastaval mögal maksimaalne kasu oleks.
Muidu soovitatakse Dinotril ja 4CR toodangut.
L4H3 Ducato, Tallinn

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev