Abi küttesüsteemi ühendamisel

Abi küttesüsteemi ühendamisel

25.03.2020 08:30
#1
Tere!

Palun abi küttesüsteemi ühendamisel. Sai ehitatavale Jumper matkaautole paigaldatud Webasto (Hiina analoog) diisel salongi kütteseade. Komplektis oli kaasas plastikkanister kütuse mahutamiseks, kuid mina soovin seda siiski ühendada auto küttesüsteemiga. Oskab keegi Tartus (või läbiümbruses) mõnda töömeest või töökoda soovitada, kes võiks selle ära teha? Küttevoolik on seadmest läbi põranda toodud kaubiku põhja alla, vajalik oleks see ühendada liitmikuga auto kütusevoolikuga.

Tänud ette!

Andrus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

25.03.2020 08:54
#2
Ärand sellist lollust küll tee, et selle liitmikuga küttetrassi külge paned. Tee paagist lisa väljavõte
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

25.03.2020 10:21
#3
ifffff kirjutas: Ärand sellist lollust küll tee, et selle liitmikuga küttetrassi külge paned. Tee paagist lisa väljavõte
Kas suudad seda ütlemist põhjendada?
Võetakse paagist ja trassi keskelt. Mõlemad süsteemid töötavad.
5o9279o

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

25.03.2020 10:44
#4
Kuidagi oli esimene mõttevälgatus, et võiks olla küttetrassis võimalikult vähe kohti kust annaks lisaõhku saada. Jumperil mu mälu järgi paagisisest pumpa polnud, niiet tegelikult vist isegi võiks jah kolmikuga panna. Eks kolmikuga on hulga lihtsam ka kui paagile lisaväljavõtet ehitada. Samas peab jälle ise hoolas olema, et napi küttevaruga end öösel diislinälga ei kütaks. Lisaväljavõttega variandil tehakse väljavõte põhjast kõrgemale, et kero paaki kuivaks ei imeks.
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

25.03.2020 10:49
#5
Jumperil on isegi väga paagisisene etteande pump.
Bürstner t620 92a.2,8hdi
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: ifffff

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

25.03.2020 10:56 - 25.03.2020 10:59
#6
Vabandan. On jah pump paagis, mäletasin valesti. See oli üsna mitu aastat tagasi kui sai ühel sellisel lekkivat paaki vahetada.

Ühtegi webastot ja selle analoogi ma paigaldanud pole, las nüüd targemad kommenteerivad, kas see webasto peab endale ikkagi kütte ise sisse imema ja kas kolmikuvariandi puhul paagisisese pumba surve + webasto enda pumba surve kokku ei võrdu probleemiga?
CNC freesimistööd 3D printimine www.vigurpuit.ee
Viimati muutis: 25.03.2020 10:59 ifffff.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

25.03.2020 12:38
#7
ifffff kirjutas: Vabandan. On jah pump paagis ...
... las nüüd targemad kommenteerivad, kas see webasto peab endale ikkagi kütte ise sisse imema ja kas kolmikuvariandi puhul paagisisese pumba surve + webasto enda pumba surve kokku ei võrdu probleemiga?

Kasutan sellist hiina analoogi juba paar aastat garaaži kütmiseks. Kui täisvõimsusel uhab, siis piisab 10l paagist ca 24 tunniks (umbestäpselt, 24 tundi järjest pole kunagi kasutanud) Paagisisese pumba järgi teda trassi kindlasti ei ühendaks. Ahju jõudev kütusekogus on seal päris oluline detail ja lisasurvega võib ahi "lolliks minna" Näiteks on mul sisenevale õhule paigaldatud suur koonusfilter ning mingi perioodi tagant näitab ahi errorit ja lülitab ennast välja. Lased filtri suruõhuga puhtaks ja mõnda aega on jälle kõik hästi.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: kaminahi

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

26.03.2020 08:22
#8
Mul endale tundub ka mõistlik mõte eraldi väljavõte teha paagist, kuna selle teeks kõrgemalt kui auto kütuse väljavõte. Kui soojendus otsa saab, ei ole nii hull kui hommikul auto enam käima ei lähe.
Ise siiski ei taha hakata kütusepaaki auku puurima, ehk keegi kogemustega inimene võiks selle aidata teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

27.03.2020 11:23
#9
Ühendada saab erinevalt. Vaatasin praegu ehitatava auto paagi ehitust. Seal on võimalusi mitu.
1)saab panna kolmikuga kütusetoru vahele, kuna paagisisest pumpa pole.
2)saab panna tagasivoolu vahele kolmikuga, kuna tagasivoolu toru läheb paagi sees sama tasapinna peale, mis võtutoru. Kartusel, et küte paagi tühjaks võtab, saab ju toru lühemaks teha. Minu arust on see kartus aga alusetu, kuna gero võtab ikka vähe kütet ja siis peab olema ikka väga hoolimatu paagitäitja, et kütusenälga jääda.
3)paagil on veel lisatoru küljes, mis seespoolt lõpeb päris kõrgelt. Seda saab vajadusel pikendada just omale meeldiva pikkuseni. Kuna paagil on selline lisatoru, siis mina kasutaks kütte võtuks just selle ära.
Kui seda lisatoru poleks, siis teeks kolmikuga väljavõtu emma-kumma olemasoleva toru pealt. Lisaaugu tegemine paaki oleks peaaegu välistatud. No viimasel hädavajadusel. Nii, et gero ühendamisel tuleb lähtuda iga isendiga individuaalselt.
5o9279o
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Priit Peljo, Andrus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Re: Abi küttesüsteemi ühendamisel

03.04.2020 01:32
#10
Sellest videost peaks saama abi ka ise ühendamiseks.
Bussisõit kaitseb keskkonda

.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) sind: Vamm, Andrus

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

Moderaatorid: Ivar Kalev